Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Якщо зник значок вай-фай на ноутбуці, не варто одразу дзвонити майстру та витрачати гроші на фахівця. Якщо поломка незначна, то повернути зв'язок зі світовим павутинням можна самостійно, навіть якщо людина не розуміється на комп'ютерній техніці. Перед тим, як виправити ситуацію, необхідно виявити, чому система вай-фай працює неправильно. Коли буде визначено завдання, обов'язково знайдеться рішення.

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Причини

Якщо зник Інтернет на ноутбуці, а на інших пристроях вдається підключити мережу, причина криється не без з'єднання, а в самому обладнанні. Це трапляється, коли якась із програм починає конфліктувати з іншим програмним забезпеченням ноутбука.

Іноді корінь проблеми ховається в мережевих опціях. Якщо вифі перестав відображатися, можуть допомогти стандартні заходи. Що варто робити:

 • Перевірка трафіку. Іноді ця функція може активуватись в автоматичному режимі. Її потрібно відключити і тоді мережа перестане пропадати.
 • Перше, що необхідно перевірити, стан режиму. Іноді з чистого випадку людина може переключити його на пункт «У літаку». Ця функція спеціально блокує мережу та призначена для того, щоб користуватися технікою під час польоту.
 • Гібернація. Сплячий режим є у всіх моделях сучасного обладнання. Коли активується ця опція, вай-фай може автоматично зникнути, а коли людина розбудить пристрій, не відразу підключається.

Також актуально проводити перевірку стану модуля, параметри електроживлення, коректне підключення кабелю. Може неправильно працювати адаптер, тому слід перевірити цю іконку на комп'ютері.

Щодо параметрів електроживлення, їх потрібно знайти в Панелі керування. Коли людина увійде у потрібну вкладку, слід вибрати режим “Максимальна продуктивність”.

Важливо! Якщо пошкоджено мережну карту, то для її заміни краще залучити людину з сервісного центру, особливо якщо комп'ютерна техніка знаходиться на гарантії.

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Чи є Wi-Fi приймач

Якщо на ноутбуці немає значка Wi-Fi, важливо перевірити, чи є приймач у цьому пристрої. Є багато моделей ноутбуків старого зразка, які не обладнані цим адаптером. Він є невеликою платою, яка встановлюється в спеціальний роз'єм, а в деякій техніці приймач вбудований в корпус.

Якщо людина не може підключитися до Інтернету, слід перевірити її наявність. Пошук через комп'ютерне обладнання:

 1. Зайти в «Мій комп'ютер», а потім знайти розділ «Диспетчер пристроїв».
 2. Вибрати позицію “Мережеві адаптери”.
 3. Знайти пункти зі словами Wi-Fi або Wireless.

Якщо таких рядків немає, то техніка не дозволяє з'єднуватися з інтернетом. Якщо не вдається скористатися інструкцією, з'ясувати модель комп'ютера можна за зовнішніми написами. Наклейка з технічними характеристиками розміщується на кришці або клавіатурі пристрою. Виписати цифрові значення на листок, а потім внести інформацію в пошуковий рядок браузера та ознайомитись з характеристикою приладу.

Ще один ефективний спосіб — в меню ноутбука, в пошуковому рядку вбити фразу: «інтернет або керування мережами». Якщо система видасть варіанти, значить через це обладнання можна виходити в мережу.

Важливо! Деякі недбайливі продавці перед тим, як продати обладнання, витягують адаптер (приймач), якщо він у цій моделі знімний.

Перезапуск провідника

Якщо немає значка вай-фай на ноутбуці Віндовс 7, можливо, він просто зник і перезавантаження дозволить йому відобразитися. Таке часто трапляється під час збоїв та зависань комп'ютерної техніки. Щоб активувати інтернет-функцію, необхідно дотримуватися інструкцій:

 1. Зайти у «Мій комп'ютер».
 2. Знайти розділ “Диспетчер пристроїв”.
 3. Вибрати позицію “Мережеві адаптери”.
 4. Активувати приймач, вибравши “Перезавантаження”.

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Якщо перезапуск провідника та активація приймача не вдалося, можна продовжити перевірку. За допомогою комбінації клавіш Win+R на екрані з'явиться поле, в яке потрібно надрукувати cmd, потім натиснути Enter. З'явиться командний рядок, в якому потрібно внести нову команду – “netsh wlan show drivers”. Такий програмний запит дозволить вивести на екран всю інформацію про мережеве підключення цього пристрою.

У новому вікні потрібно знайти на інформаційній панелі рядок «Підтримка мережі». Якщо навпроти цієї фрази стоїть слово Yes, значить, активація не відбулася, тому що на ноутбуці не вистачає драйверів або є биті файли. Тоді запустити інтернет не вийде, а якщо й вдасться, він постійно пропадатиме.

Важливо! Оптимальне рішення – перевстановлення драйверів, але не кожен комп'ютерний користувач зможе провести цю процедуру самостійно.

Перезапуск провідника та активацію приймача можна провести за допомогою спеціальних програм. Більшість із них платні, але сервіс Aida64 має безкоштовну пробну версію. Її запуск дозволить дізнатися, чи є в ноутбуці адаптер навіть якщо драйвера відсутні. Діяти потрібно через панель керування. Алгоритм роботи у сервісі:

 1. Завантажити та встановити програму.
 2. Зайти в меню сервісу та вибрати вкладку «Мережа».
 3. Переглянути результати запиту: відомості про всі підключення до мережі.

На екрані комп'ютера з'явиться напис, який містить слова: Wi-Fi або Wireless.

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Увімкнення модуля

Wi-Fi модуль — це пристрій, призначений для отримання та передачі сигналу бездротової мережі. Тільки адаптер гарантує стабільне інтернет-з'єднання та можливість роздачі трафіку.

Якщо зник значок Wi-Fi на ноутбуці, потрібно звернутися до адаптера. Можливо, його деактивовано. Часто це відбувається в автоматичному режимі через низький заряд батареї з метою економії енергії. Щоб увімкнути адаптер, потрібно одночасно натиснути дві кнопки на клавіатурі: Fn+F1-F12.

Важливо! З усього списку кнопок F1-F12 вибирати потрібно ту, де зображений відомий символ Wi-Fi.

Є сучасні пристрої, які мають окрему клавішу для активації адаптера. Вона знаходиться збоку корпусу.

Альтернативний варіант запуску модуля – поєднання клавіш Win + R. Коли відкриється спливаюче вікно, в ньому необхідно прописати ncpa.cpl. З'явиться мережеве підключення, де потрібно ввімкнути піктограму бездротової мережі.

Перезапуск мережевих служб

Якщо зник Wi-Fi адаптер з диспетчера пристроїв, то вирішити проблему може програміст шляхом перезапуску мережевих служб. Цим способом вирішити проблему зможе лише фахівець. Вихід: викликати майстра за оголошенням або запросити співробітника провайдера.

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Налаштування

Іноді проблема глибша в налаштуваннях комп'ютерної техніки. Вони можуть бути спочатку внесені неправильно або відбулося порушення після системного збою. Рішення потрібно шукати в налаштуваннях операційної системи або BIOS.

Як відновити інтернет на ноутбуці, якщо адаптер фізично відключений у БІОС:

 1. Спочатку перезавантажте комп'ютер, потім під час завантаження затисніть відповідну клавішу для входу в меню BIOS. На різних моделях лептопів – це різні кнопки. Наприклад, на АСУС потрібно тримати F2, а ось на HP – Del.
 2. Потрібно перейти у вкладку «Конфігурація», вибрати рядок Wireless та переконатися, що модуль активовано. Якщо він вимкнений, потрібно включити.
 3. Далі натисніть кнопку F10 на клавіатурі, щоб зберегти налаштування і знову перезавантажити комп'ютер.

Якщо з ноутбуком все гаразд, то перейти в налаштування роутера. Тут важливо зрозуміти, чи всі рядки прописані, чи якась інформація відсутня.

У налаштуваннях прописується інформація, вказана на задній кришці роутера. Після збереження введених даних потрібне перезавантаження техніки та повторне підключення до мережі . Іноді роутеру не вдається підключитися до internet або до обраної ip-адреси. Тоді налаштовувати мережу доведеться вручну.

Покрокова інструкція:

 • підключити інтернет-кабель до комп'ютера;
 • ввести в адресний інтернет рядок «192.168.0.0» та підтвердити дії клавішею – Enter;
 • перевірити налаштування, а потім провести підключення до вай-фай.

Провести процедуру не вдасться, якщо роутер не має можливості працювати відразу на кілька пристроїв. Іноді відсутність з'єднання може бути пов'язана з тим, що адреса, до якої проводиться підключення, внесена до чорного списку Mac-фільтра.

Крайній варіант, скинути параметри роутера до заводських. Для цього потрібно натиснути клавішу Reset, яка знаходиться збоку приладу, та утримувати кілька секунд.

На замітку! Якщо зробити скидання налаштувань, потрібно буде знову вносити дані в систему.

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Перевстановлення драйвера Wi-Fi

Коли встановлено, що зникла мережа Wi-Fi зі списку мереж тому, що немає драйвера, потрібно їх перевстановити. Для цього потрібно знайти диск, який надається у коробці з ноутбуком. У сучасних моделях необхідні файли зберігаються у системному диску. Якщо драйвера не знайдені, їх потрібно завантажити.

Покрокова інструкція:

 • зайти на офіційний сайт розробника;
 • вибрати розділ «Драйвери», де потрібно знайти модель ноутбука, версію та розрядність;
 • провести завантаження файлу на ноутбук, керуючись технічними характеристиками пристрою;
 • встановити драйвер.

Коли інсталяція завершиться, система автоматично підключить драйвера, але якщо цього не сталося, потрібно зайти в розділ «Диспетчер пристроїв», знайти та натиснути кнопку «Оновити драйвер».

Пропал значок вай-фай на ноутбуці — Windows 7, 8 та 10

Вай-фай може пропадати з низки причин. Виправити ситуацію допоможуть три основні рішення: перезавантаження системи або пошук причин через вкладку «Мережеві підключення» або «Диспетчер пристроїв». Достатньо зайти у вкладку та натиснути клавішу «Підключатися». Якщо це не допомогло та інтернет продовжує зникати, можливо, що проблема з драйверами. Тоді потрібна їхня переустановка або рекомендоване скидання налаштувань роутера до заводських.

nBook
Додати коментар