Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Часто власники ноутбуків стикаються з проблемою, коли після увімкнення Wi-Fi на пристрої не з'являється інтернет. Програми не бачать, що ноутбук підключений до мережі, а сторінки в браузері зовсім не відкриваються. Якщо насправді немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці, необхідно розібратися з причинами виникнення цієї проблеми, а також зі способами її усунення.

Чому ноутбук не підключається до інтернету

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Щоб швидко усунути проблему, необхідно розібратися з основними причинами, через які міг зникнути інтернет.

Проблеми на стороні провайдера

Часто з'єднання з інтернетом може бути відсутнім через появу несправностей у провайдера. Під час ремонту вони можуть тимчасово відключити користувачів від інтернету. Тому щоб переконатися, що відсутність підключення пов'язана з несправностями у провайдера, треба зателефонувати в технічну підтримку. Номер телефону найчастіше розміщується на офіційному сайті.

Несправність роутера

Якщо після перевірки провайдера виявилося, що несправність не на їхньому боці, треба перевірити роботу маршрутизатора. Можливо, в роботі пристрою стався збій і через це не вдалося підключити його до глобальної мережі.

Важливо! Якщо інтернету дійсно немає через маршрутизатор, необхідно спробувати перезавантажити його. У деяких випадках це допомагає вирішити проблему.

Проблеми з мережним кабелем

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Не секрет, що до роутера приєднується спеціальний кабель, через який передаються дані. Іноді через механічні пошкодження дроту може зникнути інтернет. Тому якщо ноутбук не має доступу до інтернету, треба обов'язково перевірити справність мережного кабелю.

Неправильні установки мережевого адаптера

Часто проблема виникає через збій у роботі бездротового адаптера, який відповідає за роботу Wi-Fi. Щоб переконатися, що адаптер дійсно працює неправильно, треба перейти в «Центр управління мережами». Там має бути «Невідома мережа», через яку і не вдається отримати доступ до глобальної мережі.

Що робити, якщо не працює і не вмикається інтернет на ноутбуці

Існує кілька корисних рекомендацій, за допомогою яких можна вирішити проблему, коли немає підключення до інтернету на ноутбуці по вай-фай.

Увімкнення Wi-Fi

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Спочатку необхідно увімкнути бездротовий адаптер. На різних моделях ноутбуків це робиться у різний спосіб:

 • ASUS. На пристроях цієї фірми для включення вай-фай необхідно використовувати клавіші FN і F2.
 • Acer. Щоб Wi-Fi заробив на сучасних моделях ноутбуків від Acer, треба затиснути клавішу FN і не відпускаючи її натиснути на F3.
 • НР. Більшість сучасних моделей НР оснащені спеціальною сенсорною кнопкою із зображенням антени. Після натискання на неї увімкнеться Wi-Fi.
 • Lenovo. На пристроях Lenovo увімкнути бездротовий адаптер досить легко. Для цього достатньо затиснути клавіші F5 та FN.
 • Samsung. Увімкнення адаптера на ноутбуках Samsung багато в чому залежить від особливостей моделі. На одних для включення Wi-Fi треба натиснути FN та F9, а на інших FN та F12.

Важливо! Після включення вай-фай на ноутбук повинен відразу з'явитися інтернет.

Перепідключення до мережі

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Якщо немає інтернету на ноутбуці через вай-фай, можна спробувати перепідключитися до мережі. У деяких випадках це допомагає відновити доступ до Інтернету.

Щоб повторно підключитися до мережі, виконайте такі дії:

 1. Перейти до «Панель управління».
 2. У вікні потрібно вибрати «Мережа та інтернет», після чого перейти в «Мережеві підключення». На екрані з'явиться віконце із підключеними адаптерами. Потрібно клацнути правою кнопкою миші на значку «Бездротове підключення» та натиснути на пункт підменю «Увімкнути».
 3. Знайти точку доступу. Щоб зробити це, потрібно внизу правого кута на екрані клацнути на значок з Wi-Fi. Після цього має з'явитися віконце із переліком доступних мереж для підключення. Потрібно вибрати потрібну мережу та спробувати підключитися до неї.
 4. Підключитись до мережі. Якщо точку доступу вирішили захистити, перед підключенням до мережі з'явиться вікно з полем для введення пароля.

Додаткова інформація! Якщо точка доступу не захищена, пароль вводити не обов'язково.

Перезавантаження ноутбука

Якщо ноутбук підключається до Wi-Fi, але інтернету немає, досить просто перезавантажити ноутбук. Існує кілька поширених способів перезавантаження:

 • Через “Пуск”. Щоб перейти до «Пуску», треба натиснути на клавішу «Win». Після цього треба в самому низу меню знайти значок вимкнення і клацнути на нього.
 • Через ALT+F4. На робочому столі потрібно натиснути ці дві клавіші, після чого з'явиться маленьке віконце. У ньому можна вибрати варіант перезапуску ноутбука.
 • Через кнопку на ноутбуці. На всіх пристроях є спеціальна кнопка вимкнення. Натиснувши на неї, можна перезапустити ноутбук.

Вимкнення антивірусних програм

Іноді відсутність інтернету пов'язана з встановленням антивірусних програм. Деякі з них можуть заблокувати доступ до Інтернету. У такому разі доведеться або видалити антивірус, або тимчасово відключити.

Додаткова інформація! Рекомендується встановлювати антивірусні програми, які не впливають на роботу інтернету.

Діагностика несправностей Windows

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Якщо на ноутбуці не працює інтернет через Wi-Fi, хоча підключення є, можна скористатися вбудованою в Віндовс «Діагностикою несправностей». Щоб використовувати її, необхідно на панелі завдань клацнути правою кнопкою мишки на значку підключення до інтернету та вибрати пункт Діагностика неполадок.

Найчастіше після проведення діагностики на екрані з'являються повідомлення про такі проблеми:

 • встановлений за замовчуванням шлюз не відповідає;
 • відсутність протоколів, які необхідні для нормальної роботи мережі;
 • неправильно настроєні параметри мережного адаптера.

Перевірка роутера

Часто проблеми зі з'єднанням виникають через несправність роутера. Є кілька рекомендацій, які допоможуть вирішити проблему.

Перезавантаження

Якщо на ноутбуці вай-фай працює, а глобальний інтернет відсутній, то необхідно перезавантажити роутер. Зробити це досить просто, кожна людина зможе впоратися із завданням. Для перезавантаження роутера треба відключити блок живлення від розетки. Через 3-5 хвилин блок живлення треба знову вставити у розетку.

Додаткова інформація! Перезавантаження роутера або модему допомагає скинути налаштування пристрою.

Скидання налаштувань

Немає підключення до інтернету через Wi-Fi на ноутбуці

Іноді перезавантаження не допомагає і доводиться заходити до налаштувань пристрою. Робити це потрібно лише людям, які справді добре знаються на роботі роутерів.

Щоб перезавантажити роутер, необхідно натиснути кнопку «Reset», розташовану ззаду. Дуже важливо бачити її під час натискання, щоби не сплутати з іншими кнопками. Утримувати її потрібно 20-30 секунд, доки на роутері не почнуть світитися всі діоди. Після цього налаштування пристрою повинні скинутися.

Налаштування DHCP

Якщо ноутбук і телефон, підключені до бездротової мережі, все одно не можуть виходити в інтернет, можливо доведеться займатися налаштуванням DHCP. Щоб служба DHCP почала працювати коректно, необхідно перейти в налаштування роутера та писати всі дані вручну.

Налаштувати цю службу досить просто: треба перейти в меню маршрутизатора і знайти рядок «Налаштування DHCP». Після цього з'явиться вікно, в якому вводиться початкова та кінцева IP-адреса.

Що ще можна зробити, якщо інтернету немає

Є ще кілька способів, які допоможуть відновити доступ до Інтернету. До них можна віднести:

 • Зміна ДНС сервера. Нерідко ноутбук підключається до Wi-Fi, але інтернету немає через неправильно введений сервер ДНС. Можна змінити його значення на 77.88.8.1 та 8.8.4.4.
 • Перевірте налаштування мережної карти. Щоб перейти в налаштування пристрою, потрібно натиснути на піктограму «Мережа» та перейти в «Центр керування». У вікні треба вибрати бездротовий адаптер і перейти в його властивості.
 • Зміну вай-фай каналу. Іноді інтернет перестає працювати і вантажити сторінки через невідповідний канал вай-фай. Змінити його можна у налаштуваннях роутера.

Багато хто стикався з проблемою, коли на ноутбуці вай-фай підключено, але інтернет не працює. При її появі необхідно ознайомитися з причинами виникнення та способами вирішення.

nBook
Додати коментар