Що робити, якщо інтернет вилітає кожні 5 хвилин

Нерідко власники комп'ютерів та смартфонів цікавляться питанням, чому вилітає інтернет кожні 5 хвилин, що робити у такій ситуації. Насамперед, необхідно заспокоїтись і розібратися з причиною, на тлі якої так часто втрачається зв'язок. Нижче можна ознайомитися з найбільш поширеними причинами виникнення проблеми та способами їх вирішення.

Що робити, якщо інтернет вилітає кожні 5 хвилин.

Причини, чому втрачається мережа кожні п'ять хвилин

Існує безліч причин, які можуть спровокувати виникнення проблем із інтернет-з'єднанням. Найчастіше пристрої можуть втрачати мережу через:

 • проблем із обладнанням у провайдера;
 • поломки модему чи роутера;
 • зараження вірусом;
 • збою операційної системи;
 • ушкодження мережевого кабелю.

Якщо мережа пропадає необхідно насамперед перевірити цілісність кабелю і з'ясувати, чи працює модем і роутер.

Способи усунення проблеми

Якщо пропадає інтернет на роутері, не варто панікувати. Скориставшись одним із запропонованих нижче способів, можна вирішити проблему.

Підключення кількох пристроїв

Якщо до обладнання підключено багато пристроїв, з'єднання з інтернетом часто переривається. Підключаючи до Wi-Fi телефони та ноутбуки важливо враховувати налаштування та технічні можливості маршрутизатора.

Не варто очікувати, що, купивши бюджетний пристрій, можна буде на 5 смартфонах одночасно дивитися фільми. На тлі перевантаження з'єднання з інтернетом постійно втрачатиметься. Якщо перезавантажити пристрій, зв'язок знову з'явиться.

Увага! Щоб вирішити цю проблему, слід придбати потужний маршрутизатор або встановити обмеження на використання трафіку.

Стара прошивка

Якщо інтернет переривається на кілька секунд, варто спробувати поновити прошивку. Нижче наведено покрокову інструкцію оновлення прошивки маршрутизатора на прикладі роутера D-Link 2640U.

Поетапний процес виглядає так:

 1. Насамперед власник пристрою переглядає літерний сертифікат, який був наданий роутеру. Найчастіше його можна знайти на корпусній частині маршрутизатора. Літерний сертифікат пристрою потрібний для того, щоб підібрати прошивку.
 2. Після цього користувач визначає версію старої прошивки, перейшовши в інтерфейс маршрутизатора (наприклад, 1.0.32).
 3. На офіційному сайті потрібно завантажити останню версію прошивки.
 4. Резервну конфігурацію зберігають.
 5. В інтерфейсі маршрутизатора переходять до розділу Оновлення програмного забезпечення та вказують шлях до файлу, який був завантажений з мережі.

Після виконання перелічених вище дій рекомендується дочекатися оновлення та перезавантаження роутера.

Для довідки! На пристроях від TP-Link та Keenetic порядок дій аналогічний, просто відрізнятимуться назви розділів та кнопок.

Що робити, якщо інтернет вилітає кожні 5 хвилин.

Проблема з DNS

Достатньо часто нестабільність інтернет-з'єднання спостерігається через неправильне налаштування DNS-сервера. Щоб усунути несправність користувачі пристроїв:

 1. Входять до режиму налаштувань роутера.
 2. Переходять до розділу DCHP.
 3. Вказують dns адресу провайдера.

Виконавши вищезазначені дії необхідно перевірити з'єднання з мережею Internet.

Дія вірусів

Інтернет з'єднання може зникнути через негативний вплив шкідливих файлів/програм. Щоб вирішити цю проблему, потрібно перевірити пристрій на наявність вірусів. Бажано проводити роботу поетапно:

 • проходження повної перевірки;
 • проходження перевірки під час завантаження ОС.

Порада! Перед запуском антивірусної програми необхідно оновити її до останньої версії.

Пошкодження обладнання

Фізичне пошкодження будь-якого елемента системи може спричинити проблеми з інтернетом. Що можна зробити, щоб упоратися з неприємністю? Важливо перевірити як цілісність кабелю чи живильного блоку, а й роботу маршрутизатора.

З метою діагностики потрібно приєднати до роутера інший шнур. Якщо з'єднання з мережею не з'явилося, слід перевірити цілісність кабелю. Фахівці радять скористатися мультиметром.

Покроковий процес:

 1. Насамперед перевіряють опір між помаранчевим та біло-помаранчевим проводом, потім між зеленим та біло-зеленим.
 2. Між проводами, пофарбованими в оранжевий та зелений колір, вимірюють параметр опору. Повинна вийти величина, що не перевищує 100 Ом.
 3. Відсутність відхилень свідчить про цілісність шнура.

Досить часто, коли зникає інтернет-з'єднання кожні 5 хвилин, а перевірка через кабель не дозволяє говорити про пошкодження шнура, причина неприємності криється в несправності маршрутизатора. У цьому випадку необхідно віднести пристрій до сервісного центру.

Що робити, якщо інтернет вилітає кожні 5 хвилин.

Сторонні програми

Сторонні програми, встановлені на ПК або смартфоні, можуть спричинити нестабільну роботу інтернету. Якщо виникають проблеми, перейдіть до розділу «Програми» та видаліть програми, які були встановлені в останні дні.

Якщо через встановлені програми виникають проблеми з інтернетом, рекомендується скористатися спеціальною утилітою CCleaner. Після встановлення допоміжної комп'ютерної програми, необхідно натиснути на папку Очистка, провести аналіз та очистити пристрій від зайвих файлів. Після цього можна перейти до реєстру та виконати аналогічні дії. Клікнувши на розділ Автозавантаження, потрібно вимкнутись від непотрібних ПЗ.

Що робити, якщо інтернет вилітає кожні 5 хвилин.

Неправильні налаштування живлення

Систематичне відключення роутера нерідко виникає і натомість помилок, що у налаштуваннях живлення ноута чи смартфона. За замовчуванням в налаштуваннях виставлено команду розриву з'єднання при зниженні заряду батареї до певної позначки.

У цьому випадку доцільно зайти в розділ Управління електроживленням та прибрати відмітку про розрив з'єднання у разі зниження заряду.

Інші рішення, якщо інтернет пропадає кожні п'ять хвилин

Якщо вищезазначені рішення не допомогли усунути проблему і вай-фай з'єднання продовжує відвалюватися, можна спробувати інші способи.

У випадках, коли шлюз за замовчуванням недоступний, можна зайнятися налаштуванням самостійно.

Покроковий процес:

 1. Натиснувши комбінацію клавіш Win+R та прописавши команду ncpa.cpl, можна швидко відкрити список мережевих підключень.
 2. Щоб прописувати шлюз вручну, клацніть папку Центру керування мережами та перейдіть до розділу Змін параметрів адаптера.
 3. На наступному етапі потрібно натиснути на ПКМ з підключення до мережі і тапнути на Властивості.
 4. У списку потрібно вибрати IP версії 4 (TCP / IPv4).
 5. Маркер переставляють на використання наступної IP-адреси, а поля заповнюють.
 6. У відповідному рядку прописується IP маршрутизатор.
 7. У рядку DNS сервера вказують значення 8.8.4.4, а поле основного шлюзу вводять 192.168.0.1.

Після внесення змін необхідно здійснити повторне підключення мережного з'єднання та перевірити роботу.

Зверніть увагу! Причиною поганого інтернету може стати погана якість з'єднання, що виникла через неправильні установки DNS.

Проблеми з постійними вильотами на модемі

Причиною вильоту інтернету на модемі може стати перегорання порту WAN. Нерідко проблема виникає на тлі проблем із електроенергією. У цій ситуації варто спробувати виконати альтернативну прошивку роутера, за допомогою якої призначають один із LAN портів виконувати функції WAN порту.

Також проблема нерідко виникає через обмеження, які запровадив провайдер. Зателефонувавши до служби технічної підтримки, можна знайти рішення та повноцінно користуватися інтернетом.

Якщо договір на надання послуг укладено з компанією Ростелеком, важливо придбати маршрутизатори наступних виробників: Zyxel, ТP-Link, Кeenetic, 3G модеми Білайн, МТС. Це дозволить мінімізувати ризик виникнення постійних проблем з інтернет-з'єднанням.

Інтернет пропадає лише на одному пристрої

Якщо з'єднання з Інтернетом почало зникати лише на одному пристрої, причиною несправності навряд чи буде маршрутизатор.

Якщо не ловить інтернет на ноуті, фахівці рекомендують оновити драйвера вай-фай і відредагувати план живлення.

Власник пристрою повинен перейти на сайт підтримки виробника пристрою для завантаження офіційного драйвера для вай-фай модуля. Драйвер потрібно перевстановити. Сторонні програми не рекомендується.

Зверніть увагу! 4G модеми – чудова альтернатива дротового інтернету.

Щоб оптимізувати витрати електроенергії, Windows 10 відключає під час простоїв периферійні пристрої. Коли з'єднання пропадає при простому ноуті, варто заборонити ОС відключатися від вай-фай адаптера. Клацнувши меню Пуск, потрібно відкрити Диспетчер завдань і розгорнути гілку Мережевих адаптерів. Натиснувши на розділ Властивості бездротового модуля, потрібно ознайомитися з пристроями, які є у списку. Потрібно знайти назву Wireless та 802.11.

Перейшовши в категорію Керування живленням, слід зняти галочку, розташовану біля розділу Дозвіл відключення даного пристрою і натиснути на збереження настройок.

Якщо проблема залишилася, фахівці радять натиснути на папку Центр управління мережами, яка є в будь-якій версії Віндовс і перейти до категорії Властивостей бездротової мережі. Відкривши розділ Безпеки, потрібно вибрати Додаткові параметри, увімкнути єдину опцію та натиснути на збереження установок.

Що робити, якщо інтернет вилітає кожні 5 хвилин

Якщо перераховані вище способи вирішення проблем не допомогли, варто зателефонувати до служби підтримки компанії провайдера. Нерідко інтернет може вимикатися кожну годину або кожні 5 хвилин через проблеми, що виникають у фірми, що забезпечує доступ до інформаційних мережних служб. Співробітники служби технічної підтримки дадуть рекомендації та допоможуть відновити працездатність обладнання.

nBook
Додати коментар