Тип шифрування Wi-Fi — який спосіб автентифікації мережі вибрати

Кожній людині, яка має намір організувати в межах квартири бездротовий доступ до інтернету, потрібно купувати роутер і надалі налаштовувати його. При самостійному налаштуванні маршрутизатора багато хто не може вибрати відповідний тип шифрування Wi-Fi. Щоб уникнути таких труднощів, необхідно ознайомитися з основними різновидами шифрування та їх головними особливостями.

Тип шифрування Wi-Fi — який спосіб автентифікації мережі вибрати

Що таке Wi-Fi шифрування

Перш ніж ознайомитись з основними різновидами шифрування, необхідно розібратися із загальними особливостями захисту мережі Wi-Fi.

При використанні бездротової мережі користувач повинен вигадати унікальний код. Він буде використовуватися для блокування або надання доступу до особистої мережі. В даному випадку головним буде не сам пароль користувача, а особливості шифрування придуманого коду та інформації, яка буде передаватися між роутером та іншими підколоченими пристроями.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що Wi-Fi шифрування – це технологія, яка відповідає за захист бездротового підключення до інтернету та збереження даних користувача.

Додаткова інформація! Безпека роутера Wi-Fi багато в чому залежить від того, який вид шифру використовується для захисту інформації, що передається. Саме тому до вибору типу шифрування потрібно поставитися дуже серйозно.

Захист мережі Wi-Fi: який вибрати

Виділяють чотири основні види захисту бездротових мереж. Кожен має певні особливості, із якими треба ознайомитися. Це допоможе підібрати найбільш вдалий спосіб захисту.

OPEN

Тип шифрування Wi-Fi — який спосіб автентифікації мережі вибрати

Людям, яких справді цікавить надійне шифрування вай-фай, не варто скористатися цією технологією. Справа в тому, що при виборі типу OPEN дані та бездротове інтернет-підключення ніяк не будуть захищені. Тому користуватися маршрутизаторами з встановленим типом OPEN не варто, тому що кожен бажаючий зможе отримати доступ до даних, що передаються через нього.

Варто зазначити, що за таким же принципом працюють і провідні мережі. Вони не мають вбудованого захисту. Кожна людина, яка підключиться до одного з хабів провідної мережі, зможе без проблем отримувати всі пакети, що передаються через неї.

Додаткова інформація! Якщо ніхто не подбав про безпеку роутера Wi-Fi і у нього буде використовуватися вид шифрування OPEN, шахраї зможуть отримати доступ до нього навіть з відстані. Досить просто наблизитись до маршрутизатора на 20-50 метрів і перевірити, щоб був хороший рівень сигналу.

WEP (Wired Equivalent Privacy)

Тип шифрування Wi-Fi — який спосіб автентифікації мережі вибрати

Ще 15-20 років тому мало хто думав над тим, яке шифрування вибрати для Wi-Fi. Справа в тому, що в кінці 90-х і на початку 2000-х років активно використовувалася технологія WEP, яка на той момент не мала гідних конкурентів.

Зараз WEP вже не користується такою популярністю і вважається одним із найслабших способів захисту даних. У більшості сучасних роутерів відсутня підтримка цієї технології. Якщо ж у маршрутизаторі можна використовувати WEP, робити цього не варто. Цей режим захисту дуже слабкий і його легко зламати, навіть якщо встановлено складний пароль.

Ця технологія має кілька недоліків, через які її перестали використовувати:

  • Коротка комбінація паролів. При використанні WEP паролі не можуть перевищувати 104 біт. Швидкість злому цієї технології вражає. Розшифрувати такий код можна протягом кількох секунд.
  • Помилки у проектуванні технології. Кожен пакет даних, який передається через WEP, містить кілька байт ключа. Саме тому цей тип безпеки Wi-Fi перестали використовуватись для захисту маршрутизаторів.

WPA та WPA2 (Wi-Fi Protected Access)

Тип шифрування Wi-Fi — який спосіб автентифікації мережі вибрати

Людям, які не знають який тип шифрування Wi-Fi вибрати зараз, слід звернути увагу на WPA та WPA2. Сьогодні це один із найбільш сучасних та надійних типів мережевого захисту, який підтримується більшістю моделей роутерів.

Перша версія WPA з'явилася на початку 2000-х років та розроблялася для зміни малоефективної технології WEP. Серед основних переваг цього захисту можна виділити те, що він підтримує комбінацію паролів до 63 байт. Тому людям знадобиться витратити чимало часу, перш ніж дізнатися пароль для Wi-Fi з типом захисту WPA.

Додаткова інформація! Зараз більшість користувачів використовують для шифрування даних бездротової мережі WPA2. Головна її особливість – підтримка двох режимів автентифікації. Це дозволяє в рази покращити захист домашньої мережі вай-фай.

WPS / QSS

Тип шифрування Wi-Fi — який спосіб автентифікації мережі вибрати

Багато користувачів не знають, який метод автентифікації Wi-Fi краще для ноутбуків Asus або техніки від інших виробників. Найчастіше вибирають технологію WPA. Однак є люди, які використовують WPS.

Цей вид шифрування дозволяє підключатися до точки доступу за допомогою пароля, що складається із восьми символів. Однак при розробці цього стандарту було допущено помилку, завдяки якій підключатися до вай-фай мережі можна використовуючи всього чотири символи. Тому у людей, які використовують цей тип безпеки Wi-Fi, ноутбук, роутер та персональний комп'ютер можуть бути легко зламані.

Чи потрібний пароль при виборі типу шифрування

Деякі не можуть зрозуміти, як вибрати тип безпеки вай-фай. При виборі технології шифрування слід враховувати, де використовуватиметься роутер. Якщо він стоятиме в приватному будинку, можна встановити WPS захист або відключити його зовсім. За таких умов використання ймовірність злому вкрай мала. Люди, які мешкають у багатоквартирних будинках, повинні подбати про безпеку. У таких випадках краще використовувати WPA2.

Незалежно від типу захисту, на маршрутизаторі доведеться встановлювати пароль. Він потрібен, щоб ніхто зі сторонніх не зміг підключитися до точки доступу та користуватися інтернетом.

Wi-Fi мережа повинна бути обов'язково захищена, щоб сторонні люди не мали доступу до неї. Для цього можна використовувати будь-який з перерахованих вище типів шифрування. Проте все ж таки краще використовувати технологію WPA2, так як вона найбільш надійна.

nBook
Додати коментар