Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

Інтернет давно не є новим явищем. І він також необхідний у повсякденному житті, як побутова техніка, наприклад, холодильник або пральна машина. Широкополосний доступ — це тип підключення, який може задовольнити всі потреби швидкості доступу до мережі. Підключити широкосмуговий інтернет можна різними способами, і більшість користувачів використовують один із цих варіантів.

Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

Що таке широкосмугове підключення до Інтернету

Широкосмуговий доступ до інтернету: що це таке? Термін “широкополосний” відноситься до широкого діапазону частот, який можна розділити на канали. Найбільш поширеним типом широкосмугового доступу є ADSL з використанням ліній, аналогічних телефонним лініям, через DSL, і, нарешті, мобільний доступ, який використовує базові станції для підключення через мережі 3G, 4G та 4.5G.

Технологія ADSL розроблена для забезпечення високошвидкісного доступу до інтерактивних відеослужб. Найвища швидкість досягається за рахунок використання частот та діапазонів, які не використовуються фіксованими телефонними лініями.

Цей тип інфраструктури дозволяє надавати доступ у мережу не лише з більшими обсягами даних та з вищою швидкістю, але й із значно більшою стабільністю з моменту створення пакету даних до кінцевого споживання.

Однак немає чіткого визначення того, наскільки високою має бути швидкість з'єднання, щоб воно вважалося широкосмуговим. Крім того, через постійний розвиток комунікаційних технологій і, як наслідок, збільшення пропускної спроможності доступу, кордони постійно розширюються.

Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

Як правило, широкосмугове підключення має забезпечувати швидкість завантаження в кілька мегабіт на секунду. Пропускна здатність завантаження зазвичай значно менша. Деякі професійні та приватні програми доступні тільки через широкосмугове підключення до Інтернету. Сюди входять такі програми, як віддалена робота, відеоконференцзв'язок.

Якщо говорити простими словами, широкосмугове підключення до інтернету — це зв'язок, який забезпечує швидкість доступу, що перевищує запит клієнта. Більшість регіонів Росії показники будуть лише на рівні 10 Мбіт/сек. Такої швидкості більш ніж достатньо для серфінгу, ігор, перегляду якісного відео.

Корисним буде не лише дізнатися, що це таке – широкосмугове підключення до інтернету, а й розібратися, у чому його переваги.

Особливості та основні переваги

В даний час оператори пропонують послуги ADSL або оптоволокна. Однією з переваг підключення до широкосмугового інтернету є можливість зробити це через бездротове з'єднання завдяки маршрутизаторам, які здатні створювати мережі Wi-Fi на відстані від 20 до 50 метрів навколо цього пристрою, без необхідності прокладання кабелів для кімнати.

Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

ADSL (абревіатура від англійської Asymmetric Digital Subscriber Line; асиметрична цифрова абонентська лінія) – це технологія, яка має на увазі більш високу швидкість, ніж модемне з'єднання.

З іншого боку, волоконна оптика – це тонка нитка із плавленого скла або кремнію, яка проводить світло. Вона дозволяє передавати дані дуже швидко, тому що це здійснюється за допомогою світлових імпульсів і вона дуже стабільна, тому що на неї не впливають перешкоди.

Волоконна оптика дозволяє кільком пристроям підключатися до інтернету одночасно без втрати швидкості.

Крім того, вона дозволяє використовувати системи передачі та прийому відео, голоси з високою якістю звуку та зображення, дозволяє переглядати телебачення високої чіткості (HD) через інтернет.

Основна відмінність між ними – швидкість. Це означає, що чим ширша смуга, тим більше людей можуть використовувати її одночасно. Отже, пропускна здатність означає, що користувач може мати вищий трафік. А якщо трафік – це фільми, серіали та музика, користувач може слухати більше пісень та дивитися більше фільмів.

Максимальна швидкість, яку можна отримати ADSL, становить близько 30 Мбіт/сек. Оптоволоконний кабель дає швидкість до 300 Мбіт/с. Але швидкість може бути нижчою з різних причин.

Що стосується покриття, більшість операторів мають покриття ADSL у всіх містах та великих селищах. Навпаки, волоконна оптика, як і раніше, обмежена деякими містами та селищами.

Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

Варіанти підключення та опис

Важливим аспектом, який слід враховувати, є те, що якість і стабільність доступу багато в чому залежатимуть від встановленої інфраструктури провайдера. Кількість клієнтів, які може обслуговувати, і охоплення території — чинники, які впливають тип підключення.

Швидкість залежить від кількох факторів, але, зрештою, головним є тип підключення. Усього існує шість типів:

  • Асиметрична цифрова абонентська лінія (ADSL): інтернет-сигнал надходить мідними кабелями на існуючі телефонні лінії.
  • Кабельне телебачення: кілька компаній платного телебачення пропонують пакети з Інтернетом. Потрібний кабельний модем. Тип кабелю, що використовується – коаксіальний.
  • Волоконна оптика: інформація передається у вигляді світла через скловолокно, яке трохи товщі за людське волосся.
  • Мобільне підключення (3G, 4G, 4.5G та LTE): це з'єднання використовує радіохвилі та частоти. Башти або радіобази, тобто інфраструктура, доступна компаніям, надсилають пакети даних на сумісні пристрої.
  • Супутник: цей тип широкосмугового доступу використовує супутники передачі даних зі швидкістю понад 10 Мбіт/с.
  • Широкосмуговий зв'язок по лініях електропередач: тут мережа використовується для передачі даних і отримання широкосмугового з'єднання.

Найпоширенішим у містах є кабельне підключення. У цьому випадку провайдер доводить до будинку оптоволокно, а всередині будівлі між квартирами прокладається кручена пара. Такий варіант дозволяє забезпечити доступ абонентів до пристойної швидкості.

Деякі компанії, що надають широкосмуговий доступ, пропонують повний спектр мережевих послуг у комплекті з іншими послугами, такими як кабельне телебачення або домашній телефон. Деякі провайдери можуть навіть пропонувати своїм абонентам послуги електронної пошти та серверів.

Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

Технології організації зв'язку

Найпоширенішою технологією широкосмугового доступу є DSL технологія. Вона використовує мідні пари проводків та забезпечує високу смугу пропускання по них. Інші методи, засновані на з'єднаннях фіксованої лінії, включають інтернет через кабель або оптичні з'єднання, такі як оптоволоконні лінії.

На додаток до цих методів, широкосмугове підключення може бути виконане на основі бездротових технологій. Для цього використовуються супутникові мережі або інші бездротові технології, такі як Wi-Fi та WiMAX.

Як для звичайних користувачів, так і для підприємств широкосмугове підключення до Інтернету є важливим фактором. З цієї причини важливим є значне розширення доступності широкосмугового підключення.

У сільській місцевості забезпечення швидкого доступу утруднене та потребує великих інвестицій з боку провайдерів.

Там, де немає оптоволоконних ліній, часто використовують радіотехнології, такі як LTE, оскільки вони не вимагають прокладання кабелю.

Перспективи широкосмугового підключення до Інтернету

Основний недолік комутованого доступу – обмежена пропускна спроможність. Крім того, з цією версією підключення телефонна лінія зайнята. На щастя, сьогодні ця технологія не використовується і практично зникла. Втім, стаціонарні телефони також втрачають свої позиції.

Широкосмугове підключення до інтернету – що це таке

Широкосмугові канали збільшують швидкість обміну даними в кілька разів, і не вимагають монополії на телефонних лініях. Високошвидкісний інтернет — це так званий двосторонній зв'язок, який дозволяє надсилати та отримувати дані з вищою швидкістю.

Високошвидкісний інтернет стає все більш популярним, оскільки попит сучасних користувачів також збільшується, що призводить до необхідності високошвидкісних мереж доступу.

Широкосмугове підключення до Інтернету як варіант корпоративного зв'язку

Широкополосний інтернет пропонує набагато більше переваг, ніж послуги комутованого доступу. Він дозволяє передавати дані на набагато вищих швидкостях. Більше вмісту можна передати за менший час. Також менше затримок під час потокової передачі контенту. Повідомлення надсилаються та приймаються за кілька секунд.

Широкосмугове підключення до інтернету - що це таке

Збільшення швидкості змінило спосіб ведення бізнесу та спілкування людей. У сьогоднішню еру високошвидкісного інтернету користувачі всесвітнього павутиння звикли до швидкого та безперебійного обслуговування. Розвиток широкосмугового інтернету можна віднести до цього нововведення, оскільки цей тип підключення справді справив революцію у способах взаємодії людей.

Кожна компанія, стартап чи підприємство більше може дозволити собі працювати традиційним способом без підключення до мережі.

Підрозділи, менеджери та співробітники можуть зв'язатися з офісом з будь-якої точки. Без збоїв та перешкод дзвінки, відеоконференції, завантаження, вивантаження, перегляд та багато іншого працюють оптимально. Цілком очевидно, що виділений доступ забезпечує стабільний потік даних для бізнесу, компанії або стартапу.

Перед тим, як підключитися до мережі для дій, що потребують високої швидкості, рекомендується вивчити всі варіанти широкосмугового доступу в регіоні.

nBook
Додати коментар