Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 – у чому причини і що робити

Якщо ноутбук або комп'ютер з Windows 10 перестав бачити Wi-Fi мережі, це не привід зневірятися. «Десятка» — досить надійна і стабільна система, і відновити зв'язок свого пристрою з глобальною мережею зможе будь-який користувач, якщо уважно слідуватиме запропонованим рекомендаціям.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Чому ноутбук взагалі не знаходить мережі Wi-Fi на Windows 10

Якщо пристрій перестав знаходити вай-фай мережу, то перше, що потрібно робити, це перезавантажити його. Найчастіше після «свіжого» включення операційної системи підключення відновлюється автоматично. Якщо перезавантаження не допомогло, доведеться перебирати інші варіанти.

Основні причини, з яких комп'ютер або ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10:

 • Тимчасовий збій або технічні роботи на стороні провайдера.
 • Пошкодження загального інтернет-кабелю за межами квартири (у під'їзді або на горищі).
 • Порушення нормальної роботи маршрутизатора: роутер може зависнути, випадково відключитися від електроживлення, або (у найгіршому разі) вийти з ладу.
 • Неправильна робота бездротового адаптера ПК.
 • Застарілі драйвера мережевої плати або їх відсутність.
 • Розташування комп'ютера поза зоною видимості роутера. Аналізуючи цей параметр, слід враховувати, що товсті стіни чи інші монументальні перешкоди здатні знижувати радіус передачі на 25-30 %.
 • Надмірна активність антивірусних програм.

Щоб зрозуміти, на якому боці проблема, слід спробувати пошукати з комп'ютера інші точки доступу, бажано від сторонніх провайдерів (можна, наприклад, спробувати роздавати інтернет зі свого смартфона). Або ж, навпаки, спробувати підключитися до мережі з іншого гаджета (мобільного телефону або планшета).

Що робити, якщо комп'ютер не виявляє конкретну вай-фай мережу

Коли проблема полягає в самому маршрутизаторі, необхідно просто полагодити або замінити пристрій, підключившись на цей час до іншої мережі.

Але якщо роутер справно видає сигнал, який здатні побачити інші девайси, а ноутбук з десяткою на борту все ще не може вийти в інтернет, значить користувачеві доведеться вручну настроювати систему. Для цього достатньо поступово і уважно випробувати кожен із наведених нижче способів.

Додаткова інформація. Якщо ноутбук часто «втрачає» мережу, то, можливо, його власник просто ненароком зачіпає і натискає кнопку увімкнення/вимкнення Wi-Fi, яка (залежно від моделі пристрою) може бути розташована на клавіатурі або збоку корпусу.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Увімкнення модуля Wi-Fi на ноутбуці

Якщо Windows 10 не бачить Wi-Fi, то перше, що необхідно перевірити, чи включений бездротовий адаптер на комп'ютері або ноутбуку. Для цього достатньо подивитися на піктограму вай-фай підключення в системному треї (області зі значками в нижньому правому куті екрану, поряд з годинником).

Зрозуміти, що пристрій вимкнено можна тому, що зображення сигналу буде перекреслено червоним хрестиком, або позначено іншим подібним символом, залежно від версії складання Десятки, і при наведенні курсору на значок з'явиться відповідне повідомлення.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Щоб увімкнути Wi-Fi адаптер, необхідно:

 • розгорнути список доступних підключень;
 • вибрати назву своєї мережі та розгорнути її меню кліком мишки;
 • відновити з'єднання, натиснувши кнопку «Підключитися».

Зверніть увагу! Якщо замість точки доступу використовується смартфон, іноді проблему зі з'єднанням вдається вирішити, просто прибравши галочку «Підключатися автоматично».

Перевірка працездатності обладнання

Якщо модуль бездротового з'єднання увімкнено, але все одно мережі Wi-Fi не знайдені у Windows 10, необхідно перевірити стан вай-фай адаптера, для цього:

 1. Правим клацанням мишки на кнопку «Пуск» активують системне меню.
 2. Вибирають рядок “Диспетчер пристроїв”.
 3. У дереві каталогу вікна, що з'явилося, розгортають пункт «Мережеві адаптери».
 4. Вибирають свою мережеву картку. Її повна назва залежатиме від виробника та моделі плати, але, як правило, девайс можна впізнати за словом Wireless («бездротовий») у рядку заголовка.
 5. Клікають правою кнопкою по знайденому імені адаптера.
 6. У контекстному меню, що розгорнулося, вибирають пункт «Включити». При цьому якщо в роботі пристрою існують проблеми, то операційна система сама автоматично запропонує запустити засіб діагностики обладнання.

Додаткова інформація . Перевірити статус мережевої плати можна із вікна її властивостей. Для цього потрібно активувати меню обладнання подвійним кліком за назвою адаптера. Поточний стан пристрою система показуватиме в однойменному розділі на першій вкладці «загальні».

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Перевірка роботи роутера

Переконавшись, що бездротовий адаптер справний, перевірте стан роутера. Можливо, що ноутбук не шукає Wi-Fi на Windows 10 просто тому, що маршрутизатор відключений від мережі живлення або від інтернету. (В останньому випадку до пристрою ПК зможе підключитися, а ось до всесвітнього павутиння – ні).

Поточний стан і режим роботи модему завжди відображаються індикаторами на його корпусі. Точне значення символів можна подивитися в документації до конкретного роутера, але найчастіше значки у різних моделей приблизно аналогічні і інтуїтивно зрозумілі.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Якщо пристрій функціонує некоректно, слід спочатку перевантажити його, для цього:

 • відключають модем за допомогою кнопки живлення розташованої на корпусі або безпосередньо від електромережі;
 • вичікують приблизно одну-дві хвилини і заново включають маршрутизатор;
 • чекають повного завантаження та перевіряють стан індикаторів;
 • Якщо значки живлення та підключення до мережі світяться правильно, можна знову шукати своє підключення на ноутбуці.

Зверніть увагу! Провайдер інтернету може обмежити підключення за несплату. Можливо, перш ніж шукати апаратну чи системну причину проблеми, достатньо просто перевірити дату останньої оплати рахунку за інтернет.

Встановлення та оновлення драйверів

Найчастіше комп'ютер або ноутбук не бачить Wi-Fi мережі на Windows 10 (або будь-якої іншої версії ОС), якщо драйвера бездротового адаптера відсутні, застаріли або неправильно встановлені.

Щоб перевірити стан драйверів Wi-Fi плати необхідно:

 1. Зайти до «Диспетчера пристроїв». Цей розділ можна активувати правим кліком за іконкою «Цей комп'ютер» у боковому дереві каталогів стандартного «Провідника», або з контекстного меню кнопки «Пуск» (також активується правим кліком).
 2. У розділі «Мережні адаптери» знайти назву свого вай-фай модуля: вона складатиметься з моделі плати та англійського слова Wireless.
 3. Якщо замість імені бездротового девайса знаходиться сірий рядок з написом «Невідомий пристрій», то драйвера на адаптер відсутні, або неправильно встановлені, і операційна система не може впізнати встановлене обладнання.

Важливо! Якщо є можливість вийти в мережу безпосередньо, через кабель, то можна завантажити відсутні драйвера засобами самої операційної системи.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Покрокова схема ручного оновлення драйверів мережевого адаптера у Віндовсі 10:

 1. Завантажити інсталяційний пакет із офіційного сайту виробника пристрою. Назва та модифікацію деталі можна подивитися на наклейці на корпусі комп'ютера або ноутбука, документації до нього, або безпосередньо на самій платі. При цьому важливо вибрати саме 10 версію Windows, а також розрядність системи: драйвера для х86 можуть не підійти для 64-розрядних систем, і навпаки. (Якщо конкретний комп'ютер не підключений до мережі, можна завантажити дані з іншого ПК і перенести в потрібну систему на флешці або диску).
 2. Розпакувати завантажений архів та запустити процес його встановлення подвійним кліком по exe-файлу.
 3. Послідовно слідуючи підказкам програми, встановити драйвера на комп'ютер і перезавантажити пристрій.
 4. Перевірте стан адаптера в диспетчері пристроїв, як описано вище.
 5. Якщо назва вай-фай плати відображається без проблем та помилок, можна знову спробувати підключитися до маршрутизатора.

Додаткова інформація. Якщо в комплекті з комп'ютером продавався диск з драйверами, то шукати дані, що відсутні, слід в першу чергу на ньому.

Налаштування маршрутизатора

Якщо роутер і бездротовий адаптер ноутбука працюють коректно, але Віндовс 10 не бачить вай-фай, можна спробувати скоригувати налаштування модему. Найчастіше справний комп'ютер може не бачити конкретну точку доступу через неузгодженість установок обладнання та несумісність різних параметрів.

Щоб зайти в меню маршрутизатора, необхідно використовувати дротове підключення ноутбука (якщо це можливо), або інший комп'ютер або смартфон. Для налаштування параметрів роутера потрібно:

 • Відкрити будь-який браузер і ввести в адресний рядок IP-адресу пристрою, його можна дізнатися з документації на роутер або з сайту виробника (найпоширеніше значення – 192.168.1.1).
 • У вікні входу в меню налаштувань ввести логін і пароль модему. (Це не ті ж дані, що використовуються для входу в інтернет – потрібні комбінації можна також знайти в документації на маршрутизатор, або на наклейці на корпусі пристрою).
 • У розділі “Бездротовий режим” виставити найпростіший тип шифрування – WEP. При цьому важливо не забути після усунення інших проблем із підключенням виставити сучасніший протокол безпеки: WPA2 або WPA3.
 • У меню «Захист» слід перевірити правильність пароля, що вводиться при підключенні.
 • Вибрати кількість каналів у розділі «Установки». Рекомендується почати зі значення «Авто» та послідовно перевірити інші параметри.

Точні назви пунктів меню можуть відрізнятися залежно від моделі роутера та версії його прошивки, але загальна суть та структура залишаються аналогічними.

Зверніть увагу! Іноді виправлення проблеми підключення допомагає змінювати регіон у меню роутера.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Що робити, якщо нічого не допомогло

Якщо всі вищеописані методи випробувані, роутер і вай-фай адаптер працюють коректно, але повідомлення «мережі Wi-Fi не знайдено» Windows 10 так і не зникає, слід виконати відкат системи до збереженої точки відновлення, в якій бездротовий зв'язок ПК зовнішнім світом ще працювала, для цього:

 1. Переходять до панелі керування.
 2. Вибирають пункт “Відновлення”.
 3. Клікають по рядку “Відновлення системи”.
 4. Виділяють потрібну точку. (ОС автоматично пропонує відкотити останні зміни, але можна вибрати і більш ранню дату, в якій вай-фай працював точно).
 5. Натискають кнопку готово, і чекають закінчення процесу та перезавантаження системи.

Ноутбук не бачить вай-фай мережі Віндовс 10 - у чому причини і що робити

Самостійно вирішити проблему з мережевим підключенням можна лише у випадку, коли стався системний збій. Якщо саме обладнання несправне або пошкоджене фізично, то виправити ситуацію допоможе лише сервісний центр.

nBook
Додати коментар