Низька швидкість інтернету – вихідна та вхідна

Неприємне явище, таке як низька швидкість інтернету, може виникати через безліч причин. До її джерел відносять дисфункцію маршрутизатора, неправильні установки мережі, обмеження провайдера. При правильному підході проблема легко вирішується, найважливіше – знайти першопричину неполадок.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Основні причини зниження швидкості інтернету

Користувачі часто цікавляться на форумах, чому вони мають невелику швидкість інтернету. Зниження швидкісного режиму пов'язують:

 • з наявністю в комп'ютері шпигунського ПЗ та вірусів;
 • засміченням кеша браузера;
 • одночасним відкриттям кількох десятків вкладок;
 • постійним оновленням програм;
 • рекламними блоками на сайтах.

Важливо! Іноді уповільнення передачі та отримання даних з'являються на тлі застарілого комп'ютера.

Зовнішні фактори, що впливають на швидкість підключення

Низька швидкість прийому та віддачі інтернету пов'язана:

 • з показниками пропускної спроможності каналу провайдера;
 • завантаженням лінії;
 • якісними характеристиками зв'язку та особливостями хостингу;
 • географічною віддаленістю сайту;
 • справністю кабелів, модему, комплектуючих персонального комп'ютера та ін.

Іноді виникнення неполадок пов'язане з часом і частотою відкриття безліччю користувачів одного і того ж ресурсу.

Важливо! Повільне відкриття одного сайту і прискорене другого виникає від розташування сервера, новизни хостингу.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Як правильно визначити проблему

Існує кілька першоджерел невеликих, поганих швидкостей, які не можуть відповідати заявленим постачальником даних. До основних відноситься відсутність догляду за браузером. Для збереження швидкого швидкісного режиму переміщення в Інтернеті необхідно:

 • регулярно очищати кеш;
 • позбавлятися старих файлів cookies та інформації з сайтів;
 • проводити оновлення браузера;
 • зменшити кількість активних плагінів.

Важливо! При дотриманні вищевказаних пунктів під час роботи в мережі не виникатиме дискомфорт, а швидкість не почне зменшуватись у невідповідні моменти.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Проблеми мережного обладнання

Правильне налагодження основних елементів до роботи у мережі Internet допомагає вирішити частину питань зі збоями. Список компонентів представлений:

 • мережевою картою;
 • кабелем;
 • роутером.

При поломці одного або одночасно всіх ключових компонентів швидкість впаде нанівець. Користувач повинен регулярно проводити перевірки на їхню справність, оновлювати програмне забезпечення обладнання.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Проблеми на лінії

При роботі з мобільним інтернетом власники гаджетів забувають про обмеження щодо трафіку. Зв'язок із мережею пропадає в найнепотрібніші моменти: при спілкуванні в соціальній мережі, по Скайпу, при стрибку ігор або перегляду фільму. Джерелом зупинки послуги стає перевищення ліміту інтернет-трафіку. У цьому випадку слід чекати наступного дня (для відновлення швидкісних показників) або включати додаткові пакети із зайвими гігабайтами.

Важливо! Іноді питання виникають на тлі поломок обладнання компанії, яка надає послуги. Користувачеві доведеться чекати відновлення працездатності обладнання провайдера та повернення колишньої швидкості.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

“Зайві” користувачі Internet

Не всі власники ноутбуків згадують необхідність установки пароля на Wi-Fi. Іноді падіння швидкісних показників пов'язане із приєднанням сторонніх пристроїв до домашньої лінії. Щоб уникнути подібних ситуацій, достатньо виставити пароль на зв'язок – такий підхід завадить сусідам завантажувати музику та фільми через чужий вай-фай.

Важливо! Аналогічна ситуація виникає і при одночасному приєднанні до лінії всіх пристроїв будинку, що вимагають інтернету. Після завершення роботи з окремими пристроями їх краще відключати.

Автооновлення операційної системи та встановлених програм

Автоматичне оновлення зручне, але може грати у злі жарти. Система не попереджає про початок процесу, коли оновлюється одна з програм. При скачуванні об'ємного файлу (Віндовс та ін.) втрата складе кілька гігабайтів, що відчутно відгукнеться на тарифи з обмеженою кількістю даних. Інші користувачі зіткнуться з незручністю тривалого очікування завершення закачування.

Важливо! Фахівці рекомендують вимикати оновлення автоматично. Отримувати нові версії можна у зручний час, коли не потрібний терміновий вихід на бездротову лінію.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Перевантаження каналу іншими програмами

Несправності виникають на тлі одночасного включення різних додатків, подібні навантаження негативно впливають як на з'єднання, так і на MacBook. Після завершення роботи з однією утилітою та переходу до іншої необхідно відключати попередню. Багато активних процесів уповільнюють роботу, провокують падіння показників швидкості.

Проблеми комп'ютера: шпигунське програмне забезпечення, віруси та інші програми

У кожній операційній системі є захисник, призначений для зупинки та відображення зовнішніх атак. Багато гаджетах встановлені повноцінні антивірусні програми, які у окремих випадках починають обмежувати порти, використовувані каналом. Проблеми помітні при роботі з торент-додатками, вони виникають через слабку сумісність з P2P-протоколами, провокуючи різкі стрибки швидкісних показників.

Спроби відключити антивірусне ПЗ призведуть до вірусних атак і уповільнення швидкості, скачування важливої інформації та відправлення її третім особам. Програмісти рекомендують тимчасово відключати захисника, особливо за потреби закачати об'ємний файл з торрента.

Зазначені особливості мають непрямий вплив на працездатність віртуальної лінії, а додаткове навантаження пам'яті уповільнює функціональність додатків. Навіть за нормальної швидкості інтернету постійне перенавантаження процесора призведе до відкриття веб-браузера на кілька хвилин. Такі збої відображаються на переміщенні сайтів у мережі, уповільненому їх відкритті або відмови від завантаження.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Час доби та погодні умови

Погода – єдиний фактор, на який неможливо впливати за власним бажанням. При непогоді сітка працює нестабільно, викликаючи неполадки у бездротовому та домашньому підключенні. Потрібно намагатися реально оцінювати погодні умови та можливості лінії, звіти та важливі повідомлення не потрібно відкладати на пізній вечір, особливо у разі попередження від синоптиків про грозу.

Важливо! Користувач повинен пам'ятати, що більшість людей активно відвідують соціальні мережі та сайти у вечірній час. Так що можна не розраховувати на максимальні показники потужності Internet у цей період і входити раніше.

Планувальник пакетів “QoS”. Що це таке і як вимкнути пропускне обмеження

Під Quality of Service розуміють функціонал розподілу трафіку, який розподіляється за пріоритетом обслуговування, заздалегідь заданим в адаптері. Такий підхід допомагає пристрою настроювати пропускну здатність і розподіляти навантаження в локальній сітці.

Для відключення планувальника пакетів необхідно виконати нескладний алгоритм:

 1. Після натискання на «пуск» потрібно клікнути по блоку «виконати» і в рядку, що з'явився на дисплеї, ввести «gpedit.msc», дія підтверджується кнопкою «Enter».
 2. Після запуску консолі Microsoft у підрозділі “конфігурація” вибираються “адміністративні шаблони”, потім необхідно “мережі” переміститися в “планувальник пакетів QoS”.
 3. При запуску утиліти в списку вибирається пункт «обмеження резервної пропускної спроможності», встановлюється галочка біля ярлика «включено», у спеціальній графі прописується значення «нуль».

Важливо! Налагодження допоможе збільшити пропускну здатність від 10 до 15%.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Інструменти для перевірки швидкості інтернету

Щоб дізнатися, які причини змушують лінію гальмувати, обривати скачування, плавати, використовують окремі сайти, що надають можливість безкоштовної перевірки фактичної швидкості з'єднання. Знайти сторінки можна через пошукові системи, окремі програми-тестувальники працюють після скачки або встановлення плагінів на ноутбук.

Фахівці радять зробити кілька незалежних повних тестувань та вивести середні дані. Різні програми рідко дають ідентичні результати, тому такий підхід є доцільним. Для проходження тесту краще вибирати найзавантаженіший час і найближчий по географічному розташування сервер. Виконання вказівок допоможе одержати максимально точну інформацію.

При порівнянні фактичних та заявлених можливостей лінії не слід забувати, що провайдер вказує найвищі параметри. Вони реєструються за відсутності явних обмежень, які раніше згадувалися.

При використанні безлімітних тарифів слід пам'ятати про чинні обмеження, закінчення місячного або добового ліміту призведе до падіння швидкісних показників. За бажання отримати швидку лінію необхідно уточнити умови у провайдера. Завжди є вигідні варіанти, менш рекламовані, ніж основні. У разі потреби можна змінити регіонального постачальника послуг.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Що робити, якщо знизилася швидкість інтернету

Користувачі стикаються з питанням, що робити, якщо слабкий інтернет. Самостійне збільшення показників залежить від джерел збою, фахівці ділять їх на дві основні підгрупи:

 • через провайдера;
 • дій користувача.

Якщо проблеми виникають з вини одержувача послуг, вплив на ситуацію відбувається без використання сторонніх ресурсів. Для стабілізації застосовується кілька дій:

 • встановлення нового інтернет-браузера допоможе покращити роботу з мережею – будь-яке ПЗ з часом дає збої, без заміни на іншу версію з видаленням попередньої успіху досягти складно;
 • відключення торентів – роздача файлів здатна захоплювати значну частину вихідного трафіку, виправити роботу сітки можна їх відключенням;
 • пофіксувати справність обладнання – відключення та повторне під'єднання допомагає встановити наявність неполадок, для виконання завдання достатньо підключить ноут через кабель до роутера і слідкувати за змінами у показниках, якщо дані сильно відрізняються, необхідна покупка нового обладнання;
 • заміна каналу мовлення – проводиться через маршрутизатор, що дозволяє перейти на іншу, більш вільну лінію;
 • зниження навантаження на ПК – проводиться за допомогою зупинки всіх працюючих програм, дія допоможе стабілізувати лінію, прискорити відкриття сайтів;
 • внутрішнє очищення пристрою — видалення бруду і пилу, що накопичився, дозволяє апаратурі нормально функціонувати, без перегрівання і зайвої напруги;
 • вивчення можливостей гаджета – у кожного пристрою свої показники, застарілі версії значно обмежують швидкість мережі, якщо причина в старому ноуті необхідна покупка нового.

Важливо! За відсутності очікуваних результатів від проведених процедур, користувач подає заявку в технічну службу провайдера. Майстер, що прийшов, швидше визначити першоджерела збоїв, підкаже кращі варіанти їх усунення або проведе налагодження апаратури на місці.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Як швидко відновити швидкість інтернет-з'єднання

Для нормалізації швидкісного з'єднання користувач повинен дотримуватись наступних рекомендацій:

 • своєчасно відключати рекламні банери, розташовані у веб-браузері – за допомогою сторонніх, вбудованих програм або плагінів;
 • не забувати про внесення абонентської плати за послуги;
 • користуватися лише перевіреними оглядачами від відомих розробників для відвідування мережі;
 • скачати та встановити топову антивірусну програму, здатну захистити обладнання від зовнішніх вірусних атак.

Виправлення повільної роботи проводиться за вказаними вище пунктами. Точне виконання рекомендацій, їх регулярне застосування дозволить апаратурі видавати максимальні значення.

Низька швидкість інтернету - вихідна та вхідна

Загальні поради щодо підвищення продуктивності в мережі

Для зміни показників працездатності необхідно перевірити кількість встановлених програм, що забирають багато трафіку та влаштовують оновлення практично щодня. Список паразитують на швидкісному показнику утиліт представлений:

 • програмами, призначеними для швидкого обміну повідомленнями;
 • торентами;
 • продукцією від компанії Adobe;
 • веб-браузерами;
 • окремим системним програмним забезпеченням.

Важливо! В окремих випадках проблема великої витрати трафіку пов'язана із зараженням вірусами.

Перевірити наявність непотрібних програм можна за допомогою «командного рядка», а видалити їх — за допомогою «диспетчера завдань». Фахівці користуються спеціальним ПЗ, що виявляє і заморожує активність утиліт, що поглинають трафік. До них належать Process Killer, Process Hacker.

nBook
Додати коментар