SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

Люди, яким доводилося приєднуватися до Інтернету за допомогою Wi-Fi, часто стикалися з проблемою пошуку необхідної точки доступу для подальшого підключення. Щоб при пошуку бездротової мережі не виникало проблем, необхідно заздалегідь розібратися, де знайти SSID Wi-Fi, як дізнатися його назву і для чого вона може знадобитися.

SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

Що таке SSID і для чого він потрібний

Необхідно заздалегідь розібратися, що таке SSID мережі Wi-Fi. Це ім'я бездротового підключення, яке найчастіше складається із назви моделі роутера.

Відображається на смартфонах, ноутбуках та інших пристроях під час підключення до вай-фай. За бажанням користувачі можуть змінити ім'я маршрутизатора. Зробити це можна за допомогою спеціальної мобільної програми або в налаштуваннях модему.

Додаткова інформація! Абревіатура SSID розшифровується як Service Set Identifier, що у перекладі російською означає «ідентифікатор мережі».

Як скласти ім'я мережі

Люди, які в майбутньому мають намір змінювати назву точки доступу, повинні розібратися з особливостями зміни імені вай-фай. Вигаданий ідентифікатор повинен відповідати наступним вимогам:

 • складається з латинських літер та цифр;
 • не повинен містити спецсимволи (допускається використання лише дефісу та нижнього підкреслення);
 • відсутні будь-які літери з кирилиці;
 • довжина ідентифікатора модему має перевищувати 32 символи.

Назва мережі має бути зрозумілою для людини. Тому краще, щоб воно складалося зі зрозумілих слів, а не просто з набору літер та цифр.

Налаштування бездротових мереж

SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

Розібравшись з тим, що таке ім'я мережі вай-фай, можна зайнятися базовим налаштуванням бездротового підключення. Зробити це можна за допомогою спеціального роутерового інтерфейсу, яким можна скористатися на персональному комп'ютері під керуванням Windows або Linux. Щоб відкрити його, треба зайти до браузера та в адресний рядок ввести IP – 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Опинившись у меню налаштувань, доведеться перевірити та за необхідності змінити наступні параметри:

 • тип підключення;
 • пароль;
 • облікові дані.

Важливо! Щоб дізнатися дані, доведеться звернутися до постачальника інтернету. Це може бути Ростелеком, Мегафон, МТС або будь-який інший інтернет-провайдер.

Зміна назви мережі

Багатьох цікавить не тільки як дізнатися про SSID мережі Wi-Fi, але і як змінити її. Особливості зміни імені багато в чому залежать від моделі маршрутизатора, що використовується.

Роутери TP-Link відрізняються версіями прошивок, які можуть мати різне меню. Якщо в налаштуваннях маршрутизатора синій інтерфейс, подивитися та змінити SSID можна так:

 1. Клацніть у верхній частині екрана на напис «Базове налаштування».
 2. Перейти до параметрів бездротової мережі.
 3. Змінити ідентифікатор та за необхідності пароль.

Якщо у роутера зелений веб-інтерфейс, параметри змінюються так:

 1. Перейти до меню «Бездротовий режим».
 2. Відкрити налаштування.
 3. Змінити назву.
 4. Натиснути кнопку «Зберегти».

Asus

SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

Деякі люди підключають свої телевізори та телефони до Інтернету за допомогою маршрутизаторів Asus. Щоб змінити назву, потрібно виконати такі дії:

 1. Перейти до додаткових параметрів.
 2. Натисніть на налаштування бездротової мережі.
 3. Зайти до підменю «Загальні».
 4. Знайти текстове поле з SSID та ввести нові дані.
 5. За необхідності змінити пароль та зберегти внесені зміни.

Важливо! Потрібно обов'язково натиснути кнопку «Застосувати» після зміни параметрів. Якщо цього не зробити, все доведеться налаштовувати повторно.

Багато користувачів інтернету в квартирі встановлено роутер D-Link. Для зміни параметрів маршрутизатора необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Перейти до особистого кабінету. Саме тут є основні параметри, які користувач може змінити.
 2. Перейдіть до вкладки «Вай-Фай» і перейдіть до «Головні настройки».
 3. Знайти рядок SSID і ввести нову назву для підключення.
 4. Зайти до параметрів безпеки.
 5. Змінити стандартний пароль та ввести новий.
 6. Натиснути кнопку «Застосувати».

Keenetic

Налаштування модемів від Eltex Keenetic мало чим відрізняється від зміни параметрів моделей від інших виробників. Щоб змінити назву, знадобиться зробити таке:

 1. Перейти до веб-інтерфейсу пристрою.
 2. Зайти в меню зміни налаштувань вай-фай.
 3. Відкрити підменю “З'єднання”.
 4. Знайти рядок «Ім'я» та ввести комбінацію літер та цифр.
 5. Натисніть «Застосувати», щоб зберегти зміни.

Додаткова інформація! За бажанням можна змінити пароль. Для цього доведеться зайти у вкладку «Безпека».

Tenda

SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

Деякі люди для організації домашньої мережі вирішують взяти собі роутери Termux Tenda. Їхнє налаштування здійснюється наступним чином.

 1. Перейти до інтерфейсу маршрутизатора.
 2. Перейти до параметрів бездротової мережі.
 3. Знайти поле з назвою підключення та змінити його.
 4. Зберегти зміни.

Пошук SSID на телефоні

Багато хто не знає, як знайти SSID мережі Wi-Fi для підключення на телефоні. Щоб дізнатися ім'я мережі, можна скористатися смартфонами Samsung на Android або iPhone на iOS. Будь-який із таких мобільних пристроїв дозволяє дізнатися SSID. Щоб зробити це, треба перейти в налаштування підключення та увімкнути вай-фай. Після цього на дисплеї з'явиться список доступних з'єднань.

Важливо! Щоб знайти свій роутер в iPhone, потрібно шукати підключення, в назві яких вказана модель встановленого будинку маршрутизатора.

Що таке ESSID та BSSID

Бездротові підключення можуть мати розширений і базовий набір служб. Останній має ідентифікатор BSSID, який складається з МАС-адреси модему, що роздає інтернет.

У розширених з'єднань ідентифікатор ESSID. З його допомогою користувач зможе знайти з кількох наявних підключень потрібну точку доступу. Це дуже зручно для людей, у яких часто виникають проблеми з пошуком бездротової мережі.

Особливості технології MultiSSID

SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

MultiSSID – унікальна технологія, за допомогою якого на одному модемі можна створювати відразу кілька вай-фай з'єднань. Наприклад, людина може зробити одне основне підключення та 2-3 гостьових.

Використання MultiSSID також дозволяє зменшити навантаження на мережу. Завдяки цьому вдається підвищити стабільність з'єднання.

Важливо! Така функція є тільки в сучасних моделях маршрутизаторів.

Як приховати назву

Щоб до мережі вай-фай не підключалися сторонні люди, необхідно зробити для неї приховану назву. У такому разі ніхто із сусідів не зможе навіть побачити її у списку доступних підключень. Тільки люди, які спочатку знають SSID та пароль, зможуть приєднатися до інтернету.

Сховати вай-фай досить просто. Для цього необхідно увійти в налаштування модему та поставити галочку навпроти напису «Приховати точку доступу».

Як дізнатися назву прихованої мережі та підключитися до неї

SSID WiFi — як дізнатися ідентифікатор бездротової мережі на роутері

Дізнатися назву прихованих точок доступу можна за допомогою додаткового програмного забезпечення. Наприклад, можна взяти та завантажити для цього такі програми:

 • Airmagnet;
 • Wildpackets;
 • Aeropeek;
 • CommView.

Щоб підключитися до свого підключення, потрібно ввести в полі назву та пароль.

Люди, які регулярно користуються домашнім бездротовим інтернетом, повинні розібратися, що таке SSID Wi-Fi мережі та для чого він використовується. Це допоможе правильно налаштувати підключення до інтернету та захистити мережу вай-фай від сторонніх людей.

nBook
Додати коментар