Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

На сьогоднішній день використання планшетів настільки ж популярне, як смартфонів або ноутбуків. Це пов'язано з максимальною зручністю. Адже, на відміну від роботи на персональному комп'ютері, робити це можна будь-де, без прив'язки до певного місця. І, треба сказати, деякі планшетні комп'ютери зовсім не поступаються стаціонарним ПК по функціоналу. Вони чудово підходять для виконання певної роботи, перегляду фільмів або спілкування з друзями через мережі вай-фай, доступні завдяки різноманітним інтернет-провайдерам.

Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

Як правило, підключити їх до бездротової точки доступу досить просто. Потрібно лише зайти в налаштування, вибрати відповідну мережу та ввести встановлений ключ безпеки. Проте бувають ситуації, коли підключення з якихось причин не встановлюється, коли планшет не бачить доступні точки доступу. Причин буває багато, як і способів вирішення такої проблеми. Щоб зрозуміти, чому на планшеті не працює інтернет через Wi-Fi, і як це виправити, варто докладно розглянути кожен випадок.

Перевірка та способи виправлення помилок

Як було написано вище, причин, через які планшет не підключається до вай-фай, може бути дуже багато. Але здебільшого виною буває помилка аутентифікації. Тобто, простими словами, спрацьовує захист від невідомого підключення: пароль, встановлений на роутері як ключ безпеки введений на пристрої неправильно.

Що з цим робити, зрозуміло одразу. Потрібно лише правильно ввести пароль. Після цього можна спокійно підключати пристрій, наприклад, планшет фірми Samsung до будь-якої доступної мережі.

Якщо це не допомогло, то решта перевірки, чому планшет не підключається до Wi-Fi, виконується не на цьому пристрої, а на роутері. Можливо, саме у маршрутизаторі встановлені певні параметри, що не дозволяють підключатися до точки доступу. Перевірка здійснюється через налаштування пристрою.

Важливо! Щоб зайти в меню, необхідно в пошуковому рядку мережі ввести потрібну веб-адресу. Найчастіше інформація знаходиться на корпусі маршрутизатора.

У налаштуваннях необхідно перевірити такі параметри:

  • тип шифрування;
  • доступ до мережі;
  • кількість підключень.

Крім цього, варто також скористатися стандартними способами виправлення. Наприклад, перезавантажити роутер або спробувати знову знайти потрібне бездротове підключення.

Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

Неправильні налаштування часу та дати

Мабуть, це найпростіша помилка, через яку може не вдаватися підключити планшет до бездротової точки доступу. У деяких випадках виною бувають неправильно встановлені дата та час.

Для того, щоб виправити таку неполадку, достатньо лише змінити ці параметри на правильні. І тоді він одразу ж підключиться до вай-фаю.

Зміна пароля

Нерідко відбувається так, що на пристрої вводиться правильний пароль, але підключення все одно не встановлюється. І тут доцільно спробувати змінити пароль на маршрутизаторі. Робиться це через налаштування самого роутера.

Важливо, щоб пароль складався не менше ніж із 8 символів. Найменший за кількістю символів ключ безпеки встановити не вдасться. До того ж, це дозволить зробити мережу максимально безпечною. Для повторної спроби підключення потрібно перезавантажити роутер та оновити список підключень на планшеті.

Зверніть увагу! Якщо на маршрутизаторі буде встановлено новий пароль, то інші пристрої, які вже були підключені до нього, не матимуть доступу до виходу в інтернет. На них потрібно видалити старе підключення та виконати авторизацію заново, при цьому ввівши новий пароль.

Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

Зміна типу шифрування

Можливо, що на маршрутизаторі встановлено неправильний тип шифрування, і тому він не дає змогу підключитися до точки доступу. Щоб змінити такий параметр, знову потрібно зайти в налаштування роутера.

Інтерфейс налаштувань залежить від виробника. Але варто шукати вкладку «Налаштування безпеки». Оптимальний варіант налаштувань – WPA-PSKWPA2-PSK2 mixed. Після встановлення необхідних параметрів потрібно перезавантажити пристрій.

Збої у програмному забезпеченні

Така ситуація рідше, але може бути причиною, чому не підключається вай-фай на планшеті. Як правило, для її виправлення потрібно використання додаткової програми. Наприклад, спеціальна утиліта, що дозволяє зробити всі необхідні перевірки.

Жодних додаткових налаштувань у ній робити не треба. Достатньо лише скачати її на свій пристрій та просто встановити. Перед новою спробою підключення до бездротової точки рекомендується перезавантажити планшет.

Неправильні налаштування планшета

При роботі з планшетом можуть виникати різні збої, що заважають коректному використанню пристрою. У цьому випадку оптимальним варіантом буде повне скидання налаштувань. При цьому важливо розуміти, що така дія призведе до повного видалення всіх файлів, які знаходяться у внутрішній пам'яті, включаючи програми та дані для доступу.

Важливо! Щоб не втратити потрібні файли, перенести все необхідне на карту пам'яті або створити резервну копію в хмарному сховищі.

Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

Вимкнення MAC-фільтра

Фільтрування MAC-адрес — ще одна з можливих причин, через які пристрій не може підключитися до точки доступу. Вона означає, що деяким адресам, які можуть бути прописані в налаштуваннях, або, в принципі, всім MAC-адресам, заборонено доступ.

Для того, щоб виправити це, необхідно вимкнути фільтрацію та перезавантажити пристрій. Якщо все зроблено правильно, і причина була в цьому, після таких маніпуляцій планшет без проблем підключиться до потрібної точки доступу.

Особиста IP-адреса

Причина неможливості підключення до маршрутизатора може бути в отриманні некоректних IP-адрес. Або, якщо бути точніше, без їх роздачі.

Щоб перевірити такий параметр, необхідно знову увійти в налаштування роутера та перевірити режим DHCP. Саме він відповідає за те, щоб роздавати необхідні адреси всім пристроям, що підключаються до нього. Такий режим має бути увімкнено.

Важливо! У деяких випадках, щоб усі параметри працювали нормально, достатньо просто перезавантажити роутер.

Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

Перевірка каналів

Ще однією причиною, через яку планшет або телефон не може підключитися до роутера, є невідповідність каналів. Для того, щоб виправити це, необхідно зайти в налаштування роутера та встановити автоматичний режим. Це дозволить пристрою самостійно вибирати найбільш підходящий канал.

Неправильно встановлено режим підключення

Неправильно встановлений режим підключення також може спричинити неможливість встановлення зв'язку на планшеті з маршрутизатором. Усі налаштування, як і в більшості інших випадків, виконуються на роутері.

В основних параметрах необхідно зайти у вкладку «Бездротовий режим» та вибрати змішаний варіант. У цьому випадку підключення буде встановлюватися з пристроєм будь-якої версії вай-фаю.

Перезавантажити планшет

Цей спосіб усунення несправностей є найпростішим і при цьому досить ефективним. Адже причиною відсутності підключення може бути некоректна робота пристрою. І як тільки буде виконано його перезавантаження, всі необхідні настройки можуть перейти у правильний режим.

Перезапуск маршрутизатора

Як і будь-який інший пристрій, роутери схильні до збоїв у процесі роботи. Це стосується не лише бюджетних варіантів, а й моделей дорожчих. Втім, дешевші, звичайно, найчастіше можуть працювати некоректно.

Щоб упорядкувати всі основні налаштування, достатньо просто перезавантажити пристрій за допомогою кнопки, яка розміщена на корпусі.

Що означає повідомлення Wi-Fi мережа збережена

Буває таке, що сигнал роутера хороший, але при спробі підключитися до бездротової точки на екрані з'являється напис: «Збережено». Причин цього може бути кілька. І насамперед варто перевірити, чи дійсно пароль був введений правильно.

Планшет не підключається до вай-фай — можливі причини та їх вирішення

Причина також може бути у неправильно встановлених налаштуваннях безпеки або некоректній роботі роутера або планшета. Необхідно перезавантажити кожен пристрій і спробувати знову підключитися.

Особливості проблем із підключенням планшета до вай-фай у різних виробників

Слід сказати, що проблема з підключенням також може залежати від моделі пристрою та його виробника. Наприклад, бюджетні варіанти більше схильні до збоїв при роботі, а також встановлення на них некоректних версій вай-фаю.

Перш ніж купувати якийсь недорогий планшет, варто уважно вивчити всі основні параметри, про які будуть писати виробники. У деяких випадках може знадобитися прошивка планшета.

Причин, через які планшет може перестати ловити бездротові точки, може бути дуже багато. Але всі вони зазвичай виправляються досить швидко. Головне визначити, що саме могло спричинити таку помилку. Насамперед варто перезавантажити пристрої, а також перевірити правильність усіх введених даних. Це може дозволити оперативно виправити проблему та змусить включатись відповідні служби.

nBook
Додати коментар