Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Іноді користувачам персонального комп'ютера або ноутбука потрібно розпинати інтернет-кабель у домашніх умовах (через проблеми з наявним штекером). Це можна зробити, використовуючи кілька схем та інструментів. У статті буде докладно розказано, що таке розпинування інтернет-кабелю, і які методи можна використовувати для проведення операції в залежності від конкретної ситуації.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Методи обтиснення

У кабелі для інтернету використовується кручена пара, яка складається з 8 жил (або менше – 4). Тому необхідно застосовувати спеціальні методи з'єднання (бажано зі спеціальним обладнанням), оскільки якщо контакт буде неякісний, то робота з інтернетом стане недоступною.

Для проведення операції бажано використовувати спеціальний обтискач для гнізда інтернет роз'єму RJ-45. Також можна використовувати спеціальні кліщі, які називаються «обтисканням». В екстрених ситуаціях знавці можуть скористатися і звичайною плоскою викруткою або плоскогубцями, але така процедура буде однією з ненадійних (є ризик пошкодити кабель і сам штекер).

Важливо! Сам метод обтискання досить простий: необхідно просто вставити провід у гніздо та застосувати спеціальні кліщі, натиснувши на них до упору. Набагато складніше визначитися зі схемою.

За допомогою кліщів можна не тільки проводити вищеописану операцію, але також очищати ізоляцію, відкушувати зайвий кабель, або вирівняти дроти перед обтисканням.

Якщо спеціального пристрою немає, то, як уже було сказано вище, можна використовувати і «домашній метод» обтискання – застосувавши викрутку та ніж:

  • акуратно зачистити кабель, не пошкодивши його;
  • поставити жили в конектор за потрібною схемою;
  • натиснути на кожен контакт по черзі, провівши таким чином фіксацію.

Домашній метод має ряд недоліків, наприклад, викрутка постійно зісковзуватиме, і є ймовірність пошкодити провід.

Для проведення операції також можна використовувати метод із плоскогубцями. Але проводити таку операцію дуже незручно, оскільки можна пошкодити пластмасовий корпус конектора. Потрібно проводити обтискання з кожного боку кабелю. Якщо в середині кілька повідків не притискатимуться повністю, то бажано повернутися до методу з викруткою.

Основні схеми розпинання

Щоб завершити операцію успішно, необхідно правильно розташовувати дроти в конекторі RJ-45. Існує кілька схем розведення: пряма (розпинування інтернет кабелю на 8 проводів) і перехресна.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Перша позначається маркуванням 568В, друга – 568А. Використовуючи прямий метод, можна з'єднати роутер із персональним комп'ютером або іншим пристроєм. Другу схему бажано застосовувати для підключення кількох комп'ютерів (або ноутбук-ПК) безпосередньо.

Важливо! Зазвичай використовується прямий метод з'єднання кабелю з конектором.

Вибір схеми розпинування проводів

Схему розпинування потрібно вибирати, ґрунтуючись на фактично наявному кабелі та варіації з'єднання декількох пристроїв.

Важливо! Якщо провідники будуть переплутані в процесі розпинання, то мережевий адаптер може вийти з ладу, оскільки до нього підводиться живлення та можливе навантаження.

Пряма схема крученої пари для інтернету використовується для зв'язку з комутатором мережевої карти. Перехресна — для з'єднання кількох мережевих карт (ПК-ПК) і є досить застарілою.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Ще можна використовувати схему для крученої пари з 4 жилами . Вона застосовується для зв'язку з периферійним апаратом, тому схема виключно пряма (цифри на малюнку позначають номери контактів — вони повинні бути і на корпусі при фактичному підключенні).

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Види колірних схем для LAN-проводу

Існує спеціальний сертифікат EAI/TIA-568, де вказується наявність колірної схеми, яку можна використовувати для обтиску кабелів LAN. Бажано дізнатися про кожного з них докладніше, щоб не припуститися помилок при здійсненні аналізованої операції.

«Лінива» обтискання за наявності 2 пар

Це один із найпростіших методів, а тому використовується досить часто, незважаючи на деякі недоліки. Схема підходить для підключення тих пристроїв, швидкість передачі яких не перевищує 100 Мбіт в секунду.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Важливо! Схема виходить з ужитку, оскільки швидкість передачі даних зростає, відповідно, даної розпинування просто скоро вже не вистачатиме користувачам.

Локальна мережа, де використовується більше двох ПК

Порядок дій для здійснення розпинування:

  1. Наявної пари розкрутити, щоб розкласти у певній послідовності.
  2. Далі необхідно розмістити всі дроти по одній площині і порізати занадто довгі пари, щоб кожен з них становив приблизно по 1 см до ізоляції.
  3. Тепер потрібно використовувати наявні конектор (наприклад, 8P8C), вставити в нього дроти, кожен з яких потрапляє до певного осередку.

Залишилося тільки використовувати спеціальні кліщі, щоб обтиснути дроти. Таку ж операцію необхідно робити з другим кінцем кабелю.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Обтиск для RJ-45 (ПК-ПК)

Схема використовується, якщо належить створити мережу з двох комп'ютерів, наприклад, створення колективних ігор. Розпинування RJ-45 для інтернету починається з підключення до мережного порту наявним кабелем типу кручений пари.

Щоб зрозуміти правильність підключення, бажано переглянути зображення нижче.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Важливо! Обидва кінці дроту обтискаються за різними схемами, що зображено на прикладі вище.

RJ-45 ПК-хаб (для інтернету)

В даному випадку можна використати кілька схем обтиску. Але, в кожному варіанті потрібно обтискати кабель за ідентичною електричною схемою, і не можна забувати: доведеться міняти кілька кручених пар місцями. Замість помаранчевого необхідно поставити зелений, замість зеленого обжати помаранчеву пару.

Важливо! Варіанти А і Б взаємозамінні, тому можна використовувати той, який більше сподобається. Це не позначиться на параметрах мережі.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Пряме розпинання з позначенням 568В

Подібний метод з'єднання проводів використовують, якщо необхідно зв'язати з комп'ютером свитч, хаб або маршрутизатор. Це один із найпоширеніших методів, що використовуються на території країни.

Розпаювання потрібно проводити за досить стандартною схемою, починаючи з біло-жовтогарячого провідника. Останній буде коричневим.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Перехресне розпинування з позначенням 568А (Crossover)

Ще один досить поширений спосіб, який можна використовувати для з'єднання кручених пар. Підходить для зв'язку однотипних агрегатів.

У такому разі штекер № 1 підключатиметься за стандартною схемою, а № 2 необхідно підключити із заміною певних кольорів: помаранчевий на зелений, білий з помаранчевим на біло-зелений (забарвлення вкрай важливе). Таким чином, провідники будуть перевертатися, що й дало назву підключенню.

Прямий обтиск при наявності кручений пари з 4 жилами двопальних кабелів

Кабель, що має чотири жили, зазвичай застосовується для налаштування внутрішніх мереж, які мають досить низькі показники. Якщо є великі обсяги інформації, можна значно заощадити, оскільки дешевий кабель, якщо порівнювати з 8-міжильними.

Цей метод має серйозне обмеження, насамперед за швидкістю. До того ж, до пристрою немає можливості подати живлення, якщо це потреба.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Метод зв'язку для пари RJ-45 за стандарту IEEE 802 3AF з POE

Ця схема підключення працює за технологією PoE, тобто не тільки передає інформацію, але також підводить живлення до свіча, роутерів або інших типів пристроїв. Наприклад, якщо необхідно підключити відеокамеру, то додаткового проводу шукати не потрібно.

Конектор стає дуже популярним через суміщення кількох функцій: передача даних, а також живлення пристрою, яке надходитиме по провідникам коричневого та синього кольору.

Важливо! Таку кручену пару категорично не можна використовувати для подачі 220В, оскільки можуть виникнути непередбачувані наслідки. Перетин дроту становить приблизно 0,5 мм², тобто розрахований тільки для проходження струму до 1,5 А. Якщо користувачеві необхідно збільшити силу струму, доведеться зробити паралельне з'єднання провідників, щоб збільшити показання 3А.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Перехресна система для швидкості 1 Гбіт/с

Детальну схему можна використовувати, якщо вдома використовується високошвидкісна мережа, яка сягає 1 Гбіт/с. У цьому варіанті необхідно обжати вісім дротів у такий спосіб.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Rollover – консольний кабель

Важлива особливість, яку необхідно дотримуватися при підключенні подібного кабелю: кожен кінець потрібно обтискати дзеркально один до одного. Можна використовувати для комутатора або модему через комп'ютер.

Обтискання консольного кабелю проводиться за наступною схемою.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Колірна схема під час ремонту (ПК-хаб)

Бувають ситуації, коли кілька жил кабелю обриваються, але їх все одно можна використовувати для надійного функціонування мережі (потрібно знати розпинування rj45 кольорами для інтернету). Подібна ситуація спостерігається, коли відбувся обрив зеленої або помаранчевої пари, але коричнева та синя залишаються справними. У такому разі не доведеться замінювати кабель, досить просто зробити деякі перестановки у схемі, що є.

Для своєрідного ремонту можна використовувати одну з таких схем.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Як видно з малюнків, несправні кручені пари можна досить просто замінити на ті, які раніше були невикористовувані.

RJ-45 по одному кабелю для зв'язку двох ПК до хаба

Подібну схему можна використовувати для з'єднання двох комп'ютерів за допомогою єдиного кабелю. Керуватися потрібно наступною схемою.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

На RJ-45 є кілька лівих виделок, які потрібно помістити в мережеві комп'ютерні карти. Праві ж вилки йдуть у розетки, які є активними зараз. Або цю схему можна використовувати навпаки, оскільки кабель повністю симетричний.

RJ-45 для крученої пари з 4 проводів по одному кабелю для зв'язку з телефоном та ПК

Іноді користувачам ПК необхідно використовувати додаткову низьковольтну проводку, яка проводиться до кімнати. Наприклад, використовуючи цей метод, можна протягнути провід від під'їзного плінта для підключення звичайного телефону або створити постійну напругу для підсилювача антени телевізора. Є чимало можливостей. Для використання подібної схеми можна застосовувати вільні пари, які знаходяться в дроті, що є вдома.

Важливо! Подавати напругу 220В із побутової техніки категорично заборонено, оскільки кабель просто не розрахований на подібні навантаження. Таким чином, можна сильно пошкодити персональний комп'ютер.

Останнім часом у магазинах можна знайти досить дешеві кабелі зі сталевими жилами. Вони вкриті тонким шаром міді. Такий кабель можна успішно використовувати для передачі високочастотного сигналу, але тільки якщо відстань досить маленька. Надійність мережі буде зниженою, але застосовувати пристрій все одно можна.

Коли відбувається розкладка кабелю від сталевих жил для передачі напруги необхідно враховувати, що здатність навантаження буде зменшена, якщо порівнювати з проводом, який складається з чистої міді.

Задля реалізації операції використовують цю схему.

Розпинування інтернет кабелю RJ-45 на 4 та 8 проводів.

Коричневі та сині пари не обтискаються, оскільки їх потрібно буде використовувати надалі — на власний розсуд. У такому варіанті доведеться подовжити ті провідники, які не доводиться використовувати для передачі даних інтернету.

Як тільки операція буде виконана, необхідно провести перевірку (незалежно від методу, який був обраний). Для цього потрібно застосовувати спеціальні тестери, які складаються з додаткового та основного модуля.

Конектори з'єднують з кожним модулем, і після цього клацають у своєму гнізді. З лицьового боку агрегату є індикатори. Для кожної жили відповідає власна лампочка. Якщо кожен індикатор горить зеленим кольором, то операція проведена успішно. Якщо лампочка не запалюється і починає моргати (червоним), процедуру необхідно повторити.

Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти, що таке розпинування крученої пари для інтернету, і як провести цю операцію вдома. Тепер читач легко створить кабельний патч-корд у разі потреби.

nBook
Додати коментар