Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Зберігати великі обсяги інформації на своєму пристрої, займаючи пам'ять, не актуально. Не завжди зручно носити з собою гаджет, щоб будь-якої миті знайти той чи інший файл. А текстовий чи графічний документ може знадобитися будь-якої миті. Зараз багато IT-корпорацій пропонують скористатися хмарним сховищем, доступ до якого користувач може отримати, перебуваючи в будь-якій точці світу. Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися? На це питання і буде відповідь у статті.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Що така хмара в інтернеті

Кожна компанія, що займається розробкою та впровадженням нових програмних продуктів, має сервери. Хмара – це частина пам'яті, яка виділена на сервері, де може зберігатися будь-який вид інформації. Хмарні сховища це певна подібність флеш-карт або жорстких дисків, тільки їх не потрібно носити з собою.

Реєструючи обліковий запис в Google або будь-якому іншому браузері, автоматично користувач отримує безкоштовний обсяг хмарного простору, куди постійно синхронізуються фотографії, контакти, документи з телефону.

Зверніть увагу! При зміні пристрою, якщо увійти в хмару під старим логіном та паролем, вся інформація вже буде там, нічого не потрібно перекидати.

Переваги та недоліки використання хмарного сховища

Основною перевагою зберігання інформації в хмарі вважається можливість отримання доступу до неї в будь-який момент.

Крім цього, хмара – це:

  • резервна копія даних, що зберігаються;
  • безкоштовний період тестування;
  • доступ до інформації одразу кільком користувачам;
  • захист від вірусів;
  • безпеку.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Однак у даної системи зберігання є й недоліки:

  • при поганому інтернеті неможливо переглянути дані;
  • профілактичні роботи на сервері;
  • оплата за вільне місце у сховищі;
  • хакерські атаки.

Які типи хмар існують

Що така хмара в інтернеті та який тип вибрати? У перекладі англійської «Сloud» перекладається як хмара. Зберігання інформації можна організувати кількома способами. Все залежить для яких цілей знадобиться розміщена там інформація і хто їй користуватися.

Публічна хмара

Дані зберігаються у великій хмарі представника послуг разом із іншими даними фірми. Однак отримати доступ до них може тільки сам користувач. У такому сховищі кожному дається певна частина ІТ-інфраструктури.

Зверніть увагу! Клієнт сам і керує нею через панель самообслуговування.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Приватна хмара

Окремо підготовлене хмарне сховище для даних лише певної організації. Може включати кілька споживачів.

На що слід звернути увагу перед початком роботи

При виборі хмарного простору рекомендується звернути увагу на версію та назву браузера, в якому працює користувач. Обсяг безкоштовного простору, що надається компанією. Наявність розробленої програми.

Дисковий простір, що виділяється

Віртуальне місце зберігання інформації має певний обсяг пам'яті для безкоштовного користування. Збільшити значення Гб такого простору можна за рахунок платних пакетів.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Як користуватися хмарою

Усі популярні формати можна переглядати безпосередньо у браузері. Не потрібно завантажувати кожен файл на комп'ютер. Через кнопку сервісу можна побачити всі файли, що зберігаються на диску. Для зручності та швидкого пошуку інформації, можна розподілити всі дані по групам-папкам.

Зверніть увагу! Якщо є необхідність у використанні одного файлу одразу декількома користувачами, то можна відкрити до нього загальний доступ, або за посиланням, або мав.

Як керувати хмарою

Для керування хмарним простором можна скористатися ПК, увійти через нього в налаштування або завантажити спеціальну програму, що буде набагато зручніше.

Як користуватися програмою

Як тільки користувач авторизується, він знову перенаправлений на головну сторінку. Тут потрібно прочитати всю пропоновану інформацію, назви полів. Ввести відомості, що вказуються під час первинної реєстрації. Як тільки всі рядки будуть заповнені, відкриється головна сторінка, це може означати лише те, що все пройшло успішно. Сюди потрібно завантажувати дані з пристрою.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Найпопулярніші сервіси

Нижче наведено список найпопулярніших хмарних сховищ.

Google Drive

Розробником є Google. При покупці пристрою, що працює на ОС Android, установка не потрібна, так як сервіс завантажений спочатку. Можна зберігати до 30 видів файлів. Надає 30 Гб для безкоштовного користування. Має високу швидкість синхронізації.

Зверніть увагу! Є розроблена програма, що зручно для управління даними в хмарі.

Збільшити вільний простір можна шляхом придбання преміум-акаунта.

Хмара Mail.Ru

Подано компанією Mail.Ru Group. Дає можливість зберігати та синхронізувати дані на різних гаджетах.

При активації автозавантаження фото-файлів нові фотокадри відразу ж надходитимуть у хмару. Надає своїм користувачам до 8 Гб безкоштовної пам'яті.

Розроблено програми для найбільш популярних ОС. Має середню швидкість синхронізації. Є можливість робити швидкі скрини, отримувати повідомлення, оснащений сервісною пошуковою системою.

Mega

Особливу увагу приділено конфіденційності та безпеці зберігання інформації. Сервери фірми знаходяться у Новій Зеландії, тому непросто отримати стороннім особам інформацію власника.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Зверніть увагу! Пароль, що вводяться користувачем, не зберігає сервіс, у разі втрати, відновити доступ неможливо. Рекомендується при первинному користуванні завантажити та зберегти ключ відновлення.

Надає 50 Гб для безкоштовного користування. Ще 35 Гб можна отримати для тимчасового користування за участі різних програм. Програма оснащена вбудованим шифруванням. Як додаткова опція пропонується зашифрована лінія передачі відеодзвінків та повідомлень.

Яндекс.Диск

Розробником є компанія Яндекс. Більшість пропонованих функцій доступна безкоштовно. Можна скористатися безкоштовно 10 Гб пам'яті, якщо не вистачає, краще оформити передплату.

Також здійснюється синхронізація між усіма пристроями користувача. Сервіс має вбудований редактор. Всі файли, що «вливаються», перевіряються антивірусною програмою.

Dropbox

Одне з перших розроблених хмарних сховищ. Рекомендується для роботи спільно з Box Cryptor, що допоможе надійно зашифрувати дані перед синхронізацією. Виділено місце для робітника та для особистого простору, по 2 Гб, для переходу з одного в інше не потрібно виходити з обліку.

Виконавши спеціальні умови, можна збільшити обсяг безкоштовного простору до 16 Гб, ще більше платно. Розроблено сервіс для спільної роботи у документі. Налаштовано автозавантаження фото-файлів, пошуковик, повідомлення.

Зверніть увагу! При оформленні платної версії, у разі крадіжки, можна видалити всі дані віддалено. Техпідтримка працює 24/7.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Microsoft OneDrive

8 і 10 версії ОС Microsoft Windows запускають сервіс автоматично. Для отримання доступу потрібне створення облікового запису Microsoft. Є можливість встановлення автозавантаження фото-файлів, скрінів, створення резервних копій.

Для безкоштовного користування є 5 Гб сервісного простору.

Amazon Web Services

Пропонує кілька безкоштовних варіантів, із пробним періодом користування від 30 до 365 днів. Є можливість підключення російської. Працює на всіх найпопулярніших ОС. Оснащений двома типами шифрування.

Box

При безплатному користуванні не можна завантажувати файли більше 250 мегабайт. Працює 5 мовами. Сумісний з відомими ОС. Можна працювати з текстовими файлами, графічними, табличними даними безпосередньо у хмарі. Серйозна система захисту даних.

iCloud

Для безкоштовного користування виділено 5 Гб місця. Взаємодіє з усіма пристроями корпорації Apple, серед яких айфони та айпади всіх моделей.

Функціонує швидко, сихронізація з iWork блискавична. Якщо пристрій буде викрадено, його місцезнаходження можна з'ясувати через хмарне сховище. Оснащений типом шифрування, що використовується у банках. Фахівці вважають цей сервіс одним із найбезпечніших.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

pCloud

Для безкоштовного користування надається 10 Гб віртуального простору. Працює 10 мовами. Сумісний з усіма популярними ОС. Можна читати, переглядати різні типи файлів без їх попереднього завантаження на ПК.

Зверніть увагу! Для більшої безпеки можна оформити посилений захист за певну плату.

OpenDrive

Є можливість синхронізації відразу всіх зображень. Досить простий у використанні. Не потрібно створювати новий обліковий запис, достатньо ввести дані облікових записів на Майкрософт. Надає 5 Гб вільного простору. Власник може віддалено отримати доступ не тільки до сховища, але й усієї інформації, що зберігається на ПК. Є можливість створити фотоальбом, робити посилання з невеликим терміном, сканувати, зберігати дані у форматі пдф.

FlipDrive

Надає 10 Гб безкоштовної пам'яті.

Інформацію можна зберігати у папках. Можна настроїти резервне копіювання. Є можливість скористатися пробною версією протягом півмісяця. Працює російською мовою.

Зверніть увагу! Неможливо завантажувати файли, розмір яких перевищує 25 Мб.

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Syncplicity

Більше підходить для зберігання особистих даних. Проте, є й робочі пакети для бізнесу. Працює із 5 форматами файлів. Дані можуть зберігатися або в Америці або в Європі, як вибере сам користувач.

Порівняння обсягу хмарних сховищ

Подано таблицю, де вказано обсяг для безкоштовного зберігання даних.

Google Drive Хмара Mail.Ru Mega Яндекс.Диск Dropbox Microsoft OneDrive iCloud OpenDrive FlipDrive
30 Гб 8 Гб 50 Гб 10 Гб 4 Гб 5 Гб 5 Гб 5 Гб 10 Гб

Що така хмара в інтернеті і як ним користуватися

Зберігання інформації в хмарному сховищі дає можливість отримувати доступ до неї в будь-який час і будь-якому місці за наявності інтернет-з'єднання. При цьому вся важлива інформація буде у безпеці. Хмара полегшує функціонування між відділами під час роботи над одним проектом групи людей, особливо зручно при віддаленій роботі за комп'ютером, ноутбуком або смартфоном. Можна стежити за ходом роботи, позначати недоліки та вносити швидкі редагування. Це дозволить скоротити час на кінцевий доопрацювання, зробити роботу кращою.

nBook
Додати коментар