Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Кожен користувач може в мережі знайти рекомендації, як зробити вай-фай антену своїми руками в домашніх умовах. Щоб повторити більшість видів конструкцій, необов'язково мати глибокі знання у сфері радіоелектроніки, не знадобиться купувати дефіцитні матеріали та спеціалізовані інструменти. Створити приставку можна за 2 години без особливих зусиль.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Що таке Wi-Fi антена, для чого вона потрібна

Wi-Fi антеною є радіотехнічний пристрій, який сприяє прийому та передачі сигналів бездротової мережі інтернет. Пристрій діє шляхом ретрансляції коливань ВЧ, які створюються роутером у процесі передачі через вай-фай і перетворюються на електромагнітні хвилі, випромінюючись у простір.

У приймальному пристрої відбуваються зворотні процеси. З допомогою антени визначається зона покриття точки доступу. Щоб підключити пристрій, слід використовувати кабель або адаптер. Допускається одночасна робота антени у двох режимах – прийом та передача.

Для довідки! Антену встановлюють у будинках, офісах, квартирах, торгових центрах та важкодоступних місцях, у яких неможливо зробити провідне з'єднання.

З її допомогою інтернет сигнал зосереджують у певних напрямках, він стає сильнішим, працює надійно. Ефект досягається завдяки рефлекторам чи відбивачам.

Основні характеристики пристрою:

 • Застосування антени може бути зовнішнє та внутрішнє. Вони відрізняються геометричними параметрами та мають стійкість до зовнішніх перешкод.
 • Шириною пелюстки пристрою визначається діаграма спрямованості. У цьому можна відстежити графічне посилення.
 • Пристрій не має власного джерела електроенергії, тому сприяє концентрації випромінюваного сигналу без посилення. Коефіцієнт прийнято вимірювати в ізотопних децибелах.
 • В залежності від напрямку вектора електромагнітної хвилі антени можуть випромінювати поляризацію в горизонтальному або вертикальному напрямках, а також одночасно.
 • Кріплення необхідно встановлювати виключно на поверхню з металу.

Типи Wi-Fi антени

Бездротове обладнання буває таких видів:

 • Секторні антени мають звужену діафрагму спрямованості в горизонтальній площині. Вони підходять для розгортання базових станцій, що складаються з кількох точок доступу. Для цього потрібно зону охоплення розбивати на кілька ділянок. З кожним функціонує окрема вай-фай антена у межах передбаченої зони покриття.
 • З діаграмою спрямованості антена має у конструкції спеціальну платформу з метою встановлення точки доступу за рахунок оригінального штатного кріплення.
 • Для створення радіомістів на антену ставлять параболічні відбивачі у вигляді тарілок. Дія полягає в присутності максимального коефіцієнта посилення та концентрації сигналу у вузькому радіопромені.
 • Антени штирьового типу підходять для створення малих та середніх за потужністю базових станцій. Вони не всеспрямовані, мають кругову діаграму, яка здатна забезпечити покриття на 360 градусів.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Як зробити вай-фай антену своїми руками: покрокові інструкції

Існує три поширені варіанти.

Подвійний біквадрат

Антену «подвійний квадрат» для Wi-Fi та її модифікації прийнято вважати однією з найпопулярніших у мережі цифрового телефону чи інших засобів зв'язку. У класичному біквадраті має бути хороший коефіцієнт посилення та широка діаграма спрямованості. Дане обладнання в процесі експлуатації забезпечує ще безліч необхідних параметрів.

Щоб створити такий екземпляр антени, варто скористатися такими матеріалами та інструментами:

 • мідною моножилою (проводом) з перетином 2 мм;
 • невеликим листом алюмінію, товщина якого сягає 1-2 мм;
 • шматком гумової чи вінілової труби;
 • пластиковими стяжками;
 • паяльником, припоєм, каніфоллю, дрилем, свердлами, плоскогубцями;
 • кабелем для підключення, дротом.

Подібна Wi-Fi антена своїми руками виготовляється легко. При цьому важливо витримати всі габарити з точністю, тому що навіть при невеликих усуненнях у розмірах можуть виникнути неполадки під час експлуатації. Для цього необхідно виконати такі дії:

 1. На першому етапі варто зробити розрахунок параметрів та накреслити схему. Це можна зробити на будь-якому гаджеті, включаючи смартфон. Довжина кожної із сторін квадратів повинна бути 3 см, рефлектор слід виконати з габаритами 2,2×1 см. Також важливо дотримуватися далекої відстані між активною частиною і відбивачем 1,5 см. Відразу ж рекомендується проводити розмітку отворів.
 2. Потім потрібно зігнути мідну жилу чітко за шаблоном. Після пора зачистити провід, якщо на ньому лакове покриття та спаяти кінці за допомогою паяльника.
 3. З алюмінієвого листа потрібно зробити відбивач. Для цього варто використовувати свердло, діаметр отвору якого має становити 3-4 мм.
 4. За допомогою пластикових стяжок через гумові трубки слід прикріпити активну деталь антени до платівки.
 5. Стійки кріплення пристрою до відбивача необхідно виготовити з матеріалу, через який не проходить струм.
 6. Адаптер рекомендується закріпити пластиковими стяжками. Якщо антена розташована віддалено, можна використовувати кабель. Виведені проводки варто припаяти паяльником. Відстань між контактами не повинна перевищувати 0,5 см за кресленням.

Важливо! Конструкцію обов'язково потрібно закріпити надійно та акуратно, щоб уникнути пошкодження саморобної Wi-Fi антени.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Дана конструкція відрізняється такими перевагами:

 • легким та швидким виготовленням;
 • відсутністю дефіцитних матеріалів для створення пристрою;
 • значним посиленням сигналів;
 • стабільною роботою.

Антена для вай-фай своїми руками має єдиний недолік як зниження ефективності при невеликих відхиленнях від потрібних розмірів.

З алюмінієвої банки

Саморобна антена для роутера Wi-Fi може бути виготовлена із алюмінієвої банки в основі. Конструкція не вийде ідеальна та повноцінна, але з її допомогою виходить посилювати слабкий сигнал мережі вай-фай.

Для власноручного створення пристрою необхідно скористатися:

 • пустою банкою з алюмінію;
 • ножем та ножицями;
 • шматком пластиліну.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Покрокова інструкція:

 1. Спочатку потрібно ретельно промити банку.
 2. У чистої сухої банки ножем необхідно вирізати дно.
 3. Слід зробити розріз у верхній частині тари, не доходячи до кінця. Важливо залишити нерозрізану ділянку довжиною 15-20 мм.
 4. Не варто забувати обломити відкривачку з бляшанки.
 5. Потім рекомендується розрізати за допомогою ножиць банку вздовж на звороті.
 6. Після цього слід розігнути метал. Кут розкриття допускається підбирати експериментальним шляхом після того, як антена буде встановлена. При цьому варто орієнтуватись на рівень Wi-Fi сигналу.
 7. Наступний етап передбачає закріплення відбивача на приладі за допомогою пластиліну, який потрібно надягти на штатну антену роутера. Після чого його рекомендується одразу направити у потрібну сторону.

Важливо! За відсутності пластиліну допускається користуватися іншим схожим за консистенцією матеріалом.

Алюмінієва антена для Wi-Fi роутера своїми руками має плюси:

 • простотою у виготовленні;
 • відсутністю дефіцитних матеріалів;
 • універсальністю, так як пристрій здатний функціонувати з будь-яким з маршрутизаторів і зовнішньою антеною.

З мінусів фахівці виділяють лише порівняно слабкий сигнал і недостатньо стабільну спрямованість при прийомі та передачі.

Потужна антена з листової жерсті

Саморобна Wi-Fi антена з листа жерсті відома під назвою як FA-20, має високий рівень потужності в порівнянні з попередніми пристроями. Її часто використовують, щоб приймати сигнали з віддалених точок доступу.

Щоб її створити, треба взяти:

 • листову жерсть;
 • паяльник потужністю 100 Вт;
 • припій;
 • кислоту для паяння;
 • діелектричні стійки;
 • кріплення у вигляді гвинтів та гайок;
 • дриль із свердлами;
 • кабель для підключення;
 • ножиці по металу
 • дерев'яний молоток;
 • дрібну наждачку;
 • плоскогубці.

Увага! Щоб зробити правильну конструкцію, потрібно мати початкові навички слюсарної справи.

Покрокові дії:

 1. За допомогою ножиць по металі слід вирізати чотирикутники та смуги. Потрібно суворо дотримуватися параметрів, щоб усі деталі вийшли рівними. Рекомендується обробити краї наждачним папером.
 2. Потім настав час спаяти елементи майбутньої конструкції. Для цього необхідно застосовувати припій та спеціальний флюс для паяння. Процес рекомендується виконувати на дерев'яній поверхні.
 3. Готова конструкція має бути промита під проточною водою, щоб у ній залишилися частки кислоти. Отвори слід висвердлити з діаметром близько 3-5 мм.
 4. Короб потрібно виготовити розміром 45х18 см. Висота кожного бортика повинна досягати 20-30 мм. Допускається не створювати борти, достатньо вирізати деталь прямокутної форми. У ній потрібно висвердлити отвори, які збігатимуться з дірками в активних елементах.
 5. Деталі слід закріпити на стійках, відстань між ними не повинна перевищувати 2 см. Опорні стійки рекомендується зробити з ізоляційного матеріалу.
 6. Завершальний етап передбачає припаювання кабелю. Центральна жила позначається червоною точкою, загальний екран – синій. Щоб підключити пристрій, достатньо використовувати телевізійний кабель.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Саморобна антена з листової жерсті відрізняється:

 • високою потужністю готового виробу;
 • гарною спрямованістю;
 • відсутністю необхідності застосування дефіцитних чи дорогих матеріалів для створення обладнання.

Пристрій FA-20 має один суттєвий недолік – складність процесів при створенні. Також антена є досить габаритною, її рекомендується встановлювати на даху чи на балконі.

Як підключити зовнішню антену

Варіант підключення може залежати від того, який маршрутизатор буде використаний в майбутньому. Адже альтернативою може бути адаптер чи інший прилад. Часто господар будинку змушений розкрити гаджет, знайти місце для приєднання шляхом припаювання штатної антени, аналогічно припаяти кабель приладу.

Зручною є присутність у гаджетах незалежне підключення зовнішньої антени, таке як:

 • роз'єм у відсіку батарейного типу, на кришці ззаду, у корпусі;
 • пігтейл на платі антени.

За наявності адаптера знімної штатної антени, допускається підключити зроблену своїми руками конструкцію як заміну.

Важливо! Якщо виключити спосіб паяння, для установки рекомендується придбати в радіомагазині спеціальний роз'єм-конектор.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Особливості налаштування саморобної Wi-Fi антени

Для налаштування саморобного пристрою необхідно встановити його у правильно підібраному напрямку. Це необхідно робити з урахуванням особливостей:

 • рекомендується врахувати вектор поширення сигналу, що відходить від приймача або передавача сигналів вай-фай;
 • варто звернути увагу на виникнення перешкод між приладами, які передають та приймають сигнали;
 • рекомендується враховувати той факт, що тверда поверхня сприяє відображенню сигналу, коли м'які можуть його поглинати;
 • пристрій слід встановити наскільки можна те щоб можна було без перешкод його спостерігати за необхідності.

Увага! Щоб досягти максимальної ефективності, рекомендується встановити антену у напрямку точки доступу.

У процесі налаштування фахівці радять зменшувати довжину кабелю. Це допоможе уникнути втрати сигналів та покращити їх якість.

Найбільш простий і доступний для всіх спосіб протестувати саморобний пристрій для мережі вай-фай – заміряти зміни швидкості Інтернету в процесі його роботи. Це можна зробити шляхом проведення порівняльних досліджень підсумків при використанні по черзі підключеної штатної антени та виготовленого власноруч приладу. Цю процедуру можна виконувати за допомогою ресурсу Speedtest на ноутбуці чи планшеті. Система здатна автоматично зробити підбір оптимального сервера, перевірку пінгу, швидкість завантаження та завантаження.

Wi-Fi антена своїми руками: посібник зі створення пристрою

Після початку застосування мережі Wi-Fi більшість користувачів мають оперативний мобільний доступ до мережі Інтернет. Звичайно, чим дорожче та якісніше обладнання, тим робота інтернету проводиться швидше та чіткіше. Але можна обійтися і без придбаної в магазині антени, замінивши її на саморобний пристрій.

nBook
Додати коментар