Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Антена для інтернету – це один із найкращих способів підключення дачних ділянок до мережі. У передмісті сигнал може бути нестійким, і завжди виходить прокласти кабель. Тому власникам дач доводиться шукати альтернативні варіанти підключення. Незважаючи на простоту установки, є важливі нюанси, що впливають на прийом сигналу.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Що таке антена для інтернету – для чого вона потрібна

Щоб користуватися інтернетом у квартирах та приватних будинках встановлюють маршрутизатори. З його допомогою користувача вдасться передати та отримати дані за потрібною адресою. Для отримання інформації та передачі на модем або інший пристрій потрібні антени.

Важливо! Антену встановлюють не лише у приватних будинках. Навіть у міських багатоповерхівках вона необхідна, бо будь-які конструкції можуть завадити прийому сигналу.

Модем може бути вбудований у наступні пристрої:

 • смартфон;
 • планшет;
 • маршрутизатор.

Для безперебійної роботи інтернету потрібен стабільний прийом сильних сигналів. Слабкий модем просто не зловить. Тому потрібно подбати про те, щоб ніякі конструкції чи віддаленість станції не заважали прийому.

У приватних секторах жителі часто встановлюють антену, тому що станція знаходиться далеко і зловити складно. Після її встановлення виходить організувати прийом та передачу даних через інтернет. Антена допомагає забезпечити стабільну роботу радіосигналів.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Такий спосіб підключення найчастіше вибирають власники приватних будинків. Із плюсів виділяють:

 • Інтернет доступний навіть у віддаленій місцевості. Жителі сільської місцевості не завжди мають змогу прокласти оптиковолоконний кабель. У цьому випадку встановлення антени допомагає вирішити проблему доступу до Інтернету.
 • Висока швидкість. Цей спосіб підключення не поступається швидкості з'єднання іншим варіантам, наприклад, прийому сигналу через маршрутизатор або модем.
 • Простота установки. Для монтажу антени можна запрошувати майстра, а встановити обладнання самостійно. Досить дотримуватися інструкцій, вказаних у посібнику з експлуатації.

Але антена для інтернету має мінуси, які потрібно враховувати при виборі способу підключення:

 • Залежність від кліматичних умов. Погіршити прийом сигналу можуть не лише конструкції, а й дощ, сильний вітер, гроза.
 • Ліміт на швидкість. Багато провайдерів намагаються включити до договору пункт про обмеження тарифу. Будь-яке перевищення ліміту призведе до зниження швидкості. Щоб прибрати обмеження, користувачеві доведеться доплатити. Тому при підписанні договору слід уважно вивчити всі пункти та домовитись про особливі умови підключення.
 • Висока вартість. Незважаючи на наявність альтернативних способів, цей спосіб один із найдорожчих. Це стосується не лише покупки та встановлення антени, але й щомісячної оплати за інтернет.
 • Обмежений вибір постачальників. Мало компаній, які можуть запропонувати встановлення антени для Інтернету.

Для довідки! Цей спосіб зустрічається в основному в сільській місцевості, коли немає можливості підключитися до інтернету, використовуючи альтернативні варіанти.

Антена дозволяє приймати сигнал у віддаленій місцевості. Але користувачі скаржаться на зниження швидкості та високу вартість. Тому потрібно уважно вибирати провайдера та звернути увагу, щоб був відсутній пункт, що обмежує швидкість при перевищенні ліміту.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Технічні дані та характеристики зовнішньої антени

Незалежно від різновиду, кожна модель має технічні характеристики, основна з яких — робоча частота. Діапазон антени залежить від стандартів зв'язку обраного провайдера:

 • якщо використовується мережа 2G, підходять канали 900/1800 МГц;
 • якщо власник приватного будинку підключив 3G, підключення здійснюється через канали 900/2100 МГц;
 • мережу 4G передають через частоти 800/1800/2600 МГц.

Важливо! Перед встановленням користувач повинен уточнити інформацію про робочий діапазон. Потрібні відомості можна переглянути на сайті провайдера або у службі технічної підтримки. Якщо інформації у відкритому доступі немає, запрошують фахівці для проведення вимірів.

Труднощів при установці вуличної антени для інтернету не виникають, за винятком гористої місцевості. Мережа 4G рідко зустрічається у селах, бо сигнал не відрізняється стабільністю. Більшість віддають перевагу 3G через сильний сигнал.

Інший важливий параметр, який слід звернути увагу — поляризаційний показник. Це площина поширення сигналу, що значення вище, тим краще.

Деякі мешканці села хочуть встановити 4G. Але підібрати комплектацію складніше, тому зовнішнє обладнання для підтримки таких мереж можна зробити самостійно. Краще придбати антену із сім-картою для інтернету або купити комплекс StreetUltra Pro. Він підходить і для районів, що знаходяться поза межами дії провайдерів.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Види інтернет-антен, яка краще

Вони відрізняються за своєю конструкцією. Залежно від діапазону, бувають такі види:

 • “хвильовий канал”;
 • штирева;
 • зигзагоподібна, яку також називають антеною Харченко;
 • площинна.

Важливо! Якщо власник приватного будинку хоче підключитись до мобільного інтернету, встановлюють перший вид антени.

«Хвильовий канал» — найпопулярніший варіант, тому що він найефективніше посилює сигнал. Якщо будинок розташований далеко від станції, то така антена є єдиним варіантом обладнання для мобільного інтернету.

Штирова – найпростіший в установці різновид, який часто зустрічається в сільській місцевості. Антена є вертикальним провідником, зафіксованим на ізоляторі. Один кінець з'єднують із приймачем.

Антена Харченка є універсальною моделлю, яку можна виготовити самостійно. Цей спосіб підійде тим, хто хоче заощадити та не купувати дороге обладнання. Модель є два мідні квадрати з товщиною 3,5-4 мм. Незважаючи на простоту конструкції, антена Харченко має відмінний підсилюючий ефект.

Площинна або панельна модель підходить для прийому розсіяного сигналу. Цей варіант забезпечує підключення до інтернету навіть за наявності перешкод. Якщо потрібен стабільний сигнал, то така антена підійде найкраще.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Складання, встановлення та налаштування підсилювача

Комплект посилення 3g 4g інтернет-сигналу ідентичний. У стандартний набір входять:

 • антена;
 • кабель;
 • кронштейн;
 • посібник з експлуатації та збирання.

Процес установки починається із розміщення кронштейна. Монтаж відбувається на вулиці, тож треба враховувати погодні умови. Кріплення повинні витримувати навантаження при снігопадах, грозі та сильних поривах вітру.

Чистота сигналу залежить від дотримання всіх рекомендацій щодо з'єднання кабелю з антеною та модемом. Для цього на обох кінцях дроту роблять рознімання. Щоб розмістити перехідники центральну жилу, необхідно закрити захисним шаром. Обплетення слід вивернути і закрити екраном з фольги. На відкриту центральну жилу кріплять роз'єм.

Особливу увагу слід приділити якості кабелю, оскільки від нього залежить сила сигналу. Якщо він зроблений із низькоякісних матеріалів, сигнал надходитиме у спотвореному вигляді. Цей недолік найчастіше зустрічається у дешевій китайській продукції. На кабелі не варто заощаджувати. Вибираючи довжину, слід виміряти відстань між приймачем та модемом та додати ще метр.

Важливо! При підключенні кабель не повинен бути сильно натягнутий, а його довжина не повинна бути надто великою. Це може стати причиною спотвореного сигналу та нестійкого з'єднання.

Якщо користувач вирішив самостійно займатися монтажною антеною для інтернету, кінець дроту до неї прикріплюють за допомогою паяльника. На іншому кінці розміщують конектор, що підходить під роз'єм маршрутизатора. Умільці найчастіше вибирають найпростішу конструкцію. Антена, встановлена на вулиці, можна підключити не тільки до роутера, а й підсилювача, що знаходиться в приміщенні.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Як правильно розташувати антену

Перед її покупкою необхідно визначитися з місцем встановлення. Оптимальний варіант – розташування в області видимості вежі. Якщо дача знаходиться в лісі, знадобиться потужна антена чи висока конструкція для її монтажу. Якщо будинок розташований на рівнині, її прикріплюють на даху або зовнішній стіні.

Слід звернути увагу, з якого матеріалу зроблена покрівля. Якщо з металу антену монтують на виносну конструкцію, щоб уникнути перегріву пристрою. Також поруч не повинно бути жодних споруд, які можуть перешкоджати прийому сигналу.

Найпростіше встановити широкосмугову антену. Її збирають за інструкцією, монтують в області видимості вежі та підключають до інтернету. Вона самостійно вибиратиме потужний сигнал для забезпечення високої швидкості з'єднання.

Що таке антена для інтернету і навіщо вона потрібна

Часто її вибирають, коли поряд знаходиться кілька вишок. Широкосмугова антена автоматично перемикатиметься між джерелами радіохвиль, вибираючи найпотужнішу. Перемикання не позначиться як з'єднання — сигнал і швидкість залишаються стабільними.

Антена для прийому інтернету дозволяє залишатися онлайн навіть для мешканців віддаленої сільської місцевості. Якщо правильно підібрати конструкцію та місце кріплення, то складнощів із підключенням не виникне. Комплект такого обладнання коштує дорого, тому заповзятливі користувачі самостійно виготовляють антени. Якщо дотримано всіх правил, то інтернет-сигнал буде завжди стабільним.

nBook
Додати коментар