Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link – як правильно налаштувати повторювач

Власники великих квартир та будинків стикаються з проблемою поганого сигналу в кімнатах, що знаходяться далеко від роутера. Щоб вирішити подібну проблему, можна встановити підсилювач Wi-Fi, який передаватиме сигнал від головного роутера. Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link здатний ретранслювати бездротову мережу, позбавляючи проблеми поганого покриття у приміщенні, яке розташоване далеко від роутера.

Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link - як правильно налаштувати повторювач

Що таке підсилювач Wi-Fi сигналу

Wi-Fi peпитepом називають окремі пристрої, що доповнюють роутер. Основною функцією ретранслятора вважається збільшення дальності поширення сигналу, що передається маршрутизатором.

Підсилювач доцільно використовувати не лише в офісних приміщеннях, а й у великих квартирах, котеджах. Після того, як репітер прийме сигнал від маршрутизатора, пристрій почне його передавати, розширюючи тим самим Wi-Fi мережі.

Ретранслятор, зовнішній вигляд якого нагадує роутер повинен підключатися до розетки. Прилад оснащений:

 • Ethernet-виходом;
 • кнопками керування;
 • антенами;
 • індикаторами, що сповіщають про рівень сигналів, що транслюються.

Зверніть увагу! Ряд моделей репітерів оснащені USB-входом, що дає можливість підключати зовнішні накопичувачі.

ТП-Лінк — підсилювач вай-фай, який найчастіше купують власники нерухомості. Швидкість передачі досягає 300 Мбіт/с.

Ретранслятор TP-Link розширює зону покриття та збільшує потужність сигналу бездротової мережі, усуваючи перебої з Інтернетом. Наявність порту Ethernet TL-WA850RE дозволяє підсилювачу виконувати функції бездротового адаптера, що дозволяє підключати дротові пристрої.

Wi-Fi Range Extender (розширювач діапазону вай-фай) забезпечує високу швидкість передачі даних. Власники пристрою можуть передавати відео високої якості, грати в ігри онлайн та прослуховувати об'ємні аудіофайли. Компактний і зручний корпус підсилювача дозволяє легко переставляти його в інше місце. Наявність функції збереження профілю дозволяє запам'ятати бездротову мережу, до якої раніше був підключений підсилювач.

Користувачі можуть легко збільшувати зону покриття бездротової мережі. Прокладати додатковий кабель не потрібно. Досить затиснути на кілька секунд кнопку WPS, розташовану на маршрутизаторі. Після цього потрібно натиснути кнопку Range Extender на ретрансляторі.

Порада! Для налаштування захищеного з'єднання з пристроями користувачів, слід додатково натиснути кнопку Pair.

Наявність порту Ethernet дає можливість підключати цифрові відеорекордери, переглядати передачі на інтернет-телебаченні, виконувати з'єднання з дротовими пристроями типу Blu-ray плеєрів і ігрових консолей.

Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link - як правильно налаштувати повторювач

Як підключити підсилювач вай-фай TP-Link? Нижче можна ознайомитись з покроковим керівництвом виконання цього процесу.

Підключення TL-WA850RE кнопкою WPS (QSS)

Більшість сучасних роутерів оснащені кнопками WPS, які відповідають за швидке підключення пристроїв. У цьому випадку, завдяки бездротовому зв'язку, користувач може уникнути паролів. Якщо після розгляду роутера кнопка WPS чи QSS було знайдено, слід дотримуватися інструкції:

 1. Включити ретранслятор у розетку.
 2. Натиснути одну із знайдених кнопок на роутері та затиснути на пару секунд кнопку RE, розташовану в центральній частині кругового індикатора на репітері.
 3. Після виконання описаних вище дій зона Wireless і RE, розташована на круговому індикаторі, почне блимати. Це свідчить про те, що бездротове мовлення увімкнено, і процес з'єднання роутера з ретранслятором був запущений.
 4. Після встановлення з'єднання зона RE перестане блимати і постійно світиться. Деякі сектори потужності сигналу також спалахнуть.

Важливо! Ретранслятор необхідно встановлювати у приміщенні, яке потрапляє до зони дії роутера.

Підключення за відсутності кнопки WPS (QSS)

Якщо необхідно налаштувати підключення підсилювача до роутера, а кнопка WPS на пристрої не була знайдена, слід підключити ретранслятор до ПК. Для підключення пристроїв у цьому випадку знадобиться перейти до панелі керування.

Підключення можна виконувати не тільки за допомогою вай-фай, але й за допомогою кабелю. В останньому випадку потрібно взяти патч-корд, який входить до комплектації підсилювача. У порт Ethernet потрібно вставити один кінець патч-корду. Другий кінець вставляється у порт ПК. Ретранслятор повинен бути включений в розетку. Підключення комп'ютера до однієї з бездротових мереж вимикається.

Якщо підключити ретранслятор потрібно Wi-Fi, користувач повинен знайти на ПК список мереж і вибрати мережу власного репітера. Після підключення до мережі необхідно відкрити браузер і перейти за адресою http://tplinkextender.net.

 1. У вікні авторизації, що відкрилося, слід ввести логін і пароль (admin і admin).
 2. Після цього користувач натискає на «Ок» і потрапляє на сторінку швидкого налаштування. Тут потрібно вибрати команду “Next”.
 3. У вікні користувач повинен вибрати регіон і натиснути на кнопку «Далі».
 4. Після пошуку доступних мереж, на екрані відобразиться список, в якому рекомендується знайти домашню вай-фай мережу і, поставивши поряд з нею галочку, натисніть на команду «Далі».

Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link - як правильно налаштувати повторювач

У випадках, коли ім'я мережі не було виявлено, необхідно оновити список або ввести SSID та МАС-адресу самостійно. Дізнатися ці дані можна на панелі керування роутера. Після того, як пароль буде набраний, слід клацнути на команду Finish. Як тільки процес з'єднання буде завершено, на екрані з'явиться напис Completed. Ретранслятор запам'ятовує настройки роутера, тому у разі повторного підключення пристрою користувачеві не потрібно буде повторно повторювати процедуру.

У разі введення даних вручну, необхідно натиснути на команду «Експортування налаштувань» і лише після цього можна клацнути на Завершення процесу. Дані будуть записані у файл, для відновлення якого потрібно перейти до папки «Системні інструменти».

У деяких випадках, наприклад, у разі виникнення несправності, може виникнути необхідність налаштування підсилювача. Нижче можна ознайомитися з основними налаштуваннями, які можуть знадобитися в процесі використання ретранслятора.

Для будь-яких налаштувань потрібно зайти в панель керування, яку можна знайти за адресою http://tplinkextender.net.

Перегляд стану та керування профілями

У меню, яке відкриється на панелі керування, потрібно вибрати розділ «Стани». Внесення змін до цього розділу недоступне, проте саме тут можна ознайомитися з інформацією про репітер і роутер, що використовується.

Для керування профілями, які відкриваються під час підключення до кожного з роутерів, необхідно перейти до розділу «Профіль». У вікні можна вводити персональне ім'я, яке відрізнятиметься від імені роутера. Також користувачеві відкривається можливість:

 • видалення неактуальних профілів;
 • підключення одного із профілів;
 • додавання нового профілю;
 • запровадження різних відомостей.

Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link - як правильно налаштувати повторювач

Оновлення прошивки

У розділі «Системні інструменти» можна оновлювати вбудоване програмне забезпечення, що потрібне у разі некоректної роботи пристрою або при додаванні нової функції у прошивку.

Для того, щоб оновити програмне забезпечення приладу, необхідно перейти на офіційний сайт виробника та завантажити прошивку. Після цього можна завантажити файл за допомогою кнопки «Огляд».

Скидання до заводських налаштувань, перезавантаження та резервне копіювання

Якщо виникають проблеми з підключенням до роутера, перейдіть до розділу «Заводські настройки». При виборі команди «Відновлення» можна скинути раніше встановлені параметри та повернутися до початкових.

У разі тривалого встановлення параметрів, фахівці рекомендують робити резервне копіювання для того, щоб мати можливість зберігати файли з параметрами та відновлювати налаштування. Запуск відновлення не потрібно відключати пристрій, який здатний посилити сигнал вай-фай, щоб не спровокувати поломку репітера.

Зверніть увагу! Для усунення деяких недоліків у роботі ретранслятора, можна перезавантажити пристрій.

Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link - як правильно налаштувати повторювач

Що робити, якщо Wi-Fi повторювач втрачає зв'язок із роутером

У випадку, коли зв'язок з роутером постійно втрачається, користувач бажає якнайшвидше усунути проблему. Нижче можна ознайомитися з різними способами, які можуть допомогти у вирішенні цієї проблеми. Зіткнувшись із втратою зв'язку з роутером, фахівці рекомендують користувачам:

 1. Провести перезавантаження кожного пристрою. Це найпоширеніший варіант, який допомагає вирішити безліч неприємностей. Роутер необхідно відключити на кілька хвилин і знову підключити. Аналогічні дії робляться з ноутбуком, телефонами, планшетами та підсилювачами, підключеними до мережі. Часто даних маніпуляцій вистачає усунення нестабільного зв'язку.
 2. Знайти джерело проблеми. Насамперед слід провести перевірку роутера. Доцільно підключити його до інших пристроїв та поспостерігати. Якщо з іншими пристроями подібної неприємності не виникає, значить проблема в маршрутизаторі. Якщо сигнал знову зникає, причиною може бути несправність роутера.
 3. Підключити кабель мережі до пристрою, з яким виникають проблеми. У цьому випадку необхідно приєднати до ноутбука інтернет безпосередньо від провайдера. Участь роутера у разі не требуется. Нерідко погане з'єднання з інтернетом виникає з вини провайдера.
 4. Змінити канал мережі. Часто пристрої, налаштовані одну частоту і які працюють у одному радіусі, починають створювати перешкоди, які призводять до проблем з Інтернетом. Особливо часто неприємність виникає, якщо хтось із людей, які живуть по сусідству, встановив роутер, що функціонує на тому ж каналі. Зміна власного каналу у разі допоможе усунути несправність.
 5. Оновити програмне забезпечення роутера. Використання застарілої прошивки провокує виникнення глюків. Досягти стабільного функціонування пристроїв можна після того, як користувач виконає оновлення мікропрограми.

Якщо зв'язок з роутером втрачається в моменти, коли відбувається завантаження з торрента, з мережею працює багато пристроїв одночасно або під час проходження рівнів нової онлайн гри, причина може бути в потужності роутера.

Підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link - як правильно налаштувати повторювач

Важливо! За слабкої потужності приладу велике навантаження стає причиною виникнення глюків та перебоїв з інтернетом.

Пристрій не може впоратися із завданнями, які покладені на нього. Вирішенням неприємності в цій ситуації може стати тільки придбання нового роутера, потужність якого буде значно вищою за старий пристрій. Також можна знизити навантаження, відмовившись від онлайн ігор та завантаження інформації з торрента.

Ретранслятор стане справжнім порятунком власників великих котеджів та офісних приміщень, які часто страждають від проблем з інтернетом, що виникають у приміщеннях, віддалених від розташування основного роутера. Запропоновані у статті способи підключення підсилювача до роутера допоможуть впоратися з даним завданням кожному користувачеві ПК.

nBook
Додати коментар