Роутер – ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Не завжди бездротове з'єднання здатне дати швидкісні показники, аналогічні до стандартного кабельного підключення. Існує кілька причин, винний у яких роутер: ріжеться швидкість інтернету через Wi-Fi або з'єднання зовсім не встановлюється. Як правило, це відбувається через неправильне регулювання пристрою, збій через конфлікт з поруч розташованим обладнанням, неправильну установку апаратури. Також питання може бути пов'язане із застарілим приладом або неактуальною версією прошивки.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Як перевірити швидкість Wi-Fi, якщо здається, що вона низька

При укладанні договору з інтернет-провайдером у паперах вказується максимально можливі показники з'єднання. Низька швидкість Wi-Fi порівняно із заявленою є нормою через ширину пропускного каналу. Перевірка проводиться у домашніх умовах, дослідження показує, із чим пов'язана нестабільність роботи:

 • з обладнанням користувача;
 • проблемами на стороні компанії, яка надає послугу.

Для уточнення достатньо підключити пристрій через кабель до персонального комп'ютера і зайти на будь-який з онлайн-сервісів, що тестують. Сайт перейде на найближчий сервер та перевірить показники швидкості. Після завершення тесту слід записати отримані результати. Другий крок – приєднання роутера за допомогою інтернет-кабелю та повторний замір через мережеве підключення обладнання (через вай-фай).

Важливо! Якщо результати подвійного тестування помітно відрізняються, питання пов'язане з використанням бездротового інтернету. Потрібно шукати джерело неполадок у приладі.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Чому вай-фай роутер ріже швидкість

Користувачі постійно шукають першоджерела проблем, що виникають з функціональністю мережевих підключень. Відповіддю на питання, чому через роутер ріжеться швидкість інтернету через Wi-Fi, стануть наступні варіанти:

 • Проблема пов'язана з стандартом мережі, що застосовуються, застосовуваними технологіями і показниками потужності апарату. Сучасне, сильне та дороге обладнання рідше уповільнює інтернет.
 • Застаріле програмне забезпечення – неактуальні драйвера персонального комп'ютера або адаптера також є джерелом збою. При оновленні утиліт функціональність сітки значно покращується.
 • Перешкоди пов'язані з побутовими приладами, що працюють на одній хвилі з роутером. Іноді причиною стають сусідські апарати, які перевантажують канали.
 • Відстань – велике значення має місце розташування приймача та джерела вай-фай. Чим більший проміжок, тим слабкішим стає сигнал і збільшується кількість перешкод. У протилежному випадку швидкісні показали покращуються та стабілізуються.
 • Кількість приєднаних пристроїв – при одночасному підключенні більше 10 пристроїв відбувається рівномірне розподілення смуги на кожне з них. Показник не залежить від типу підключення: кабельного або бездротового. Якщо на лінії знаходиться один об'єкт, всі мережеві можливості віддаються тільки йому.
 • Тип з'єднання – при застосуванні статистичної або динамічної IP-адреси роутер менше знижує швидкісні показники. Проблема виникає під час використання параметрів PPTP, L2TP або PPPoE.

Важливо! Вказані причини неполадок та мережевих збоїв відносяться до основних, але не є повним списком можливих джерел порушень функціоналу. При правильному визначенні джерела можна самостійно провести налагодження без необхідності звернення до служби технічної підтримки та виклику спеціаліста.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Що може знижувати швидкість бездротової мережі, та як покращити ситуацію

Існує ряд причин, у яких може спостерігатися низька швидкість вай-фай. Покрокове вивчення кожної та використання алгоритму виправлення неполадок, допоможе самостійно налагодити роботу барахлячого зв'язку.

Перешкоди від сусідів

Проблема частіше виникає у вечірній час, коли сусіди підключаються до своїх точок доступу, активізуючи велику кількість незалежних клієнтів. Спільні випромінювання породжують перешкоди лінії, провокуючи поява ефекту хвильового накладання.

Сітка функціонує як 5 ГГц або 2,4 ГГц. Останній вважається найпоширенішим, але якщо апаратура працює під першим показником, краще переключитися на цю частоту. Більшість пристроїв знаходяться на 2,4 ГГц і не заважатимуть виходити в інтернет.

Але в цьому випадку існують власні недоліки:

 • підвищений рівень частоти не підходить для застарілих ноутбуків та смартфонів;
 • будь-яка перешкода на шляху сигналу стає джерелом нестабільної або хвилі, що регулярно переривається.

Велику роль грає і канал – загальна лінія розділена на 14 діапазонів з кроком 0,005 одиниць і знаходиться в проміжку від 2,4 до 2,484 ГГц. За допомогою спеціальної програми можна дізнатися канальну завантаженість. Програма «inSSIDer» виводить на екран вікно, в ньому вказує всі присутні смуги та діапазони, в яких вони працюють.

Для вирішення питання з обладнанням, при якому Wi-Fi ріже всю швидкість, користуються стандартним підходом:

 • Перевіряють основні показники через спеціальну утиліту.
 • Знаходять менш завантажену частину і перепідключають до неї роутер.

Важливо! Частотні діапазони часто перетинаються. До винятків відносять 1, 11, 6 лінію, яка здебільшого вільна чи менш навантажена. Після застосування значення функціональність інтернету має стабілізуватися.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Розташування пристрою

Великі квартири або приватні будинки мають безліч непрозорих для радіохвиль перешкод. Проблема зі швидкісними показниками спостерігатиметься при використанні будь-якої апаратури.

Якість хвилі, що надходить, легко визначається за відмітками в статусі підключення:

 • на персональному комп'ютері – інформація розташована у треї;
 • на мобільних пристроях — на панелі повідомлень.

Оптимальною точкою локалізації приладу буде зона, віддалена на рівні відстані від усіх апаратів. Також потрібно перевіряти, щоб між джерелом сигналу та приймачем була найменша кількість перешкод. До них відносяться не тільки стіни та перегородки, а й прилади, що випромінюють електромагнітні хвилі (включаючи мікрохвильову піч та ін.).

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Проблеми, пов'язані з програмним забезпеченням

Питання з підключеннями можуть виникати при неправильному настроюванні обладнання. У деяких випадках застаріле ПЗ на двох сполучних ланках також призводить до неякісного інтернету, який може “скакати” і періодично “губитися”.

Режим

Від показника «802.11» залежить максимальна пропускна здатність та зворотна сумісність. Особливості режиму важливі для старих пристроїв у мережі. Розрізняють такі параметри:

 • граничну швидкість 11 Мбіт/с дає «b»;
 • максимальну пропускну здатність у 54 Мбіт/с – “g”;
 • теоретичну в 600 Мбіт/с – “n”.

Суміщений варіант 802.11 bgn дозволяє підключатися до лінії всіх наявних пристроїв, незалежно від їхньої новизни. Регулювання апаратури вимагає:

 • Вибір нового режиму із внесенням інформації на роутері та персональному комп'ютері (смартфоні, планшеті, ноутбуці).
 • Після входу в диспетчер завдань переміщуються в властивості мережевої карти.
 • Вказують актуальний режим прямого з'єднання за одним із стандартів.

Важливо! Фахівці рекомендують користуватися змішаним варіантом, особливо за наявності застарілих девайсів.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Wi-Fi Multimedia

Для отримання граничних швидкісних показників (режим 802.11n) можна використовувати функцію Wi-Fi Multimedia, розташовану в інтерфейсі пристрою. Така сама процедура проводиться на ПК: через «властивості» мережевої карти входять до підрозділу «додатково» та переміщуються до блоку «ігрове або мультимедійне середовище» («WMW»).

Після підключення функціоналу перезавантажують обидва прилади.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Захист

Підвищена безпека домашньої сітки та шифрування знижують її можливості. Великий вплив мають застарілі алгоритми. Під час налагодження роутера потрібно вибирати режим WPA/WPA2, який в нових апаратах за замовчуванням.

Потужність передавача

Деякі моделі апаратури спочатку налаштовані на знижену потужність радіомодуля. Якщо мобільний пристрій знаходиться не в постійному місці, краще рівень сигналу виставляти на максимальні значення. У протилежному випадку діє зворотне правило: для стаціонарних варіантів силу потужності краще знижувати, інакше обладнання автоматично зріже швидкісні показники.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Прошивка

Для зменшення втрат якості з'єднання під час використання маршрутизатора необхідно своєчасно оновлювати програмне забезпечення приладів. Зміни відбуваються поетапно:

 1. На офіційній сторінці виробника апаратури завантажують останню версію програми. Модель визначають за заводською наклейкою.
 2. Пристрій підключають через шнур до комп'ютера.
 3. Проводять розпакування закачаного архіву, відкривають «додаткове налагодження» або «системні інструменти» і шукають підрозділ, який відповідає за переустановку прошивки (розташування залежить від бренду).
 4. У папці шукають файл із форматом “.bin” і натискають на клавішу “оновити”.

Важливо! Процедура завершується перезавантаженням апаратури та її переналаштуванням.

Роутер - ріжеться швидкість інтернету по Wi-Fi, як виправити проблему

Багато активних з'єднань

Проблеми з виходом до Інтернету викликаються великою кількістю одночасно приєднаних ліній. Програми на смартфонах та планшетах постійно та одночасно відвідують мережу, а запущений клієнт не має обмежень щодо кількості з'єднань.

Якщо стандартна швидкість дорівнює 10-100 Мбіт/с, вплив непомітно. Але для пропускного каналу із слабкими можливостями така проблема стане джерелом збоїв. Поліпшення ситуації відбувається з установкою обмежень для різних торент-клієнтів. Налагодження проводиться:

 • з відкриттям меню програм;
 • активізацією блоку “швидкість”;
 • виставленням невеликого значення в підрозділі «максимальна кількість з'єднань» – не більше 100 одиниць за зниженої пропускної спроможності.

Завершується процедура збереженням внесених змін.

Як організувати Wi-Fi мережу, щоб зменшити втрату швидкості

Для зниження кількості збоїв слід звернути увагу на такі нюанси:

 • Вибір провайдера – краще укладати договір з компанією, що працює за динамічними або статистичними IP-адресами. Таку зв'язку налаштовувати легше, та й роутер працюватиме у стабільному режимі.
 • Купівля маршрутизатора – дворежимний пристрій, що функціонує на частоті 2,4 і 5 ГГц, дозволить вирішити проблему нестабільного інтернету. Вища частота практично вільна – таке обладнання зустрічається в одиниць.
 • Апарати, що підключаються — нові девайси, що підтримують сучасні режими, дозволять працювати в мережі без постійних «вильотів». Якщо пристрій є ПК, для нього потрібно регулярно проводити оновлення програмного забезпечення (з офіційних ресурсів розробників).

Користувачі часто шукають роутер, який ніколи не урізає швидкість по Wi-Fi. Така апаратура повинна мати вищевказані характеристики, функціонувати на частоті в 5 ГГц, бути сучасною і не відноситься до бюджетних моделей.

При правильному налагодженні та подвійній перевірці (прямо через провід та бездротову), користувач отримає працездатний вай-фай без збоїв та втрат зв'язку. Швидкість не падатиме, а інтернет на телефоні — раптово зникатиме і знову з'являтиметься.

nBook
Додати коментар