Wi-Fi Direct Windows 10 – як увімкнути функцію

Wi-Fi Direct — це технологія, яка дозволяє передавати дані з одного пристрою на інший. Wi-Fi Direct дозволяє створити бездротову мережу без роутера для передачі файлів. Тобто, після включення опції до комп'ютера зможуть підключатися будь-які пристрої (телевізор, смартфон, планшет).

Wi-Fi Direct Windows 10 - як увімкнути функцію

Короткий опис функції Wi-Fi Direct для Windows 10

Wi-Fi Direct для Microsoft Windows 10 – це функція, яка забезпечує бездротовий зв'язок між пристроями. Вона дозволяє відмовитись від спеціальних кабелів для підключення.

Щоб надіслати дані з комп'ютера на інший пристрій, потрібно лише увімкнути точку доступу на пристрої, який буде виступати як роздавач. Ця технологія підтримується на багатьох комп'ютерах із оновленою версією Windows. Швидкість передачі при підключенні прирівнюється до 200-250 Мбіт на секунду. Радіус дії сигналу дорівнює 50-100 м-коду.

Зверніть увагу! Для здійснення роздачі даних потрібен адаптер із діапазоном частот 2,4 або 5 ГГц, який підтримуватиме функцію бездротового підключення. Wi-Fi Direct забезпечує надійне та безпечне підключення без використання порту HDMI.

Wi-Fi Direct Windows 10 – як увімкнути

Wi-Fi Direct Windows 10 - як увімкнути функцію

Перед тим як увімкнути вай-фай директ для Віндовс 10, слід точно переконатися, що комп'ютер підтримує цю технологію. Щоб це зробити, слід відкрити вкладку настройок бездротової мережі, побачити, чи є на пристрої можливість бездротового підключення.

Якщо комп'ютер підтримує такий формат передачі, то можна знайти технологію Wi-Fi Direct на ПК і почати роздачу даних. Опція включається кількома способами.

Активація функції за допомогою гарячих клавіш

Wi-Fi Direct Windows 10, як увімкнути за допомогою клавіш:

  1. Користувачеві потрібно увімкнути Miracast на пристрої, який передаватиме інформацію, а потім запустити вай-фай.
  2. На клавіатурі потрібно натиснути комбінацію клавіш Win+P.
  3. На екрані ПК з'явиться вікно підключення до бездротового дисплея, залишиться лише додати.

Користувачеві потрібно активувати бездротове з'єднання. Тепер можна переглядати зображення, що передається в хорошій якості на іншому пристрої.

Для довідки! У ліцензійній версії Windows 10 всі кнопки панелі управління мають російські назви, заплутатися в них складно.

Використання Wi-Fi Direct через параметри системи

Wi-Fi Direct Windows 10, як увімкнути через параметри системи:

  1. Насамперед необхідно знайти вкладку «Параметри системи» на комп'ютері.
  2. Далі потрібно відкрити вікно “Пристрої”, знайти функцію додавання нового девайсу, яка допоможе зв'язати комп'ютер з іншим пристроєм.

Зверніть увагу! Здійснивши пошук доступних пристроїв, користувачеві необхідно вибрати потрібну точку і виконати процес підключення. Тепер можна переглядати дані на іншому пристрої у високій якості.

Wi-Fi Direct Windows 10 - як увімкнути функцію

Як відкрити DLNA сервер для трансляції на віддалений пристрій, підключений до мережі Windows 10

DNLA – це технологія, яка дозволяє передавати медіафайли (відео, фото, музику) з одного пристрою на інший. Найчастіше функцію активують для перегляду відео на Smart TV.

У цьому випадку телевізор із функцією Smart TV підключається до роутера за допомогою Wi-Fi. До нього ж відбувається приєднання комп'ютера або ноутбука, на якому запускатиметься медіафайл. Щоб обмінюватись даними між пристроями, необхідно, щоб вони знаходилися в одній локальній мережі.

Далі відбувається виведення зображення на об'єкт, що підключається. Перед тим як почати передавати дані, необхідно переконатися, що ноутбук і телевізор вже підключені до вай-фай або маршрутизатора. Також слід переконатися, що телевізор підтримує технологію DLNA. З її допомогою можна переглядати дані на комп'ютері.

Щоб запустити DLNA, можна використовувати сторонні програми. Наприклад, «Домашній медіа-сервер». Вона підійде для телевізорів різних марок. Також активувати технології можна, використовуючи вбудовані засоби Віндовс 10:

  1. Користувачеві потрібно зайти в налаштування та вибрати вкладку параметрів потокової передачі даних.
  2. На екрані з'явиться вікно, на якому потрібно буде вибрати рядок увімкнення потокової передачі файлів. Таким чином, запуститься сервер DLNA на Windows 10.
  3. Далі користувачу необхідно вказати назву сервера. А потім у списку доступних точок вибрати необхідний пристрій передачі файлів.

Якщо конкретного телевізора у списку пристроїв не буде, потрібно трохи почекати або закрити систему, а потім відкрити її повторно. Біля кожної точки з'єднання зі списку буде клавіша налаштувань. Тут можна підібрати індивідуальні параметри кожного телевізора.

Зверніть увагу! Коли програму вже запущено, потрібно активувати на ТБ доступ до сервера. Для цього потрібно зайти в налаштування, вибрати розділ медіа, підключитися до джерела сигналу.

Wi-Fi Direct Windows 10 - як увімкнути функцію

Вирішення проблем з Wi-Fi Direct на Windows 10

Трапляється, що під час підключення зображення на телевізор або смартфон не передається з комп'ютера. Це говорить про те, що на гаджеті, що підключається, відсутні необхідні драйвери, або про те, що адаптер не підтримує функцію бездротової передачі даних.

Проблеми при підключенні

Якщо помилка підключення полягає у відсутності необхідних драйверів, то користувачеві потрібно встановити їх (якщо гаджет підтримує таку опцію). Зробити це можна самостійно або за допомогою майстра. У першому випадку драйвери потрібно завантажити з офіційного сайту та встановити (або оновити). Варто враховувати, що завантаження файлів зі сторонніх ресурсів може призвести до некоректної роботи пристрою, зараження його вірусами. Це може бути причиною того, що при підключенні до вай-фай директ користувач не отримує картинку на телевізорі. Якщо проблема криється в неправильній роботі адаптера, його потрібно замінити. Необхідно придбати адаптер, який підходитиме до наявних моделей гаджетів.

Проблема з Firewall

Головна функція Firewall – забезпечення захисту підключення на прикладному рівні. Для більш безпечного з'єднання цей параметр необхідно включати під час активації технології Wi-Fi Direct. Firewall дозволить захистити пристрої від вірусів та загроз з боку сторонніх програм та програм.

Зверніть увагу! Нерідко некоректна передача даних із ноутбука на телевізор відбувається через відключену опцію Firewall. Щоб виправити помилку, її потрібно буде увімкнути у налаштуваннях.

Wi-Fi Direct Windows 10 - як увімкнути функцію

Wi-Fi Direct на ПК – зручна технологія, яка дозволяє передавати медіафайли з комп'ютера на телевізор без використання HDMI-кабелів. Функція передає картинку у високій швидкості. Для її активації можна використовувати гарячі кнопки на персональному комп'ютері. Також увімкнути вай-фай директ на ноутбуці або персональному комп'ютері можна через параметри системи. Якщо система працює некоректно або зовсім не передає файли, необхідно перевстановити драйвери (або оновити їх) або придбати новий бездротовий адаптер. Також проблема може виникнути при відключенні Firewall.

nBook
Додати коментар