Немає підключення до інтернету – що робити, як вирішити проблему

Якщо на комп'ютері раптом зник інтернет, він не зможе завантажити веб-сторінку. І навіть провайдер не завжди в такій ситуації зможе захистити інтереси користувачів, оскільки служба постачання може бути не пов'язана із причиною порушення роботи. Збої в мережах інтернет виникають іноді у всіх користувачів, і причин для цього безліч. Наслідуючи кілька простих порад, можна зрозуміти, чому не працює інтернет і як можна самому навчитися діагностувати причину і виправляти її. Для цього потрібно слідувати порадам фахівців, і витратити на відновлення всього кілька хвилин.

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Як визначити, що немає підключення до інтернету

Універсальний метод перевірки, чому підключення до інтернету відсутнє на ПК, що працює в системі Windows – це використовувати досить стару, але дієву команду “ping”, яка є у всіх версіях ОС Віндовс.

При включенні цієї команди вона посилає на вихід інтернет-пакети за вказаною адресою, якою виступає доменне ім'я або IP-адреса, після чого вимірює час відгуку. За замовчуванням утиліта виконує тестування 4 рази, але якщо потрібно користувачеві для перевірки інші режими, їх встановлюють у налаштуваннях.

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Алгоритм перевірки якості інтернету програмною утилітою «ping»:

 1. Натискають кнопку «Пуск» у нижньому лівому куті ПК.
 2. Натискають розділ “Всі програми” далі “Стандартні”.
 3. Знаходять та відкривають командний рядок.
 4. Запроваджують команду: ping ya.ru. Де «ya.ru» це доменне ім'я сайту, до якого надсилатимуться сигнали з боку утиліти. Цю процедуру можуть виконувати не всі веб-сайти. У мережі у відкритому доступі можна знайти перелік сайтів, що відповідають на ping. Також важливо знати, що доменне ім'я потрібно писати без префіксів, протоколів “http” та вказівок сторінок.
 5. Потрібно трохи почекати, поки система вантажитиме інформацію і тоді на екрані, можна буде бачити результати тестування: «Відповідь від…» або «Перевищений інтервал очікування».

Важливо! У першому випадку ПК успішно підключився до мережі. Якщо всі чотири відповіді належать до другого варіанту, це означає, що не працює інтернет.

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Можна перевірити і за IP-адресою Wi-Fi, ввівши його замість доменного імені. Цей варіант тестування добре працює практично у всіх випадках. Якщо після його застосування завантажуватися в мережі не вдається, ситуацію зможуть виправити тільки додаткові налаштування.

Поширені причини непрацюючого інтернету

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Можна виділити найчастіші причини, чому немає інтернету. У списку наведеному нижче вони перераховані в порядку частоти виникнення:

 1. Обрив на кабельній лінії або вихід з експлуатації будь-якого мережного обладнання, яке відповідає за подачу інтернет-пакетів, у цьому випадку запускатися веб-сторінки не можуть.
 2. Погане покриття мережі, коли може часто пропадати з'єднання, зазвичай, трапляється у мобільних операторів для 3G-зв'язку через модем або SIM-карту смартфона.
 3. Приймач сигналу Wi-Fi від роутера може зникнути, оскільки розташований поза стійкою зоною сигналу.
 4. Ушкодження мережного кабелю. Навіть якщо він просто перегнутий, то можливе не лише погіршення якості з'єднання з ПК, а й повна відсутність сигналу, коли немає з'єднання з інтернетом.
 5. Зависає маршрутизатор або роутер, після чого ПК може перестати завантажувати веб-сторінки. Для відновлення працездатності його потрібно просто перезавантажити, вийнявши блок живлення з електророзетки, почекати 20-30 с і знову включити в електричну мережу.
 6. Зависла мережева плата, відновлення функціональності вимагають перезавантаженням ПК.
 7. Неправильне налаштування може стати причиною, чому немає інтернету. Вона проявляється після переустановки Windows.
 8. Віруси у системі. Вони також часто є причиною відсутності інтернету або з'єднання поганої якості.

Відновлення інтернету для дротової мережі

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

З'єднання комп'ютера з інтернетом за допомогою мережного кабелю, найпоширеніший тип підключення, що забезпечує найкращі характеристики передачі пакетів. Збої в з'єднанні можуть виникати через несправність самого кабелю, мережевої карти або неправильно виконаної установки мережі.

У такій схемі найчастішими причинами відсутності інтернету бувають: порушення цілісності інтернет-проводу, неправильні установки IP та MAC-адреси, відсутність драйверів та віруси у системі ПК. Сучасному користувачеві знати, що робити, якщо немає інтернету в кожному конкретному випадку.

Перевірка цілісності дроту

Це перше тестування, яке має виконати користувач, для того, щоб визначити, чому немає інтернету. Для цього потрібно перевірити, чи грунтовно підключений мережний провід у роз'єм на материнці та відсутність пошкоджень та перегинів на ньому. Несправність в мережі може виходити із-за низькоякісного контакту в конекторі RJ-45, тому потрібно додатково обтиснути кручену пару, що допустимо виконати самостійно.

У тому випадку, коли в домашній мережі використовується маршрутизатор, перевіряють правильне виконання схеми підключення: internet-провід підключають до гнізда WAN, а ПК з маршрутизатором з'єднують патч-кордом, що підключається до гнізда LAN. Далі перевіряють, чи здатний ПК визначити мережу. Для цього спостерігають за тим, що горить, або блимає індикатор роз'єму RJ-45, або аналогічний індикатор на маршрутизаторі.

Зверніть увагу! Якщо ноутбук або інша техніка підключення не виявляє, то на дисплеї в розділі «Панелі завдань» система показуватиме характерний графічний елемент з червоним хрестом на індикаторі мережі.

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Перезавантаження пристрою

Таку операцію потрібно проводити обов'язково, коли немає інтернету на комп'ютері, перед тим як починати робити серйозні кроки.

Незважаючи на свою простоту, метод дуже дієвий і допомагає позбавитися багатьох проблем з інтернетом. Для цього просто потрібно вийняти адаптер з мережі та почекати 20-30 секунд і далі знову спробувати ввімкнутися. Якщо після подачі електроенергії мережа не відновилася, потрібно скинути всі налаштування на картці мережі.

Скидання настройок IP

Фахівці рекомендують скидати налаштування айпі-адреси в тому випадку, якщо збій у роботі інтернет викликаний дією вірусів, програм та деяких архіваторів зі шкідливими кодами. Вони створюють помилки з IP/DNS, тому комп'ютер не підключається до інтернету, оскільки він функціонує повільно або взагалі не передає пакети.

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Найбільш доступний варіант скидання встановлених даних TCP/IP або DNS за допомогою командного рядка, який повертає заводські налаштування для Інтернету. Після цього користувачеві потрібно повторно налаштувати ПК для підключення до online.

Цю ж операцію можна виконати у ручному режимі:

 • Відкривають “Пуск”, у рядку “пошук” вводять “cmd”, після чого буде відкрито “Командний рядок”.
 • Натискають мишкою та вибирають режим адміністратора.
 • Прописують наступний текст: “netsh winsock reset”.
 • Підтверджують дію “Enter”.
 • Прописують текст: “netsh int ip reset c:resetlog.txt”.
 • Перевантажують ПК.

Перевірка MAC-адреси при включенні іншого комп'ютера в мережу

Досить часто трапляється така ситуація, що користувач домашньої мережі включає інший комп'ютер і на ньому не працює інтернет. Причина збою – неправильна MAC-адреса, встановлена в новому ПК. Для того щоб його виправити, необхідно дізнатися діючий параметр на робочій машині.

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Найпростіший спосіб для цього запустити програму MACChange.

Алгоритм ручного визначення MAC-адреси:

 1. Вимикають інтернет-кабель у ПК.
 2. Натискають на “Пуск” знаходять вкладку “Панель управління”.
 3. На ПУ знаходять «Мережу та інтернет».
 4. Далі знаходять Центр керування мережами.
 5. Встановлюють режим зміни параметрів.
 6. Визначають потрібне з'єднання та правою кнопочкою мишки натискають його ярлик.
 7. Вибирають вкладку “Стан”, а в ній розділ “Підтримка”.
 8. Після цього натискають “Подробиці”.

Тепер на дисплеї ПК з'явиться інформація, в якій буде вказана діюча МАК адреса, а також IP-адреса. Їх фіксують на аркуші паперу для того, щоб потім внести під час налаштування мережі на новій машині або маршрутизаторі.

Перевстановлення драйверів інтернет картки

При перевстановленні операційної системи на ПК, всі старі драйвера «злітають», що характерно практично для всіх версій, крім Windows 10. Остання версія операційної системи Віндовс самостійно автоматично здатна підібрати драйвера за необхідності.

Перед тим як встановлювати новий драйвер, перевіряють його наявність на ПК:

 • Переходять в «Диспетчер пристроїв», шляхом спільного натискання клавіш «Win+R», вводять команду диспетчерів пристроїв «devmgmt.msc2».
 • Далі у вкладці «Мережні адаптери» знаходять мережеву картку у списку «Wireless».
 • Якщо біля піктограми мережевої карти горить знак оклику, значить з драйверами не все гаразд.

Увага! Найкращий варіант відновлення – встановити драйвер, який постачався на компакт-диску в пакеті з карткою.

Способи оновлення драйвера з інтернету:

 1. Автоматичний варіант: завантажують та встановлюють спеціальну утиліту для знаходження драйверів.
 2. Ручний варіант: встановлюють модель мережевої карти, на коробці і потім завантажують для неї драйвер з головної сторінки веб-сайту виробника.

Перевірка на віруси

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Віруси можуть повністю перекрити передачу інтернет-пакетів. Всім добре відомо, що іноді системне забезпечення ПК потрібно чистити від вірусів, для цього користуються декількома ефективними утилітами.

 • AdwCleaner – це маленька безкоштовна програма із швидкою швидкістю тестування та очищення систем від вірусів. Для цього потрібно завантажити утиліту з офіційного сайту, встановити на ПК, запустити сканування, проаналізувати отриманий результат та видалити віруси або надіслати їх на карантин.
 • TDSSKiller також безкоштовна програма, яка видаляє приховані трояни та руткіти. Встановлення та запуск програми аналогічне попередньому, після закінчення роботи утиліта вимагатиме перезавантаження ПК.
 • Malwarebytes Anti-malware – безкоштовна програма швидко усуває всілякі трояни та руткіти, а також потенційно шкідливі програми.

Якщо немає підключення до інтернету на маршрутизаторі

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Якщо маршрутизатор не з'єднується з інтернетом, то на машинах з настроєною Виндовс на панелі з'явиться статус підключення «Обмежено» або «Без доступу до інтернету» та знак оклику жовтого кольору біля значка мережі на панелі.

Потрібно перейти в його налаштування через веб-браузер, який зазвичай знаходиться на сторінках 192.168.1.1/192.168.0.1, де можна уточнити статус підключення до WAN.

Типові збої, що виникають при включенні маршрутизатора до мережі:

 • перешкоди у роботі мережевого обладнання та програмного забезпечення;
 • ліміти чи обмеження від провайдера;
 • некоректні налаштування підключення за параметрами WAN;
 • несправність роутера.

Щоб переконатися, що причиною збоїв у мережі є маршрутизатор, потрібно відключитися від нього та підключити ПК безпосередньо інтернет-кабелем. Якщо з'єднання відновиться, то роутер дійсно потребує настроювання, ремонту або заміни.

Додаткова інформація . Перш ніж кардинально, що-небудь робити по відношенню до нього, потрібно скористатися найпростішим і найдоступнішим способом відновлення працездатності – перезавантажити його, за схемою, яка зазначена вище.

Звернення до технічної підтримки провайдера

Немає підключення до інтернету - що робити, як вирішити проблему

Технічна підтримка провайдера служить для того, щоб оперативно вирішувати будь-які питання щодо якості інтернет-зв'язку в мережах споживачів. При виникненні збою потрібно зробити дзвінок по контактному телефону провайдера, вказаного в договорі на поставку інтернету і розповісти про свою проблему.

Якщо в цей момент у мережі провайдера існуватимуть технічні збої, то він повідомить користувача про час відсутності інтернету та його причини.

Можливо, інтернет просто перекритий у мережі користувача через борги. Так чи інакше, фахівці зможуть не тільки з'ясувати, чи активно підключення користувача, але й пояснять чому інтернету немає, а також підкажуть, що можна зробити самостійно. Якщо користувач не зможе вирішити проблему зі свого боку, надішлють технічного фахівця додому.

Сьогодні проблема відсутності інтернету в міських квартирах проявляється досить рідко, проте зустрічається. Вирішити її можна самостійно, спробувавши перезавантажити пристрої, перевстановити драйвери або змінивши установки. Якщо нічого не виходить, завжди залишається можливість звернутися до свого провайдера.

nBook
Додати коментар