Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

У житті бувають різні моменти, за якими необхідно терміново дізнатися пароль від вай-фаю: новий користувач ПК, родич, що приїхав, або просто недавно встановлене обладнання, дані від якого не встиг запам'ятати і сам власник. Щоб більше не гаяти часу задарма, варто запам'ятати основні способи впізнавання паролів на різних системах пристроїв.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Windows 7 – одна з найбільш поширених операційних систем (ОС), хоч і поступово здає свої позиції по затребуваності, проте використовується ще на багатьох комп'ютерах.

Найпростіший спосіб з'ясувати пароль за будь-яких ОС – просто подивитися його на наклейці, яка знаходиться на роутері: багато хто не змінює ключ безпеки, що в даному випадку є плюсом. Якщо цей пароль не підходить, то потрібно переходити до наступних методів.

Через налаштування адаптера

Дещо довгий шлях до визначення пароля – використання налаштувань адаптера. Для цього необхідно виконати такі кроки:

 1. У рядку браузера ввести локальну адресу роутера 192.168.1.1.
 2. Логін та пароль за замовчуванням – admin/admin.
 3. У загальних налаштуваннях мережі Wi-Fi вказано пароль, прихований зірочками (або точками). Нижче є місце для галочки “показати пароль”.
 4. Пароль мережі відображається в символах і залишається лише скопіювати або записати.

Важливо! Під час такого перегляду не варто вносити жодних змін, інакше може знадобитися повне переналаштування роутера.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Через командний рядок

Спосіб простіший:

 1. Увійти до панелі керування на комп'ютері та вибрати вкладку «Центр керування мережами та спільним доступом».
 2. У вікні, в лівій його частині потрібно перейти на вкладку «Управління бездротовими мережами».
 3. На екрані з'явиться список усіх мереж, до яких було підключено весь пристрій. У ньому потрібно знайти мережу, що цікавить, і відкрити вікно «Властивості бездротової мережі» подвійним клацанням миші.
 4. Далі у вкладці безпека буде вказано ключ мережі, він пароль. Для його відображення потрібно поставити галочку навпроти напису «Відображати знаки, що вводяться».

Варто знати і про альтернативний шлях у дане меню – через значок мережі в нижньому правому куті монітора комп'ютера або ноутбука. При натисканні на нього спливає вікно з поточними та доступними підключеннями, а в самому його низу знаходиться напис-посилання блакитного кольору Центр управління мережами та загальним доступом. У ньому можна піти наступним шляхом: «Зміна параметрів адаптера» – вибір потрібної мережі та натискання на неї правою кнопкою миші – «Стан» – «Властивості бездротової мережі» – «Безпека».

Важливо! Для цих дій можуть знадобитися права адміністратора.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Як подивитися пароль від вай-фаю на Віндовс 8

Операційна система Windows 8 вважається більш «просунутою», тому щоб подивитися в ній пароль від вай-фаю доведеться вдатися до інших способів.

Для початку необхідно клацнути мишею у правому верхньому кутку екрана, праворуч з'явиться вузька панель швидкого доступу. У ній необхідно знайти меню “Параметри” або “Settings”. Після натискання на ньому праве меню розшириться та зміниться. У його нижній частині з'явиться два ряди іконок, найпершою з яких буде «Мережа» – на неї потрібно натиснути. У списку бездротових мереж, що з'явився, необхідно вибрати потрібну, клікнути на неї правою кнопкою миші і перейти в меню «Подивитися властивості підключення». Далі все те ж саме, що і у випадку з Віндовсом 7: вкладка «Безпека» – «Відображати знаки, що вводяться».

Цікаво знати! У випадку з планшетами на Windows 8 замінити клік правою кнопкою миші може тривалий натиск на необхідну мережу.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері з Windows XP

Дізнатися пароль від інтернету на комп'ютері з XP, як правило, не складніше, ніж на 7 версії Віндовс. Для цього можна скористатися способом маршрутизатором, описаним вище. А можна піти і звичнішим шляхом – за допомогою панелі управління. Алгоритм відрізнятиметься не сильно:

 1. У панелі керування необхідно знайти “Майстер бездротової мережі”.
 2. У «Майстері», що з'явиться, натискається кнопка далі.
 3. Вибирається графа «Додати нові комп'ютери та пристрої».
 4. У наступному вікні з'явиться кнопка “Надрукувати параметри мережі”, яку потрібно натиснути.
 5. У блокноті, що відкриється, будуть представлені всі необхідні параметри з'єднання, які можна зберегти, скопіювати або переписати.

За допомогою цих нехитрих дій можна дізнатися пароль і від домашньої, і будь-якої іншої мережі, де є підключення.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Використання програм для перегляду збережених паролів від Wi-Fi мереж

Питання як подивитися пароль від вай-фаю на комп'ютері з Windows 7, 8 або будь-якою іншою версією може бути вирішено і за допомогою використання спеціальних програм, що запам'ятовують та відновлюють забуті паролі. Їх багато, але найпопулярніші та затребувані частіше опиняються на слуху.

WirelessKeyView

Одна з програм, що добре зарекомендували себе, – WirelessKeyView. Строго кажучи, це не зовсім програма, а лише утиліта, яка чудово справляється зі своїми функціями. Вона працює з усіма системами Windows, починаючи від XP, продовжуючи Vista, потім 7 і 8 версією, у тому числі з 64-бітними версіями.

Для роботи з програмою необхідне завантаження та запуск. Існує версія з повністю російським інтерфейсом і з можливістю підказок, яка робить відновлення втраченого коду дуже простим. Існує два види роботи: автоматичний та ручний. При запуску в автоматичному режимі утиліта самостійно знаходить та вивчає поточне з'єднання з інтернетом та надає користувачеві всі дані, а в ручному режимі можна самостійно вибрати, що саме потрібно знайти.

Wi-Fi Password Revealer

Схожа програма, яка здатна визначити всі паролі від вай-фай, які будь-коли були введені користувачем на пристрої. За підсумком сканування вся інформація буде відразу відображена в центральному полі програми. Її можна як копіювати, так і зберігати у текстовому форматі.

Варто враховувати два моменти: програма має інтерфейс англійською мовою, для її запуску та коректної роботи необхідно використовувати права адміністратора. Wi-Fi Password Revealer може бути встановлена на Windows XP, 7, 8 та 10.

Важливо! При ОС ХР пароль буде представлений у вигляді коду НЕХ, який можна привести до звичайного виду за допомогою спеціальних таблиць онлайн в інтернеті.

Wi-Fi Password Decryptor

Найбільш універсальна програма, що дозволяє швидко вирішити питання, як подивитися пароль від вай-фай на Віндовс 7. Підходить вона для всіх операційних систем, починаючи від ХР і вище, без винятку. Мова інтерфейсу можна вибрати найбільш зручну: англійську, українську, російську. Простота використання багато в чому визначається простотою інтерфейсу: в одному вікні відбуваються всі процеси, відображаються всі доступні точки та дані щодо них.

Ця утиліта здатна сама вводити необхідну комбінацію символів при підключенні, навіть якщо пароль не збережено. Такі програми дозволяють зберігати та відновлювати інформацію, введену користувачем на професійному рівні.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Перегляд збережених паролів від Wi-Fi на Android

Ще одна дуже часта проблема – дізнатися пароль від мереж вай-фай за допомогою смартфона або планшета на базі Андроїд. Не завжди є можливість заглянути в комп'ютер або ноутбук, але й знайти заповітні цифри в телефоні не просто. На щастя, проблема вирішується досить швидко.

Якщо на пристрої включені ROOT-права, достатньо лише встановити спеціальний додаток з плей-маркету, наприклад, Wi-Fi Key Recovery. Така програма сканує систему і знаходить всі мережі вай-фай, до яких здійснювалося підключення. Для кожного підключення відображається незашифрований пароль. Натиснувши на вибраний рядок, можна як копіювати пароль, так і створити QR-код, який дозволить підключитися до мережі іншим людям.

Інший спосіб також пов'язаний з наявністю увімкнених ROOT-прав і грунтується на знанні розташування файлу, в якому міститься інформація. Оптимально, якщо на пристрої є файловий менеджер із відповідним доступом та текстовим редактором. У локальному сховищі необхідно перейти до даних пристроїв. Там необхідно наслідувати такий алгоритм: «data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf». Саме останній файл містить потрібну інформацію, його потрібно лише відкрити.

Як дізнатися пароль від вай-фаю на комп'ютері Windows 7

Якщо відкриття цієї папки неможливе, її потрібно скопіювати в будь-яке інше місце. Відкривши копію за допомогою редактора, можна переглянути всю історію підключень до мереж і відповідно всі паролі до них.

Третій спосіб для тих, хто не готовий розширити свої права на ROOT. Він і підходить далеко не всім: деякі моделі смартфонів дозволяють переглядати пароль від вай-фай у налаштуваннях мережі, але нерідко роблять це за допомогою QR-кодів та інших способів. У такому випадку допоможе сканер кодів і скріншот екрану, або другий пристрій.

Важливо! Доступ до ROOT-прав може порушити роботу мобільних банків та можливість безконтактної оплати при необережних діях.

Рідкісне використання паролів і звичка до їх збереження за умовчанням одного разу може зіграти злий жарт з будь-яким користувачем. Однак існують різні способи, що допомагають визначати всі існуючі підключення та дані до них, вони дозволять залишитися у скрутному становищі. На крайній випадок завжди можна повністю скинути налаштування роутера і підключити його заново, задаючи нову захисну комбінацію. Щоправда, знадобиться ще й кабель, проте проблема буде вирішена швидко і на довгий час.

nBook
Додати коментар