Способи підключення до інтернету – опис, переваги та недоліки

Для більшості сучасних людей доступ до мережі інтернет є однією із складових комфортного існування у житті. Всесвітня павутина дає можливість безмежного спілкування, причетності до глобальних подій та можливість отримання позитивних емоцій. Отже наявність дротової та бездротової мережі в будинку навіть не обговорюється.

Способи підключення до інтернету — опис, переваги та недоліки

Що придбати, якщо треба підключити інтернет

Доступ до інтернету всіх гаджетів, включаючи комп'ютер, планшет та стільниковий телефон потребує певних витрат. Але вони потрібні, особливо якщо робота пов'язана з інтернетом і людина працює віддалено.

Для нормального користування цими послугами необхідно мати:

 • Засоби перегляду даних (комп'ютер, планшет, ноутбук, телефон тощо).
 • Модем, для перетворення та оправлення інформації як сигналу.
 • Аналогове програмне забезпечення. Більшість ПК спочатку укомплектовані вбудованою в операційну систему програмою, що забезпечує доступ. У пакет входять драйвера та браузер.
 • Телефонна лінія, якщо передбачається використання модему.
 • Договір із провайдером, що постачає послуги.

Важливо! За наявності всього обладнання підключення здійснює спеціаліст, який знає особливості налаштування.

Способи підключення до Інтернету

Вирішуючи, який вид з'єднання з мережею вибрати, потрібно попередньо ознайомитись з тим, які існують способи підключення до інтернету. Це дозволить зробити правильний вибір.

В даний час способи підключення до Інтернету мають такі варіанти:

 • за допомогою модему;
 • провідне (через оптоволоконний кабель);
 • GPRS (доступ здійснюється через стільниковий телефон)
 • за допомогою радіосигналу;
 • через супутник.

Всі ці методи підходять, щоб організувати домашній інтернет. Але вони різні за технічними даними (принципами роботи, швидкості, обладнанням і, як наслідок, відрізняються вартістю послуг).

Серед усіх параметрів особлива увага приділяється швидкості подачі сигналу за одиницю часу. Її визначають у кілобайтах чи мегабайтах, якщо з'єднання дуже потужне.

За принципом використання, інтернет ділиться на підключення, що потребує надійного та високого трафіку та просте. Наприклад, щоб просто дивитись інформацію на сайтах великої швидкості не потрібно. Але за необхідності завантажити файл потрібно хороший рівень трафіку.

Тому при виборі типу підключення інтернету краще віддавати перевагу високошвидкісному доступу.

Способи підключення до інтернету — опис, переваги та недоліки

Кабельне з'єднання

У цьому випадку провайдер веде до точки доступу в будинку абонента кабель, який визначає IP-адресу виходу в інтернет.

Користувач отримує вільний та високоякісний зв'язок із мережею. Вартість підключення залежить від відстані від точки підключення до комп'ютера. Вона часто чимала. Якщо ПК переставити в інше місце, кабель доведеться тягнути заново.

З обладнання знадобиться лише мережевий блок, який є у будь-якому електронному пристрої даного типу та вбудований у материнській платі.

Способи підключення до інтернету — опис, переваги та недоліки

Кручена пара

Доступ в інтернет за допомогою провідного підключення званого «витою парою» має незаперечні переваги у вигляді можливості приєднання великої кількості технічних засобів. Тому його найчастіше встановлюють у організаціях та установах, які використовують для роботи ПК.

Така мережа має велику швидкість сигналу (до 100 Мбіт/с). Цей показник залежить від виду кабелю і потужності приймаючої сигнал мережевої карти.

Перевагами, що дає такий вихід в інтернет, можна назвати:

 • високу швидкість передачі сигналу;
 • швидкий обмін даними;
 • відсутність впливу зовнішніх факторів.

Єдиний мінус такого підключення полягає в кабелях, що заважають, прокладаються по приміщенню.

Цікаво! Творці заздалегідь вбудовують у мобільні гаджети та ПК налаштування, що дозволяють приймати сигнали мережі.

Оптоволокно

Вирізняється високою швидкістю передачі сигналу. Підключитись до такої мережі можна досить легко. На кожному багатоповерховому будинку зараз є такий кабель.

Звернувшись до компанії, можна отримати повну інформацію щодо його можливостей. Провайдер не тільки проводить кабель у квартиру чи офіс, але й надає спеціальне обладнання.

Підключення через USB-модем

Найвідоміший спосіб підключення інтернету, який зараз витісняється сучаснішими способами. В даний час модемне підключення використовується в місцях, де немає можливості провести стаціонарний зв'язок або встановити супутникову тарілку. Є різні види модемів для виходу в інтернет і багато хто користується підвищеним попитом.

Способи підключення до інтернету — опис, переваги та недоліки

При цьому способі підключення перед з'єднанням з інтернетом доводиться дзвонити по телефону до пулу провайдера. Після обробки logina та пароля провайдер надає абоненту спеціальний ip-номер. Він є доступом до мережі.

Основним плюсом такого виду з'єднання буде простота монтажу та відсутність дорогого обладнання. Але постійне навантаження на лінії, обмежений рівень швидкості передачі та якості з'єднання призводять до того, що багато хто відмовляється від цього способу на користь більш надійних варіантів.

Тунельне підключення

Багато користувачів вибирають собі так званий «тунель». Протокол L2TP швидко обробляється всіма мережевими пристроями, забезпечуючи високу швидкість передачі інформації.

Підключатися до комп'ютера з Windows можна в такий спосіб:

 • У меню “Пуск” знайти рядок “Мережні підключення”.
 • Вибравши «Параметри», перейдіть до розділу «Центр керування мережами».
 • Знайшовши клавішу «Створення нового підключення або мережі», активувати підключення до робочого стола, де буде використовуватися спеціальна адреса сервера для з'єднання з іншими користувачами.
 • У властивостях можна знайти параметри безпеки. Потім у розділі “Тип VPN” натиснути L2TP з IPsec.
 • Насамкінець підтвердити справжність підключення за допомогою ключа.

Підключення РРТР на Windows

Це ще один із способів, який забезпечує різні види інтернет-з'єднань. Для його активації потрібно зайти в налаштування «Віндовс», і в розділі додавання підключення VPN ввести потрібні дані (пароль, ім'я користувача). У розділі «Властивості» встановить розпізнати тунельний протокол із підтвердженням дій.

Підключення РРРоЕ

Для підключення до інтернету даним способом потрібно:

 • У панелі керування знайти мережеві підключення і вручну активувати підключення до інтернету, ввівши «NETBYNET».
 • Для входу знадобляться логін та пароль. Без цього система може заблокувати з'єднання.

Підключення через Wi-Fi

Якщо в будинку є такий пристрій як роутер, підключити інтернет можна за лічені секунди.

Під час налаштування потрібно знайти бездротове з'єднання в розділі підключення до мережі. Для активації потрібно ввести спеціальний пароль, сам підключити роутер до кабелю мережі або безпосередньо до ПК або ноутбука.

Для налаштування в адресний рядок браузера ОС вводиться окремий пароль вай-фай. За такого підключення працювати з мережею зможуть усі гаджети і навіть телевізор.

Підключення до інтернету за технологією WiMax

Цю технологію доступу до Інтернету використовують, коли локальний доступ до мережі неможливий.

Можливість глобального доступу технології WiMax робить її досить затребуваною. Швидкість сигналу, який надаватиме провайдер, не дуже висока, особливо якщо місце розташування від базової станції занадто видалено.

Підключення до Інтернету за технологією DOCSIS

Використовувати цей варіант, значить віддати перевагу коаксіальному кабелю для обміну даними в мережі.

Технологія з'явилася у 90 роках минулого століття, має не надто високу швидкість, але дозволяє працювати зі стійким сигналом. Класифікація включає чотири різні стандарти, що відрізняються в пропускною здатністю мережі.

Супутникове з'єднання

Воно може бути одностороннім чи багатостороннім. Сигнал доходить до користувача через супутникову тарілку, що встановлюється на стіні будинку.

Це популярний засіб створення сталого зв'язку з мережею. Оптимальна вартість робить його популярним особливо у віддалених регіонах, де немає іншого способу прийому сигналу.

Широкий вибір тарифних планів, які пропонують провайдери, та можливість використання безлімітного інтернету можна вважати важливою перевагою цього способу.

Способи підключення до інтернету — опис, переваги та недоліки

Як дізнатися тип підключення до інтернету

Якщо потрібно знати, спосіб, що забезпечує підключення користувачів до інтернету, можна використовувати спеціальні програми, які можуть називатися по-різному, але завжди дають потрібну інформацію з цього питання.

Звичайно, найкраще зателефонувати провайдеру чи системному адміністратору, якщо інтернет робітник.

Інший варіант полягає у використанні меню налаштувань комп'ютера. Там потрібно знайти Центр управління мережами та спільним доступом. У розділі є інформація про тип підключення.

Ще один можливий варіант використовувати значок підключення Інтернету. Якщо натиснути на нього правою кнопкою миші, система може показати вид підключеної мережі. Якщо інформація була закритою або потрібна точна IP адреса, потрібно зайти на браузер, наприклад Google, знайти спеціалізований сайт і в пошуковому рядку набрати потрібний запит. Крім того, там буде вся інформація про цей вид з'єднання.

Який тип підключення до інтернету вибрати

Стаціонарний інтернет – це спосіб постійно залишатися в центрі подій не виходячи з дому. Тому так важливо правильно вибрати тип підключення. Дізнатися докладніше про кожен із способів можна зайшовши на сайт браузера (chrome, google тощо).

Вивчивши всю інформацію, слід залишити заявку на сайті компанії або зателефонувати за контактним телефоном. Фахівці передзвонять та уточнять можливість підключення. Вартість підключення буде різною. Це залежить від наявності поряд обладнання, вільних номерів та багато іншого.

Наприклад, супутникове обладнання можна вставити на будь-якому будинку. Можливість використання модему залежить від якості, що приймається у цій зоні сигналу. Якщо вона буде закритою для її проникнення, з'єднання залишиться уривчастим.

Якщо в процесі роботи виникнуть проблеми, техпідтримка допоможе виправити ситуацію.

Способи підключення до інтернету — опис, переваги та недоліки

Як визначити тип підключення до інтернету, доступний у домі

Знайти надійного провайдера досить легко. Насамперед варто поговорити з сусідами. Багато хто, напевно, знає, які провайдери вже працюють у будинку і які тарифи найбільш вигідні.

Важливо! Вибираючи провайдера, потрібно враховувати вартість обладнання, яке знадобиться, швидкість сигналу та площу його покриття.

Загалом дати пораду, який вид підключення краще використовувати для інтернету не можна. Тут потрібно враховувати низку факторів. У багатоквартирних будинках вже при здачі зазвичай стоїть оптоволоконне обладнання. Довести його до квартири буде недорого і сам процес займе трохи більше години.

У приватному секторі люди обирають модеми чи супутникові тарілки. Останній варіант особливо добрий для підключення інтернету у віддалених глухих місцевостях.

nBook
Додати коментар