Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Щоб забезпечити продуктивну та якісну роботу мережі, необхідно мати високу швидкість передачі даних. Досить часто провайдери обіцяють високошвидкісне підключення, а в результаті користувач отримує погану якість інтернет-з'єднання. Щоб вирішити таку проблему, необхідно розібратися з причинами її появи та основними способами усунення.

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Які фактори визначають якість інтернет-з'єднання

Швидкість роботи мережі Internet може бути постійної. Вона часто змінюється як у меншу, так і більшу сторону. Є кілька основних факторів, які можуть на це вплинути:

 • Тип лінії зв'язку, що використовується. Найкраще працюють мережі, підключені за допомогою кабелю. Найгірше функціонують бездротові Wi-Fi з'єднання.
 • Потужність покриття. Якщо використовується бездротовий тип з'єднання, безперебійність роботи мережі залежить від якості сигналу.
 • Кількість пристроїв, підключених до вузла мережі. За великої завантаженості швидкість інтернету зменшується в рази.

Додаткова інформація! В окремих випадках особливості роботи інтернету залежать від потужності використовуваного обладнання. Наприклад, у комп'ютера дуже слабкий процесор, сторінки все одно погано відкриватимуться навіть при високій швидкості передачі даних.

Що таке обриви з'єднання

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Досить часто люди стикаються з розривами підключення, за яких інтернет зникає повністю. Виділяють кілька причин появи урвищ:

 • Проблеми на стороні постачальника. Можливо, проводяться ремонтні роботи на лінії та через це довелося на кілька годин або на добу відключити користувачів від мережі.
 • Обрив зв'язку. Іноді не вдається підключитися до інтернету через урвища на лінії. У такому разі доведеться чекати, поки провайдер вирішить проблему та відновить підключення до мережі.
 • Несправність обладнання. Бувають випадки, коли роутер виходить з ладу і тому не вдається підключити ноутбук або телефон до інтернету.

Важливо! Якщо мережі немає тільки на пристроях з ОС Віндовс, значить на ПК може бути шкідливе програмне забезпечення, що блокує підключення.

Як погана якість з'єднання впливає швидкість передачі даних

Якість інтернету безпосередньо впливає на те, як швидко передаватиметься інформація. Справа в тому, що через нестабільне з'єднання швидкість завантаження та віддачі буде досить поганою. Найчастіше інформація повільно передається за допомогою бездротових способів підключення або мобільного інтернету на смартфонах.

Найкраще підключатися до Internetу за кабелем. Це найбільш надійний тип з'єднання, при якому вдасться досягти максимальної швидкості завантаження.

Як перевірити якість Internet на ПК чи телефоні

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Багатьох цікавить, як перевірити стабільність інтернету. Насправді, в цьому немає нічого складного. Кожен бажаючий може зробити це як на комп'ютері, так і смартфоні.

На ПК

Користувачі персональних комп'ютерів або ноутбуків можуть перевіряти працездатність інтернету навіть без програм. Робиться це за допомогою командного рядка. Щоб це зробити, треба виконати такі дії:

 1. Натиснути клавішу Win+R.
 2. Ввести у вікні команду «cmd».
 3. Прописати в командному рядку “ping-t 8.8.8.8”.

Після цього до сервера постійно надсилатимуться запити. Якщо у з'єднання погана стійкість, більшість пакетів буде губитися.

Важливо! Для переривання перевірки через командний рядок треба натиснути клавіші Ctrl+C.

На смартфоні

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Для моніторингу роботи інтернету на мобільному телефоні доведеться користуватися сторонніми програмами. Програми, щоб протестувати з'єднання, можна завантажити в AppStore або PlayMarket.

Найчастіше моніторинг мережі виконується за допомогою програми Speedtest. Щоб скористатися програмою, треба робити таке:

 1. Завантажити програму з магазину.
 2. Встановіть його на мобільний пристрій.
 3. Запустити програму.
 4. Натиснути кнопку «Почати перевірку», розташовану в центрі екрана.

Після завершення тестування користувачеві покажуть інформацію про швидкість передачі даних та про затримку.

Тестування з'єднання

Не всі знають, як перевірити стабільність інтернет-з'єднання. Для цього доведеться провести три типи перевірок підключення.

Втрата пакетів

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Швидкість та стабільність роботи мережі багато в чому залежить від того, наскільки добре передаються пакети. Якщо вони часто губляться, значить, Internet працює нестабільно, і користувач часто стикається з короткочасними урвищами. Щоб перевірити якість з'єднання, доведеться провести тест на втрату пакетів інтернету.

Щоб перевірити, наскільки добре передаються дані, можна скористатися командою Ping, описаною вище. З її допомогою вдасться протестувати з'єднання із різними серверами. Найчастіше для перевірки використовуються сервери Google. Щоб надіслати запит, доведеться ввести команду «ping google.com».

Стабільність роботи

Люди, які бажають перевірити стабільність підключення, можуть спробувати користуватися сторонніми сервісами перевірки. За допомогою їх користувачі зможуть дізнатися швидкість передачі даних. Серед найефективніших можна виділити:

 • Fast.com. Користуватись таким сервісом дуже просто. Потрібно просто відкрити сторінку, перевірка почнеться автоматично.
 • 2ip.ru. Це багатофункціональний сервіс, що дозволяє дізнатися швидкість передачі даних та IP-адресу. Щоб скористатися ним, треба натиснути кнопку «Тестувати».
 • Testmy.net. Це англомовний майданчик, що дозволяє дізнаватися про швидкість роботи мережі.

Наявність розривів

Багато користувачів не знають, як перевірити наявність онлайн розривів. Насправді, в цьому немає нічого складного. Можна скористатися командою ping, яка була задіяна при тестуванні відправлення пакетів. Справа в тому, що їхня втрата свідчить про те, що є розриви з'єднання.

Важливо! За наявності розривів та великої втрати пакетів, краще зателефонувати провайдеру. Можливо, проблема виникла з їхньої вини.

Як покращити якість з'єднання

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Багатьох цікавить, як покращити якість сигналу інтернету, щоб він працював добре чи навіть чудово. Є кілька способів, які допомагають покращити працездатність мережі.

Усунення проблеми в налаштуваннях роутера

Багатьох цікавить, чому інтернет працює надто погано. Часто це пов'язано із неправильною роботою роутера. Щоб виправити ситуацію, спочатку треба перезавантажити маршрутизатор. Для цього його треба відключити від мережі, почекати 30-40 секунд та включити повторно. За кілька хвилин він зможе підключити інтернет. Досить часто перезавантаження допомагає усунути несправності в роботі пристрою.

Якщо це не допомогло і мережа все одно працює погано, треба увійти до параметрів маршрутизатора та перевірити, чи включені на ньому оновлення. Рекомендується використовувати лише актуальні версії прошивок.

Зміни розташування роутера

Якщо є можливість підключати роутер будь-де в квартирі, можна його переставити. Це дозволить покращити прийом сигналу під час бездротового підключення до маршрутизатора. Рекомендується встановлювати роутер у центральній частині квартири. Це допоможе рівномірно розподілити сигнал у всі кімнати.

Якщо такої можливості немає, доведеться використати додаткові Wi-Fi репітери. З їх допомогою вдасться в рази посилити переданий сигнал.

Перевірка кінцевого обладнання

Погана якість Інтернет-з'єднання — перевірка на стабільність та розриви

Нерідко самі пристрої, які підключаються до інтернету, спричиняють те, що він погано працює. Найчастіше працездатність мережі погіршується з таких причин:

 • неправильно вказана MAC адреса;
 • використання старих мережевих карток у ПК;
 • зношений акумулятор на смартфоні, через що погіршується прийом Wi-Fi;
 • конфлікти встановленого ПЗ та драйверів.

Часто люди стикаються із ситуаціями, коли інтернет починає погано працювати. Виправити таку проблему можна самостійно. Однак перед цим доведеться встановити точну причину погіршення роботи мережі.

nBook
Додати коментар