«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Одна з найпоширеніших проблем Windows 10 – це відсутність підключення до мережі Wi-Fi. Вона може виникати з низки причин, і найчастіше користувач може самостійно усунути. Однак визначити відразу, що викликає помилку «Не вдалося підключитися до цієї мережі», навряд чи вдасться. І тут необхідно послідовно перебирати можливі варіанти. Тільки таким чином вдасться дізнатися правду та усунути проблему. Тому слід розглянути всі можливі причини та методи вирішення.

«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Опис помилки «Не вдалося підключитися до цієї мережі» Windows 10

З появою роутерів більшість квартир, будинків, закладів громадського харчування і навіть транспортних засобів перейшли на бездротове підключення до інтернету через мережу Wi-Fi. Адже це зручно та дає можливість виходу для багатьох користувачів одночасно.

Але іноді виникає проблема з Windows 10, коли система втрачає зв'язок із роутером. І в цьому випадку з'являється повідомлення «Неможливо підключитися до цієї мережі».

Причому це може бути викликано змінами в налаштуваннях або без будь-якого втручання з боку користувача. І щоб зрозуміти, як виправити помилку, слід знати основні причини, здатні її викликати.

Для довідки! Причини подібної несправності бездротового зв'язку переважно однакові практично для всіх версій Windows. Тому читачі статті, швидше за все, зможуть вирішити аналогічну проблему і у Віндовсі 7, 8.1, Vista.

Причини помилки «Не вдалося підключитися до цієї мережі» Windows 10

Існує безліч варіантів, чому відсутнє підключення до мережі Wi-Fi. Але є найпоширеніші, судячи з відгуків користувачів.

Серед них:

 • зміна пароля доступу до мережі;
 • зміна налаштувань роутера (тип шифрування, канали та інше);
 • однойменні Wi-Fi з різними паролями;
 • збій роботи комп'ютера, роутера;
 • антивірус;
 • проблема з драйверами.

При діагностиці головне не робити поспішних висновків – це основна вимога. Адже в більшості випадків, коли Віндовс не вдалося підключитися до мережі Wi-Fi, це відбувається через дрібниці або налаштування, зміна якої навіть не пов'язує з даною помилкою. А в результаті необхідно витратити багато часу та сил на виправлення проблеми.

Тому перш ніж робити будь-які зміни, необхідно в першу чергу визначити, де криється причина: в роутері або комп'ютері, ноутбуці.

Важливо! Бездумні виправлення призведуть до того, що доведеться скидати налаштування до заводських та наново вводити всі необхідні параметри.

«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Способи виправити проблему «Не вдалося підключитися до цієї мережі»

Коли з'явилося повідомлення, що Windows не вдалося підключитися до Wi-Fi, потрібно перевірити наявність інтернету. Для цього слід безпосередньо під'єднати кабель безпосередньо до комп'ютера або ноутбука. Якщо після цього з'явиться значок підключення до мережі без будь-яких попереджувальних позначень, це означає, що сигнал є і провайдер у цьому випадку ні до чого.

У цьому випадку, щоб дізнатися, чому відсутній зв'язок з мережами Wi-Fi та усунути проблему, потрібно поступово перебирати всі варіанти, що викладені нижче. Застосовуючи різні способи та варіанти вирішення проблеми, читач напевно відновить зв'язок.

Зона дії роутера

Стандартна дальність дії роутера, якщо це стандарт зв'язку 802.11n зі штатною антеною та посиленням порядку 5 дБі, приблизно дорівнює 150 м навколо на відкритій місцевості без перешкод або 50 м у приміщенні. Але цегляні стіни, різні металеві елементи здатні зменшувати радіус дії роутера до 20-25 м. Це може викликати проблему з підключенням Windows 10 до бездротової мережі.

Для довідки! Якщо в будинку стоїть дуже старий маршрутизатор, якому більше 7-8 років, збільшити зону покриття буде складно. Краще відразу придбати більш сучасний пристрій, з двома або навіть трьома антенами.

Щоб розширити зону, необхідно відключити в додаткових параметрах роутера стандартний режим 802.11n. З цією метою слід перейти в Диспетчер пристроїв на комп'ютері або ноутбуці командою devmgmt.msc з вікна Виконати, яке з'являється при одночасному натисканні клавіш Win + R.

Потім необхідно перейти у вкладку «Мережні адаптери» і після клацання правою кнопкою миші на бездротовому підключенні, вибрати «Властивості», а потім «Додатково» та вимкнути режим 802.11n (Disabled). Після цього слід зберегти зміни.

Якщо і після цього Windows 10 ніяк не може приєднатися до цієї мережі, слід розглянути інші можливі причини.

«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Перезавантаження комп'ютера та роутера

Однією з найпоширеніших проблем є залипання мережі. Трапляється, що телефон, айфон та інші пристрої підключаються до Wi-Fi, а комп'ютер немає. У цьому випадку допоможе перезавантаження. Причому провести її потрібно на комп'ютері та роутері. Оскільки рестарт одного з пристроїв зазвичай не допомагає відновити підключення.

Важливо! Найчастіше саме перезавантаження пристроїв допомагає відновити втрачений доступ до Інтернету.

Відключення антивірусу

Викликати проблему в деяких випадках здатний і антивірусник, принаймні про це свідчить багато відгуків користувачів. Щоб це перевірити, потрібно зайти в програму і зупинити захист. Якщо після цього підключення відновиться, потрібно звернутися в техпідтримку продукту. Фахівці підкажуть, правильні налаштування.

«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Захисні програми повинні включати:

 • веб-сканування;
 • блокування потенційно небезпечних сайтів;
 • сканування сценаріїв браузера;
 • переривання з'єднання при підозрілому підключенні;
 • оповіщення про небезпечні файли, підозрілі сайти.

Важливо! Антивірус не повинен блокувати робочі програми комп'ютера, а проводити перевірку під час їх роботи.

Перепідключення до Wi-Fi

Іноді можна виправити ситуацію, якщо по-новому підключити комп'ютер або ноутбук до Wi-Fi. Для цього необхідно у Windows 10 натиснути на назву мережі та вибрати “Забути”. А потім знову клікнути за назвою в загальному списку і ввести пароль.

У деяких випадках досить просто перепідключитися до бездротової мережі. Для цього необхідно одночасно натиснути клавіші Win+R, а потім ввести ncpa.cpl у командний рядок та натиснути Enter. У списку слід вибрати потрібне бездротове з'єднання і клацнувши на ньому правою кнопкою вибрати «Вимкнути». А за кілька хвилин натиснути «Підключити», щоб система активувала бездротову мережу вносячи.

Драйвера бездротового адаптера

Якщо проблема виникла раптово, а раніше все було в порядку, то необхідно відкатити драйвер бездротового адаптера до попередньої версії. Для цього потрібно зайти до Диспетчера пристроїв через кнопку «Пуск». Потім перейдіть до властивостей мережного адаптера потрібної бездротової мережі, використовуючи контекстне меню розділу «Мережні адаптери». І активізувати кнопку “Відкачати”. За необхідності можна скористатися точкою відновлення Windows 10.

«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Найчастіше помилка «Не вдається підключитися до цієї мережі» виникає у зв'язку із застарілими драйверами адаптера, які вимагають періодичного оновлення. У цьому випадку необхідно з іншого пристрою, телефону, або iPhone зайти на офіційний сайт виробника материнської плати або мережевої карти та завантажити останню версію драйвера. А потім перенести його на комп'ютер, на якому виникла проблема з підключенням до бездротової мережі, та провести оновлення.

Порядок дій:

 1. Натиснути одночасно клавіші Win + X або натиснути кнопку “Пуск” і потім перейти в “Панель управління”.
 2. Перейти до розділу «Диспетчер пристроїв».
 3. Розгорнути вкладку “Мережні адаптери”.
 4. Клацніть правою кнопкою миші на «Бездротовий мережевий адаптер» і вибрати підпункт «Оновити».
 5. Вибрати варіант пошуку драйвера на комп'ютері вручну.
 6. Потім перейдіть в меню «Огляд» та вказати шлях до папки зі скачуваним драйвером.
 7. Після завершення процесу оновлення закрити контекстне вікно та перезавантажити комп'ютер.

Важливо! Якщо проблема виникла на тлі застарілих драйверів, то після оновлення підключення має відновитись.

Відключення IPv6 у властивостях підключення

У деяких випадках, як стверджують багато користувачів, вирішити проблему можна вимкненням IPv6. Для цього необхідно перейти до списку підключень, який можна відкрити по черзі натисканням Win+R та введенням ncpa.cpl у рядок пошуку. Там на потрібному підключенні натиснути правою кнопкою миші та перейти до розділу «Властивості». Після цього необхідно зняти галочку навпроти рядка IP версії 6 (TCP/IPv6) і в кінці підтвердити зміни натисканням на кнопку Ок.

Очищення налаштувань Інтернету та скидання кешу DNS

Іноді відновити бездротове підключення допомагає очищення налаштувань Інтернету та кешу DNS. У першому випадку необхідно зайти в Пуск, а потім у розділ Параметри. Після цього вибрати підрозділ «Мережа та Інтернет» та перейти до «Стану». Внизу вікна можна побачити опцію «Скинути налаштування» після цього потрібно вибрати «Скинути зараз» і підтвердити зміни кнопкою «Ок».

У другому випадку необхідно запустити від імені адміністратора командний рядок натисканням клавіш Win + X та вибрати відповідний підрозділ. А далі виконати по черзі такі команди:

 • ipconfig /flushdns;
 • ipconfig /registerdns;
 • ipconfig /release;
 • ipconfig / renew;
 • netsh winsock reset.

При цьому потрібно після введення кожної команди підтверджувати дію клавішею Enter, щоб зміни набули чинності.

Увімкнення або вимкнення FIPS

Якщо всі попередні методи вирішення проблеми не принесли бажаного результату, необхідно спробувати відключити і підключити FIPS-сумісні алгоритми шифрування. Для цього необхідно натиснути одночасно клавіші Win+R і ввести в рядок пошуку gpedit.msc, підтвердити запуск команди за допомогою Enter.

Потім необхідно зайти в розділ Конфігурація комп'ютера, потім Конфігурацію Віндоус — Параметри безпеки — Локальні політики — Параметри безпеки. В останній вкладці слід знайти підрозділ «Системна криптографія» та клацнути на ньому двічі лівою кнопкою миші. Після цього активізувати «Вимкнення» або «Підключення», підтвердити внесення змін та перезавантажити комп'ютер.

Якщо на пристрої встановлено Домашню версію Windows 10, необхідно запустити реєстр одночасним натисканням Win+R та введенням regedit, а потім перейти до розділу HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControlLsaFipsAlgorithmPolicy. У вікні слід поміняти параметри Enabled: з 0 на 1 або навпаки. Після закриття вікна реєстру перезавантажте комп'ютер. Після цього можна підключати його до мережі.

«Не вдалося підключитися до цієї мережі» у Windows 10 — причини помилки

Перевірка настройок роутера та зміна каналу Wi-Fi

У Windows 10 видалена підтримка WEP і WPA-PSK і, якщо бездротова мережа використовує даний тип шифрування, комп'ютер не зможе підключатися до Wi-Fi. Зазвичай така проблема виникає у користувачів, які перейшли із сьомої версії операційної системи на десяту.

Важливо! Щоб визначити тип шифрування мережі, потрібно спочатку підключитися до неї через кабель за допомогою іншого комп'ютера або ноутбука.

Для усунення проблеми потрібно натиснути одночасно Win + A та відкрити центр повідомлень. Після цього слід перейти в розділ «Мережа» і натиснути на «Властивості», внизу вікна вказано тип шифрування, який слід поміняти на WPA2-PSK із шифруванням TKIP/AES. У цьому випадку при підключенні до мережі з'являється повідомлення «деякі дані змінилися з моменту останнього підключення до Wi-Fi» і, щоб відновити доступ до інтернету, потрібно ввести пароль.

Іноді система може писати, що немає доступу до мережі, оскільки вай-фай працює на 12 або 13 каналі. У цьому випадку необхідно спочатку перезавантажити роутер кілька разів, відключаючи його повністю від живлення. Зазвичай мережевий адаптер після цього самостійно вибирає потрібний канал. Інакше зробити це потрібно вручну.

Інші варіанти вирішення проблеми

Крім основних причин бувають і другорядні, які унеможливлюють підключення до мережі.

Серед них:

 • Поганий прийом бездротового сигналу. Визначити це можна, якщо увімкнути ноутбук чи комп'ютер у безпосередній близькості до роутера. Виправити ситуацію дозволить правильне розташування мережного адаптера.
 • Усі пристрої неможливо підключити до мережі. Необхідно провести скидання налаштувань роутера до заводських та по-новому ввести необхідні параметри.
 • Наявність вірусу на комп'ютері У цьому випадку потрібно провести ретельну перевірку відповідною програмою та провести перезавантаження комп'ютера.
 • Вимкнення служб Windows 10 для оптимізації. Для усунення необхідно провести увімкнення та перевірити наявність доступу до мережі.

Виявити в деяких випадках проблему можна і за допомогою засобу усунення неполадок Віндоус 10. Для цього необхідно зайти в меню «Пуск» і клацнути на значку шестерні, щоб потрапити до розділу Параметри. Потім вибрати підпункт «Оновлення та безпека», і перейшовши до вкладки «Усунення несправностей», необхідно вибрати розділ «Підключення до Інтернету». Після цього натисканням мишки активізувати опцію «Запустити засіб усунення несправностей». Якщо ці дії не усунуть основну причину, то можуть вказати, в чому полягає проблема.

Тільки перебираючи всі можливі варіанти, які здатні викликати збій підключення комп'ютера до бездротової мережі, можна докопатися до суті. Але перш, ніж робити кардинальні кроки, потрібно згадати які зміни проводилися на пристрої останнім часом. Найчастіше причина незначна і не сприймається користувачем, як можлива перешкода до доступу.

nBook
Додати коментар