Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

Іноді, знаходячись на роботі або у відпустці, людям необхідно скористатися домашнім ПК. Дехто вважає, що зробити це неможливо. Однак, насправді це можна зробити, використовуючи віддалений доступ до комп'ютера через інтернет. Перш ніж підключитися до ПК, необхідно ознайомитися з особливостями дистанційного керування комп'ютером.

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

Організація віддаленого доступу до комп'ютера через інтернет: що це таке і як отримати контроль

Віддалений доступ – спеціальна функція, яка надає користувачам можливість під'єднуватися до ПК, використовуючи інший пристрій та глобальну мережу Internet. Таке підключення може здійснюватися до пристроїв, що працюють на Windows та Linux.

Віддалене підключення дозволяє людям, навіть перебуваючи далеко від ПК, отримувати доступ до його файлової системи. Користувач зможе працювати з програмами та файлами так само, якби він був безпосередньо біля цього комп'ютера. Ця функція дуже корисна, особливо для компаній, у яких більшість співробітників працює на аутсорсі. Також віддаленим доступом користуються люди, які перебувають у тривалих відрядженнях.

Часто працювати з віддаленим доступом доводиться системним адміністраторам, які стежать за роботою ПК та локальних мереж. Керівники великих організацій та підприємств теж періодично користуються цією функцією. За її допомогою їм вдається проконтролювати роботу своїх підопічних.

Додаткова інформація! Ще 15 років тому технологія віддаленого доступу була настільки багатофункціональною. Через низьку швидкість інтернету та слабкі технічні характеристики комп'ютерів користувачі могли тільки бачити екран віддаленого ПК. Не можна змінювати або зберігати файли.

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

Багато людей цікавлять, як отримати повний контроль над ПК на відстані. Щоб зробити це, знадобиться таке:

 • Пристрій, через який здійснюватиметься підключення. Приєднатися до ПК на відстані можна у різний спосіб. Для цього можна використати звичайний смартфон, планшет, ноутбук чи інший персональний комп'ютер.
 • Високошвидкісний інтернет. Щоб отримати контроль над ПК, знадобиться надійне та швидке підключення до мережі. Якщо інтернет буде надто повільним, з'єднатися з ПК не вдасться.
 • Спеціальне ПЗ. Підключення здійснюється за допомогою стороннього програмного забезпечення. Без нього організувати віддалений доступ через інтернет не вдасться.

Важливо! Рекомендується, щоб швидкість підключення до інтернету не була нижчою за 50 мбіт/с.

Варіанти підключення до віддаленого комп'ютера

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

Люди, які хочуть підключитися до ПК через інший пристрій, цікавлять доступні способи підключення. Є два основних методи, які використовуються найчастіше:

 • Через Bluetooth. Цей метод підходить для людей, які мають намір з'єднуватися з ПК через планшет або смартфон. Головний недолік даного способу полягає в тому, що для підключення знадобиться перебувати неподалік ПК. Також доведеться купувати додатковий Bluetooth-адаптер.
 • Через Інтернет. Найкраще робити налаштування підключення через інтернет. У такому разі вдасться з'єднатися з комп'ютером з будь-якого місця. Головне, щоб пристрої, що підключаються, мали доступ до високошвидкісної мережі. Без цього не вдасться зручно користуватися ПК віддалено.

Слід зазначити, що з використанні Internet для з'єднання з комп'ютером, виділяють ще кілька способів підключення пристроїв. Вони можуть синхронізуватися один з одним таким чином:

 • Через IP-адресу. Для входу в ПК через інший пристрій можна скористатися IP-адресою. Найчастіше такий спосіб застосовується, коли здійснюється підключення через локальну мережу. Однак іноді його використовують і під час підключення через інтернет.
 • За пін-кодом. Деякі програми, за допомогою яких здійснюється керування ПК, приєднуються до них за допомогою спеціального пін-коду. Найчастіше він генерується автоматично під час запуску програмного забезпечення на комп'ютері.

Додаткова інформація! Ще один спосіб, за допомогою якого можна з'єднатися з пристроєм – на ім'я комп'ютера. Цей спосіб використовується, якщо вхід до ПК здійснюється через локальну мережу.

Як настроїти за допомогою спеціалізованого ПЗ

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

У Windows 10 є спеціалізоване програмне забезпечення, за допомогою якого можна віддалено приєднуватися до ПК. Якщо підключення буде здійснюватися з іншого пристрою, який працює на Windows, можна обійтися без додаткових програм.

Спочатку потрібно дозволити віддалене підключення. Робиться це так:

 1. Натисніть ПКМ на піктограму «Мій комп'ютер» та перейдіть до «Властивості».
 2. Відкрити підрозділ «Система» та вибрати «Віддалений доступ».
 3. У віконці встановити галочку біля «Дозволити».
 4. Відкрийте розділ «Вибір користувача» та введіть ім'я та пароль облікового запису для дозволу на підключення.

Після виконання вищезгаданих дій та зміни параметрів можна підключатися до ПК. Процедура виконується так:

 1. У керуючому комп'ютері необхідно ввести в рядок пошуку «Підключення до робочого столу».
 2. Відкриється вікно з'єднання з ПК. Потрібно відкрити параметри.
 3. У вкладці «Загальні» вводиться IP-адреса для підключення до ПК.
 4. У розділі «Екран» змінюються параметри зображення, що транслюється.
 5. У вкладці «Додатково» можна вказати порт підключення.

Коли всі налаштування будуть закінчені, потрібно натиснути кнопку «Підключитися». Після цього розпочнеться синхронізація двох ПК.

Корпоративні та адміністраторські програми

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

Багато користувачів вважають за краще використовувати спеціальні програми для віддаленого доступу до комп'ютера через інтернет. Є кілька різновидів стороннього програмного забезпечення, яке часто використовується для отримання доступу до ПК.

До найпоширенішого софту відносять таке:

 • TeamViewer

Досить відома програма, яка відрізняється високим ступенем безпеки. Дозволяє керувати ПК через ноутбуки, смартфони та планшети.

 • RAdmin

Російська програма, що має великий функціонал. Софт платний і тому не дуже часто використовується.

 • Ammyy Admin

Ця програма оснащується такими додатковими функціями як голосовий та текстовий чат. Ammyy Admin допомагає керувати ПК та працювати з файловою системою.

 • AeroAdmin

Це має простий і зрозумілий інтерфейс, з яким розбереться навіть новачок. У AeroAdmin можна змінювати параметри зображення та підключати мобільні пристрої.

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

 • RemotePC

Багатофункціональна програма, за допомогою якої кожен бажаючий зможе віддалено приєднатися до персонального комп'ютера через Internet.

Випускається ПЗ у двох версіях – безкоштовна та платна. Остання має більші функціональні можливості і дозволяє приєднатися до 50 ПК.

 • UltraVnc

Популярний софт, розроблений спеціальною для менеджменту віддаленими комп'ютерами. UltraVnc дозволяє приєднуватися лише до ПК з Windows. З Linux це програмне забезпечення несумісне. Програма надає користувачам можливість отримати повний доступ до комп'ютера на відстані. Можна керувати мишкою, клавіатурою та змінювати будь-які параметри пристрою.

Додаткова інформація! Всі перераховані вище програми дозволяють підключатися до ПК через пристрої, що працюють на ОС Android і iOS.

Чому не вдається підключитися до віддаленого комп'ютера

Віддалений доступ до комп'ютера через інтернет

Досить часто люди стикаються із проблемою, коли не вдається підключитися до віддаленого комп'ютера. Є кілька причин, через які таке може статися:

 • Проблеми з інтернетом. Найбільш поширена проблема, через яку не вдається з'єднатися з комп'ютером – відсутність стабільного підключення до мережі. Тому, перш ніж намагатися під'єднуватися до пристрою, необхідно переконатися в наявності високошвидкісного з'єднання з Internet.
 • Не дозволено з'єднання з віддаленими комп'ютерами. Необхідно заздалегідь у налаштуваннях ОС увімкнути можливість керування комп'ютером через сторонні пристрої.
 • Нестача оперативної пам'яті. Трапляється, коли технічних характеристик ПК недостатньо для надання віддаленого доступу. Часто проблема виникає при нестачі оперативної пам'яті.
 • Немає прав адміністратора. Перш ніж підключатися до комп'ютера, потрібно потурбуватися про вмикання прав адміністратора. Без них спроба приєднатись віддалено до ПК завершиться невдало.

Віддалений доступ до ПК – дозволяє керувати пристроєм на відстані. Люди, які хочуть приєднатися до свого комп'ютера, повинні заздалегідь ознайомитися з основами підключення до ПК через інтернет .

nBook
Додати коментар