Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi телефону – що робити

Спроби підключення до бездротового доступу періодично відображають повідомлення: помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні. Проблеми часто пов'язані з неуважністю користувача, введенням помилкової інформації, зі збоєм обладнання або некоректною роботою смартфона.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Що таке автентифікація

Під аутентифікацією мається на увазі стандартна перевірка пароля та коду, що вводяться під час приєднання мобільного до маршрутизатора. Стандарт роботи устаткування вимагає апаратури визначення правильності внесених даних.

Важливо! Що означає потрібна авторизація вай-фай: система визначає, чи має право приєднуватися гаджет до певної смуги мовлення.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Як відбувається процес аутентифікації на телефоні

Процедура нескладна, включає кілька етапів:

 • пристрій входить у бездротову сітку;
 • захищена система вимагає внести інформацію про пароль;
 • маршрутизатор зчитує інформацію, використовуючи захищені алгоритми.

При правильному внесенні шифру апарат пускає пристрій в інтернет, а якщо він неправильний, відбувається блокування входу. Аутентифікація легко вимикається, але створює незахищену смугу, в яку може увійти будь-який пристрій, що знаходиться в радіусі дії.

Важливо! Мережі без паролю підходять для громадських місць, але не домашньої лінії. Для неї потрібне індивідуальне шифрування та надійні способи перевірки права користування лінією.

Основні причини помилки автентифікації Wi-Fi

Якщо сталася помилка автентифікації Wi-Fi, то до джерел неприємного явища відносять неуважність власника смартфона, апаратний збій роутера або питання з якістю програмного забезпечення телефону.

Неправильно набраний пароль

Помилки автентифікації при підключенні до Wi-Fi виникають при неправильно внесеному ключі доступу. Фахівці радять звернути увагу на відомості, що вводяться. Їх не можна побачити на дисплеї – через безпеку вони виглядають як «зірочки» або «кухлі».

Для перевірки достатньо натиснути на відповідну іконку, яка виглядає як ключ, колодка, значок або написано на ньому «показати символи або пароль». Так при введенні користувач бачитиме те, що записує і зможе перевірити себе на помилки.

Якщо шифр записаний правильно, можна записати його у текстовому редакторі і після копіювання перенести у відповідну графу. Головне, не перенести додаткові прогалини разом із інформацією — інакше система її не сприйме.

Останній варіант – перевірити кодування за допомогою стороннього обладнання. Якщо підключення проходить, питання пов'язані з працездатністю маршрутизатора. Інакше джерелом неполадок є смартфон.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Неправильно виставлена дата на смартфоні

Сучасні гаджети проводять синхронізацію часу за свідченнями з Інтернету. За відсутності доступу виправлення проводяться самостійно через параметр «дата і час». Після внесення змін потрібно спробувати здійснити повторне підключення.

Важливо! Неправильна тимчасова інформація на смартфоні означає часті проблеми з виходом в інтернет .

Невідповідність типу шифрування даних

Що таке помилка аунтефікації вай-фаю з відключенням та вимогою системи про повторну авторизацію? Несправності виникають і натомість розбіжності підвиду зашифрованих відомостей.

Виправлення відбувається через установки маршрутизатора, з додатковим налагодженням телефону.

При підключенні до мережі необхідно використовувати стандартні значення. Не варто захоплюватися та грати з невідомими параметрами.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Несправний роутер

Іноді користувач стикається з повідомленням про помилку автентичності Wi-Fi на Samsung і помилки не пов'язані з функціоналом смартфона. Джерелом стає неправильна робота чи поломка маршрутизатора. Такі відхилення зустрічаються рідше за інших, але ігнорувати їх ймовірність не варто.

«Лікування» обладнання полягає:

 • у перезавантаженні;
 • скидання настройок до заводських установок;
 • перепрошивки апаратури.

Важливо! Закачування нової прошивки проводиться на приладах з часом, що закінчився, за офіційною гарантією.

Файл завантажується з офіційного ресурсу виробника, а якщо переустановка не допомогла, потрібно шукати джерело в апаратній частині пристрою. Його потрібно віднести до найближчого сервісного центру – фахівці швидко знайдуть джерело непрацездатності та проведуть поточний ремонт.

Способи усунення проблеми

Для вирішення питання іноді використовуються найпростіші, але дієві методики: перепідключення, використання режиму польоту або перезавантаження апаратури. Але вони не завжди можуть повернути працездатність девайсу і тоді потрібен ґрунтовніший підхід, з налагодженням роутера.

Перепідключення до мережі

На смартфоні видаляється проблемне з'єднання – повністю з пам'яті. У контекстному меню необхідно знайти напис: «Видалення» або «Забути». Після нового пошуку роблять вхід із запровадженням пароля.

Важливо! Якщо процедура не дала очікуваного результату, можна включити на півхвилини режим польоту і через вказаний час його вимкнути. Система має активізуватися.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Перезавантаження апаратів

Перезапуск обладнання дозволяє вирішити невеликі збої. Від нормальної функціональності програмного забезпечення залежить стабільність роботи пристрою. Дрібні помилки під час перезавантаження автоматично видаляються системою. Те саме стосується маршрутизаторів, планшетів і ноутбуків.

Процедура проводиться двома шляхами:

 • Апаратного типу – за допомогою кнопки живлення відключається роутер. Через півхвилини його включають заново і чекають на повне завантаження. Додатковий, але небажаний варіант – висмикування блоку живлення з мережі та повернення його назад. Фахівці радять залишати його на крайній випадок та користуватися стандартними методиками.
 • Програмного – необхідно увійти в меню керування маршрутизатором через адресу, вказану на задній стінці апаратури. Там же вказаний пароль та логін, що дає права адміністратора, а також шифр від бездротового з'єднання. Після переходу в регулювання шукають блок «перезавантаження», натискають на нього і чекають на одну хвилину.

Важливо! Завершивши процес, намагаються зробити повторне підключення та чекають результатів. Якщо змін не відбулося, то питання пов'язане з функціональністю мобільного пристрою, а не роутером. У такому разі перезавантаження телефону або його вимкнення на кілька хвилин.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Зміна пароля

Додатковий спосіб вирішення непрацездатності точки доступу. Зміна пароля проводиться згідно з алгоритмом:

 1. Проводять вхід через будь-який із браузерів в керування апаратурою. Адресний рядок заповнюється стандартним набором: 192.168.0.1 або 192.168.1.1 але краще уточнити інформацію на задній частині маршрутизатора. Там зазвичай прописані усі відомості. Інший підхід – відвідати офіційний ресурс провайдера.
 2. Система вимагатиме введення ключа ідентифікації – відомості записані на звороті роутера. В крайньому випадку використовують класичний «admin», вводячи його в обидва рядки.
 3. Через головне меню входять до підрозділу “бездротового режиму” і тиснуть на “захист”. Необхідно переконатися, що актуальний тип – це WPA/WPA2-Personal. Якщо дані відрізняються, потрібно перевести їх на попередній параметр.
 4. Рядок «паролі PSK» заповнюють будь-яким ключем доступу. Його вигадує користувач.

Важливо! Після зміни шифру здійснюється авторизація мобільного пристрою. При підключенні вноситься новий ключ безпеки.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Використання програми Wi-Fi Fixer

Програма відноситься до засобів, які використовуються для усунення більшості несправностей із підключенням до Інтернету.

Утиліта має інтуїтивно зрозумілі інтерфейси, легко освоюється навіть новачками. Вона налаштовується для роботи у фоновому режимі та не потребує регулярного підключення. У цьому варіанті програма почне самостійно проводити перепідключення при втраті зв'язку з джерелом.

Важливо! Програма не дає виникнути дрібним збоям у функціональності мережевого мовлення, в окремих випадках вона буде марною.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на телефоні - що робити

Вирішення проблеми з боку роутера

Управління апаратурою дозволяє провести гнучку налагодження підключення під певні потреби користувача. Але такий підхід доступний не для новачків. Для інших питання з непрацездатністю вирішується змінами у типі шифрування даних або зміною виду бездротового режиму.

Заміна поточного каналу вай-фай

Більшість маршрутизаторів функціонують під частотою 2,4 ГГц. Щоб запобігти перехресному накладенню сигналу, прилад працює на 11 каналах, з автоматичним підбором найоптимальнішого. Іноді зустрічаються помилки пристрою, а після налагодження сигналу обладнання автоматично вимагатиме автентифікації.

Для переходу на іншу хвилю достатньо увійти до блоку «канали» і вибрати будь-який із пропонованих одинадцяти. Тестування різних сіток проводиться до того часу, поки смартфон зможе успішно підключитися.

Пошук доступних каналів

Перед перепідключенням можна перевірити рівень завантаженості кожної смуги мовлення. Для цього використовується одна з доступних програм: Free Wi-Fi Scanner (працює під керуванням ОС Віндовс) або WiFi Analyzer (призначений для Андроїда).

Після активації програма проведе сканування всіх доступних смуг та покаже їх рівень завантаженості. Вибирають повністю вільну або мінімально задіяну лінію.

Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi телефону — що робити

Як вирішити проблему, якщо нічого не допомогло

Щоб не ставити питання, що таке аутентифікація Wi-Fi на телефоні і як виправити постійні труднощі з входом, достатньо правильно вводити ключ шифрування або своєчасно перевіряти працездатність пристрою.

Якщо нічого не допомагає, то проводять послідовно такі процедури:

 • Перезавантаження роутера та смартфона – після п'ятихвилинного очікування можна провести пробний вхід. Приєднання вимагає уважного введення пароля.
 • Скидання налаштувань маршрутизатора — проводиться за вказаною вище схемою. Якщо обладнання відмовляється приймати ключі шифрування або реагувати на команду, біля портів з'єднання розташована кнопка примусового перезавантаження. Досить натиснути на неї та провести переналаштування з нуля.
 • Відкат до заводських установок телефону – проходить через “налаштування”, з переміщенням в “особисті дані”, “відновлення та скидання”. Пристрій обнулюється, але може повернутися до нормальної функціональності.

Бездіяльність усіх вищезгаданих способів вимагає звернення на технічну підтримку провайдера. Фахівці швидше визначать джерело постійних збоїв, допоможуть провести коректне налагодження проблемної сітки.

nBook
Додати коментар