Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Якщо нестабільний інтернет — це лише разова незручність, його можна списати на погодні умови або технічні неполадки у провайдера, але коли збої відбуваються регулярно, слід задуматися і почати пошуки причини. Якщо не виправити неполадку відразу, Internet може перерватися в невідповідний момент. В огляді буде опрацьовано основні аспекти, що негативно впливають на стабільний інтернет-сигнал, методи усунення проблеми та профілактики обладнання, а також варіанти того, що можна зробити, якщо стандартні способи не дали результату.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Причини, через які нестабільно працює інтернет

Фахівці виділяють три категорії несправностей: обладнання, методи використання інтернет-з'єднання та провайдер. Тому спочатку краще перевірити техніку, потім налаштування та роботу сполучних елементів (кабелів, адаптерів, проводів), а також технічні параметри пристроїв (роутер, модем, мобільна і комп'ютерна техніка) і наявність збоїв усередині системи.

Важливо! Незалежно від того, з якого пристрою заходить до мережі людина: ноутбук, телефон, ПК, остання категорія змусить людину змінити оператора зв'язку.

Устаткування провайдера та користувача

Якщо вдома майже щодня нестабільно працює інтернет, варто шукати причину в обладнанні чи неякісних послугах провайдера. Перше, що має зробити кожен користувач, зв'яжіться зі службою клієнтської підтримки.

Інтернет-оператори періодично проводять заплановані технічні роботи або екстрено усувають несправність. У таких ситуаціях, під час дзвінка, голосовий помічник повідомляє про наявність проблеми та каже приблизний час її вирішення.

Коли загальної лінії проблем немає, людині слід попросити технічного працівника перевірити персональний канал клієнта. Якщо є можливість, краще викликати співробітника компанії додому. Якщо пошкоджений кабель, то фахівець зможе оновити з'єднувальні деталі або обладнання та провести ряд ремонтних заходів.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Якщо переривається інтернет-з'єднання на кілька секунд, то викликати майстра, який перевірить мережу в рамках обслуговування (тобто безкоштовно), не вдасться.

Доведеться пояснювати ситуацію телефоном і сподіватися, що майстер виправить положення дистанційно. Якщо ситуація не складна, то технічному працівникові достатньо перепідключити канал і нестабільність зникне. Складніше, коли такі заходи допомагають на кілька днів чи годин.

Варіанти самостійного ремонту:

 • Потрібно звернути увагу на індикатори, що горять на роутері. Якщо хоча б одна лампочка горить червоним або жовтим, значить пошкоджений центральний кабель і проблема не в людини, а поза її територією.
 • Якщо справа в оптоволоконному кабелі, то можна перевірити деталь, яка приєднується до роутера (круче пара проводків з ковпачком). Варто підключити його безпосередньо до комп'ютера або ноутбука та протестувати зв'язок у такому режимі.
 • Коректність роботи маршрутизатора і плати можна оцінити через робочий комп'ютер. Для цього потрібно скористатися технікою, до якої підключено роутер. Якщо причина в налаштуваннях, то на сторінці, що відкрилася, людина побачить хрест на інтернет-шкалі. Тоді можна здійснити діагностику. Якщо причина в каналі, то стоятиме знак оклику.

Ті, хто самостійно налаштовував техніку, має провести цей процес повторно. Якщо цим займався майстер, то доведеться викликати спеціаліста для повторного настроювання інтернет-з'єднання. В останньому випадку залишається чекати, поки провайдер усуне зовнішні поломки.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Правильність введених налаштувань

Зв'язок може обриватись через те, що стався збій налаштувань. Що робити, якщо вилітає інтернет, підкаже покрокова інструкція:

 • зайти “Диспетчер пристроїв”;
 • відкривати “Мій Комп'ютер”;
 • вибрати «Властивості»;
 • звірити коректність прописаних даних.

Потрібно замінити рядки, у яких прописана неправильна інформація, заповнити порожні рядки. Дані, які потрібно прописувати, повинні бути зазначені в договорі, який видається людині при підключенні інтернету.

Увага! Збій може бути пов'язаний з тим, що користувач встановив шкідливе програмне забезпечення або завантажив файл, який впливає на роботу системи. У такій ситуації потрібно виконати додаткову перевірку.

“Зайві” користувачі Internet

Часто інтернет працює з перебоями, коли хтось сторонній вторгся до системи. Таке часто трапляється, коли на інтернеті не встановлено складного пароля або він зовсім відсутній. Щоб перевірити це, необхідно зайти в “Панель управління”, де людина зможе побачити всіх активних користувачів, підключених до мережі.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Перевантаження каналу іншими програмами

Щоб з'ясувати, чому нестабільний інтернет заважає роботі в мережі, можна перевірити за допомогою спеціальних програм. Деякі навіть не доведеться завантажувати, а інші вимагатимуть плату за використання сервісу.

За допомогою таких програм можна провести діагностику мережного з'єднання. Після аналізу, програма видасть список місць, де є проблеми та рекомендації щодо їх усунення.

На замітку! Усунути проблеми таким чином, зможуть тільки люди, які знають ази програмування.

Вірусні програми

Нестабільне підключення до інтернету може бути спричинене тим, що комп'ютерна система заражена вірусом. Більшість користувачів не особливо переживають за безпеку техніки та використовують безкоштовні антивірусні програми, які не забезпечують гідного захисту. Вірус може потрапити в комп'ютер через скачування файлу або після відвідування зараженого сайту.

Хороша антивірусна програма завжди повідомляє про небезпеку, одразу блокує контент або починає «лікувати» систему, якщо він уже потрапив до комп'ютера. Можна самостійно виявити вірус, якщо запустити діагностику через антивірус. Після завершення перевірки програма дасть список шкідливих файлів, які потрібно видалити.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Проблеми з бездротовим з'єднанням

Щоб з'ясувати, чому скаче інтернет, слід звернути увагу на роботу обладнання. Якщо техніка часто вимикається або перезавантажується, точка доступу працюватиме неправильно.

Такі неполадки будуть супроводжуватися зниженням швидкісного режиму передачі даних. Якщо відбувається зниження рівня сигналу, значить змінюється порядок передачі пакетів. Таку проблему зможе вирішити лише спеціаліст (технічний майстер провайдера).

Способи вирішення проблем із нестабільним інтернетом

Існують інші варіанти відновлення коректної роботи з'єднання, які зможуть допомогти здебільшого. Нестабільність зв'язку особливо проявляється під час завантаження об'ємних файлів або спілкування в режимі онлайн з відеодзвінка. Наявність інтернету, в принципі, змушує відсікти такі варіанти, як обрив мережі.

Якщо під час роботи в Zoom інтернет-з'єднання нестійке, слід перевірити налаштування та врахувати низку рекомендацій, які прописані нижче.

Перезапуск мережного пристрою

Якщо з'ясувати, чому відбуваються перебої з інтернетом, не вдалося, слід провести стандартні заходи. Найпоширеніший спосіб – перезавантаження системи. Алгоритм дій:

 1. Відключається від живлення комп'ютер та роутер.
 2. Запускається роутер.
 3. Запуск комп'ютера.

Після перезавантаження маршрутизатора проблема повинна піти. Якщо цього не сталося, потрібно змінити канал зв'язку.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Зміна каналу зв'язку

Якщо після перезавантаження інтернет перестає працювати через деякий час, слід зайти в налаштування та перевірити канали зв'язку.

Інструкція:

 • відкрити “Мій комп'ютер”;
 • перейти до налаштувань маршрутизатора;
 • вибрати вкладку “Бездротова мережа”, наприклад, TP-Link;
 • знайти пункт “Канал”.

Потрібно вибрати інший канал замість того, що встановлено. Наприклад, “Авто”. Після внесених змін, важливо зберегти їх однойменною кнопкою.

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Вирішення проблем з маршрутизатором

Що робити, якщо скаче швидкість інтернету? Є ще кілька рекомендацій спеціалістів:

 • Якщо використовується неправильне прошивка маршрутизатора, потрібно завантажити нову версію.
 • Провести повторну інсталяцію програмного забезпечення. Завантажити файли можна через iPhone, якщо комп'ютер не завантажує сторінки, а потім перекинути файли на робочий стіл.
 • Провести огляд блоку живлення. Якщо кабель нещільно прилягає до гнізд, слід виправити положення вручну (іноді доводиться міняти кабеля).

Іноді падає потужність, якщо перебитий кабель або є несуттєвий обрив.

Якщо нічого не допомогло

Якщо мережа погано працює лише в певному місці, потрібно перенести маршрутизатор до іншої кімнати або встановити ще одну точку доступу Wi-Fi. Щоб перевірити безпеку мережі, потрібно:

 • запустити в “Панелі управління” розділ “Центр управління мережами …”;
 • клацнути на «Властивості бездротової мережі»;
 • поставити галочку навпроти «Підключатися».

Нестабільний інтернет — поширені проблеми та їх вирішення

Увага! Існує ще один варіант перевірки. Ви можете перевести обладнання в «Безпечний режим», якщо затиснути клавішу F8 під час завантаження.

Після повернення в нормальний режим, антивірус перевірятиме систему самостійно і не дозволить підключитися до інтернету, поки перевірка не підійде до кінця. Перебої мають зникнути. В цьому випадку стане зрозуміло, що причина ховалася у вірусній атаці.

Нестабільне з'єднання Wi-Fi – це одвічна проблема тих користувачів, які підключили собі інтернет давно. Більшість із них стоїть стара техніка, яка поступається сучасному обладнанню. Якщо всі ці методи не допомогли, швидше за все, доведеться замінити застаріле обладнання, щоб проблема пішла. Щоб переконатися, що причина цього, слід викликати фахівця.

nBook
Додати коментар