Що означає безлімітний інтернет – основні характеристики

Постачальники інтернету пропонують різноманітні тарифні плани для мобільного та домашнього використання. Перед вибором провайдера необхідно розібратися в пакетах послуг. Докладно буде розглянуто питання, що може означати безліміт та як його підключити.

Що означає безлімітний інтернет - основні характеристики

Що таке безлімітний інтернет

Безлімітний інтернет це як зрозуміти:

 • Немає меж швидкості прийому, передачі.
 • Не обмежений трафік за місяць або добу.
 • Відсутні ліміти роздачі матеріалів.
 • Нема тимчасових рамок перебування в інтернеті.
 • На технічні стандарти також немає заборон (2, 3 або 4G-зв'язок).

Переваги та недоліки підключення

Плюси internet-безліміту відображені у його визначенні — користувач глобальної мережі може безпечно для свого бюджету, не допускаючи витрат понад обумовлену суму на місяць, максимально повно використовувати можливості веб-ресурсів. Тобто, що означає безлімітний інтернет на практиці – це можливість:

 • Перегляд електронної пошти: відкривати не лише текстові повідомлення, але й об'ємні файли.
 • Здійснювати дзвінки, відеоспілкування. Для якісного зв'язку потрібні швидкість та запас трафіку.
 • Виходити в соціальні мережі – обмінюватися фото та відео, робити історії та ін.
 • Слухати музику онлайн.
 • Дивитися та записувати ролики. Найбільш витратним є HD-відео – це споживання декількох мегабайтів за секунду.
 • Використання торентів для завантаження файлів, у тому числі фільмів у великій якості.
 • Оновлювати операційну систему та необхідні драйвера. Майже всі стандартні ПЗ завантажуються постійно у фоновому режимі і в загальній сукупності можуть споживати десятки Гб.
 • Онлайн ігри та інша активність, для якої потрібний хороший інтернет.

Увага! Природно, фізичні обмеження швидкості, пов'язані з стандартом, обладнанням приймаючої та передавальної сторони, ємністю станцій, ніхто не скасовує. Звідси, до речі, йдуть обмеження і максимальний обсяг даних, але вони дуже великі, зазвичай це сотні гігабайт на день.

На що звернути увагу під час підключення

Безліміт – це модне гасло, яке стало повсюдно застосовуватися піар-компаніями для залучення клієнтів. Часто така реклама оманлива і вкладає зовсім інший сенс у термін необмежений інтернет. Про всі супутні умови обов'язково необхідно заздалегідь дізнатися у консультанта.

Приховані умови та обмеження

Завуальовані пункти тарифних планів, поширені приклади:

 • Зниження швидкості після використання певного ліміту. Часте явище: скорочення інтернету до 64 кбіт, якщо клієнт вийшов за позначку 10 Гб.
 • Тимчасовий безліміт, наприклад, лише вночі.
 • Акції – необмежений зв'язок на тиждень чи місяць. Після чого відбувається повернення до колишнього лімітного тарифу або необхідно придбати безлімітний варіант за високою ціною.
 • Не враховується придбання сім-картки для пристрою, який може не входити в загальну вартість, або модему.

Важливо! Багато користувачів не звертають увагу на специфіку роботи веб-ресурсів у роумінгу. Зокрема, виняток становлять області Криму та Далекого Сходу, де безліміт не діє.

Що означає безлімітний інтернет - основні характеристики

Чому на безліміті є трафік, що це означає

Під трафіком розуміють величину електронної інформації, яка йде через інтернет за конкретний відрізок часу. Всі перераховані вище мети застосування мережі, тобто спілкування, дзвінки, пошук аудіо та відеофайлів та інші, – це Гб даних, що приймаються і передаються.

Як було зазначено, який завжди безліміт є реальним тарифом без обмежень, а чи не прихованим маркетинговим ходом компанії. Він є умовно необмеженим за якоюсь категорією, припустимо, швидкості з'єднання, при цьому тип трафіку або роздача інформації можуть мати чіткі межі.

Скільки гігабайт можна використовувати за місяць зазвичай зазначено в придбаному пакеті послуг. За перевищення цих лімітів береться додаткова оплата або відключається зв'язок.

Примітка! Багатофункціональні програми з відстеження допомагають контролювати витрати гігабайт, що споживаються. Вони ж оптимізують процеси комп'ютера та забезпечують безпеку власника.

Порівняння безлімітних пропозицій від різних операторів

Щоб краще розуміти термін безлімітний, варто проаналізувати ціни дилерів інтернет-послуг. Отже, безліміт від відомих постачальників розписано нижче.

Ростелеком пропонує:

 • Домашній Wi-Fi з безмежним пакетом гігабайт, але фіксованою швидкістю 100, 200 або 300 Мбіт/с. відповідно за 450, 550 або 700 рублів щомісяця. У подарунок може йти антивірус, місце на Яндекс.диску та мобільний зв'язок.
 • Інтернет 4G за 990 руб./міс.; він діє без будь-яких обмежень щодо Росії, крім далеких районів. Для підключення необхідно придбати сім-карту, яку можна включати і в телефоні (планшеті), і в модемі.

Йота:

 • Безліміт 4G для дому: максимальна швидкість з можливістю корекції та необмежений трафік коштують 850 рублів за 30 днів. Є безкоштовний тест-драйв тарифу.
 • Максимум для телефону за 970 рублів: безліміт по трафіку та швидкості, 2000 хвилин, плюс безкоштовні смс. Знижка на перший місяць – 300 руб.

Білайн. Дає можливість приєднати домашній модем, телебачення та зв'язок для телефону. Сімка при цьому може бути безкоштовною, за роутер доведеться додатково сплачувати за оренду.

 • 4G за 590 рублів на місяць – необмежений трафік і роздача, завантаження торентів. Проходить акція безкоштовного підключення.
 • Безліміт 3G/4G, 690 рублів на місяць із аналогічними умовами. Швидкість у своїй умовно без межі.
 • Мобільний тариф Близькі люди – нескінченна кількість Гб і необмежена роздача Wi-Fi, а також 155 каналів, 300 смс і 2000 хвилин на зв'язок. Усі за 900 руб./міс.

Що означає безлімітний інтернет - основні характеристики

Таким чином, безлімітний тариф має очевидні переваги та обмеження. Він стане вигідним придбанням для тих, хто працює через інтернет або хто використовує великі обсяги інформації, наприклад переглядаючи фільми або пересилаючи зображення. Варто пам'ятати про підводні камені безлімітної опції, враховувати приховані нюанси при підключенні.

nBook
Додати коментар