Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Сьогодні кожна людина щодня виходить у глобальну мережу через телефон чи персональний комп'ютер. Іноді під час використання інтернету люди стикаються з ситуаціями, коли веб-сторінки починають повільно відкриватися. Щоб вирішити цю проблему, необхідно розібратися, від чого залежить швидкість інтернету та чому вона може зменшитися.

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Швидкість домашнього інтернету – який краще підключити у квартирі

Рано чи пізно людям доводиться проводити інтернет у квартиру. Однак, перш ніж цим зайнятися, необхідно ознайомитися з найбільш поширеними технологіями підключення мережі Internet. До них можна віднести такі.

Dial-UP

Цей метод користувався величезною популярністю в середині 2000-х років. Для підключення абонентів до глобальної мережі використовувався спеціальний модем та телефонний кабель.

При підключенні за допомогою Dial-UP максимальна швидкість досягала 58 Кбіт на секунду. Зараз це дуже мало і тому ця технологія практично не використовується.

xDSL

Ця технологія прийшла на зміну Dial-UP. Вона забезпечує швидший інтернет, здатний працювати на швидкості 24 Мбіт на секунду. Цього достатньо, щоб дивитися відео у високій роздільній здатності та завантажувати великі файли.

Сьогодні xDSL використовується вкрай рідко, оскільки вже є інші технології, які здатні забезпечити швидкісне підключення до глобальної мережі.

FTTB

Люди, які збираються провести мережу Internet у квартиру, можуть звернути увагу на цю технологію. В даний час FTTB – найбільш стабільний інтернет.

Принцип роботи такого підключення є дуже простим: у під'їзді встановлюється спеціальний комутатор, під'єднаний до станції провайдера. Від комутатора до квартир абонентів проводиться провід. Його приєднують до персонального комп'ютера або роутера.

Для довідки! Максимальна швидкість передачі даних досягає 1 Гбіт за секунду.

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

xPON

Це одна з найсучасніших технологій підключення до Інтернету. Щоб забезпечити з'єднання з мережею Internet, доведеться проводити оптичний кабель та підключати його до спеціального обладнання. Зараз xPON використовується дуже часто.

Цей спосіб з'єднання починає поступово замінювати FTTB. При цьому швидкість роботи мережі у xPON така сама – 1 Гбіт на секунду.

WiMAX

Люди, яких цікавить бездротове підключення, можуть користуватися технологією WiMAX. З її допомогою можна буде підключатися до інтернету через Wi-Fi без використання додаткових проводів. Може передавати дані на швидкості до 1 Гбіт за секунду.

Супутниковий інтернет

Ще один спосіб підключення, який іноді використовується – супутниковий інтернет. Найчастіше вони користуються, щоб забезпечити доступ до глобальної мережі в приватному будинку.

Не можна сказати, що це найкращий домашній інтернет. Справа в тому, що супутникове підключення не найстабільніше. Періодично можуть з'являтися урвища та погіршення швидкості. Тому людям, які мешкають у квартирі, краще скористатися іншим способом з'єднання з мережею Internet.

Яка швидкість для домашнього інтернету вважається нормальною

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Багато людей, які серйозно замислилися про підключення до глобальної мережі, не знають, якою має бути швидкість передачі даних. Насправді все залежить від технології підключення та тарифу.

Наприклад, якщо мережа підключена за допомогою оптоволоконного кабелю дані можуть передаватися на швидкості до 1 Гбіт/с. Однак, провайдер може її обмежувати залежно від оплаченого тарифного плану.

Найчастіше провайдери встановлюють такі обмеження швидкості передачі:

 • 35 Мбіт/с. Цього достатньо, щоб долати базові завдання. Можна без проблем відкривати будь-які сайти, дивитися потокове відео та завантажувати середні за обсягом файли. Ідеально підійде для одного пристрою.
 • 70 Мбіт/с. Такої швидкості вистачатиме, щоб використовувати інтернет не тільки на персональному комп'ютері, але й на інших пристроях. Можна одночасно користуватися інтернетом на ПК, смартфоні, ТВ, ноутбуці.
 • 100 Мбіт/с. Це найпоширеніший варіант, який найчастіше вибирають при підключенні інтернету. Такої швидкості вистачить будь-яких завдань.
 • Більше 100 Мбіт/с. Такі тарифи треба використовувати лише в тому випадку, якщо часто доводиться завантажувати великі файли або підключати до інтернету багато пристроїв.

Додаткова інформація! Якщо швидкість домашнього інтернету не влаштовує, можна зателефонувати до провайдера і підключити дорожчий тарифний план.

Від чого залежить швидкість скачування та віддачі

Розібравшись який інтернет краще підключити у квартирі, необхідно ознайомитись, через що може змінюватися швидкість передачі даних. Все залежить від способу підключення до мережі Internet.

Провідний інтернет

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Більшість людей роблять вибір на користь дротового з'єднання з мережею і підключають вдома високошвидкісний кабельний інтернет. У разі швидкодія передачі багато в чому залежить від клієнтського устаткування.

Наприклад, якщо користуватися оптоволоконним підключенням, швидкість буде набагато вищою, ніж у кручений пари. Справа в тому, що дані типи кабелів відрізняються один від одного пропускною здатністю:

 • Кручена пара. Вона має лише 4 жили і тому при використанні такого дроту передача обмежується до 100 Мбіт/с.
 • Оптоволокно. Це якісніший кабель, з допомогою якого вдається забезпечити швидкість близько 1 Гбіт/с. В даний час більшість провайдерів використовують саме такі дроти для підключення до мережі Internet.

Важливо! Щоб скористатися високошвидкісним підключенням через оптоволокно, доведеться використовувати спеціальне обладнання, що оснащене гігабітним портом. Тому при виборі роутера необхідно звертати увагу на те, чи він може працювати на швидкості 1 Гбіт/с.

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Крім використовуваного кабелю, є інші фактори, які можуть вплинути на швидкість роботи мережі. До них можна віднести наступне:

 • Механічні пошкодження проводу Ethernet. Іноді навіть незначні пошкодження кабелю призводять до того, що швидкість передачі починає погіршуватися. Тому якщо мережа Internet почала гірше працювати, треба перевірити цілісність дроту.
 • Якість лінії зв'язку. Іноді інтернет повільно працює через проблеми, що виникли на лінії зв'язку. У такому разі доведеться чекати, доки її не відновлять.
 • Завантаженість серверів. Бувають ситуації, коли сервери перевантажені і це призводить до того, що дані починають передаватися повільніше.
 • Якість обладнання, яке використовується провайдером для організації мережевих вузлів та підключення будинків. Якщо для підключення абонентів застосовується найдешевше обладнання, це може негативно вплинути на швидкості інтернету.
 • Програмне забезпечення, що використовується. Якщо інтернет гірше працює тільки на персональному комп'ютері або ноутбуці, значить на пристрої встановлено програмне забезпечення, що впливає на швидкодію мережі. Деякі програми можуть у фоновому режимі щось завантажувати і через це погіршується передача даних.

Додаткова інформація! Багатьох цікавить, чи швидкість інтернету залежить від комп'ютера. Єдине, що може вплинути на роботу мережі, — встановлена мережна карта. Можливо, у ПК встановлена застаріла модель, яка може обмежувати швидкість. Найчастіше такі проблеми мають власники старих комп'ютерів.

Бездротовий інтернет Wi-Fi

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Деякі люди вважають за краще підключатися до мережі за допомогою Wi-Fi. Найчастіше цей спосіб з'єднання використовується на смартфонах чи ноутбуках. Навіть найшвидший домашній інтернет починає гірше працювати, якщо підключатися до нього через Wi-Fi.

Є кілька факторів, що впливають на швидкодію інтернету. Серед них можна виділити таке:

 • Відстань до роутера. Відстань від джерела сигналу безпосередньо впливає на швидкість роботи мережі Internet. Щоб не було розривів та дані передавалися швидко, необхідно знаходитись біля маршрутизатора в радіусі 3-5 метрів. У такому разі вдасться досягти максимальної швидкості.
 • Наявність фізичних перешкод. Роутер необхідно встановлювати таким чином, щоб нічого не заважало транслюванню сигналу. Однак іноді люди розміщують їх біля несучих стін. Подібні перешкоди заважають нормальному проходженню сигналу, тому якість з'єднання погіршується в рази.
 • Навантаження. Швидкість роботи інтернету може змінюватись в залежності від навантаження на роутер. Іноді до одного маршрутизатора підключається велика кількість абонентів, що негативно впливає на роботу інтернету . Дані починають передаватися повільніше, з'являються урвища зв'язку.
 • Наявність перешкод. Багато людей, які використовують роутери, навіть не підозрюють у тому, що їх не можна встановлювати біля електричних приладів. Справа в тому, що під час роботи вони створюють перешкоди для роутера, що призводить до погіршення сигналу Wi-Fi. Найсильніше на роботу маршрутизаторів впливають мікрохвильові печі. Якщо біля них встановити роутер, прийом сигналу погіршиться у рази.
 • Обладнання, що використовується. У деяких випадках бездротова мережа залежить від моделі роутера. Іноді застаріле обладнання обмежує швидкість передачі даних, через що сповільнюється завантаження та віддача. Рекомендується використати сучасні моделі маршрутизаторів, які можуть працювати на частоті 5 ГГц.
 • Розташування роутера. Якість роботи бездротової мережі Wi-Fi залежить від того, де встановлено роутер. Рекомендується розміщувати його у центрі квартири, щоб інтернетом можна було скористатися у будь-якій кімнаті.

Додаткова інформація! Якщо одного маршрутизатора не вистачає, щоб забезпечити покриття всіх кімнат, доведеться купувати додатковий репітер. Цей пристрій допоможе розширити зону покриття, щоб Wi-Fi сигнал проникав у віддалені кімнати. Перед покупкою такого обладнання краще ознайомитися з рейтингом кращих моделей, щоб купити якісний пристрій.

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Що важливо врахувати при виборі швидкості інтернету: чи варто переплачувати за вищу швидкість

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Багато людей запитують, коли шукають інтернет для дому — який вибрати? Вибираючи спосіб підключення до мережі або нового провайдера, часто звертають увагу на швидкодію Інтернету.

Щоб визначитися зі швидкістю, необхідно обов'язково враховувати, для чого саме використовуватиметься інтернет:

 • Перегляд потокового відео з високою роздільною здатністю. Деякі користувачі часто дивляться серіали або фільми як 4К. Для таких цілей знадобиться високошвидкісне підключення. Швидкість має бути нижче 50 Мбіт/с. За більш повільного інтернету доведеться зіткнутися з постійними підвантаженнями відео.
 • Онлайн ігри. Деякі вважають, що для онлайн-відеоігор обов'язково потрібний високошвидкісний інтернет. Насправді щоб комфортно грати, вистачить і 3-5 Мбіт/с. Однак для завантаження комп'ютерних ігор знадобиться швидкісне підключення.
 • Стрімінг. Сьогодні багато підлітків мріють про те, щоб стати стримером на Ютубі або Twitch. Для цього знадобиться високошвидкісний інтернет від 50 Мбіт/с. Він дозволить стримувати у FullHD роздільній здатності.

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Деякі користувачі сумніваються, чи варто платити більше за швидкісне з'єднання з інтернетом. Насправді, не обов'язковою. Особливо якщо він потрібен тільки для відвідування сторінок. Переплачувати можна, якщо поточної швидкості справді не вистачає.

При використанні інтернету деякі люди помічають те, що він працює повільніше. Щоб розібратися, чому таке відбувається, необхідно ознайомитись із переліком факторів, від яких залежить швидкість підключення до мережі.

nBook
Додати коментар