Оптимізуйте своє інтернет-з'єднання за допомогою цих 6 порад

Оптимізуйте своє інтернет-з'єднання за допомогою цих 6 порад

Відсутність хорошого інтернет-з'єднання у вашій спальні або будь-якому іншому місці в будинку може бути більш ніж дратівливим і викликати гнів. Це може статися через те, що сигнал WiFi з різних причин втрачається до того, як він досягне ваших пристроїв, і це уповільнює швидкість інтернету. У будь-якому разі важливо знати, що не завжди в цьому винна компанія, з якою ми уклали договір на обслуговування. Отже, які є способи покращити та оптимізувати наше інтернет-з'єднання?

Поліпшити своє інтернет-з'єднання дуже просто

Збільшення швидкості інтернет-з'єднання, чи то на комп'ютері, ноутбуці, смартфоні чи інших пристроях, — завдання не з легких, оскільки існує безліч факторів, які можуть сповільнити роботу вашого з'єднання. Але це не означає, що це складно, як вважалося ще кілька років тому.

Це пов'язано з тим, що сьогодні ми можемо розраховувати на різні способи та інструменти, які дозволяють нам не тільки оптимізувати підключення до інтернету, але й стабілізувати його таким чином, щоб воно було доступним та задовільним для всіх. У більшості випадків зниження продуктивності відбувається тому, що маршрутизатор досягає своїх меж.

Іншими словами, з'єднання йде з точки, яка часто знаходиться далеко від тих місць, де вона необхідна. Хороша новина полягає в тому, що перш ніж діставати гаманець, ви можете спробувати кілька порад, наведених нижче, щоб прискорити роботу в інтернеті.

Якими способами ми можемо покращити інтернет-з'єднання?

Справа в тому, що інтернет потрібний нам не тільки для відпочинку та розваг, але й для роботи, навчання, отримання інформації та навіть управління особистими фінансами.

Також варто відзначити, що інтернет іноді може «зависнути» серед потокового мовлення або відеоконференції, здавалося б, без жодної причини. Хороша новина полягає в тому, що вирішення цих проблем може бути дуже простим.

Оптимізуйте своє інтернет-з'єднання за допомогою цих 6 порад

Не перенасичуйте з'єднання

Перше, що необхідно зробити, це переконатися, що ви не перевантажуєте своє інтернет-з'єднання. Всі пристрої, підключені до однієї мережі, мають однакову швидкість, тому чим більше пристроїв, тим нижча швидкість і якість з'єднання.

Але все залежить від того, що ви робите на кожному з цих пристроїв, тобто. скачування та завантаження файлів у хмару — це не те саме, що, наприклад, простий перегляд відео онлайн.

Перезавантажте маршрутизатор

Це найпростіший і найчастіше найефективніший метод. Причиною несправності може бути проблема з лінією або проблема зв'язку з вашим постачальником послуг інтернету. Тому рекомендується вимкнути маршрутизатор натисканням кнопки живлення та знову ввімкнути його через кілька хвилин.

Крім того, для оптимізації інтернет-з'єднання можна спробувати відключити пристрій від мережі та увімкнути його через 2-3 хвилини. Якщо після перезапуску проблема залишається, ви можете звернутися до інструкції роутера, щоб з'ясувати, чи є якась несправність. І якщо вона пов'язана з несправністю маршрутизатора, вам слід замінити його або якщо на нього поширюється гарантія, віддати його в сервісний центр.

Оптимізуйте інтернет-з'єднання, змінивши розташування маршрутизатора

В ідеалі ви повинні розмістити роутер у центральній, трохи піднятій позиції. Це дозволить вам більш ефективно розподілити інтернет-з'єднання та охопити більше зон вашого будинку чи офісу.

Також рекомендується по можливості уникати перешкод та джерел перешкод. У деяких випадках різниця може бути величезною. Пам'ятайте, якщо ви розмістите його з одного кінця і в низькому місці, то у вас з'являться мертві зони з відсутністю інтернет-з'єднання.

По можливості використовуйте кабель мережі

Ще один добрий варіант – використовувати мережевий кабель, коли це можливо. Це забезпечить максимальну швидкість та мінімальну затримку. Найкращим є пряме підключення до інтернету, що гарантує швидкість не менше 1 Гбіт/с. Неважливо, який у нас кабель – Cat5e, Cat 6 або вище, завжди рекомендується використовувати мережевий кабель, щоб підключитися до інтернету та мати найкращу швидкість.

Оптимізуйте своє інтернет-з'єднання за допомогою цих 6 порад

Перевірте конфігурацію за допомогою веб-інтерфейсу

З іншого боку, замість того, щоб, наприклад, переміщати маршрутизатор, ми можемо перевірити його конфігурацію, оскільки він може надавати послуги, які не відповідають нашим потребам. Хоча більшість сучасних маршрутизаторів автоматично вибирають оптимальну конфігурацію для вашого будинку, ми можемо перевірити це.

Це можна зробити вручну, наприклад, за допомогою веб-інтерфейсу маршрутизатора, доступ до якого здійснюється через комп'ютер. Зверніться до інструкції вашого інтернет-провайдера, щоб дізнатися, як це зробити.

Очистити кеш

Система доменних імен (DNS) здавалося б дуже технічним терміном, але насправді це основний інструмент для перегляду веб-сторінок. Щоб оптимізувати час з'єднання, операційні системи, такі як Windows та MacOS, запам'ятовують вже відвідані та дозволені адреси.

Ця пам'ять називається кеш DNS. Очистити кеш DNS або видалити збережені дані може бути корисним як для кібербезпеки, так і для швидкості роботи в інтернеті.

nBook
Додати коментар