Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

При використанні стаціонарного комп'ютера, ноутбука або телефону людина хоче мати доступ до інтернету для отримання необхідної інформації. У цій статті будуть описані основні способи та нюанси підключення пристроїв до глобальної мережі.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Ознайомлення з умовами підключення

Існує кілька типів підключення до Інтернету:

 • Із застосуванням кабелю. Найпопулярніший метод, що передбачає прокладання мережного дроту від вибраного провайдера. Цей спосіб поділяється на два підтипи: прокладка по телефонній лінії, оптоволокно. Другий варіант вважається найбільш оптимальним, оскільки має високу швидкість з'єднання.
 • На базі мобільної мережі. Це мережа зі стандартами 3G, 4G чи 5G. Метод передбачає покупку спеціального пристрою – модему та його приєднання до ПК. Цей спосіб виходу в інтернет є актуальним для важкодоступних місцевостей, наприклад, сіл і сіл.
 • Супутниковий. Такий спосіб встановлення зв'язку з Інтернетом використовується на спеціалізованих ділянках.

Зверніть увагу! Для квартир та приватних будинків оптимально використовувати перший спосіб підключення до мережі із застосуванням дроту. Для цього треба вибрати провайдера та укласти з ним договір.

Способи входження в інтернет на комп'ютері

На персональному або портативному комп'ютері можна увійти до мережі двома методами. Специфіку застосування кожного з них буде описано далі.

Через браузер

Веб-браузер – це спеціальний додаток, за допомогою якого можна користуватися інтернетом, шукати необхідну інформацію, переглядати різноманітний контент, завантажувати софт.

Щоб на персональному комп'ютері, де встановлений зв'язок із мережею, увійти в інтернет через браузер, необхідно запустити відповідне програмне забезпечення.

Існує велика кількість браузерів. Зазвичай вони завантажуються з веб-браузера, встановленого на операційній системі.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Як зайти в інтернет без браузера

Іноді стандартний браузер Windows заблокований і не працює, і в такому випадку користувач не може вийти в інтернет. Можна обійтися і без Internet Explorer, скориставшись вбудованою в операційну систему довідковою системою, яка встановлена за замовчуванням на всіх версіях OC Windows.

Вбудована довідка працює на основі програмного забезпечення “hh.exe” та здатна працювати з файлами форматів HTML, а також CHM. Сайти в інтернеті виводять інформацію у HTML. З цієї причини довідкова система може функціонувати як веб-браузер, однак не замінить користувачеві повноцінний браузер.

Вхід в інтернет із застосуванням описаної довідкової системи здійснюється за алгоритмом:

 • на клавіатурі ПК одночасно натиснути кнопки Win+R для запуску вікна Виконати.
 • у рядок «Відкрити» вписати фразу «C:Windowshh.exe http://….». Замість крапок необхідно прописати точну адресу сайту, яку необхідно відкрити.
 • натиснути на «Enter» для підтвердження дії та дочекатися, поки ресурс завантажиться.

Довідкова система відображає таке саме вікно, як і браузер. Тут також можна знайти потрібну інформацію.

Довідка на OC Windows може лише один раз надати доступ до потрібного сайту. Щоб відкрити інший ресурс, потрібно виконати наведені вище дії заново.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Мобільний спосіб входження в інтернет

Зі смартфону також можна входити в глобальну мережу через браузер. Щоб отримати доступ до інтернету, необхідно виконати такі дії:

 1. Встановити з Google Play Market або App Store будь-який браузер. Найчастіше використовується Google Chrome. Також на багатьох телефонах є встановлений веб-браузер, який буде працювати після початкового налаштування гаджета.
 2. Підключити девайс до Інтернету. Це може бути мобільна мережа від провайдера sim-карти, або бездротове з'єднання Wi-Fi, що роздається роутером.
 3. Після виконаних раніше маніпуляцій на панелі інструментів вгорі екрана відобразиться значок інтернету. Тепер можна заходити до браузера та користуватися ресурсами глобальної мережі.

Аналогічним чином можна зайти в мережі та інших гаджетах, що працюють на операційній системі Android або iOS.

Підключення інтернету до телефону, телевізора

Існує кілька способів синхронізувати вказані пристрої з Інтернетом. Далі будуть представлені найпоширеніші та найпростіші з них.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Як на телефоні увімкнути інтернет

Цей процес можна швидко виконати, якщо користувач має Wi-Fi роутер, який зазвичай підключений до ПК. Загалом включення технології бездротової передачі даних на сучасних телефонах виглядає наступним чином:

 1. Переконатись, що вай-фай маршрутизатор справно працює.
 2. Зайти в «Налаштування» пристрою, клацнувши по іконці у вигляді шестерні на робочому столі.
 3. У списку параметрів знайти пункт Wi-Fi і клікнути по ньому.
 4. З'явиться ще одне меню, де з'явиться список доступних мереж. Модуль, встановлений у смартфоні, побачить ті мережі Wi-Fi, які знаходяться в безпосередній близькості від апарата.
 5. Знайти назву своєї мережі та натиснути по ньому один раз.
 6. Введіть пароль для підключення до точки доступу. Дізнатися спеціальний код можна в налаштуваннях роутера через комп'ютер, до якого він підключено. Пароль убезпечить точку доступу вай-фай від несанкціонованого підключення.
 7. Перевірити результат. У рядку стану зверху екрана має з'явитися значок у вигляді трьох вертикальних смуг, що свідчить про роботу технології вай-фай.

Важливо підібрати надійний пароль для бездротового з'єднання. Бажано, щоб він складався не менше ніж із восьми символів і мав як цифри, так і літери.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Як підключити інтернет до телевізора

Сучасні Smart TV теж мають можливість виходу в глобальну мережу. Телевізор можна підключити до інтернету безпосередньо через провід, або по Wi-Fi.

Провідне підключення

Для реалізації цього способу знадобиться Wi-Fi роутер і кабель, що йде в комплекті з пристроєм. Щоб на ТБ з'явився інтернет через провід, необхідно зробити наступні маніпуляції:

 1. Переконайтеся, що маршрутизатор підключено до електромережі та налаштовано, а до нього підключено кабель, що йде від інтернет-провайдера.
 2. Один кінець з'єднувального дроту встромити у роз'єм LAN на задній стороні роутера, а другий у цей же порт на телевізорі.
 3. Включити телевізор та розпочати процес його підключення до інтернету.
 4. Увійти до головного меню. Зазвичай ця дія виконується після натискання кнопки «Menu» на пульті дистанційного керування.
 5. Знайти розділ, який відповідає за налаштування інтернету. Зазвичай ця вкладка називається “Мережа”.
 6. Виберіть тип з'єднання. У разі треба зазначити «Підключення по LAN», тобто. за допомогою кабелю.
 7. Перевірити результат. Тепер на ТБ має з'явитись інтернет. Потрібно спробувати запустити будь-яку програму або зайти до браузера.

Назви вкладок у налаштуваннях телевізора можуть відрізнятися залежно від конкретної моделі пристрою.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Бездротове підключення

За технологією Wi-Fi Smart TV простіше синхронізувати з глобальною мережею, ніж описаним раніше способом. Алгоритм дій для виконання поставленого завдання можна розбити на кілька кроків:

 • аналогічно перейти в меню параметрів телевізора і знайти там пункт «Налаштування мережі»;
 • у підрозділі, що відкрився, як тип підключення вибрати «Бездротова мережа»;
 • вибрати потрібну точку доступу Wi-Fi у поданому списку та ввести пароль для синхронізації з нею;
 • застосувати зміни та перевірити домашню мережу на працездатність.

Другий спосіб підключення ТБ до мережі вважається найкращим, оскільки має ряд особливостей:

 • відсутність дроту – так TV пристрій можна поставити в будь-якому місці вдома;
 • можливість підключити до інтернету не тільки ТБ, а й інші пристрої, наприклад телефон, планшет, комп'ютер;
 • можливість керування телевізором зі смартфона.

Щоб телевізором можна було керувати з телефону, на мобільник необхідно буде інсталювати відповідну програму.

Увійти в інтернет: способи зайти на комп'ютері

Популярні помилки при вході в інтернет

При підключенні мобільних телефонів, комп'ютерів, гаджетів багато користувачів припускаються помилок, які призводять до повторного виконання цієї процедури. Для розуміння теми достатньо навести деякі з них:

 • Неправильний пароль для з'єднання Wi-Fi. При введенні пароля для синхронізації з обраною точкою доступу вай-фай легко припуститися помилки. Необхідно уважно набирати символи.
 • Некоректне налаштування мережного обладнання, роутерів. Часта проблема, з якою стикаються багато користувачів. Перед тим, як підключатися до мережі, потрібно перевірити правильність налаштування маршрутизатора.
 • Неправильне підключення кабелю. Проблема актуальна, якщо застосовується дротове підключення до Інтернету.
 • Неправильна вказівка MAC-адреси під час налаштування модуля Wi-Fi.

Таким чином, увійти до глобальної мережі можна кількома способами, описаними вище. Кожен метод є актуальним для конкретної групи пристроїв. Щоб зрозуміти, як увійти до Інтернету, необхідно уважно ознайомитися з поданою інформацією.

nBook
Додати коментар