Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi – покрокова інструкція

Сучасні комп'ютери підтримують кілька частот бездротового інтернет-з'єднання. Частота в 5 ГГц є найкращим показником. Про те, як дізнатися частоту підтримки Wi-Fi на ноутбуці, буде розказано у статті.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Що таке діапазон Wi-Fi 5 ГГц

Це частота, де транслюється радіосигнал. На цій частоті практично відсутні перешкоди, що підвищує швидкість передачі та стабільність сигналу вай-фай.

Зверніть увагу! Діапазон 5 ГГц не поширений. Роутери бюджетного сегмента не підтримують, а працюють на частоті 2,4 ГГц.

Режим 2,4 ГГц відрізняється високим навантаженням, тому що використовується повсюдно. Завантаженість мережі призводить до виникнення збоїв, порушення стабільності бездротового з'єднання. Частково вирішити проблему можна після вибору вільного каналу Wi-Fi.

Переваги та недоліки режиму

Щоб дізнатися про особливості частоти 5 ГГц, необхідно порівняти її з діапазоном в 2,4 ГГц за такими параметрами:

 • Швидкість передачі даних. Режим 5 ГГц підтримує стандарт 802.11ас, пропускна здатність якого вища втричі порівняно із звичайними стандартами 802.11a/b/g. Т. е. роутери, що підтримують цю технологію, зможуть видавати великі показники швидкості бездротового з'єднання. Швидкість стандарту 802.11ас може досягати 6.7 ГБ/сек. Максимальний показник стандартів, що працюють на частоті 2,4 ГГц, 450 Мбіт/сек.
 • Дальність сигналу. У діапазону 5 ГГц зона покриття вище, ніж у 2,4 ГГц. Проте на практиці це не відчувається.
 • Сумісність. Комп'ютери, що підтримують режим 5 ГГц, зможуть працювати на 2,4 ГГц.
 • Вартість. Маршрутизатори, ПК, в яких є підтримка Wi-Fi 5 ГГц стандарту 802.11ас, мають високу ціну.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Важливо! Для домашнього використання вистачить стандарту з частотою роботи 2,4 ГГц, який підтримуватиметься всіма маршрутизаторами та ноутами. Купувати роутери або лептопи з великим діапазоном звичайному користувачеві ПК не є доцільним.

Стандарт 802.11ас не перевантажений мережею вай-фай. Однак не всі пристрої можуть працювати з цим діапазоном. Тому перед покупкою такого роутера слід переконатися у сумісності домашніх гаджетів із ним.

Як дізнатися чи підтримує ноутбук 5 ГГЦ Wi-Fi

Є кілька методів, що дозволяють отримати відомості про підтримку частоти 5 ГГц ноутбуком:

 • Зайти на офіційний сайт ноута та ознайомитися з інформацією про його технічні характеристики. Найпростіший і найшвидший спосіб. У характеристиках моделі портативного ПК зазвичай вказані відомості про стандарти Wi-Fi, що підтримуються. Якщо там прописаний стандарт 802.11ас, пристрій може функціонувати на частоті 5 ГГц.
 • Зайти в «Диспетчер пристроїв» та розгорнути розділ «Мережні адаптери». Тут потрібно увійти до «Властивостей» Wi-Fi модуля, клікнувши за його назвою правою клавішею маніпулятора. Потім перейдіть у вкладку «Додатково», де вказана потрібна інформація.
 • Скористайтеся сторонніми програмами. В Інтернеті можна знайти низку програм, які відображають інформацію про властивості бездротового підключення, вай-фай адаптера, встановленого в ПК.

Додаткова інформація! На смартфонах та планшетах також можна переглянути частоту роботи Wi-Fi з'єднання. Для цього потрібно зайти у властивості підключення.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Що робити, якщо ноут не бачить 5 ГГц мережа Wi-Fi

У ситуації, що склалася, можна скористатися такими рекомендаціями:

 • Купити зовнішній Wi-Fi адаптер, який підтримує стандарт 5 ГГц. Даний варіант є актуальним для користувачів, у яких ноутбук не бачить Wi-Fi 5ГГц. Зовнішній модуль є невеликим за розмірами пристрій, що підключається в роз'єм USB на корпусі ПК. При необхідності його можна буде підключити до стаціонарного комп'ютера. У деяких випадках після синхронізації даних пристроїв потрібно вручну встановити драйвер на адаптер мережі, якщо операційна система не змогла його визначити.
 • Зайти до веб-інтерфейсу маршрутизатора і поміняти основні характеристики каналу Wi-Fi. Можна вибрати інший канал роботи бездротового з'єднання зі списку. Налаштування каналу відрізнятиметься залежно від конкретної моделі роутера.
 • Перевірити комп'ютер на віруси. Якщо користувач точно знає, що його ноут підтримує мережу 5 ГГц, проблему варто пошукати в самому комп'ютері, його операційній системі. Насамперед, рекомендується перевірити PC на наявність шкідливих програм, тому що саме це програмне забезпечення часто є причиною виникнення проблем з роботою інтернету. Перевірка здійснюється або за допомогою комплексного антивірусу або з використанням спеціалізованих утиліт.
 • Скинути налаштування маршрутизатора. Якщо роутер підтримує цей режим, він виставиться автоматично після скидання параметрів передавача до заводського рівня.

Зверніть увагу! Іноді проблему видимості ноутбуком мереж вай-фай 5 ГГц можна усунути після перезавантаження обладнання. Роутер перезапускається шляхом утримання кнопки Reset на його корпусі протягом 10-15 секунд. Тепер можна зрозуміти чому ноутбук не бачить 5G Wi-Fi мережу.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Як змінити діапазон мережі вай-фай на ноутбуці

Якщо у користувача ноутбука зі стандартом роботи вай-фай 802.11ас не вдається підключитися до роутера, це означає, що маршрутизатор не підтримує даний діапазон. Щоб виправити ситуацію, в операційній системі Віндовс потрібно настроїти частоту бездротового з'єднання на 2,4 ГГц.

Процес виконання поставленого завдання виглядає так:

 1. Клацніть правою клавішею мишки по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі та перейти до його «Властивості». Відкриється меню із технічними характеристиками ноутбука. Тут представлені відомості про його процесор, версію ОС, кількість оперативної пам'яті.
 2. У стовпці параметрів зліва віконця знайти рядок «Диспетчер пристроїв» і натиснути на нього ЛКМ.
 3. У списку знайти параметр «Мережні адаптери» і розгорнути його, натиснувши на стрілочку праворуч.
 4. Клікнути ПКМ по рядку, в назві якого є слово «Wireless». Це і є адаптер ноутбука Wi-Fi.
 5. У вікні контекстного типу клацнути на пункті «Властивості».
 6. У меню, що відкрилося, перейти на вкладку «Додатково», розташовану зверху.
 7. У списку параметрів зліва віконця знайти стандарт «802.11ас» та виділити його лівою клавішею маніпулятора.
 8. У полі «Значення» праворуч меню властивостей вибрати варіант «Вимкнено» та натиснути ОК.
 9. Перезавантажити ноут для остаточного застосування змін.
 10. Перевірити результат. Якщо зі з'єднанням можна синхронізуватися, значить у користувача вдалося змінити діапазон роботи Wi-Fi мережі.

Важливо! Щоб змінити стандарт роботи маршрутизатора, потрібно змінити канал вай-фай. Це можна зробити в налаштуваннях його веб-інтерфейсу. Цей метод є актуальним, якщо роутер працює на 5 ГГц, а адаптер ноутбука не підтримує даний режим.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Чому бездротове з'єднання на ноутбуці погано працює

Нестабільна робота Wi-Fi на ноуті зазвичай спричинена такими причинами:

 • Низький рівень сигналу. Проблема вирішується шляхом зменшення відстані між ноутбуком та маршрутизатором. Зону покриття вай-фай сигналу можна перевірити за кількістю вертикальних смуг поруч із назвою точки доступу у треї панелі завдань. Чим більше смужок, тим якісніший сигнал.
 • Індивідуальні налаштування роутера. Через неправильно вибраний канал Wi-Fi з'єднання часто вилітає, працює нестабільно. Для виправлення ситуації потрібно підібрати потрібний канал, по черзі перевіряючи роботу кожного. Пошуки відповідного варіанта не займуть багато часу.
 • Перевантаженість мережі вай-фай. Якщо до однієї точки доступу одночасно підключено кілька пристроїв, загальна швидкість передачі інформації буде розділена між цими гаджетами. Через низькі показники швидкості інтернет на ноутбуці повільно працюватиме, вилітатиме.
 • Наявність вірусів на ПК. Процес усунення цієї проблеми докладно було описано у попередньому пункті.
 • Збої та помилки у роботі операційної системи Windows. Короткочасні збої можна вирішити шляхом перезапуску комп'ютера. Серйозні помилки у роботі інтернету усуваються або після переустановки системи, або скиданням мережевих установок.
 • Індивідуальні особливості обраного тарифного плану, який має той чи інший провайдер, має свої індивідуальні особливості. Наприклад, максимальну швидкість роботи мережі. Якщо цей показник має низьке значення, то інтернет повільно працюватиме. Швидкість передачі також зменшується при використанні Wi-Fi маршрутизатора.
 • Пошкодження кабелю, що йде від провайдера. Вирішується шляхом заміни дроту. Якщо мережа постійно вилітає під час роботи ноутбука, перевірити «головний» кабель на наявність пошкоджень.
 • Проблеми на стороні постачальника. Якщо жоден із запропонованих способів не вирішив помилку, то потрібно зв'язатися з провайдером інтернету. Можливо, на лінії ведуться ремонтні роботи, які закінчаться найближчим часом.

Додаткова інформація! Стабільність роботи мережі також залежить від пропускної спроможності роз'єму WAN на материнській платі ПК, якого підключений маршрутизатор.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Як дізнатися реальну швидкість Wi-Fi 5 ГГЦ на ноутбуці

Реальний показник часто відрізняється від заявленого. Це від особливостей устаткування, тарифного плану.

Вимірювання швидкості здійснюється в два етапи:

 • Перевірити значення у безпосередній близькості до роутера. Для цього потрібно зайти на сайт speedtest та подивитися на видані показники, оцінити їх.
 • Віддалити ноутбук від передавача Wi-Fi і зробити аналогічні вимірювання.

Між показниками не повинно спостерігатися суттєвої різниці, якщо ПК знаходиться у сусідній від маршрутизатора кімнаті. У стандарту 802.11ас прийнятною вважається реальна швидкість 50 Мбт/сек.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Що ще погано впливає на Wi-Fi з'єднання

Незалежно від пристрою на бездротовий режим передачі даних негативно впливають такі фактори:

 • Мікрохвилі. Йдеться про кухонну побутову техніку. Наприклад, мікрохвильова піч працює на частоті 2,45 ГГц, як ряд роутерів. Ця обставина створить перешкоди у роботі маршрутизатора, призведе до нестабільності роздачі інтернету, знизить швидкість його функціонування. Тому не потрібно розміщувати router на кухні поруч із мікрохвильовою піччю.
 • Bluetooth, що працює. Поруч із передавачем Wi-Fi не рекомендується використовувати пристрої Bluetooth, включити на них цю технологію. Bluetooth працює в одному діапазоні з роутером, що спричинить конфлікт цих апаратів. Утворюються перешкоди, що перешкоджають поширенню та нормальному функціонуванню бездротового з'єднання.
 • Гірлянда. Новорічні гірлянди негативно впливають працювати вай-фай. Миготливі прилади випромінюють електромагнітне поле, яке заглушує сигнал передавача. Тому такі елементи не варто розміщувати в безпосередній близькості до роутера.
 • Прошивка маршрутизатора Якщо після покупки передавача інтернет став погано працювати, то прилад рекомендується перепрошувати, тобто оновити мікропрограму. Це можна зробити, завантаживши спеціальний файл із інтернету.
 • Синхронізація роутера із комп'ютером. Якщо маршрутизатор підключений до ПК, він забезпечуватиме його інтернетом, і навіть роздавати мережу інші пристрої. При цьому швидкість передачі даних на гаджети буде нижчою.

Зверніть увагу! Стабілізувати роботу Wi-Fi допомагає оновлення драйвера на адаптер ноутбука.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Як оновити драйвер на вай-фай модуль ноута

Часто ноутбук не ловить 5G Wi-Fi через застарілий мережний драйвер. Для його оновлення необхідно:

 • підключити ноутбук до Інтернету;
 • відкрити меню «Пуск» та прописати у пошуковому рядку фразу «Диспетчер пристроїв»;
 • розгорнути рядок «Мережеві адаптери» за описаною вище схемою;
 • клікнути ПКМ за назвою встановленого в PC модуля та натиснути на рядок «Оновити»;
 • вибрати варіант з пошуком відповідного драйвера в інтернеті та клацнути по ньому лівою клавішею маніпулятора;
 • дочекатися завершення процедури оновлення та перевірити результат.

Після оновлення драйвера потрібно перезавантажити операційну систему, щоб зміни набули чинності.

Як дізнатися, чи підтримує ноутбук 5 ГГц Wi-Fi - покрокова інструкція

Таким чином, стандарт 802.11ac, що працює на частоті 5 ГГЦ, підтримують не всі пристрої та гаджети. Цей факт слід враховувати при покупці Wi-Fi роутера. Якщо людині хочеться, щоб ноутбук підтримував діапазон 5 ГГц, можна купити зовнішній адаптер. Вищевикладена інформація дозволяє зрозуміти, чому комп'ютер не бачить 5 ГГц мережу Wi-Fi.

nBook
Додати коментар