Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Багато користувачів стикаються з проблемою падіння швидкості інтернету, яка не залежить від провайдера або обмежень у тарифному плані. Що робити у цій ситуації? Насамперед, важливо розібратися, чому трапилася неполадка. Нижче можна ознайомитися з основними причинами падіння швидкості інтернету та найефективнішими способами, що допомагають відновити нормальну швидкість.

Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Основні причини падіння швидкості інтернету

Причина зниження швидкості може виникнути як у системі інтернет-провайдера, так і у внутрішній мережі користувача. Нижче можна ознайомитися з найпоширенішими причинами порушення

Некоректна робота мережевого обладнання

Якщо впала швидкість інтернету, насамперед варто перевірити роботу мережного обладнання. Нерідко проблема виникає на тлі некоректної роботи роутера Wi-Fi. У випадках, коли пристрій перегрівся або виник збій прошивки, потрапив пил на мікросхеми, фахівці рекомендують:

 • Перезавантажити роутер, відключивши живлення на 30 с і повторно включивши його.
 • Перезавантажити через веб-інтерфейс налаштувань. Щоб потрапити в нього, потрібно ознайомитися з інструкцією до пристрою. Як правило, перехід до інтерфейсу здійснюється в розділі системних налаштувань.
 • Безпосередньо підключитися до мережі ПК. У випадках, коли провайдер надає доступ через динамічний IP, використовувати додаткові налаштування немає необхідності. В іншому випадку потрібно зателефонувати в техпідтримку та уточнити інформацію щодо правильного введення налаштувань для прямого підключення. Якщо під час перевірки швидкість буде високою, проблему можна вважати вирішеною.
 • Скинути налаштування роутера. З цією метою користувачі переходять через браузер на веб-інтерфейс налаштувань. Натиснувши папку Системні налаштування, потрібно вибрати потрібну функцію та повторно ввести параметри підключення.

Якщо перераховані вище способи не допомогли впоратися з проблемою, цілком імовірно, що час змінити старий роутер на новий, наприклад, TP-Link останньої моделі.

Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Некоректна робота браузера

Якщо інтернет впав під час роботи через браузер, це може свідчити про необхідність очищення кеша або встановлення нової версії. На фоні частого використання програми в системі починає накопичуватись великий обсяг тимчасових файлів, що уповільнюють роботу.

Очистивши кеш, варто перевірити, чи вдалося змінити ситуацію на краще. Якщо інтернет просідає і далі, можна спробувати скинути налаштування браузера або встановити оновлену версію.

Чому падає швидкість інтернету при завантаженні

Внаслідок підвищеного навантаження на трафік, швидкість інтернету під час скачування будь-яких файлів може знижуватися. Також варто уважно ознайомитися з інформацією щодо того, які оновлення автоматично встановлюються на пристрій. Нерідко подібні процеси забирають значний обсяг трафіку.

Зверніть увагу ! Завантажуючи файли через торрент, варто пам'ятати, більшість мобільних операторів типу Білайн, МТС, обмежує швидкість до 10 Мб в секунду при використанні даного сервісу і пропонує абонентам підключити додаткові опції.

Обмеження швидкості інтернету з боку провайдера

Виникають ситуації, коли якість з'єднання втрачається з вини провайдера. Подібна неприємність трапляється на тлі:

 • збоїв на сервері;
 • запровадження планового оновлення;
 • високого навантаження на мережу (найчастіше ввечері, рідше вночі).

У такому разі доцільно почекати кілька годин, щоб провайдер встиг упоратися з некоректною роботою мережі.

Важливо! Швидкісні характеристики інтернет-з'єднання можуть погіршитися через вичерпання ліміту гігабайт.

Проблеми в комп'ютері

Внаслідок підвищеного навантаження на процесор та пам'ять ПК, з'єднання може зникнути. Файли завантажуватимуться дуже повільно, робота з браузером залишає бажати кращого. Для вирішення проблеми потрібно вимкнути деякі програми та процеси. Не варто залишати увімкненими фонові програми та ігри, які рідко використовуються.

Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Віруси та антивіруси

Чому впала швидкість Інтернету? Саме це питання найчастіше трапляється на форумах. Варто враховувати, що швидкість може зменшитися через встановлення шкідливих програм. Вплив вірусів негативно впливає на роботу пристрою. Швидкість інтернету також може стати низькою.

Дуже важливо встановлювати антивірусну програму на ПК. При цьому необхідно пам'ятати, що антивірус може вплинути на зниження швидкості з'єднання з мережею.

Важливо! Погана швидкість спостерігається під час планового сканування комп'ютера антивірусною програмою.

Перешкоди через погодні умови

Коли користувач правильно виставив параметри, пристрій працює нормально, а безлімітний тарифний план не передбачає обмеження трафіку, слід спочатку перезавантажити роутер. Якщо проблема збереглася, значить причиною неприємності може бути негода.

Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Нижче можна ознайомитись із способами вирішення проблеми падіння інтернету. Для того щоб самостійно відновити нормальну швидкість, слід діяти згідно з рекомендаціями фахівців.

Антивірус, «фаєрвол»

Несподіване слабке з'єднання з мережею може спостерігатися через використання антивірусної програми. Щоб впоратися з неприємністю, користувачі:

 • Перевіряють швидкість інтернету , не виключаючи при цьому антивірусну програму.
 • Роблять не менше 10 онлайн-тестів та вираховують середнє значення трафіку (вхідного/вихідного).
 • Відключають антивірусну програму, файрвол та знову роблять 10 тестів на визначення швидкості.
 • Середні значення порівнюються.

У випадках, коли швидкість сильніша з відключеним антивірусом, потрібно зайти в його налаштування та виставити м'якіший режим перевірки трафіку. При цьому варто пам'ятати, що не в кожній програмі є можливість змінити цей режим.

Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Засіб усунення несправностей мережного адаптера

З метою усунення проблем із мережним підключенням доцільно провести активування вбудованого інструменту, що дозволяє впоратися з несправністю та мережними помилками у Віндовсі. Під час запуску цього процесу виконується автоматична діагностика, за допомогою якої можна встановити причини несправності. Після цього інструмент почне шукати способи вирішення проблеми.

Для запуску інструменту усунення несправностей користувачі:

 1. Клацають правою кнопкою миші на іконку Мережі, яку можна знайти на панелі завдань.
 2. На екрані з'явиться спливаюче вікно, в якому власники пристроїв топають на Діагностиці неполадок.
 3. Після запуску процесу виявлення помилок потрібно буде дочекатися результатів діагностики мереж Віндовс.
 4. Інструмент автоматично проводить діагностику, виконуючи пошук неполадок та перевіряє, чи не почала з'являтися хороша швидкість. Як тільки помилку буде знайдено, інструмент відобразить методи її усунення.

Найчастіше вбудований інструмент самостійно справляється із завданням пошуку та вирішення проблем зниженої швидкості мережі. Однак у деяких випадках система вказує користувачам, як можна подолати неполадку.

Оновлення мережного драйвера

Якщо нестабільний інтернет спостерігається лише під час роботи за ноутбуком, у той час як швидкість на стаціонарному комп'ютері радує власника пристрою, значить проблема пов'язана безпосередньо з пристроєм або його карткою/драйвером. Сучасні оперативні системи дозволяють автоматично оновлювати драйвери. Дуже важливо переконатися, що на ПК встановлено актуальну версію ПЗ. Для цього користувачі:

 1. Знаходять програми Диспетчера пристроїв і натискають на його іконку.
 2. Тапають на категорію Мережевих адаптерів.
 3. На екрані з'явиться меню, в якому власники пристроїв вибирають мережну карту і правою кнопкою мишки клацають на її назві та топають на команду Оновлення.
 4. У вікні вибирають автоматичний пошук оновлень.

При самостійному завантаженні драйверів важливо систематично їх оновлювати вручну.

Увага! Завантажувати драйвера для лептопа потрібно лише з офіційного сайту виробника.

Вимкнення оптимізації доставки оновлень

Якщо відключити службу оптимізації доставки, він не зможе самостійно виконувати завантаження оновлень. Щоб завантажити оновлення, система почне використовувати сервер Microsoft. З метою відключення служби вузла оптимізації доставки, власники пристроїв:

 1. Клацають на Пуск і вибирають папку Параметри.
 2. Тапають на Оновленнях та безпеці та переходять до категорії Додаткових параметрів.
 3. Після цього відкривають Оптимізацію доставки та натискають на команду Дозволи завантаження з інших ПК, переводячи вимикач у положення Вимк.

Виконавши перелічені вище дії, можна зупинити автоматичну доставку оновлень на пристрій. Функціонал оптимізації доставки функціонуватиме як і раніше. Служба перестане вантажити інтернет та жорсткий диск. Постійна невелика швидкість перестане турбувати власника пристрою.

Що робити, якщо різко впала швидкість інтернету

Як здійснювати постійний моніторинг швидкості інтернету

Нерідко виникають ситуації, коли швидкість інтернету знижується, і запити користувачів не задовольняються. На жаль, дедалі частіше провайдери обманюють своїх клієнтів, обіцяючи їм одну швидкість з'єднання, а надаючи зовсім іншу. У цій ситуації важливо проводити систематичний моніторинг швидкості. Зробити це можна за допомогою профільних програм. Нижче можна ознайомитися з найпопулярнішими з них.

Speedtest

Сервіс, що дозволяє кожному власнику ПК самостійно тестувати швидкість з'єднання із мережею. З його допомогою можна швидко дізнатися провайдера та ознайомитися з інформацією щодо вхідного та вихідного трафіку.

Використання тонкого налаштування дає можливість настроїти сервер, змінити формат часу та виставити величину швидкості. Speedtest дозволяє зберегти результат тестів для подальшого аналізу динаміки зміни швидкості.

2IP

Дана утиліта надійна та перевірена роками. З її допомогою кожен власник ПК може визначити IP-адресу, дізнатися про швидкість сигналу. Перевірку анонімності та можливість визначення часу завантаження документа з урахуванням швидкості та розмірних характеристик варто віднести до додаткових переваг.

Bandwidthplace

Bandwidthplace дає можливість виміряти швидкість з'єднання з мережею, дізнатися інформацію щодо пінгу, імені провайдера та IP-адреси пристрою. Сервіс зберігає результати, щоб користувачі могли аналізувати, як змінюється трафік.

Швидкість інтернету може як підніматися, так і знизитися, незважаючи на те, що підключений тариф різновиду безліміт. Якщо інтернет починає падати, варто вжити заходів щодо вирішення проблеми. Запропоновані вище способи допоможуть кожному власнику ПК виправити неполадку самостійно, не залишаючи теплий та затишний будинок та впоратися з недостатньою швидкістю з'єднання.

nBook
Додати коментар