WiFi Calling – що це таке і як правильно налаштувати дзвінки

Wi-Fi Calling – відносно нова технологія, про яку знає далеко не кожна людина. З її допомогою люди можуть здійснювати дзвінки за допомогою мережі вай-фай. Перш ніж скористатися цією технологією, необхідно ознайомитися з описом її особливостей та основними нюансами застосування.

WiFi Calling - що це таке і як правильно налаштувати дзвінки

Що таке Wi-Fi Calling

Wi-Fi Calling — технологія, що дозволяє використовувати точки доступу вай-фай як альтернативні базові мережі, які є у всіх мобільних операторів. Люди отримують можливість здійснювати голосові дзвінки та зв'язуватися із співрозмовниками з відеозв'язку. Також можна читати та пересилати текстові повідомлення. Людина отримує самі функції, як і за використанні мобільного зв'язку.

Єдина серйозна відмінність полягає у поєднанні з оператором. Під час звичних дзвінків з'єднання відбувається через базові станції (БС) оператора. Якщо користуватися цією технологією, зв'язок здійснюватиметься через Wi-Fi.

Wi-Fi Calling має кілька переваг, з якими треба ознайомитись перед її використанням:

 • Економія фінансових коштів. Технологія дозволяє заощадити за рахунок того, що для оплати використовуватиметься домашній тариф.
 • Можливість дзвінків із місць з поганим рівнем сигналу. За допомогою Wi-Fi Calling можна здійснювати дзвінки навіть за слабкого рівня мобільного сигналу.
 • Не використовуйте додаткові програми. Щоб скористатися технологією, на смартфоні не доведеться встановлювати сторонні програми.

Додаткова інформація! Іноді Wi-Fi Calling називають VoWLAN.

Особливості роботи вай-фай Calling

WiFi Calling - що це таке і як правильно налаштувати дзвінки

Перш ніж використовувати дзвінки через Wi-Fi, необхідно ознайомитися з особливостями роботи цієї функції. Вона працюватиме лише в тому випадку, якщо її підтримуватиме мобільний оператор, що використовується.

Багато операторів зв'язку впроваджують вай-фай Calling разом із VoLTE, оскільки вони дуже схожі. Також цю функцію повинен підтримувати телефон, з якого будуть здійснюватися дзвінки. Ще кілька років тому технологія підтримувалась лише дорогими моделями смартфонів. Зараз вона зустрічається і в дешевших апаратах.

Щоб стільниковий зв'язок через Wi-Fi почала працювати, функцію доведеться увімкнути в установках телефону. Після цього смартфон повинен самостійно переключитися між БС та використанням бездротової мережі для здійснення дзвінків. При цьому перемикання буде здійснюватися автоматично, залежно від рівня сигналу.

Важливо! При необхідності користувач зможе вимкнути автоматичне перемикання та робити все вручну. Наприклад, знаходячись на відкритому повітрі, краще використовувати БС оператора. У приміщенні можна підключити вай-фай.

Як правильно використовувати Wi-Fi Calling

Розібравшись з тим, що таке Wi-Fi Calling та як це працює, необхідно ознайомитись з особливостями використання цієї функції.

Порядок налаштування на МТС

WiFi Calling - що це таке і як правильно налаштувати дзвінки

Багато абонентів МТС цікавляться, як настроїти Wi-Fi Calling, використовуючи цього мобільного провайдера. Ще наприкінці 2016 року оператор МТС надав користувачам можливість здійснювати дзвінки за допомогою вай-фай. Щоб скористатися цією функцією, необхідно зробити таке:

 1. Підключити послуги «Мобільний інтернет» та «Інтернет дзвінки». Щоб це зробити, доведеться набрати комбінацію цифр «111*6#». Також зробити це можна через спеціальний додаток «Мій МТС», в якому легко керувати підключеними тарифами та послугами.
 2. Активуйте функцію на смартфоні. Для цього доведеться перейти в меню, що випадає, зверху і відшукати там значок з написом «Виклики по Wi-Fi».

Після виконання вищезгаданих дій можна спробувати зателефонувати. Якщо все було зроблено правильно, у слухавці з'являться гудки.

Як активувати вайфай дзвінки на айфоні

WiFi Calling - що це таке і як правильно налаштувати дзвінки

Не всі користувачі Айфона знають, як дзвонити через вай-фай за допомогою таких смартфонів. Щоб це зробити, необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Перейти до установок телефону. Для цього необхідно увійти в головне меню та вибрати піктограму з налаштуваннями.
 2. Перейти до розділу «Стільниковий зв'язок». Тут знаходяться всі базові налаштування, пов'язані з сім-картою та мобільним оператором.
 3. Знайти напис «Виклики через Wi-Fi». Біля неї знаходиться тумблер, який необхідно активувати, щоб функція увімкнулась.

Важливо! Після увімкнення Wi-Fi Calling необхідно переконатися в тому, що все справно працює. Для цього потрібно зателефонувати на будь-який мобільний номер та перевірити, чи йдуть гудки. Якщо їх немає, доведеться повторно виконати перераховані вище дії.

Активація на пристроях Андроїд

Включити виклики по Wi-Fi можна навіть на Samsung та інших смартфонах, що працюють на ОС Андроїд. На телефонах, що працюють на новій версії операційної системи, функція вмикається таким чином:

 1. Перейти до програми «Телефон». Знайти його можна у меню.
 2. Зайти до «Параметрів». Зробити це можна, натиснувши на три невеликі точки, розташовані у верхній правій частині екрана.
 3. Знайти напис «Дзвінки по вай-фай» і поставити біля нього галочку.

На старіших моделях смартфонів включення функції дещо відрізняється. Щоб активувати її, треба зробити таке:

 1. Перейти до налаштувань.
 2. Відкрийте параметри мережі.
 3. Зайти в додаткові опції.
 4. Знайти параметр, який відповідає за дзвінки по бездротовій мережі, та увімкнути його.

Для довідки! Мало хто знає, що виклики по Wi-Fi на Samsung – це найчастіше зручніше і дешевше, ніж якщо використовувати звичайний стільниковий зв'язок.

Можливі проблеми вай-фай calling

WiFi Calling - що це таке і як правильно налаштувати дзвінки

Дізнавшись, як зателефонувати через вай-фай, необхідно ознайомитися з основними проблемами, які можуть виникнути у процесі використання функції Wi-Fi Calling. До найбільш поширених проблем, з якими часто стикаються користувачі, можна віднести:

 • Проблеми з одночасним використанням двох сім-карт. Якщо у смартфоні стоїть дві сімки, використовуватиметься лише картка у першому слоті.
 • Нестабільність з'єднання. Якщо рівень прийому вай-фай слабкий, під час дзвінка будуть розриви. Це означає, що не потрібно відходити далеко від роутера. Іноді урвища трапляються через нестабільне підключення до інтернету . У такому разі треба перевірити працездатність роутера та оглянути кабель.
 • Залежність від Інтернету. Якщо людина не матиме доступу до мережі, вона не зможе зателефонувати.

Wi-Fi Calling – незвичайна технологія, що дозволяє дзвонити по вай-фай. Людям, які хочуть скористатися такою функцією, треба заздалегідь дізнатися, що таке виклики Wi-Fi і як ними користуватися.

nBook
Додати коментар