Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Якість з'єднання з інтернетом визначається не тільки умовами тарифу провайдера, воно обумовлено безліччю технічних та програмних факторів. До уваги тих, хто таке пінг в інтернеті, – це один з основних критеріїв для оцінки умов передачі даних по інтернету. Даний термін знайомий усім, хто розуміється на мережній термінології. Він прямо характеризує придатність підключення для веб-серфінгу, завантаження файлів, участі в голосових/відео конференціях та онлайн ігор. На пінг можна проводити так само, як і на інші мережеві параметри, регулюючи його до задовільних значень.

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Поняття та його походження

Відповіддю на питання, що таке пінг у швидкості інтернету, є період, протягом якого пакет даних, що відправляються комп'ютером, досягає свого призначення і приходить назад.

Пінг вимірюється у ms (мілісекундах). Чим вище його значення, тим довше здійснюється обмін даними і, отже, гірше працюють онлайн ігри (наприклад, Ворлд оф Танкс, Ліга Легенд, Дьябло і т. д.), частіше перериваються трансляції та повільніше завантажуються файли та сторінки.

Ще одним значенням цього терміна є інструмент перевірки або пінг-тест інтернету (що це в контексті оцінки ефективності підключення). Пінгом називають першу і найпоширену програму для визначення швидкості з'єднання. Додаток Ping створив американський інженер Майк Муус у 1983 році.

Додаткова інформація . Час подорожі пакетів туди і назад називається round-trip time.

Що таке пінгувати

На комп'ютерному сленгу під словом «пінгувати» мають на увазі вимірювання швидкості відправлення та повернення пакетів між пристроєм користувача та сервером/адресою, до якого воно підключається, а також їхню суму. При поганому зв'язку частина даних, що передаються, може не доходити або «губитися».

Практичне використання

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Оцінювати пінг можна у будь-якого сайту, сервера чи інтернет-сервісу. Зазвичай його значення вимірюють для статистики та пошуку несправностей. Найчастіші приводи дізнатися, скільки складає пінг:

 • обрив з'єднання;
 • повільне завантаження сторінок;
 • відтворення потокового відео кадрами та уривками;
 • jitter або швидкість з'єднання, що сильно змінюється, що виражається в нестабільному рівні пінгу;
 • підготовка до мережної гри;
 • керування сайтом або хостингом;
 • перевірити доступ до сервера.

Існує безліч засобів та сайтів моніторингу як пінгу інтернету, так і інших параметрів мережі. Наприклад, з метою оцінки якості підключення можна відвідати сайт https://www.speedtest.net. Як і раніше, з успіхом застосовують і програму ping. Бажаючим виміряти пінг з її допомогою слід врахувати, що оцінка проводитиметься на основі ICMP-пакетів.

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Ці дані мають сигнальне призначення та містять інформацію про відсутність відповіді сервера, недоступність послуги та інші помилки. Відповіддю на запитання, що таке перевірка ping в інтернеті, є моніторинг надсилання та отримання пакетів ICMP між користувачем та певним ресурсом, що потрібний для цього часу та кількості пакетів, що не дійшли.

Також завдяки ping можна швидко перевірити працездатність підключення на апаратному та системному рівнях. Це дозволяє визначити наявність несправностей кабелю або, наприклад, заборона трафіку фаєрволом.

Зверніть увагу! При перевірці пінгу можна дізнатися IP-адресу на ім'я домену.

Структура пакета ICMP

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

ICMP або протокол міжмережевих керуючих повідомлень (Internet Control Message Protocol) входить у мережу модель семи протоколів OSI, що використовується повсюдно, застосовуючись на її мережевому рівні. ICMP-повідомлення містять низькорівневі звіти про несправності, ознайомитися з якими можна лише за допомогою спеціальних програм. Комунікація за цим протоколом відбувається у вигляді полів даних пакетів IP, він не використовує протоколи UDP, TCP і будь-які мережеві порти. ICMP-пакет складається з:

Структура Особливості
Заголовок Має розмір 4 байти. 1-й байт класифікує пакет, 2-й показує виконану операцію. 3-й та 4-й байти містять контрольну суму всього пакета.
Поле даних Його довгота залежить від виду та призначення пакета. У окремих ситуаціях розмір даних пакета задається програмними інструментами.

Корисні відомості . Відповіддю на питання, що таке затримка в швидкості інтернету, є ping або час, витрачений на відправлення та отримання пакетів у відповідь.

Приклади

Ping є загальноприйнятим засобом діагностики мережі. З його допомогою стан підключення оцінюють не лише користувачі Windows, але й власники macOS, а також Linux та інші UNIX-подібні системи. Різні типи операційних дистрибутивів відрізняються порядком дій для вимірювання пінгу, проте принцип дії інструменту залишається тим самим.

Команду ping вводять у командний рядок, за потребою використовуючи після пропуску такі параметри:

Ключ Функція
-t Оцінюючи пінгу у Windows процес постійно відновлюється до припинення користувачем.
-f Вимикає фрагментацію пакетів, що відправляються.
/? Довідка про роботу програми ping.
-n число Задає кількість запитів за вказаною адресою. Без цього ключа вона дорівнюватиме 4.
-w інтервал Вказує часовий проміжок між запитами.
-l розмір Призначає пакетам, що відправляються, фіксований розмір, що за замовчуванням становить 32 байти.

UNIX-подібні системи

Для перевірки пінгу в UNIX-подібних системах знадобиться:

 1. Запустити термінал. Якщо робота здійснюється через графічну оболонку, консоль для введення команд можна відкрити поєднанням клавіш CTRL+ALT+F1-F6, номер останньої з яких залежить від дистрибутива.
 2. Надрукувати команду ping та натиснути Enter. Утиліта має однаковий синтаксис для Windows та Linux. Він виглядає як ping ip, де замість ip потрібно вказати IP-адресу для перевірки пінгу з ним.
 3. Припинити надсилання нових запитів натисканням клавіш CTRL+C. Якщо межа оцінки затримок у Windows за замовчуванням становить 4 запити, у UNIX-подібних системах пакети продовжують надсилатися до зупинки команди користувачем.

Результат виміру пінгу в Linux відображається у форматі, ідентичному звіту про затримки у Windows.

Важливо! Пінг можна виміряти і на ім'я домену. У цьому випадку синтаксис ping ip, де вказується IP-адреса потрібного мережного вузла, сервера або шлюзу, повинен мати вигляд ping domain_name.

Windows

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Оцінка доступу до інтернет-ресурсів у Windows здійснюється через командний рядок. Для цього знадобиться:

 1. Запустити командний рядок через папку «Стандартні» у меню «Пуск». Також у ньому можна натиснути “Виконати” (або відразу друкувати в полі пошуку програм та файлів у пізніших версіях Windows) та набрати cmd.
 2. Надрукувати запит ping ip або ping domain_name та натиснути Enter.

Які відомості містить звіт ping:

 • кількість запитів;
 • розмір відправлених пакетів у байтах;
 • максимальні, мінімальні та середні показники затримки (пінгу) у мс;
 • рівень зникнення пакетів;
 • час існування пакетів.

Чинники, що визначають значення пінгу

Затримка під час обміну даними через Інтернет може викликати як неефективні налаштування або помилки на стороні адресата, так і апаратні або системні несправності пристрою користувача.

Основними причинами зростання пінгу є:

 • неправильні установки провайдера (у цьому випадку слід звернутися до техпідтримки);
 • завантаженість адресата, проведення ремонту з його боку чи велика віддаленість від користувача;
 • застарілі мережеві драйвера та системне ПЗ;
 • стороннє використання поточного з'єднання;
 • витрати мережевих ресурсів вимогливими інтернет-додатками;
 • виконання оновлень, завантаження файлів, відео та інші види навантаження на підключення, що відбуваються в момент оцінки пінгу;
 • зараження комп'ютера вірусами та шкідливим ПЗ, що викликає порушення роботи інтернету;
 • механічне пошкодження мережевих компонентів пристрою.

Оптимальний пінг

Гарна швидкість інтернету характеризується низькими показниками пінгу, причому його значення можна умовно поділити на категорії інтенсивності обміну даних.

 • Затримки нижче 45 мс говорять про хороше з'єднання, що підходить для будь-яких потреб.
 • Підключення із пінгом від 45 до 120 мс є нормою. Воно забезпечує комфортний серфінг веб-сторінок, але при цьому можуть перериватись трансляції, голосові та відео конференції. За цих показників також довше качаються файли, гірше завантажуються потокові відео, гальмують ігри онлайн та інші інтернет-сервіси.
 • Значення від 120 і більше мс вказує на неполадки з'єднання на стороні користувача або сервера, які часто не дозволяють нормально користуватися інтернетом.

Чи можливий нульовий пінг

Такі низькі затримки могли б означати моментальний зв'язок з віддаленим сервером, адресою або будь-яким ресурсом зовнішньої мережі. На жаль, знизити пінг до нуля при з'єднанні з інтернетом є нездійсненним завданням. Його значення багато в чому залежить від способу передачі пакетів і маршрутизаторів, що їх перенаправляють. Навіть при використанні тільки оптоволоконних кабелів швидкість передачі пакетів не може перевищити швидкість світла, що призводить до більш високих показників пінгу.

Отримання нульового пінгу з Localhost

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Зменшити пінг до близьких до нуля значень (менше одиниці) можна лише в рамках з'єднання комп'ютера зі своєю власною адресою. Для цього в командному рядку потрібно прописати:

ping localhost

Адреса 127.0.0.1 або домен localhost, замість якого можна написати loopback, використовується для зв'язку комп'ютера з собою незалежно від наявності у нього підключення до інтернету. Пінг у цьому випадку буде менше одиниці через відправлення та програмної обробки пакетів, але округляється до нуля у звіті.

Додаткова інформація . Підключення до localhost або 127.0.0.1 зазвичай використовується для наочності та блокування реклами, неугодних сайтів та банерів.

Як кабелі та Wi-Fi ускладнюють ситуацію

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

З'єднання Wi-Fi теж збільшує час затримок. Навіть якщо пристрій, чия адреса вказується для вимірювання пінгу, знаходиться в тій же кімнаті, що й комп'ютер користувача, значення затримки перевищуватиме одиницю. При цьому пінг у локальній мережі збільшується з кожним метром кабелю при дротовому зв'язку пристроїв.

Як можна зменшити час відгуку

Повільне з'єднання через перевищує оптимальні значення пінгу є поширеною проблемою. Час відгуку можна скоротити системними та сторонніми засобами.

Зміна провайдера

Однією з причин довготривалого завантаження сторінок є умови тарифу провайдера. Бувають і випадки, коли оператор не може забезпечити більш якісне з'єднання.

При вимогливих онлайн додатках та іграх (наприклад, Ворлд оф Танк) користувачі просто переходять на менш вигідний тариф, що задовольняє запити підключення, або укладають договір з іншою компанією.

Для довідки! За результатами дослідження TelecomDaily, наприклад, провайдер Ер-Телеком забезпечує менший пінг в іграх інтернету в порівнянні з МТС.

Зміна сервера

Що таке пінг в інтернеті і який вважається нормальним

Якщо обмін даних із сервером уповільнюється через його віддаленість або неправильні установки, слід пошукати більш відповідний сервер. В цьому випадку допоможе утиліта ping.

Завершення конкуруючих процесів

Швидкість інтернету падає в процесі завантаження файлів, перегляду відео або оновлень Windows. У цій ситуації слід почекати закінчення завантаження або зупинити її.

Оновлення драйвера мережного адаптера

Велика затримка може й неактуальність програмного забезпечення. Щоб оновити драйвер мережної карти автоматично, потрібно скористатися DriverPack Solution, Snappy Driver Installer або подібними програмами.

Для оновлення драйвера вручну слід зайти в “Диспетчер пристроїв”, знайти там назву свого мережного обладнання у відповідному розділі та завантажити нову версію драйвера для нього. Її краще шукати на сайті офіційного виробника. Запуск диспетчера залежить від версії Windows.

Драйвери мають розширення inf або завантажуються у вигляді інсталяційних файлів. У першому випадку потрібно клацнути правою кнопкою миші на пристрої для зв'язку в диспетчері завдань та оновити його програмне забезпечення, вказавши місцезнаходження завантаженого файлу inf. У другому слід запустити установку та вибрати її параметри.

Робота з «Планувальником пакетів»

Це системний додаток відповідає за розподіл швидкості серед програм, що використовують інтернет, зберігаючи частину трафіку для потреб Windows. При грі по інтернету цей планувальник можна вимкнути, так весь трафік буде задіяний для цієї мети.

Щоб це зробити знадобиться:

 1. Відкрити gpedit з полів “Виконати” або “Знайти програми та файли” меню “Пуск”. Файл також можна знайти пошуком системного диска.
 2. Запустити параметр «Обмежити пропускну здатність, що резервується» за адресою «Конфігурація комп'ютера => Адміністративні шаблони => Мережа => Планувальник пакетів QoS» і задати йому нульове значення (вимкнути).
 3. Застосувати зміни.

Процес відключення планувальника трафіку може мати незначні відмінності, залежно від дистрибутива Windows.

Виправлення у «Редакторі реєстру»

Зменшити затримки з'єднання можна за допомогою реєстру Windows. Описаний у наступній інструкції процес може відрізнятися залежно від версії Windows.

 1. Відкрити regedit з полів “Знайти програми та файли” або “Виконати” меню “Пуск”. Цей файл також можна знайти на диску системи.
 2. Перейти по шляху реєстру HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParametersInterfaces і пошукати в цій та вкладених папках параметр TcpAckFrequency. Якщо його там немає, потрібно клацнути правою кнопкою мишки по порожньому просторі правого вікна (за вказаною адресою) і створити параметр DWORD під цією назвою, надавши йому 16-річне значення 1.
 3. Перейти до пункту реєстру Parameters на шляху HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftMSMQ. За відсутності папки MSMQ потрібно відкрити опцію «Увімкнення та вимкнення компонентів Windows» у налаштуваннях «Програми та компоненти» меню «Панель керування». Там слід відзначити галочкою пункт “Сервер черги повідомлень Майкрософт (MSMQ)”, всі його вкладені пункти та перезавантажити комп'ютер.
 4. У папці реєстру Parameters потрібно знайти параметр TCPNoDelay і задати йому значення 1. Якщо його там не буде, спочатку створіть параметр DWORD з цією назвою.

Зверніть увагу! Внесення змін до реєстру може порушити нормальну роботу Windows аж до необхідності переустановки системи. Щоб цього уникнути, рекомендується створити резервну копію реєстру через його меню «Файл=>Експорт».

Видалення зайвих програм

Деякі програми можуть виконувати оновлення або здійснювати моніторинг будь-яких процесів через мережу, тим самим витрачаючи швидкість і збільшуючи затримки. У такому випадку слід просто закрити їх на час користування інтернетом, заблокувати їм доступ в інтернет за допомогою файрвола або видалити за непотрібністю.

Коректне видалення програмного забезпечення здійснюється з меню “Програми та компоненти” в “Панелі керування”. Також воно може називатися “Встановлення та видалення програм” або просто “Програми”. Якщо видалити програму Windows, це може порушити роботу операційної системи.

Значення пінгу, від якого залежить якість підключення, в першу чергу визначається постачальником інтернет-послуг. Правильно налаштований сервер з хорошим доступом може давати уповільнений відгук при обмежуючому доступі тарифі або неполадках в мережі оператора. Якщо цільовий інтернет-ресурс має сервери, розташовані ближче до географічного розташування користувача, підключення до них може мати меншу затримку. Стан пристрою, з якого він виконується, теж має значення. Зменшити пінг можна, наприклад, дефрагментацією диска, що скорочує час доступу до файлів у ньому. Неможливо повністю усунути затримки з'єднання, але їх можна суттєво знизити, керуючись наведеними рекомендаціями.

nBook
Додати коментар