«Невідома мережа без доступу до інтернету» — опис та причини помилки

У разі виникнення помилки «Невідома мережа без доступу до інтернету» не варто панікувати. Проблему можна вирішити самостійно, не вдаючись до допомоги спеціалістів. Якщо на екрані відображається подібний запис, це свідчить про проблеми з підключенням пристрою до мережі. Нижче можна ознайомитися з причинами, через які виникає помилка, та способами усунення неприємності.

«Невідома мережа без доступу до інтернету» — опис та причини помилки

Що означає помилки з текстом «Непізнана мережа…»

Поява помилки «Невідома мережа, підключення до інтернету відсутня», свідчить про те, що пристрій розпізнає коннект з мережею, але не має доступу до неї. Шнур з карткою при цьому не пошкоджені. Несправність полягає у з'єднанні.

Головними причинами неможливості підключення в даному випадку вважаються:

 • виникнення неполадок з боку провайдера (проведення технічних робіт з одним із серверів/закриття подачі трафіку на адресу за негативного балансу);
 • налаштування IP-адреси, що збилися;
 • переповнений кеш DNS;
 • поява програмних помилок у ноутбуці/стаціонарному ПК, через які роздача інтернету припиняється;
 • зміни у налаштуваннях модему;
 • перегрівання маршрутизатора;
 • порушення встановлення інтернет-протоколу.

Також помилка може виникнути через неполадки у службах Віндовс. Нижче можна ознайомитися з інформацією щодо того, що можна зробити в цій ситуації звичайному користувачеві.

Як знайти причину помилки у Windows XP, 7 або 10

Що робити при появі помилки без доступу до інтернету Windows 7 – таке питання часто задають власники комп'ютерів. Насамперед потрібно дізнатися причину неполадки і лише після цього приступити до вирішення проблеми.

Досить часто помилка з'являється під час налаштування маршрутизатора. У випадку, коли веб-сторінки перестали відкриватися після зміни настройок роутера, важливо шукати проблеми у параметрах пристрою. Користувачі нерідко припускаються помилок, налаштовуючи маршрутизатор на роботу з провайдером. Також варто через USB підключити інший ноутбук і перевірити чи зникла помилка.

Порада! На веб-сайті постачальника послуг можна знайти детальну інформацію щодо правильного настроювання обладнання.

Чому інтернет не хоче працювати? У випадках, коли користувач працював за комп'ютером, а інтернет зненацька зник, фахівці рекомендують перезавантажити стаціонарний комп'ютер або ноутбук/телефон та маршрутизатор. Через кілька хвилин потрібно увімкнути пристрої. Нерідко цих дій достатньо вирішення проблеми.

Також необхідно перевірити, чи правильно вставлений кабель від провайдера WAN роз'єм. Якщо кабель підключатиметься не в той роз'єм або вставлений не до клацання, то ввійти в інтернет буде неможливо.

Також не слід забувати, що при появі будь-якої помилки потрібно переконатися, що оплата за послуги пройшла і баланс не є негативним.

«Невідома мережа без доступу до інтернету» — опис та причини помилки

Проблема може полягати не тільки в роутері, але і в ноутбуці або інтернет-провайдера. Щоб визначитися з причиною помилки, слід:

 • Підключити до маршрутизатора інший лептоп. Якщо інтернет з'явився, варто шукати проблему в ПК. Напис «Нерозпізнана мережа без доступу до інтернету», означатиме, що проблема виникла з боку маршрутизатора або роутера.
 • Підключити інтернет безпосередньо в мережевий роз'єм ПК, минаючи маршрутизатор. Поява з'єднання з мережею означатиме, що проблему потрібно шукати в налаштуваннях роутера.
 • Звернутися за допомогою в техпідтримку компанії-провайдера та поцікавитися, чи немає проблем із підключенням з їхнього боку. Оператори допоможуть визначити причину неполадки та підказати, як можна самостійно усунути її. Якщо поломка є серйозною, служба технічної підтримки допоможе оформити заявку на виклик спеціаліста.

Порада! Щоб вирішити цю проблему, можна підключити пристрій до маршрутизатора за допомогою патч-корду, а не через Wi-Fi.

Усунення збою, якщо підключення здійснюється безпосередньо

Нижче можна ознайомитися з найбільш ефективними способами усунення збою у випадках, коли підключення виконується безпосередньо.

Неправильні значення протоколу IPv4

У випадках, коли провайдер не має проблем із мережею, причина виникнення помилки полягає в неправильно настроєному протоколі IPv4. Нерідко програми зі шкідливим кодом, рекламні та трояни змінюють параметри протоколу. Щоб перевірити настройки IPv4, потрібно відкрити кожне з'єднання, яке є на комп'ютері. Для цього користувачі:

 • Натискають клавіші Win+R.
 • Прописують команду ncpa.cpl у рядку Відкрити.
 • Тапають на Enter.
 • Назвою адаптера клацають правою кнопкою мишки та відкривають категорію Властивості.
 • Після цього вибирають рядок IP версії 4 (TCP/IPv4) та переходять у властивості.
 • У вікні, що відкриється, клацають на пункті Загальні і перевіряють, щоб IP-адреса і DNS-сервера видавався автоматично.
 • Установки зберігаються. Пристрій потрібно перезавантажити.

Важливо! На ПК відображено 2 різновиди підключення: бездротовий тип та підключення в межах локальної локальної мережі. Але останній різновид вкрай рідко налаштований у обивателів.

Проблема в TCP/IP

Внутрішні проблеми протоколу мережі у Віндовсі нерідко стають причиною появи критичних помилок, які не дозволяють встановити підключення до мережі. Якщо з'явиться статус мережі Ідентифікація, рекомендується скинути установки TCP/IP. З цією метою власники пристроїв:

 1. Запускають командний рядок. Потрібно входити від імені адміністратора.
 2. Натискають Ctrl+Shift+Esc для виклику диспетчера завдань.
 3. Клікають на файл/нове завдання.
 4. Прописують СМD, проставляють галочку, щоб завдання було підтверджено правами адміністратора та тапають на Enter.
 5. Далі вводять комбінацію netsh int ip reset resetlog.txt і клацають на Enter.

Через кілька секунд почнеться скидання налаштувань. Нерідко це допомагає усунути проблему.

«Невідома мережа без доступу до інтернету» — опис та причини помилки

Причина у DHCP

Коли в рядку IP-адреси або основного шлюзу утворюється адреса типу 169.254.xx, це свідчить про те, що помилка невідомої мережі з'являється через DHCP. Фахівці в такому разі рекомендують перейти в Диспетчер пристроїв та клацнути правою кнопкою мишки на іконці мережевого адаптера. Вибравши розділ Властивостей, необхідно тапнути на рядку Додатково та натиснути на Мережеву адресу. У вікні вводиться адреса мережі. Користувач повинен використовувати цифри та літери від A до F.

Потім потрібно натиснути Ок і ввести в командному рядку комбінації (по порядку):

 • Ipconfig/release;
 • Ipconfig/renew.

Коли всі дії будуть виконані, необхідно перезавантажити пристрій. Найчастіше даних дій вистачає відновлення доступу до мережі.

Скидання настройок мережі

Користувачі Виндовс можуть самостійно скидати параметри мережі. Завдяки цьому власники комп'ютерів мають можливість відновити нормальну роботу адаптера.

Покроковий процес:

 1. Насамперед затискають Win+I і переходять до розділу Стану.
 2. Опустившись вниз до категорії Стану, вибирають команду Скидання настройок.
 3. Мережа скидають. Ноутбук потрібно вимкнути.

Через 2-3 хвилини можна увімкнути пристрій і перевірити чи з'явилося з'єднання з мережею.

Вирішення проблеми при підключенні через роутер

Щоб вирішити проблему невідомої мережі під час підключення через роутер, можна скористатися способами, описаними нижче.

Вина провайдера

Незважаючи на високу швидкість інтернету та стабільне з'єднання, мережа несподівано зникає і на екрані система починає писати “Непізнана мережа без доступу до інтернету”. Якщо система працювала справно, то причина швидше за все виникла з боку провайдера.

У цій ситуації доцільно зателефонувати до служби технічної підтримки. Найчастіше помилка вискакує у моменти, коли постачальник проводить технічні роботи або у разі пошкодження лінії передачі.

Також необхідно перейти в особистий кабінет та звернути увагу на баланс. У разі заборгованості доступ до Інтернету може бути припинено. Достатньо внести оплату за послуги та дочекатися підключення до мережі.

Увага! Буває й так, що провід інтернету псують у під'їзді вандали. У цьому випадку вирішувати проблему повинні фахівці провайдера.

«Невідома мережа без доступу до інтернету» — опис та причини помилки

Коли підключення до локального Ethernet настроєно неправильно

Якщо підключення до локального Ethernet налаштовано неправильно, рекомендується перейти в Панель керування та тапнути на Пуск. Після цього фахівці рекомендують:

 • Зайти в категорію Центру керування мережами та тапнути на Зміни параметрів адаптера. Підключення через локальну або громадську мережу скасовується та відкривається вкладка Властивостей.
 • Натисніть на Протокол Інтернету версії 4 TCP/IPv4.

Далі потрібно виконати ті ж дії, що й у категорії Невірних значень IPv4.

Потрібно видалити адаптер, оновити драйвер Ethernet та Wi-Fi адаптера

У випадках, коли жодна з перерахованих вище дій не допомогла і нескінченна помилка Невідомої мережі так само вискакує на екрані, потрібно змінити MAC-адресу адаптера. З цією метою власники ПК:

 • Відкривають Диспетчер пристроїв комбінацією devmgmt.msc.
 • Заходять до властивостей адаптера і переключаються на категорію Додатково.
 • Після того, як буде знайдено властивість мережевої адреси, змінюють його на довільно підібране число, яке має складатися з 12 цифр.
 • Установки зберігаються, а комп'ютер перезавантажується.

Далі здійснюють перехід до Диспетчера пристроїв з метою видалення старого мережного драйвера. Комп'ютер перезавантажують і після запуску встановлюють драйвер мережі.

Якщо Диспетчер пристроїв показує, що драйвери не потрібні оновлення, все ж таки потрібно встановити їх вручну.

«Невідома мережа без доступу до інтернету» — опис та причини помилки

Ознайомившись з основними причинами помилки Невідомої мережі, кожен власник ПК зможе самостійно в домашніх умовах виправити неполадку. Щоб не помилитися в ході роботи, варто дотримуватися покрокового керівництва вирішення проблеми та дотримуватися рекомендацій фахівців.

nBook
Додати коментар