Після оновлення Windows 10 не працює інтернет – що робити

Користувачі Windows 10 часто стикаються з проблемами, коли мережа починає працювати повільно і гальмувати. Це часто трапляється після встановлення останніх оновлень. Щоб вирішити цю проблему, необхідно розібратися, чому після оновлення Windows 10 не працює інтернет і що потрібно зробити, щоб відновити його роботу.

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Причини відсутності мережі

Виділяють кілька причин, через які Віндовс 10 не підключається до інтернету після встановлення останніх оновлень.

Не встановлено драйвер мережі

Якщо на персональному комп'ютері або ноутбуку не буде встановлено потрібний драйвер, пристрій не зможе пізнати підключений Ethernet шнур. Це призведе до неможливості підключення до Інтернету.

Щоб виправити ситуацію, можна спробувати відновити систему. Також допоможе оновлення або переустановка драйверів.

Блокування мережі антивірусом користувача

Ще одна причина, через яку підключення до Інтернету відсутня Windows 10 – використання антивірусів. Справа в тому, що деякі програми можуть блокувати доступ до інтернету.

Щоб відновити роботу мережі, доведеться перевірити налаштування антивірусу. Можливо, встановлено неправильні параметри блокування з'єднання.

Збій у інтернет-провайдера

У деяких випадках інтернет може бути відсутнім з вини провайдера. Постачальники інтернету регулярно стикаються з проблемними ситуаціями та урвищами на лінії, через які доведеться займатися ремонтними роботами. Під час ремонту частина може бути відключена від мережі. Тому, якщо довгий час не вдається підключитися до інтернету, треба зателефонувати провайдеру.

Неправильні налаштування параметрів мережі

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Щоб мережа Internet працювала стабільно, необхідно правильно налаштувати роутер, через який здійснюється підключення. Однак іноді користувачі встановлюють неправильні параметри і це призводить до неможливості підключення до Інтернету. Тому для усунення проблеми доведеться уважно перевірити налаштування маршрутизатора та за необхідності відредагувати їх.

Додаткова інформація! При зміні параметрів слід користуватися інструкцією до роутера.

Наявність шкідливого ПЗ

Якщо Windows 10 не підключається до Інтернету, на Вашому пристрої можуть стояти шкідливі програми. До таких програм можна віднести різне програмне забезпечення, яке умовно називається «чистильником» або «оптимізатором». Дані спеціалізовані утиліти, за неправильного підходу, можуть змінювати параметри персонального комп'ютера. Рекомендується видалити їх із пристрою, щоб у майбутньому не було проблем із мережею.

Встановлення невідповідних драйверів для картки

Досить часто люди стикаються з проблемою, коли ПК не бачить інтернет-кабель Windows 10. Поширена причина появи подібної ситуації — встановлення невідповідних драйверів у процесі оновлення операційної системи. Рекомендується повністю видалити драйвера та повторно їх повторно встановити, щоб пристрій зміг визначити невідомий Ethernet дріт.

Інструкція для усунення проблеми

Є кілька способів відновлення підключення до інтернету, якщо відсутня в Windows 10 через кабель і по Wi-Fi.

Вбудований засіб усунення несправностей Windows 10

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Windows 10 оснащена багатофункціональним та корисним помічником, який дозволяє усувати проблеми мережі. Щоб ним скористатися, треба зробити таке:

 1. Натиснути кнопку «Пуск».
 2. Перейти до «Параметри».
 3. Зайти до «Оновлення та безпека».
 4. Натисніть на вкладці «Усунення несправностей».

Після виконання вищезгаданих дій треба перейти до підпункту «Підключення до інтернету». Після цього програма автоматично знайде та усуне наявні неполадки.

Потрібно вимкнути брандмауер

Якщо у Віндовсі 10 не працює інтернет, необхідно відключити брандмауер. Досить часто саме через нього не вдається підключати комп'ютер до мережі. Щоб відключити його, треба зробити таке:

 1. Натиснути Win+R.
 2. Введіть команду «control».
 3. Перейти до розділу «Система та безпека».
 4. Зайти до «Брандмауера» і відключити його.

Після цього інтернет не повинен пропадати.

Перезапуск мережного адаптера

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Іноді можуть злетіти налаштування мережної карти, що призводить до відсутності підключення. У такому разі доведеться вручну перезавантажувати пристрій.

Робиться це так:

 1. Натиснути Win+R.
 2. У вікні вписати «cmd».
 3. У командному рядку прописати “ipconfig/renew”.

Важливо! Щоб застосувати внесені зміни, доведеться перезапустити комп'ютер.

Проксі-сервер

Іноді у Windows 10 проблеми з інтернетом виявляються лише під час відкриття певних сайтів. Деякі ресурси блокуються провайдером та відкрити їх можна лише за допомогою спеціального проксі-сервера. Встановити його можна на будь-який браузер.

Також можна скористатися браузером Опера, оскільки він має вбудований проксі.

Вимкніть розширений режим захисту

Деякі використовують Інтернет Експлорер, вбудований в операційну систему. У цьому браузері є функція «Розширений режим захисту», через яку можуть виникнути проблеми з Інтернетом. Щоб її вимкнути, треба перейти у вкладку «Додатково» та зняти галочку навпроти даного параметра.

Установки TCP/IP

Якщо після оновлення Windows 10 зник Інтернет, справа може бути в налаштуваннях TCP/IP. Щоб правильно все налаштувати, треба робити таке:

 1. Натиснути на поєднання клавіш Win + R і ввести у вікні «ncpa.cpl».
 2. Клацнути правою кнопкою миші по мережі і перейти в «Властивості».
 3. У вікні знайти TCP/IPv4 і зайти в параметри.

Важливо! Щоб мережа запрацювала, у вікні з налаштуваннями потрібно вибрати пункти «Отримати IP-адресу та DNS автоматично».

Мережева карта

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Одна з причин, чому поганий інтернет – неправильна робота мережевої карти. Щоб вона нормально функціонувала, її треба перезапустити. Для цього треба перейти в «Мережні підключення» і правою кнопкою мишки клікнути по з'єднанню, що використовується. У меню, що з'явиться, слід вибрати пункт «Вимкнути» і через кілька хвилин натиснути на «Включити».

Оновлення адаптера

Якщо на Windows 10 немає інтернету, необхідно спробувати оновити мережевий адаптер. Робиться це так:

 1. Натиснути клавіші Win+R.
 2. Прописати команду devmgmt.msc, щоб відкрити Диспетчер пристроїв.
 3. Знайти у списку обладнання мережеву картку.
 4. Клацнути по ній ПКМ та вибрати “Оновити драйвер”.

Після цього почнеться автоматичне скачування та встановлення останньої версії драйверів.

Зміна управління живленням

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Іноді інтернет перестає вмикатися через неправильні установки живлення. Щоб змінити їх, треба виконати такі маніпуляції:

 1. Перейти до Диспетчера пристроїв і відкрити вкладку «Мережні адаптери».
 2. Зайти до властивостей мережевої карти.
 3. Перейти до вкладки «Керування живленням».
 4. Прибрати галочку навпроти «Дозволити вимкнення пристрою».

Тепер мережевий адаптер не вимикатиметься.

Для довідки! Проблема найчастіше зустрічається на нетбуках та ноутбуках. За замовчуванням, операційна система налаштована так, що при низькому заряді батареї акумулятора вона відключає все «непотрібне» обладнання, у тому числі мережну карту і приймач Wi-Fi.

Видалення несумісного софту

Деякі користувачі встановлюють на персональні комп'ютери програми, які можуть конфліктувати один з одним. Йдеться про твікери та оптимізатори роботи ОС Windows. Щоб видалити їх, доведеться перейти у вбудовану системну утиліту “Встановлення та видалення програм”. З її допомогою можна позбавитися будь-якого встановленого софту на ПК.

Оновлення антивірусу

Люди, які використовують антивірус, часто стикаються із поганою роботою інтернету. Іноді таке трапляється через те, що на ПК встановлено не останню версію антивірусної програми. Тому необхідно регулярно оновлювати софт, щоб він коректно працював у Windows 10.

Борг перед провайдером чи аварія на лінії

Якщо людина встановила Віндовс 10 і не має інтернету, відразу ж починають грішити на операційну систему. Однак іноді все набагато простіше. Справа в тому, що часто мережа відсутня через брак грошей на рахунку. Тому необхідно перевірити, чи оплачено інтернет наступного місяця. Якщо ні, доведеться відвідати офіс провайдера та поповнити рахунок.

Якщо інтернет перестав працювати після чистої установки або переустановки Windows 10

Після оновлення Windows 10 не працює інтернет - що робити

Після переустановки ОС інтернет може перестати працювати. Найчастіше це пов'язано з відсутністю драйверів, які необхідні для правильного функціонування обладнання. Тому необхідно встановити драйвера на мережну карту або USB-модем, якщо використовується мобільний інтернет. Після цього робота мережі має відновитись.

Додаткова інформація! Диспетчер пристроїв можна переконатися у відсутності драйверів. Біля мережного обладнання стоятиме значок із знаком оклику.

Деякі люди стикаються із ситуацією, коли після оновлення Windows 10 пропадає інтернет. Перед вирішенням такої проблеми треба розібратися, чому вона виникає і що з цим можна зробити.

nBook
Додати коментар