Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Загальне підключення для кількох комп'ютерів і мобільних пристроїв — один із зручних способів для швидкої передачі даних. Така система використовується як для офісів, так і в межах звичайної квартири. Користувачі запитують, як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер через те, що процедура здається складною, незважаючи на наявність необхідних інструментів в ОС.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Що таке домашня локальна мережа, з чого вона складається

Під LAN мається на увазі система, що складається з мобільних пристроїв та кількох ПК. Вони об'єднані в єдину систему за допомогою спеціальних інструментів, такий тип використовують для великих компаній, комп'ютерних класів.

У домашніх умовах вона дозволяє створити розумний будинок – з приєднанням смартфонів, кондиціонерів, розумних колонок. Через лінію йде обмін файлами, роздрук матеріалів через віддалений принтер та ін. Головна особливість локальної сітки – закритість системи, до якої неможливо підключитися сторонньому (він її бачитиме, але увійти не зможе).

Під час створення проекту з мінімальною конфігурацією знадобляться:

 • мобільні та стаціонарні пристрої — персональні комп'ютери, телефони, планшети та ноутбуки;
 • маршрутизатор – є одним із найзручніших для домашньої сітки апаратів;
 • кабелі з крученою парою;
 • switch-комутатор або hub-концентратор – потрібні для об'єднання приладів в єдину систему за відсутності вай-фай роутера.

Важливо! У ролі сховища виступає NAS. Це невеликий ПК з достатньою кількістю жорстких дисків, який використовується для зберігання інформації та ролі сервера. Належить до необов'язкових, але зручних речей.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Особливості створення домашньої мережі за допомогою кабелю

Для прокладання кабелів можна скористатися послугами спеціалістів або провести їх власноруч. Процедура проходить за наступним алгоритмом:

 1. Маршрутизатор встановлюється в певному місці – з мінімальною кількістю можливих перешкод, які можуть спровокувати перешкоди. До нього приєднується шнур від провайдера – зазвичай він вже присутній у будинку. Для формування з'єднання використовують порт WAN або Internet.
 2. Шнур простягається до ПК – із закріпленням до плінтусів. Якщо в них є спеціальні жолоби, то провід ховається в них.
 3. Після кабелю необхідно з'єднати з комп'ютером.

Важливо! Якщо ПК п'ять чи шість, до одного з портів підключають спеціалізований розгалужувач-комунікатор. Додаткові клієнти приєднуються безпосередньо до нього, потім їх потрібно спільно налаштовувати.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Як організувати та налаштувати мережу через Wi-Fi: покрокова інструкція

Кабельне підключення групи пристроїв має незаперечну перевагу перед вай-фай комунікаціями. Воно дає велику швидкість, не боїться перешкод і перешкод від обладнання, що працює на аналогічній хвилі. Але в окремих апаратів (смартфонів, нетбуків-трансформерів) єдиним можливим способом приєднання до загальної сітки є бездротовий. Тому доводиться створювати такий тип об'єднання пристроїв.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Відповіддю питанням, як краще налаштувати локальну мережу через Wi-Fi роутер на Windows 10, буде виконання наступного алгоритму дій.

Налагодження роутера

Після формування повноцінного з'єднання необхідно увійти в налаштування апаратури і в рядку браузера ввести IP-адресу: 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Щоб уникнути помилки, необхідно перевірити дані, записані на зворотному боці приладу. Після появи форми входу вводять пароль та логін (у більшості випадків це «admin»).

При формуванні локальної сітки кожен пристрій отримує унікальну IP-адресу – в автоматичному або ручному режимі. Щоб обладнання самостійно призначило кожному приладу адресу, активують функціонал авторозподілу.

Важливо! Створення точки доступу відбувається в регулюванні роутера (налагодження вай-фай). Обов'язково задають пароль до спільної сітки.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Підбір типу системи

У налаштуваннях обладнання переходять до блоку «інтернет» або «WAN», вибирають доступний варіант підключення. Він заздалегідь позначається в договорі на надання послуг, але якщо такий запис відсутній, користувач повинен звернутися до служби технічної підтримки провайдера. Подальші дії включають:

 • вхід у “бездротові з'єднання” з призначенням імені (SSID);
 • у розділі безпеки проводять установку шифрування WPA2 або PSK;
 • вводять пароль для доступу до сітки;
 • проводять включення віртуального сервера DCHP, що відповідає динамічні IP-адреси.

Процедура завершується збереженням внесених змін.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Підключення пристроїв до системи

Для приєднання комп'ютера або ноутбука регулюють протокол TCP/IP картки. Як можна створити мережу між двома комп'ютерами через Wi-Fi Windows 10: процес має на увазі:

 • перехід із «панелі управління» до «центру загального доступу»;
 • відкриття підрозділу «зміни у параметрах адаптера» з переміщенням до «властивостей»;
 • виділення блоку IP версія 4 (TCP/IPv4) – в ньому вказують маску (255.255.255.0), шлюз (IP-адреса роутера), IP-адреса (192.168.0.X, де Х – порядковий номер приладу в сітці) , DNS-сервер (переважного та альтернативного варіанту, аналогічні адресі основного шлюзу).

Важливо! У регулюванні DHCP має бути вказана автоматична роздача адрес. Після завершення процедури усі внесені зміни зберігають.

Гаджети легше приєднуються до загальної системи. Для них проводять запуск пошуку бездротової сітки та вибирають актуальний зв'язок. Після цього вносять пароль, прописаний у налаштуванні адаптера.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Які проблеми виникають при підключенні до Windows 10

При правильному створенні та налагодженні локальної системи не повинні виникати додаткові питання щодо її працездатності. У разі неполадок проводять додаткову перевірку:

 • з'єднання кабелів;
 • прав доступу та безпеки;
 • правильності IP-адрес – якщо вони не призначаються обладнанням в автоматичному режимі, їх потрібно встановити вручну;
 • увімкнення функціоналу виявлення апаратури у сітці.

До специфічних проблем з функціональністю принтерів та ін. відносять помилку підключення, що з'являється на дисплеї пристрою. Якщо вона виникає, то потрібно:

 • натиснути на клавіші Win+X;
 • у вікні вибрати «управління ПК»;
 • переміститися до підрозділу «служб» та «диспетчер друку».

Важливо! Після відключення та перезавантаження обладнання з новим з'єднанням проблема вирішується здебільшого.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Порядок дій при видаленні локальної бездротової мережі у Віндовсі 10

Вимкнути раніше створене з'єднання домашнього призначення можна за наступним алгоритмом:

 1. В операційній системі Віндовс 10 операцію простіше проводити через реєстр. Для його активізації потрібно натиснути клавіші «Win+R».
 2. У вікні, що з'явилося на дисплеї, вводять команду «regedit».
 3. У правому бічному меню натискають на вкладку «Відкриття прав адміністратора».
 4. Після активізації “редактора реєстру” проходять наступний шлях: “HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionNetworkListProfiles”.
 5. Усередині кінцевого каталогу розташовуються кілька підпапок з різними профілями підключення. Пошук актуального з'єднання проходить через “ProfileName” – там вказується його точне найменування.
 6. Потрібний запис виділяють правою кнопкою миші, вибирають «видалити».
 7. Завершується процес підтвердженням внесених змін та перезавантаження комп'ютера.

Важливо! Недосвідченим користувачам не рекомендується самостійно втручатися у реєстр ПК. За неправильного виконання дій знадобиться допомога фахівців.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Якщо домашня мережа не працює: виявлення причин та усунення несправностей

Користувацька сітка схильна до збоїв через слабкий клас використовуваної техніки. Порушення працездатності може бути пов'язане з різними причинами, регулювання проводиться відповідно до знайдених джерел проблеми.

Пошкоджено мережевий кабель

Помилка пов'язана з неправильним приєднанням шнурів або непрацездатністю кінцевих пристроїв. Проблеми виникають на будь-якому обладнанні – користувачі скаржаться на питання практично з усіма відомими марками ПК. У разі виникнення дисфункції можна скористатися одним із рішень:

 • перевірити цілісність шнурів, їхню щільну посадку в роз'єми;
 • переконатися у правильності виконання схеми приєднання.

При відключенні бездротового зв'язку необхідно перевірити конфігурацію сітки — у більшості випадків після налагодження питання зникає. Повідомлення про вимкнення шнура пов'язане з необхідністю переустановки адаптера.

Збій у роботі маршрутизатора

При нормальному увімкненні пристрою та працюючих індикаторах, відсутності роздачі інтернету потрібно пройти такі кроки:

 • Включити модуль вай-фай – іноді роутер не функціонує через відключену сітку. Визначення проводиться за лампою, що згасла, вай-фай на ПК або адаптері. Після його увімкнення потрібен перезапуск системи.
 • Змінити канал — проблема виникає у багатоквартирних будинках із постійним перенавантаженням лінії. У меню обладнання встановлюють автоматичний пошук вільної смуги мовлення або роблять операцію в ручному режимі. Для перевірки рівня завантаження лінії можна використовувати спеціальне програмне забезпечення: WiFi Analyzer та інші.
 • Видалення з'єднання — потрібне при неправильному введенні пароля. Після змін та вторинного приєднання інтернет починає працювати стабільно.
 • Перенастроювання — потрібне при неправильному внесенні інформації під час налагодження. Основні відомості про правильне приєднання дає провайдер, уточнити їх можна в договорі або гарячій лінії служби підтримки.
 • Не включений DHCP-сервер – функціонал призначений для автоматичної роздачі адрес кожному з вхідних в систему пристроїв. Якщо опція не запущена, роутер не буде нормально функціонувати.
 • Налагодження DNS-сервера – у параметрах встановлюють значення «8.8.8.8». Без нього обладнання не переходитиме за необхідними адресами.

Важливо! Останній варіант відновлення працездатності лінії – це перевірка фільтрації MAC або IP. При увімкненому функціоналі його потрібно вимкнути або додати апарату у дозволений білий список.

Як налаштувати домашню мережу на Windows 10 через Wi-Fi роутер.

Пошкодження антен Wi-Fi

Необережні користувачі, домашні тварини та маленькі діти можуть випадково порушити цілісність зовнішніх антен маршрутизатора, приєднаного до персонального комп'ютера. Недорогі пристрої відрізняються слабким кріпленням обладнання – роз'єми тримаються на пайці, не володіють додатковим кріпленням.

При механічному впливі на приладі виникають тріщини та подальше порушення контакту. Діагностика пошкодження проводиться через перевірку відстані між роутером та ПК, за якого спостерігається стабільний зв'язок. Якщо воно не перевищує півтора метра, то неполадки пов'язані з пошкодженими антенами.

Виправити ситуацію можна розкриттям обладнання та паянням пошкоджень. Якщо апаратура знаходиться на гарантії або користувач не впевнений у власних силах, то краще звернутися до спеціалізованого сервісного центру для ремонту та подальшого тестування приладу.

Створити домашню мережу на Windows 10 не так складно, як здається здавалося б. Однак більшість користувачів це просто не потрібно.

nBook
Додати коментар