Відмінності між WiFi та LiFi: сьогодення та майбутнє бездротової мережі

Відмінності між WiFi та LiFi: сьогодення та майбутнє бездротової мережі

В даний час бездротові мережі відіграють важливу роль. Ми звикли до того, що слово WiFi стало звичним у нашому повсякденному житті, але, можливо, ви не зовсім розумієте, що таке LiFi. Крім подібності в назві і того факту, що це ще один варіант технології бездротового зв'язку, вона має досить значні відмінності.

Існують відмінності між технологіями Wi-Fi та Li-Fi. Перший – той, який ми найчастіше використовуємо у повсякденному житті, а другий – скоріше альтернатива майбутньому. Між ними є ключові моменти розходження.

Що таке LiFi?

Li-Fi (light fidelity) — можливо менш відомий термін з цих двох (або, можливо, ви взагалі не чули про нього раніше). Це форма бездротового зв'язку, при якій інформація, яку ми надсилаємо та отримуємо, не проходить через хвилі, а передається через світло, і заснована на світлодіодному висвітленні.

Відмінності між WiFi та LiFi: сьогодення та майбутнє бездротової мережі

Ця технологія має деякі переваги перед Wi-Fi. Наприклад, вона дозволяє уникнути електромагнітних перешкод між пристроями, які є одним із найчастіших явищ у WiFi. Ще один позитивний момент, який може розвинути, — це максимальна швидкість.

Використовуючи переваги видимого світла, у деяких дослідженнях розробникам вдалося досягти швидкості 10 Гбіт/с. Це дозволяє дуже швидко передавати інформацію через оптичні сигнали, що набагато швидше ніж те, що пропонує технологія WiFi в даний час. Пам'ятайте, що, хоч би яким швидким було ваше з'єднання, WiFi має обмеження, згідно з яким за сприятливих умов ви зможете отримати максимум близько 300 Мбіт/с.

Завдяки технології LiFi ми зможемо підключатися до інтернету за допомогою світло ламп, вуличних ліхтарів або світлодіодних телевізорів. Крім того, що ця технологія дешевша, безпечніша і швидше, ніж WiFi, вона не вимагає маршрутизатора. Просто надішліть свій мобільний телефон або планшет на лампочку, щоб вийти в інтернет.

Відмінності від WiFi

Найвиразніша відмінність ви вже помітили, коли ми пояснювали, що таке LiFi. Технологія повністю змінює спосіб передачі даних, використовуючи світлові сигнали через світлодіодні лампи, тоді як WiFi використовує радіочастоти 2,4 ГГц або 5 ГГц.

Відмінності між WiFi та LiFi: сьогодення та майбутнє бездротової мережі

Ще одна відмінність пов'язана з відстанню, яка може покрити бездротовий сигнал. WiFi може покривати десятки метрів, у той час як LiFi має набагато обмеженіший радіус дії. Наприклад, він вище, ніж у Bluetooth, але ми говоритимемо про 10 метрів у діаметрі як запас. Очевидно, що оскільки технологія заснована на передачі світлових сигналів, вона також не перешкоджає, тому передбачувана максимальна теоретична дальність може бути додатково зменшена.

Як ми вже говорили, одним із головних плюсів LiFi є відсутність перешкод. WiFi дуже сприйнятливий до проблем, коли поруч знаходиться багато пристроїв або коли багато сусідів використовують один і той самий канал. У випадку з LiFi немає прямого втручання в роботу інших пристроїв, хоча є проблеми зі світлом. Наприклад, технологія не працюватиме під прямими сонячними променями, що суттєво обмежить її використання.

Технологія LiFi в даний час дуже обмежена, що є ще однією істотною відмінністю широко поширеного WiFi. LiFi в основному використовується в авіакомпаніях, підводних операціях і не більше. Ця технологія не призначена для масового побутового використання, як у випадку з Wi-Fi.

З точки зору безпеки, LiFi заслуговує на увагу. У мережі WiFi можна проникнути і на більшу відстань, тоді як LiFi вимагає прямого візуального контакту, оскільки випромінює світло. Незважаючи на те, що стіна або перешкода є перешкодою для покриття, вони також запобігають проходженню інформації, що робить їх повноцінним брандмауером.

nBook
Додати коментар