Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Користувачі ноутбуків часто стикаються з проблемами підключення до Інтернету. Найчастіше їх ноутбук не підключається до Wi-Fi. Через це не вдається отримати доступ до глобальної мережі. Перш ніж серйозно зайнятися усуненням цієї проблеми, треба розібратися з тим, чому вона з'являється і як її можна позбутися.

Чому не вдається підключитися до вай-фаю: опис основних проблем

Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Існує кілька основних причин, чому ноутбук не підключається до Wi-Fi.

Неправильно введений ключ безпеки

Найчастіше не вдається отримати доступ до бездротового підключення через неправильно введений пароль. Більшість користувачів вирішують захистити підключення спеціальним ключем безпеки, який обмежує доступ до інтернету стороннім людям. Тому перш ніж приєднуватися до тієї чи іншої точки доступу, треба дізнатися про її точний пароль.

Важливо! Найчастіше стандартний пароль вказується на корпусі роутера.

Неправильно настроєна операційна система

Не завжди користувачам не вдається підключитися до Wi-Fi через неправильно введений пароль. Також таке трапляється через некоректні установки Віндовс. Найчастіше це відбувається, якщо на роутері в налаштуваннях домашньої мережі змінили ім'я та пароль. У цьому випадку доведеться самостійно перевірити, які параметри підключення використовуються у Windows.

Щоб швидко відновити оптимальні налаштування, треба на нетбуку або ноутбуку видалити мережу вай-фай і створити нове підключення. Для цього доведеться перейти в налаштування мережі.

Проблеми з роутером

Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Іноді ноутбук може бачити мережу, але він не може підключитися до неї. У разі відсутність з'єднання часто пов'язують із проблемами за роутера. Можливо, на ньому скинулися налаштування, що призвело до появи проблем. Під час огляду настройок слід звернути увагу на такі пункти:

 • Стандарт вай-фай. У цьому полі має бути обраний параметр IEEE 802.11a, завдяки якому вдається збільшити швидкість передачі даних до 55 Мбіт.
 • Тип шифрування. Цей параметр відповідає за надійність шифрування. Рекомендується використовувати WPA2.
 • Канал. Рекомендується вручну просканувати всі канали, щоб вибрати найзавантаженіший.

Важливо! Щоб не витрачати час на зміну певних налаштувань, можна просто скинути їх до початкового стану.

Способи усунення проблеми на Windows 7, 10

Є кілька порад, які допоможуть підключити ПК та ноутбук до вай-фай.

Перезавантаження

Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Не обов'язково робити щось серйозне, щоб відновити роботу мережі. Іноді досить просто перезавантажити ноутбук. Виділяють кілька способів, за допомогою яких можна швидко здійснити перезавантаження пристрою:

 • За допомогою меню “Пуск”. Найчастіше перезавантаження ноутбуків та персональних комп'ютерів здійснюється саме цим способом. Щоб перезавантажити пристрій, треба натиснути кнопку Win, після чого з'явиться меню «Пуск». Потім потрібно спрямувати курсор миші вниз на кнопку вимкнення.
 • Використовуючи клавіші ALT+F4. Треба одночасно натиснути ці дві кнопки, щоб на екрані з'явилося віконце з меню. У ньому можна вибрати варіант для перезавантаження пристрою.
 • За допомогою командного рядка. Для виклику командного рядка треба натиснути на поєднання кнопок R і Win. У вікні слід ввести «cmd.exe». Після цього відкриється командний рядок, у якому треба вказати “shutdown/r”.

Налаштування підключення до ноутбука

Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Якщо ноутбук перестав автоматично підключатися до бездротової мережі, потрібно перевірити налаштування. Для цього потрібно перейти в параметри адаптера і звернути увагу на такі налаштування:

 • IP-адреса;
 • маска мережі;
 • ДНС-адреса.

Всі ці параметри повинні автоматично налаштовуватись, тому писати адреси вручну не доведеться.

Важливо! Якщо в одному з цих полів вручну вказано той чи інший параметр, треба біля нього вибрати галочку «Отримувати адресу автоматично».

Скидання мережевих установок

Іноді зміна старих параметрів та встановлення нових не допомагають усунути проблему. У цьому випадку можна спробувати повернути вихідні установки. Зробити це досить просто:

 1. Необхідно перейти до «Пуск» та відкрити «Параметри мережі».
 2. Потім треба вибрати налаштування інтернету та у лівій частині вікна пройти у підменю «Стан».
 3. У вікні праворуч буде параметр «Скидання мережі», за допомогою якого вдасться відновити вихідні налаштування.

Оновлення драйверів адаптера

Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Ноутбуки можуть не підключатися до бездротових мереж через неправильно встановлені драйвери. Щоб проблема зникла, доведеться зайнятися їх оновленням. Для цього треба виконати таку послідовність дій:

 1. Відкрити “Диспетчер пристроїв”. Для цього треба перейти у властивості комп'ютера і в вікні, що з'явилося, зліва клацнути на значок диспетчера
 2. Видалити старий драйвер. У диспетчері, що відкрився, треба перейти в «Мережові адаптери», клацнути по потрібному пристрої і вибрати «Видалити».
 3. Встановити новий драйвер. Після видалення драйверів потрібно перезапустити систему та запустити інсталятор драйвера.

Важливо! До перезапуску системи встановити новий драйвер не варто.

Інші методи вирішення

Є й інші методи вирішення проблем, через які на ноутбуці не підключається вай-фай. Наприклад, можна перевірити, чи увімкнено адаптер мережі. Щоб зробити це, треба зайти в налаштування мережі і в віконці, що з'явиться на екрані, клікнути на кнопку для зміни налаштувань.

У новому вікні буде показано список підключених пристроїв. Потрібно клацнути по бездротовому адаптеру та вибрати параметр «Увімкнути».

Що робити, якщо телефон підключається, а ноутбук ні

Іноді люди не можуть підключитися до Wi-Fi з ноутбука, але на телефоні сигнал приймати можуть.

Найчастіше це трапляється через неправильні установки мережі на ноутбуці. Тому в першу чергу потрібно переконатися в тому, що з параметрами мережі все гаразд. Також проблема виникає через поломку адаптера. В цьому випадку доведеться віддавати ноут у сервісний центр для ремонту.

Що робити, якщо проблема виникла через роутер

Вай-фай може не підключатися на ноутбук через проблеми на стороні роутера. Існують три способи, які допоможуть відновити доступ до бездротового підключення.

Скидання параметрів

Часто відновлення вихідних параметрів маршрутизатора допомагає знову використовувати бездротовий інтернет на ноутбуці.

Для скидання параметрів треба повернути роутер задньою частиною себе і знайти кнопку «Reset». Коли пристрій увімкнено, його потрібно натиснути та утримувати протягом 15-20 секунд. Після цього на передній панелі всі індикатори швидко блимають. Це говорить про те, що можна відпускати кнопку.

Додаткова інформація! Маршрутизатор необхідно вмикати через 5-7 хвилин після відновлення заводських налаштувань.

Налаштування пристрою

Ноутбук не підключається до Wi-Fi – як виправити проблему

Правильне налаштування роутера часто допомагає відновити та покращити роботу мережі вай-фай. Здійснити налаштування можна за допомогою кількох простих дій:

 1. Відкрити налаштування роутера. Щоб це зробити, потрібно ввести в адресному рядку браузера IP. За промовчанням це 192.168.1.1.
 2. Ввести логін та пароль. Після введення адреси на екрані з'явиться віконце з полями, які потрібно ввести стандартний пароль і логін. Вони вказані на нижній кришці роутера.
 3. Вибрати пункт «Швидке налаштування». Це дозволить маршрутизатору автоматично вибрати оптимальні параметри.

Використання іншого маршрутизатора

Іноді здається, що модуль прийому вай-фай перестав працювати. Щоб переконатись у його працездатності, треба скористатися іншим маршрутизатором. Це допоможе зрозуміти, що проблема не пов'язана з роутером.

Багато власників ноутбуків хоча б раз у житті була ситуація, коли вони не могли приєднатися до Wi-Fi мережі. У разі виникнення такої проблеми треба заздалегідь розібратися, чому не підключається вай-фай на ноутбуці і як це можна виправити.

nBook
Додати коментар