Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

У світі інтернету важливим пристроєм кожної людини стає маршрутизатор. Адже саме за допомогою нього передаються важливі файли, папки та інші носії між компонентами мережі. Роутер Епл (Apple) в останні роки починає набирати особливої популярності. І тому є безліч причин: від компактності до технічних параметрів.

Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

Опис роутера Apple та його комплектуючі

Wi-Fi роутер Apple – це компактний маршрутизатор. Всі подібні пристрої від Apple належать до пристроїв класу “Преміум”. Вони призначені переважно для домашнього використання, тому легко налаштовуються та практично не збоять.

Такі маршрутизатори:

 • мають чудовий зовнішній вигляд;
 • проходять досить просте налаштування;
 • мають додаткові аксесуари на iOS.

Apple випускає два типи роутерів AirPort: Express та Extreme. Обидві варіації мають 2 діапазони роботи, гарний зовнішній вигляд, корпус та високоякісного пластику світлих відтінків.

AirPort Express підійде для невеликого приміщення, а ось Extreme призначений для потужнішої роботи, наприклад, в офісі.

Щодо комплектуючих елементів. Тут є деякі відмінності.

Основні особливості:

 • Дорога упаковка. Компанія виробник не заощаджує на дрібницях. Саме тому, крім хорошої начинки продукції, повинна бути ідеальною і її оболонка. Вона з якісного картону із високою щільністю.
 • Невелика кількість комплектуючих: шнур для електроживлення та паперові носії (інструкція, техпаспорт, гарантія тощо). Тому для правильного налаштування маршрутизатора та запобігання некоректній його роботі користувачеві доведеться купити додатково патч-корд. Інакше самому доведеться виконати зміну програмного забезпечення та відповідної зміни діяльності роутера. А це зайвий ризик. До того ж додаткове конфігурування з різного типу операційних систем у цьому випадку можливе лише при підключенні кабельного інтернету, а не провідного вай-фаю.
 • При використанні Linux доведеться додатково завантажувати емулятор операційної системи Віндовс. Це потрібно для коректної роботи роутера.

Відмінності між двома варіаціями відмічені на упаковці: у вигляді різних написів.

Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

Зовнішній вигляд та характеристики

Характеристика цілком проста. Роутер Wi-Fi від компанії Apple має аналогічні зовнішні дані. Особливих специфічних елементів немає.

Перш за все, про зовнішній вигляд. З кожним роком та новою моделлю дизайн змінюється, але не суттєво. Це вертикальний довгастий предмет у формі паралелепіпеда. Така конструкція займає менше місця у вибраній області приміщення.

Відрізняється великою вагою: у діапазоні від 100 до 970 грамів. Палітра кольорів різноманітна: відтінки пастельних тонів, білого, сірого і чорного кольору. Індикатор роботи – один. Він ледве помітний на поверхні продукту. Працює у багатозадачному режимі.

Є вхід для блоку живлення та порт WAN. У деяких моделях є роз'єм для кабелю LAN. Крім того, є прихована кнопка підключення.

Основна фішка всієї продукції компанії Apple – компактність та мінімалізм.

Щодо технічних параметрів, то тут не все так однозначно! Максимальне енергоспоживання: ланцюг 12 В і 5 А. Однак такі показники ставляться із запасом. А це означає, що на практиці критерії мережі мають бути нижчими, мінімум на 15%.

Багато моделей не передбачають розбирання корпусу для налаштувань та оновлень. Здебільшого подібні роутери оснащені двоядерними процесорами та мережевими комутаторами. Частота роботи головного елемента приблизно 1 ГГц. Відсутня можливість двоканальної роботи.

Обсяги флеш та оперативної пам'яті становлять 32 та 512 МБ відповідно. Є великі габарити радіатори. Продуктивність значно вища, ніж у аналогів інших компаній.

Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

Тестування максимальної швидкості вай-фай

Аpple роутер Wi-Fi потребує тестування. Втім, як і будь-який інший технічний продукт. Вай-фай маршрутизатор-роутер від компанії ЕПЛ вимагає аналіз максимальної швидкості.

Основні показники, що вимірюються більшістю тестів:

 • Якість інтернет-з'єднання (ping). Тут перевіряється можливість відправлення пакетів на сервер та їхній зворотний маршрут. Йде звірка кількості відправлених та повернутих блоків. Високий показник – головна причина всіх несправностей. Оптимальний діапазон: 20-15 мс.
 • Швидкість завантаження. Від неї залежить те, як швидко дані отримає користувач на свій гаджет. Максимальна пропускна здатність для прийому відео та подібного роду пакетів 5 Мб/с, для НD – 25 Мб/с.
 • Швидкість завантаження. Аналогічно попередньому аналізується інформація щодо розвантаження даних. Оптимальний варіант: показник повинен бути меншим за швидкість завантаження.

Тести дають повноцінну картину роботи мережі, отже і маршрутизатора. Тільки, це вірно в тому випадку, якщо все йде за інструкцією.

Максимальна швидкість бездротового з'єднання моделі Apple Airport Extreme 802.11ac – 1300 Мбіт/с

Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

Типові помилки:

 • Одноразове проведення заходу. Для точних результатів потрібна серія дослідів. Для наочності потрібно провести щонайменше 3 рази той самий тест.
 • Проведення аналізу у години роботи більшості користувачів. Робота серверів через велике навантаження може давати некоректні результати. Та й швидкість скачування та завантаження значно знижуватиметься.
 • Місце тестування. У більшості випадків аналітику потрібно бачити роутер для запобігання блокуванню сигналу.
 • Завантаження файлів на інші пристрої під час тестування. Використання додаткових елементів може дати некоректні результати.
 • Відсутність перезавантаження ноутбука чи комп'ютера. Після тестування потрібно обов'язково оновити систему.
 • Використання несертифікованих інструментів. Так, онлайн-сервіси можуть дати багато інформації про швидкість у короткий термін. Але достовірність даних залишає бажати кращого.
 • Тестування при увімкненому VPN. Подібні проксі-сервіси часто знижують швидкість. Отже, результати аналізу будуть некоректними.

В інших випадках, аналізи швидкості можуть дати повноцінну картину роботи конкретного маршрутизатора і вай-фай з'єднання.

Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

Активація Аірплей на роутері Епл

Інструкція досить проста. Налаштування цієї функції не потребує специфічних знань у галузі IT-технологій. Отже, що потрібно знати, якщо пропонується ввести пароль AirPlay на Apple TV?

Перше підключення:

 • на екрані з'явиться пароль;
 • ввести необхідний вираз на пристрої або діяти за інструкцією на моніторі.

Якщо функція AirPlay не передбачена, а повідомлення про неї висвічується? Потрібно змінювати налаштування цього параметра. Шлях простий через монітор: «Параметри» > «AirPlay та HomeKit». Вибрати ім'я пристрою та кому воно транслюватиме передачі. В останньому випадку потрібно знову ввести пароль для активації трансляції іншим користувачам.

Налаштування перевірки пристрою для Apple TV (вимоги обов'язкового пароля): «Установки» > «AirPlay» > «Безпека» > увімкнути параметр «Запит перевірки пристрою».

Пристрої від Apple завжди коштують дорожче за аналоги від інших виробників. Наприклад, Wi-Fi роутер Apple Airport Extreme 802.11ac показує вартість близько 29 000 рублів (на серпень 2021 року).

Огляд популярних моделей роутерів Епл

Тут буде представлений рейтинг 5 найпопулярніших моделей маршрутизаторів «яблучної» інноваційної компанії.

Роутер Епл: за що їх люблять користувачі

Отже, на вітчизняному ринку лідерські позиції займають роутери:

 • AirPort Extreme Base Station. Базова станція для малогабаритних приміщень. Можливість підключення по Wi-Fi – до 50 клієнтів.
 • AirPort Express. Основна фішка – бездротова модель. Є можливість створення гостьової мережі, використання принтера.
 • AirPort Extreme ME918RU/A. Незвичайний зовнішній вигляд та хороша продуктивність – основні переваги. Є вбудоване джерело живлення.
 • Time Capsule 2Tb/3Tb. Є вбудований жорсткий диск.
 • Time Capsule 2Tb (ME177RU/A) та 3Tb (ME182RU/A). Можливість створення бездротової мережі та налаштування автоматичного копіювання файлів.

Таким чином, Apple Wi-Fi роутер – універсальний маршрутизатор для багатьох типів мереж. Так, за ціновою категорією він не відноситься до малобюджетних коштів, але це престижне і дуже надійне обладнання від відомого виробника. Не дивно, що Apple router Wi-Fi такий популярний у всьому світі.

nBook
Додати коментар