Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Виробник операційної системи Linux не вбудував її дистрибутив драйвера модуля Wi-Fi, щоб не завантажувати його програмами і не знижувати основні робочі характеристики. Тому при підключенні інтернету у віддаленому форматі у користувачів виникають проблеми. Для їх вирішення потрібно завантажити інсталяційні файли драйверів для Ubuntu, налаштування Wi-Fi в яких проводиться після інсталяції.

Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Встановлення драйвера Wi-Fi

Для підключення до вай-фаю пристрою, на якому встановлена операційна система Ubuntu, потрібно встановити драйвер. При виборі слід орієнтуватися на вигляд і модифікацію вбудованого адаптера. Щоб дізнатися про цю інформацію, потрібно відкрити командний рядок і внести до неї команду «sudo lspci | grep Network».

Після введення запиту на екран відображається інформація з назвою виробника. Це може бути Broadcom, Intel, Realtek або інші. До кожного їх передбачено кілька видів програмного сервісу. Незважаючи на їх різноманіття, спосіб інсталяції для всіх утиліт ідентичний і проводиться за алгоритмом:

 • скачати програмний файл;
 • вивантажити модулі по порядку для перенесення в окрему папку, оформивши процедуру командою sudo modprobe із зазначенням назви файлу;
 • запобігти підвантаженню в комп'ютерній машині Лінукс в автоматичному режимі системою файлів внесенням їх до чорного списку командою «blacklist»;
 • запустити модуль командою $ sudo modprobe brcmsmac з консолі, після чого підключається вай-фай.

Зверніть увагу! Підібрати потрібну утиліту можна на офіційному сховищі драйверів kali Linux. Для цього потрібно скористатися системою пошуку та відібрати пропозиції з позначкою «PCI» та розширеними можливостями. Джерело пропонує користувачам шукати для завантаження файлів з direct у форматі virtualbox.

Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Як підключити Wi-Fi в Ubuntu

Якщо Ubuntu не бачить Wi-Fi адаптер, то на комп'ютер потрібно встановити необхідні для забезпечення його функціональності драйвера, налаштувати їх і приступити до підключення бездротової мережі.

Процедура може бути проведена через можливості графічного інтерфейсу системи або через консоль операційної системи Лінукс. Найчастіше користувачі підключаються через графічний інтерфейс, оскільки процедура передбачає складних дій. Якщо до нього немає доступу або у випадках, коли потрібне більш вузьке налаштування мережі, вдаються до способу підключення через функціонал терміналу.

Через графічний інтерфейс

Підключення Wi-Fi Linux проводиться за таким же алгоритмом, як і для операційних систем Windows на ноутбуці будь-якої моделі, у тому числі Lenovo. Після запуску комп'ютерного пристрою з Лінукс потрібно клікнути на розташований у верхній частині трикутний значок. У меню, що випадає, слід вибрати віртуальну бездротову мережу, до якої планується приєднання.

Для підключення до Інтернету потрібна автентифікація. Для цього потрібно в полі форми вказати ключ або ввести пароль. Після виконання таких дій Wi-Fi автоматично підключається і ним можна користуватися з комп'ютерного пристрою.

Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Важливо! Якщо при включенні комп'ютера та автоматичному запуску операційної системи значок входу в меню не з'являється, доведеться діяти через командний рядок або здійснювати підключення до Wi-Fi через термінал в Linux.

Щоб отримати доступ до інтернету, використовуючи інструменти команд, потрібно:

 • відкрити консоль;
 • ввести команду $ sudo iwlist scan для сканування повітряного простору на предмет виявлення доступних мереж;
 • використовувати найменування мережі, яка з'явилася у рядку “ESSID”;
 • ввести дані ключа підключення;
 • уточнити назву драйвера та інтерфейсу, ввівши їх ідентифікатори відповідно після символів «D» та «i»;
 • ввести назву раніше створеного файлу після коду «с»;
 • підключитися до маршрутизатора;
 • отримати мережеву адресу та прописати DNS, внісши код “$ sudo dhclient -r $ sudo dhclient -i wlp3s0b1” у новому вікні, не закриваючи основне робоче;
 • перевірити командою $ sudo ifconfig wlp3s0b1 факт отримання адреси;
 • запустити Wi-Fi та пропінінгувати сайт для тестування сервісу.

Через термінал

У Ubuntu увімкнути Wi-Fi можна через термінал Лінукс. Цей метод вимагає певних знань та практичних навичок від користувача і тому застосовується рідко, у випадках, коли не виходить підключення інтернету за стандартною схемою.

У спрощеному форматі процедура підключення до інтернету через термінал виглядає як алгоритм дій:

 1. Здійснення перевірки мережі з метою виявлення точок доступу, до яких можливе підключення.
 2. Безпосереднє підключення до бездротового джерела.
 3. Надання IP-адреси.
 4. Налаштування DNS-сервера для надання можливості користувачам бачити результат запитів у вигляді коректно відкритих веб-сторінок.

В операційній системі керувати бездротовими інтерфейсами можна за допомогою декількох форматів рядка для внесення до них команд. Вони призначені для перегляду стану підключення або його безпосередньої реалізації.

Для довідки! Універсальним інструментом вважається команда “nmcli”. Вона може бути використана при підключенні до Ubuntu Wi-Fi, а також для вирішення таких питань з мережевим станом, як його створення, редагування, включення, вимкнення, контролю та видалення.

Перед тим, як спробувати підключатися за бездротовою схемою до всесвітніх мереж, необхідно здійснити перевірку імені мережевого пристрою за допомогою цієї команди. Його стан ідентифікується введенням у рядок iw wlp2s0 link. За відсутності підключення на екран буде виведена інформація “Not connected”. Вона є основою подальших дій.

Щоб визначити, чи в зоні доступу адаптера є бездротові мережі, потрібно сканувати командою «sudo iw wlp2s0 scan». Відповідно до попередніх результатів запитів на екран має бути виведена відповідь DOWN, що позначає неактивний статус пристрою. Його можна змінити на UP, використовуючи інструмент ip.

Якщо після проведених операцій результатом запиту буде помилка, можна зробити висновок, що доступ в інтернет заблокований безпосередньо на комп'ютерному пристрої.

Для виправлення ситуації потрібно ввести командний рядок «$echo „blacklist hp_wmi“ | sudo tee /etc/modprobe.d/hp.conf $ sudo rfkill unblock all». Після коректування при повторних спробах з'єднання з бездротовим інтернет-сервісом має відбутися коректне з'єднання. Щоб до нього підключитися, потрібно використовувати інструмент «Hackernet» та пароль, якщо попередньо не було відкрито ключа. Наступним кроком буде актуалізація інструменту ping та аналіз виведеного на екран коду після проведення операції.

Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Як роздати Wi-Fi в Ubuntu

Щоб роздати Wi-Fi в Ubuntu, потрібно створити точку доступу. У версіях операційної системи нижче 16.04 процедура реалізується через термінал. В останніх версіях вона проводиться через багатофункціональні можливості дистрибутива. Функції роутера у яких виконує адаптер.

Якщо в Ubuntu адаптери Wi-Fi не знайдені, потрібно підключитися до інтернету через кабель безпосередньо і зайти в меню «Мережа» в треї. На екран потрібно вивести розділ “Змінити з'єднання” та натиснути на кнопку “Add” після виділення “Ethernet”. У списку, що випадає, слід знайти рядок «Wi-Fi» і вивести на екран вікно налаштувань з'єднання активацією кнопки «Create».

На вкладці вай-фай потрібно встановити значення SSID — laptop-share та протокол WPA/WPA2 у розділі «Безпека».

Після введення пароля потрібно активувати опцію надання мережі іншим комп'ютерам, вибравши відповідний режим у параметрах IPv4. Усі налаштування потрібно зберегти, після чого вдасться активувати з'єднання. Для цього потрібно відкрити вікно підключення та вибрати точку доступу, після чого можливе підключення до системи інших пристроїв.

Важливо! Якщо після проведених операцій в Ubuntu не працює Wi-Fi, то перед тим, як повторно пробувати роздавати інтернет і тестувати опцію, потрібно налаштувати фаєрвол.

Якщо для попередніх версій операційної системи процедура не є обов'язковою, то в Ubuntu після 11.10 підключення без її проведення проблематично. До неї потрібно приступати після перевірки доступу в інтернет у пристрою, що підключається, і фіксування факту його відсутності. Для коректного проведення налаштувань потрібно дотримуватись алгоритму:

 • відкрити командний рядок та ввести “sudo apt-get -y install firestarter sudo Firestarter”;
 • оформити налаштування фаєрволу, що актуально після його встановлення та видачі відповіді на запит команди «GUI»;
 • вибрати пристрій із запропонованих у списку, який потрібно підключити;
 • активувати опцію роздачі інтернету;
 • налаштовувати стан підключення для ідентифікації локального пристрою для роздачі вайфай як карту;
 • перевірити доступ до інтернету — увімкнути бездротову точку доступу на сервері, підключитися до неї та пропінінгувати інтернет-ресурси.

Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Чому Ubuntu не підключається до Wi-Fi

Якщо Ubuntu не бачить Wi-Fi, причиною проблеми може бути апаратне або програмне забезпечення. Завданням користувача є визначення, який фактор не допускає проведення підключення або забезпечує його некоректність.

В обох випадках результат спроби його встановлення виглядатиме як відсутній інтернет, але на екран виводитиметься інформація для користувача різного вмісту, сенс якого полягає в тому, що:

 • пристрій не виявлено;
 • відсутня модуль драйвера;
 • проблеми із DNS;
 • немає мережного менеджера.

Якщо Ubuntu не підключається до Wi-Fi через відсутність бездротового пристрою, то для виправлення ситуації потрібно увійти в термінал і ввести команду «sudo lsusb». Для тих користувачів, які використовують плагін в USB бездротової карти, командний інструмент буде виглядати, як «sudo lspci». Якщо у відповідь запит цих команд буде виводитися будь-яка інформація, то операційна система зможе побачити карту. Для цього потрібно скористатися функціоналом мережевого контролера або Ethernet.

Як настроїти в Ubuntu Wi-Fi, якщо він не працює або не підключається

Якщо проблема не вирішується за такою схемою, то знадобиться інструмент lshw, який потрібно встановити на комп'ютер. Після введення запиту може бути видана інформація “network description” з описом характеристик драйвера. Це означає, що система побачила карту і для підключення достатньо встановити відповідний програмний модуль.

При виникненні проблем із DNS потрібно відкрити термінал та скористатися інструментом, що дозволяє визначити джерело системи доменних імен «nmcli device show wlan1 | grep IP4.DNS». У відповідь на запит буде видана адреса локальної мережі маршрутизатора. Потрібно виконати його ping інструментом для перевірки серверів Google “ping 8.8.8.8”, внаслідок чого можна наочно побачити проблему.

Якщо вона характерна для всієї техніки, що виражається у виданих помилках при завантаженні сторінок, потрібно змінити DNS-сервер маршрутизатора на Google. Якщо проблема з DNS полягає в операційній системі, потрібно зробити налаштування інструменту IPv4 і перезавантажити комп'ютерний пристрій.

Для довідки! Якщо Убунту не бачить вай-фай адаптер через видалення Network Manager, можна спробувати відновити прихований файл з кеша.

Для цього потрібно зайти в термінал і ввести команду sudo apt-get install network-manager. Якщо його видалено, то доведеться підключатися до інтернету через кабель і повторити операцію.

Налаштування Wi-Fi Ubuntu server може бути проведено користувачами самостійно, оскільки не вимагає спеціальних знань і може бути реалізовано за підказками алгоритму дій. Відсутність підключень у більшості випадків пов'язана з тим, що на комп'ютері не встановлені відповідні програмні драйвера. Тому проблема може бути усунена за рахунок інсталяції програмних файлів та налаштування точки доступу.

nBook
Додати коментар