Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Оператори мобільного зв'язку не завжди можуть забезпечити бездротових абонентів стабільним високошвидкісним з'єднанням. На нього впливають особливості місцевості та обладнання користувача. Виходом із цієї ситуації може стати покупка репітера або підсилювача сигналу, проте вони бувають різних типів, що підходять не всім пристроям. За наявності певних матеріалів можна виготовити універсальний підсилювач мобільного інтернету своїми руками, який відповідатиме стандартам 3 та 4 поколінь мобільного зв'язку.

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Причини слабкого сигналу

Поганий зв'язок проявляється в низькій швидкості та обривах з'єднання. Якщо інтернет надається через SIM-картку оператора, то, крім переривання розмови по мобільнику, це може виражатися в поганій чутності або її періодичній відсутності. Найчастішими причинами низької якості зв'язку є:

 • Місцезнаходження джерела сигналу великій відстані. Це погіршує з'єднання на дачах та у сільській місцевості.
 • Знаходження модему в будівлі з масивними стінами та армованими вікнами, що екранують бездротове з'єднання.
 • Сусідство з високою кількістю таких будівель, якими характеризуються промислові райони та житлові масиви з висотками.
 • Значна кількість металу у конструкції будівлі, що є частим явищем у торгових центрах та супермаркетах.
 • Прийом сигналу з приміщень нижче за рівень землі, де можуть розташовуватися парковки, офіси або майстерні.

Іноді причинами низькоякісного з'єднання є несправності обладнання, що приймає. Це може бути механічне пошкодження телефону, смартфона, модему або планшета, а також застаріле або вийшло з ладу програмне забезпечення.

Зверніть увагу! Також перешкоди можуть спричинити чохли на металевій основі.

Що таке посилення сигналу і як його досягти

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Якість зв'язку знижується як через віддаленість від стільникової вежі, так і через перешкоди і спотворення, яким піддається випромінювання базової станції в місцевості з екрануванням. Посилення сигналу є його трансляцію з області хорошого або достатнього покриття на сусідню територію з поганим або відсутнім доступом до нього.

Принцип поліпшення якості передачі полягає у захопленні сигналу спеціальною антеною. Він коригується і передається за допомогою коаксіального кабелю або відразу на пристрій користувача, що здійснює передачу у відповідь по тому ж кабелю, або на репітер при його використанні. Це також називається ретранслятором пристрій створює область стабільного покриття вхідного сигналу, повертаючи у відповідь тим же шляхом.

Важливо! Під підсилювачем сигналу і репітером часто мають на увазі те саме, проте між ними є різниця.

Конструкція підсилювача та принцип роботи

Стандартний підсилювач сигналу може забезпечувати з'єднання тільки для одного пристрою. Відповіддю на питання, як посилити сигнал інтернету на телефоні своїми руками є спеціальна антена. Вона приймає випромінювання, фільтрує та посилює його до задовільного діапазону частот.

Оброблений сигнал передається далі на модем, шлюз GSM, планшет, телефон та подібні приймальні пристрої користувача. Як правило, передача з підсилювача та назад здійснюється кабельним шляхом, що не завжди буває зручно.

Яку швидкість можна отримати за допомогою репітера

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Повторювач або бустер, що є більш складним пристроєм, призначений для встановлення стабільного бездротового з'єднання на території, що охоплюється ним. Його функції включають як прийом сигналу з базової станції та її обробку (посилення), а й роздачу інтернету.

Підсилювальна антена може підвищити швидкість зовнішнього з'єднання до встановленого тарифом максимуму. Якісний повторювач здатний досягти ідентичного результату, при цьому можливі незначні втрати швидкості, спричинені роздачею інтернету.

Зниження інтенсивності передачі (крім її розподілу на кількість підключених пристроїв) та додаткові опції обумовлені параметрами моделі пристрою. Двохдіапазонний бустер, наприклад, здатний вдвічі покращувати швидкість обміну даними у внутрішній мережі, отримуючи та передаючи сигнал одночасно.

Корисна інформація. Зовнішня антена ретранслятора має бути звернена точно до вежі стільникового покриття.

Антена репітера

Якість посиленого бустером з'єднання залежить від його моделі так само, як і від антен пристрою. Вони бувають двох типів. Донорна або спрямована на будь-які погодні умови, вона ловить сигнал зовні від вежі стільникового зв'язку. Чим вище їх мають, тим більше його можна поліпшити.

Внутрішня, також називається сервісною, антена забезпечує зону покриття репітера. Вона кріпиться на стелі чи стіні приміщення.

Зверніть увагу! Під час вибору антени слід враховувати, який діапазон частот вона підтримує.

Ринок пропонує широкосмугові та однодіапазонні антени. Якщо перші працюють з усіма стандартами мобільного зв'язку (у межах 700-2700 МГц), другі можуть ловити та посилювати лише деякі з них (наприклад, для 3G інтернету виділено діапазон 2100 МГц, а зв'язок GSM працює на частоті 900 МГц).

По дії антени бувають вузькоспрямованими та круговими. Спрямована дія більш ефективна для зовнішньої передачі сигналу, тоді як його трансляція у певному радіусі краще підходить для створення покриття.

Різновиди конструкції, активні та пасивні підсилювачі сигналу

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

У деяких випадках для покращення якості зв'язку достатньо однієї антени. Вони можуть збільшити сигнал на відстані до 40-50 км. від джерела покриття і відносяться до пасивних підсилювачів.

Більш ефективні активні репітери здатні забезпечувати з'єднання з вежею на відстані до 120 км. Їх найпотужніші моделі встановлюють на дахах будинків та у громадських місцях. Існують і мобільні види пристрою, призначені, наприклад, для поїздок у транспорті.

У конструкцію ретранслятора або бустера входять антени зовнішні та внутрішні, сам пристрій обробки та роздачі випромінювання, а також необхідні кабелі та роз'єми.

Додаткова інформація. Наведені показники дальності передачі можуть бути різними залежно від специфікації обладнання. Сигнал може бути слабшим і в місті і в селі у разі перешкод між вежею та антеною підсилювача, і при довгому кабелі між ними. Чим він коротший, тим ефективнішим буде передача.

Як зробити підсилювач GSM сигналу своїми руками

Підсилювач сигналу стільникового зв'язку та інтернету для дачі своїми руками можна зробити з доступних і недорогих матеріалів. Інструкція для саморобної антени GSM підійде і для пасивного елемента конструкції повторювача, забезпечуючи найкращий доступ до інтернету та мобільної мережі.

Як зробити репітер самотужки: найбільш популярна схема

Слід враховувати, що неправильно зібрані саморобні підсилювачі можуть не лише не збільшувати сигнал, а й порушити роботу базової станції. Для виготовлення самого репітера знадобляться спеціалізовані знання та навички. Наведені нижче відомості описують процес монтажу системи покращення якості зв'язку із заводським бустером.

Підготовка до збирання

Зробити найпростішу саморобну антену для захоплення передачі GSM можна з наступних компонентів:

 • кабель коаксіальний не більше 10 м завдовжки;
 • пластик (опціально);
 • шматок дроту не з міді завдовжки від 30 до 40 см;
 • кріплення;
 • блок сполучний;
 • стрічка ізоляції;
 • полімерна труба (20 див).

Ті, що з'єднуються з інтернетом через модем, можуть скористатися ще більш простою схемою для посилення сигналу стільникової вежі. Для цього пристрій його протилежною до підключення стороною зазвичай не повністю поміщають у банку з-під консервів, друшляк та подібні ємності паралельно їх днищу. Деякі любителі роблять отвір у стінах консервних банок. Після установки антени там, де краще ловить сигнал (це можна легко перевірити, наприклад, висунувши туди руку з айфоном), до модему підключають звичайний USB-подовжувач. І тут довжина дроту теж має значення.

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Створення антени

Покроковий процес складання пасивного підсилювача стільникового зв'язку та інтернету своїми руками:

 1. Дріт згинають посередині з кутом 90°, потім його сторони згинають посередині один до одного з таким самим кутом. Зігнутий відрізок повинен утворити ромб.
 2. Кінці дроту згинають до центру ромба і приєднують до них блок так, щоб він був доступним для підключення.
 3. Щоб підключити дріт, полімерну трубу ріжуть уздовж з одного боку і роблять отвір для кріплення навпроти.
 4. З одного боку коаксіального кабелю зчищають зовнішню ізоляцію, підключаючи до з'єднувального блоку його внутрішній та зовнішній провідники.
 5. З іншого боку кабелю та пластику роблять підключення.

Дотримання інструкції забезпечить додаткові стовпчики потужності сигналу на смартфоні.

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Місце встановлення репітера

Готову антену слід розмістити на даху будинку або стовпі при задовільному доступі до мережі, направивши її до вежі стільникового зв'язку. Якість з'єднання, що надається ретранслятором, теж залежить від його розташування, так як він схильний до впливу навколишнього середовища. Поруч небажана присутність пристроїв, що створюють перешкоди. Для монтажу підсилювача крім антени потрібні:

 • сам повторювач;
 • конектори та розгалужувачі.

Зверніть увагу! Запуск непідключеного до зовнішньої антени бустера може призвести до його несправності. Перед цим необхідно переконатися у чистоті та збереженні роз'ємів приладу.

Увімкнений пристрій може вийти з ладу, якщо відключити радіочастотні дроти при подачі струму на нього. При частих стрибках електроживлення повторювач слід захистити фільтром.

Температура

Рекомендовані умови для будь-якого ретранслятора є кімнатні. Хоча приміщення має опалюватися, не можна обладнати репітер ближче ніж на метр батареї.

Налаштування підсилювача

Підсилювач мобільного інтернету своїми руками

Підключати і конфігурувати ретранслятор потрібно за інструкцією, що додається. Його коефіцієнт посилення має бути відрегульований до значень 15-20 Дб. Налаштування пристрою виконують в автоматичному режимі та вручну.

 • У першому випадку значення коефіцієнта поліпшення підлаштовується до сигналу вежі стільникового зв'язку.
 • У другому випадку налаштування здійснюється за допомогою потенціометра та пошуку оптимального положення антен.

Інтернет та мобільний зв'язок міцно інтегрувалися у всі сфери людського життя. Слабкий сигнал і перешкоди можуть завадити відпочинку, дозвілля та викликати проблеми на роботі. У продажу є багато пристроїв, які допомагають забезпечити якісний доступ до мережі, однак у багатьох випадках можна обійтися набагато меншими витратами. Підсилювач інтернет сигналу зібраний своїми руками з дотриманням інструкції та нюансів дозволить насолоджуватися інтернетом та за межами області достатнього покриття.

nBook
Додати коментар