Як налаштувати локальну мережу – з виходом в інтернет

Локальною обчислювальною мережею або ЛОМ називають сукупність спеціалізованого обладнання та програм, що дозволяють користувачам декількох ПК обмінюватися файлами, коригувати та використовувати інформацію, збережену на комп'ютерах, об'єднаних за допомогою мережного кабелю. За допомогою локалки можна віддалено використовувати електронні пристрої, що працюють в межах однієї будівлі.

За допомогою «локалки» можна об'єднати не лише ПК, а й інші електронні пристрої, наприклад, мультимедійний телевізор, ігрову приставку та ноутбук. Змішана (гетерогенна) локальна мережа використовується для отримання доступу до пристроїв, оснащених різними операційними системами – Windows, Linux та іншими.

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

Призначення та можливості домашньої «локалки»

У домашніх умовах ЛОМ може бути використана дорослими для роботи над спільними проектами або здійснення контролю за тим, яку інформацію містять комп'ютери неповнолітніх домочадців.

Наприклад, якщо сім'я активно використовує інтернет, батьки можуть закрити дітям доступ до певних сайтів, а також відстежувати трафік, що надходить на комп'ютери спадкоємців. І тут серверну частину програми запускають на батьківському ПК, а клієнтські на техніці, що належить дітям.

Ще один “плюс” локальної мережі – невибагливість до потужності клієнтських машин.

Як налаштувати локальну мережу для дому

Для об'єднання двох персональних комп'ютерів або ноутбуків, оснащених однотипним програмним забезпеченням, доцільно використовувати мережевий кабель, куплений у спеціалізованому магазині та обжатий певним чином:

 • прямим способом, якщо комп'ютери підключаються до роутера або світчу;
 • перехресним для послідовного об'єднання ПК, свитків або роутерів.

Побудова локальної мережі через мережевий кабель

Мережевий кабель використовують для об'єднання двох комп'ютерів чи ноутбуків. Цей спосіб має суттєвий «мінус» — необхідність вручну вводити адреси IP пристроїв, що об'єднуються, і прописувати мережеві налаштування в «Центрі керування мережею…» (перебуває на панелі керування ПК).

Наприклад, у розпорядженні сім'ї знаходяться комп'ютери з програмним забезпеченням Віндовс 7, які вирішено об'єднати за допомогою локальної мережі.

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

На наступному етапі необхідно змінити параметри адаптера, відкривши розділ мережевих підключень, та обравши потрібний спосіб підключення правою кнопкою миші. У вікні слід вказати значення IP і маски підмережі.

Зверніть увагу! Під час підключення користувачі перевіряють відповідність імен комп'ютерів та домашньої групи. Зробити це можна у розділі Панелі керування “Система”. Вся необхідна інформація міститься у вікні, у графах «Комп'ютер» та «Опис».

Наступний крок — перевірка працездатності Windows (розділ «Адміністрування» на Панелі керування). Вибравши вкладку «Керування комп'ютером», користувач повинен знайти «Служби та програми» та увімкнути службу Брандмауер (у разі вимкнення) — вибрати автоматичний тип запуску.

Завершальним етапом підключення є перевірка працездатності комп'ютерної мережі. Щоб здійснити задумане, необхідно, відкривши пошуковий рядок на будь-якому з підключених до мережі пристроїв, знайти та активувати «cmd», а у вікні викликати команду «ping» і вказати IP іншого ПК.

Якщо налаштування мережі пройшло успішно, після натискання на «Ентер» з'явиться статистика надісланих та отриманих пакетів. Обидві цифри мають бути однаковими.

Створення домашньої мережі за допомогою Wi-Fi

Поставивши питання «як створити мережу між двома комп'ютерами через інтернет», більшість людей зупиняються на Wi-Fi. Важлива перевага бездротового способу полягає в тому, що комп'ютери та інші електронні пристрої можна вільно переміщати по дому. Недолік — у разі необхідності вручну вводити адресу IP та найменування маски.

Процес підключення комп'ютерів, оснащених програмним забезпеченням Windows 7, Windows 8 і Windows 10, майже немає відмінностей. Деякі проблеми можуть виникнути у користувачів Windows XP, оскільки це програмне забезпечення вважається застарілим.

Для спільного доступу до файлів, що зберігаються в пам'яті комп'ютерів, може бути використаний мережний кабель або роутер. У разі з'явиться можливість об'єднати більше двох ПК.

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

Фахівці радять надходити так:

 • персональні комп'ютери сполучати з роутером за допомогою мережевого кабелю;
 • ноутбуки об'єднувати через Wi-Fi.

Поради щодо побудови локальної мережі за допомогою комутатора (Switch)

Світч (хаб) використовують для поєднання кількох електронних пристроїв. До кожного порту комутатора підключають один пристрій, наприклад, ПК, ноутбук, смарт-телевізор або принтер.

Важливою особливістю цього методу є можливість контролювати за допомогою локальної мережі відразу кілька одиниць домашньої техніки. Чим більше портів у Switch – тим більше техніки можна об'єднати.

Важливо! “Мінус” побудови локальної мережі через комутатор – у недоступності для сімей з низьким достатком, а також у необхідності вручну вводити найменування IP і масок на всіх пристроях, що підключаються.

Створення локальної мережі за допомогою роутера

І тут техніка об'єднується або шляхом підключення безпосередньо до приладу, або через internet. Сучасні роутери дозволяють об'єднувати комп'ютерну техніку за технологією VPN — створювати локальні обчислювальні мережі, а потім приєднувати всю мережу до Світової мережі.

Домашня «локалка», як правило, створюється за так званим «принципом зірки», де роутер (модем) є центром умовної зірки, а техніка підключена до приладу незалежно один від одного. При необхідності роутер можна підключити до мережі через телефонний або цифровий кабель і подавати інтернет на всі пристрої або вибірково.

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

Для організації локальної мережі налаштування здійснюють через порти LAN. Для підключення через цифровий кабель знадобиться роутер з роз'ємом WAN (розташований на задній панелі). Якщо вихід до Інтернету забезпечує телефонний провайдер, прилад має бути оснащений роз'ємом ADSL.

Що потрібно для створення локальної мережі

Для об'єднання ПК або ноутбуків за допомогою провідної мережі знадобиться обладнання двох видів – активне та пасивне. До першої категорії належать:

 • мережева карта;
 • маршрутизатор (роутер);
 • сервер.

Пасивним обладнанням називають кабель (коаксіальний, оптоволокно, кручена пара), конектор, розетки, підсилювачі та повторювачі фізичного сигналу.

Види обладнання

Перш ніж почати встановлювати локальну мережу, необхідно придбати мережевий кабель, роз'єми (конектори) і мережні карти. Для комп'ютера користувача потрібна одна карта, для сервера – дві. Знадобиться обладнання, яке відповідає за обмін інформацією між об'єднаними комп'ютерами.

Зверніть увагу! Якщо йдеться про три і більше одиниць комп'ютерної техніки, підключення краще здійснити через комутатор.

Способи підключення комп'ютерів до локальної мережі

Існує кілька схем, за допомогою яких комп'ютерну техніку можна поєднати локальною мережею:

 • За типом лінійної шини. Так називають послідовне з'єднання комп'ютерів за допомогою кабелю мережі. В результаті дані передаються на всі ПК, але приймає їх лише той комп'ютер, для якого вони призначені.
 • За типом кільця. Мережевий кабель, що об'єднує пристрої, є замкненою кривою. Вихід кожного мережевого вузла приєднаний до наступного входу. Дані передаються від ПК до іншого. Цей спосіб має один серйозний «мінус» — при виході з ладу одного персонального комп'ютера зв'язок переривається для всіх інших.
 • На кшталт «зірки». Кожен ПК під'єднаний до центрального вузла через окремий кабель через мережевий адаптер.

Поради щодо налаштування локальної мережі для Windows 7, 8, 10

Кожен користувач ПК може сам вигадати ім'я для свого комп'ютера. Опрацювавши дані, система завершить роботу зі створення німю. Важливо, щоб вся об'єднана електронна техніка належала до однієї робочої чи домашньої групи. За промовчанням локальна мережа називається Workgrpoup.

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

Надання загального доступу електронних пристроїв до мережі

Наприклад, у розпорядженні домочадців персональний комп'ютер і ноутбук, причому на обох пристроях встановлено програмне забезпечення Windows 7 або 8:

 1. Перш за все необхідно переконатися, що всі пристрої працюють в одній робочій (якщо мережа будується в офісі) або домашній групі. Для цього необхідно запустити пошукову програму (у Windows 7 запуск здійснюється одночасним утриманням кнопок «Win» і «R») і знайти команду sysdm.cpl. Після натискання на OK з'явиться вікно, що містить потрібну інформацію. Неважливо, як саме називатиметься група. Головне — назва має бути однаковою для всіх пристроїв.
 2. На наступному етапі установки всі користувачі повинні змінити установки для загального доступу. Кожен, відкривши на своєму пристрої відповідну вкладку, змінює додаткові умови загального доступу до мережі. Потрібна форма відкриється після кліка правою кнопкою миші на піктограму «Мережа та Інтернет», що знаходиться на Панелі керування. Зміни підлягає профіль, ідентифікований системою як «Поточний».
 3. Відкривши вкладку «Додаткові параметри загального доступу», кожен користувач активує команди «Увімкнути мережеве виявлення», «Увімкнути спільний доступ до файлів та принтерів» та дозволити доступ мережевим користувачам. Потім, перемістившись у нижню частину сторінки, необхідно відключити спільний доступ із захистом паролем, активізувавши відповідну команду.

Після перезавантаження всіх пристроїв у вкладці Мережа з'являться всі комп'ютери, які мають доступ до мережі.

Зверніть увагу! У Windows 10, через скасування функцій домашньої групи, папки, файли та принтери об'єднані за допомогою нової, вбудованої функції.

Щоб відкрити спільний доступ до принтера, необхідно активувати відповідну опцію у вкладці «Доступ» (розділ «Властивості принтера»). Для надання спільного доступу до всіх папок, файлів та пристроїв достатньо включити однойменну опцію в розділі «Приватна мережа» (перебуває в меню «Мережа та інтернет», підменю «Enternet»).

Налаштування IP, DNS та масок

Можна змінити налаштування після коригування параметрів адаптера. Для цього необхідно вказати спосіб підключення до мережі в розділі «Мережні підключення», а потім у вікні, що відкрилося, вручну прописати номер IP і внести інші зміни.

Розшарування доступу

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

Для надання загального доступу до будь-яких папок, файлів та оргтехніки достатньо задіяти відповідну кнопку (перебуває у вкладці «Доступ»), після чого додати рядок «Все» і призначити права користувачів:

 1. Активувавши команду “Читання”, власник комп'ютера дозволить користувачам інших підключених до мережі комп'ютерів переглядати будь-які файли, розташовані в будь-яких папках на його машині.
 2. Активація команди «Читання та запис» дозволяє іншим користувачам не тільки читати, але й видаляти файли.

У вкладці “Доступ” є ще одна кнопка – “Дозволи”. Натиснувши на неї, власник ПК визначить кількість користувачів, яким можна одночасно використовувати файли, розміщені на його пристрої.

Як підключити локальну мережу до Інтернету за допомогою спеціальних програм

Утиліта RAdmin використовується, коли користувачам потрібно налагодити віддалений зв'язок. Основні «плюси» програми — висока пропускна здатність та захист від інтернет-атак. RAdmin автоматично встановлюється на комп'ютер, її не потрібно налаштовувати.

Hamachi, на відміну від попередньої програми, потребує настроювання. Завантаживши програму на свій комп'ютер, користувач застосовує команду “Налаштувати нову мережу”, після чого йому буде запропоновано вибрати ім'я мережі та пароль доступу. Інші користувачі, за умови, що їм відомий пароль, можуть підключитися до віддаленої мережі, активувавши кнопку «Мережа/Підключитися». Після підключення всі бачитимуть комп'ютер, на який розшарована папка з програмою.

Можливі проблеми та шляхи вирішення

Іноді спільна папка, доступна всім користувачам, не видно. Так відбувається, коли система з метою безпеки блокує принтери, папки та файли, до яких відкритий спільний доступ.

Зверніть увагу! Вирішити проблему можна, якщо змінити налаштування в розділі «Центр мережі та загальний доступ» на панелі керування. Зокрема, необхідно активізувати кнопки «Включити мережеве виявлення» та «Увімкнути спільний доступ до файлів та принтерів».

Фахівці рекомендують в момент підключення комп'ютерів до локальної мережі на якийсь час відключати антивірусну програму і Брандмауер.

Як налаштувати локальну мережу - з виходом в інтернет

Важливо пам'ятати, що, підключившись до локальної мережі , що працює від роутера і належить сусіду квартири, користувач відкриває йому доступ до своїх папок і файлів. Єдиний спосіб не допустити витоку інформації – вигадати складний, надійний пароль.

nBook
Додати коментар