Вхідна та вихідна швидкість інтернету – що це означає

У повсякденному житті людям доводиться щодня використовувати інтернет. Якість його роботи безпосередньо залежить від швидкості передачі. Якщо вона занизька, використовувати інтернет буде не дуже зручно. Кожна людина, яка регулярно виходить у глобальну мережу, повинна дізнатися про те, які особливості має вхідна та вихідна швидкість інтернету, що це від чого вона залежить.

Вхідна та вихідна швидкість інтернету – що це означає

Що таке швидкість інтернету – від чого залежить

Багато користувачів не знають про те, що таке вихідне з'єднання інтернету та вхідне. Перш ніж скористатися мережею, необхідно ознайомитися з цими поняттями.

Пропускна здатність мережного каналу – це максимальна кількість інформації, прийнятих пристроєм або надісланих до глобальної мережі за певний час. Найчастіше вимірюється у мегабітах за секунду. Однак, якщо вона занадто маленька, її можна виміряти і в кілобітах за секунду.

Варто відзначити, що підключення не завжди стабільне і тому швидкість передачі може відрізнятися. Є кілька факторів, від яких залежить швидкість отримання та передачі інформації:

 • Завантаження каналу провайдера. Якщо він перевантажений, це означає, що дані будуть передаватися дуже повільно.
 • Якість обладнання. Наприклад, через застарілі версії мережних адаптерів або роутерів швидкість може обмежуватися.
 • Наявність програмного забезпечення, яке може вплинути на передачу інформації. Часто інтернет гірше працює через використання торрент-клієнтів та антивірусних програм.
 • Тип з'єднання. Наприклад, якщо користувач підключений до мережі Wi-Fi, швидкість буде невеликою. Найкраще Internet працює при дротовому підключенні.

Додаткова інформація! Ще один фактор, від якого залежить, наскільки швидко можна буде відправляти та отримувати дані — наявність шкідливого ПЗ. Часто через велику кількість вірусів на комп'ютері або смартфоні інтернет починає працювати повільніше.

У чому різниця між вхідною та вихідною швидкістю

Вхідна та вихідна швидкість інтернету – що це означає

Не всі знають, що таке вхідне і вихідне з'єднання інтернету і яка між ними різниця.

Від вхідної швидкості залежить, наскільки швидко завантажуватимуться дані. Цей параметр показує, скільки мегабайт буде завантажено за певний час. Швидкість роботи вхідного з'єднання важлива у таких ситуаціях:

 • завантаження файлів;
 • відкриття сайтів;
 • використання програм, для роботи яких знадобиться підключення до мережі;
 • перегляд потокового відео;
 • онлайн-прослуховування музики

Вихідна швидкість має зовсім інше значення. Вона відповідає за передачу інформації або файлів у мережу. Найчастіше вона використовується у таких випадках:

 • для завантаження файлів у мережу або на хмарні послуги для подальшого зберігання;
 • для використання месенджерів, де доводиться як отримувати інформацію, а й передавати її;
 • для додавання до соцмережі або на інші сайти відео, музики або фотографій.

Додаткова інформація! Якщо вихідна швидкість буде дуже низькою, Internet почне працювати менш стабільно. Тому треба звертати увагу на те, наскільки швидко надсилаються дані.

Яка важлива для користувача

Вхідна та вихідна швидкість інтернету – що це означає

Багато користувачів цікавить, яка саме швидкість є найважливішою. Насправді, відповісти на це питання досить важко. Справа в тому, що інтернет не зможе працювати як без вхідного, так і без вихідного з'єднання. Якщо хоча б один із цих елементів зникне, користувач не зможе увійти до мережі.

Щоб визначити важливість того чи іншого параметра, необхідно враховувати нюанси використання Інтернету. Деякі люди використовують Internet тільки для завантаження файлів або перегляду онлайн відео. У такому разі важливішим є вхідний трафік.

Важливо! Якщо ж людина воліє користуватися месенджерами і спілкуватися з відеозв'язку, то для нього важливим буде вихідний трафік.

Чому вихідна швидкість інтернету більша, ніж вхідна

Вхідна та вихідна швидкість інтернету – що це означає

Досить часто люди вирішують перевірити роботу інтернету. Іноді під час перевірки вони виявляють, що вихідний трафік передається значно швидше, ніж вхідний. Багато користувачів починає турбувати цей факт, і вони задаються питаннями з приводу того, чому вхідна швидкість інтернету менша від вихідної.

Насправді, є чимало причин появи цієї ситуації. Найчастіше різниця швидкостей пов'язані з особливостями роботи провайдера. Деякі з них спочатку трохи обмежують вхідний трафік. При цьому вихідний передається без обмежень. Ще одна поширена причина – робота фонових програм, які щось завантажують чи оновлюють. У такому разі при тестуванні інтернету вхідний трафік передаватиметься в рази повільніше.

Що робити у такій ситуації

Перш ніж робити будь-які дії, необхідно дізнатися точну причину повільного прийому трафіку. Якщо це пов'язано з встановленими програмами, необхідно видалити або просто закрити софт, щоб він не впливав на роботу мережі Internet.

Якщо проблема з'явилася через провайдера, самостійно користувач нічого не зможе зробити. Єдиний метод вирішення проблеми — зателефонувати до технічної підтримки та повідомити про нестабільну роботу мережі.

Важливо! Провайдер повинен відправити майстра, який перевірить обладнання, а також допоможе дізнатися про точну причину появи проблеми.

Чи можна якось покращити показники швидкості

Вхідна та вихідна швидкість інтернету – що це означає

Багатьох цікавить, чи можна зробити те щоб Internet почав працювати швидше. Є кілька рекомендацій, які допоможуть покращити функціонування мережі:

 • Вимкнення торрент-клієнта. Деякі користувачі не закривають програми завантаження. Це призводить до того, що вони починають у фоні передавати та отримувати інформацію, що призводить до перевантаження каналу.
 • Вимкнення автоматичного оновлення програмного забезпечення. Встановлений софт може завантажувати та встановлювати оновлення у фоновому режимі. Рекомендується вимкнути цю опцію, щоб програми можна було оновлювати лише вручну.
 • Заміна мережного адаптера. Часто показники мережі опускаються нижче за норму через використання застарілого обладнання. Тому рекомендується замінити його на нове.
 • Оновлення прошивки маршрутизатора. Передача трафіку може обмежуватися через застарілу прошивку роутера. Рекомендується регулярно її оновлювати, щоб уникнути проблем із роботою мережі.

Швидкість інтернету — це параметр, який позначає швидкість передачі інформації. Багато людей стикаються з проблемою, коли мережеві дані починають передаватися надто повільно. Щоб усунути цю проблему, треба заздалегідь ознайомитися з особливостями передачі інформації та способами покращення з'єднання.

nBook
Додати коментар