Не вдається отримати IP-адресу при підключенні до Wi-Fi – як виправити

Часто користувач ПК стикається з неприємною проблемою – пристрою не вдається отримати IP-адресу при підключенні до Wi-Fi. Відповідно, подальше з'єднання без IP неможливе. У цій статті докладно описано, чому виникає такий збій та як його усунути.

Не вдається отримати IP-адресу при підключенні до Wi-Fi - як виправити

Що означає помилка конфігурації «Отримання IP-адреси…» під час підключення до Wi-Fi

При підключенні пристрою до Wi-Fi може з'явитися напис «Отримання IP-адреси…», а далі ніякої дії не відбувається лише нескінченний пошук. Що це означає? Коли комп'ютер, ноутбук, телефон чи телевізор підключається до Wi-Fi, роутер повинен привласнити девайсу IP-адресу.

Маршрутизатор зазвичай робить це автоматично. Якщо з'єднання не трапилося, то потрібно розібратися, що послужило виною збою: проблема в роутері або пристрої.

Способи вирішення проблеми

Помилка конфігурації IP Wi-Fi виникає з різних причин і на кожну є своє рішення. Потрібно по порядку скористатися кількома методами усунення несправностей.

Перезавантаження роутера або повне скидання налаштувань

Часто перезавантаження маршрутизатора вирішує багато проблем із підключенням. Зробити це можна трьома способами:

1 спосіб. Відключення роутера від електроживлення.

2 спосіб. Перезавантаження за допомогою спеціальної кнопки вимкнення на маршрутизаторі.

Потрібно натиснути кнопку WPS (WLAN/WPS, Wi-Fi/WPS), утримуючи її кілька секунд (кнопка може бути без напису, просто із зображенням значка Wi-Fi) або ON/OFF.

Деякі моделі роутерів TP-Link мають функцію скидання налаштувань, утримуючи кнопку WPS (WPS/RESET), тому потрібно уважно вивчити інструкцію перед перезавантаженням.

Для довідки! Буває, що кнопка перезавантаження на роутері зроблена внутрішньою (RESET). На неї можна натиснути лише тонким предметом.

3 спосіб. Вимкнення та увімкнення роутера через його панель управління.

 • В адресному рядку будь-якого браузера необхідно ввести 192.168.1.1 або 192.168.0.1 (адреси вказані на корпусі маршрутизатора).
 • Потрапивши на сторінку входу в Web-інтерфейс, треба ввести логін та пароль (admin/admin або admin/1234 – залежить від моделі роутера) і натиснути “Увійти”.
 • Вибрати вкладку “Системні інструменти” / “System Tools” / “Система” або “Розширені налаштування” (залежить від моделі маршрутизатора) – “Перезавантаження” або “Reboot”. У налаштуваннях Asus шукати вкладку не потрібно – кнопка «Перезавантаження» знаходиться у верхньому правому кутку.

Не вдається отримати IP-адресу при підключенні до Wi-Fi - як виправити

Перевірка підключення сервера DHCP на Wi-Fi роутері

Мережевий протокол DHCP має функцію передачі IP пристроям, що підключаються до роутера. Якщо цей сервер вимкнено, ПК або смартфон не отримають доступу до Wi-Fi.

Перевірити, чи включена ця функція, можна також у Web-інтерфейсі маршрутизатора. Там потрібно знайти розділ DHCP (вкладка “Локальна мережа” / “Домашня мережа” / “DHCP” / “Мережа” / “LAN” залежно від моделі роутера), натиснути “Увімкнути” / “Enable”.

Далі треба зберегти зміни кнопкою «Save» або «Зберегти» та перезавантажити роутер, як було зазначено вище.

Зміна налаштувань типу безпеки та шифрування вайфай мережі

Помилка IP конфігурації при підключенні Wi-Fi постійно виникає через неправильні установки типу безпеки або шифрування. Проблема виникає від того, що пристрій може працювати лише з певним типом. Чим відрізняються рівні захисту:

 • WEP – застарілий тип захисту, тому зловмисники легко можуть отримати доступ до мережі.
 • WPA — досконаліший тип безпеки, сумісний з усіма пристроями.
 • WPA2 — нова, вдосконалена версія, при якій є підтримка шифрування.

Методи шифрування:

 • TKIP – застарілий тип, але робочий. Не дозволяє зловмисникам проникнути у домашню мережу.
 • AES – найбільш вдосконалений варіант захисту.

Зверніть увагу! Під час встановлення типу шифрування краще вибирати між WPA та WPA2 Personal версіями (для домашньої мережі). Актуальний стандарт шифрування – AES.

Не вдається отримати IP-адресу при підключенні до Wi-Fi - як виправити

Для перемикання налаштувань потрібно зайти в Web-інтерфейс роутера. Потрібно знайти розділ “Бездротова мережа” – “Захист бездротового режиму” / “Wi-Fi” – “Налаштування безпеки” або “Мережа Wi-Fi”.

Тут можна змінити тип шифрування та безпеки. Після перемикання версій рекомендується зберегти зміни та перезавантажити роутер. Якщо зміна варіанта захисту не допомогла, потрібно спробувати інший тип.

Перевірка роботи служби «DHCP-клієнт» на комп'ютері

Якщо комп'ютеру не вдається отримати IP-адресу Wi-Fi, потрібно перевірити, чи на ній увімкнена служба «DHCP-клієнт». Йдеться про мережевий протокол, який допомагає пристроям отримувати IP-адреси, щоб підключити до бездротової мережі.

Для перевірки роботи протоколу потрібно запустити “Пуск” – “Панель управління” – “Адміністрування” – “Служби” (на ОС Windows 10 – натиснути правою кнопкою миші на “Пуск” – “Керування комп'ютером” – “Служби та додатки” – “Служби” »).

Тут треба знайти пункт «DHCP-клієнт» та подивитися навпроти нього стан, а також тип запуску. Повинно стояти «Працює» та «Автоматично». Якщо служба вимкнена, потрібно натиснути правою кнопкою миші на «DHCP-клієнт», вибрати «Властивості», де вже можна буде встановити потрібні параметри.

Важливо! Після цього потрібно натиснути «Застосувати» для збереження змін та перезавантажити комп'ютер.

Перевірити, чи включене автоматичне отримання IP-адреси та DNS можна ще одним способом: зайти до «Панель управління» — «Мережа та інтернет» — «Мережеві підключення» — «Бездротове з'єднання» — «Властивості» — «IP версії 4 (TCP/ IPv4)». Тут повинні стояти галочки біля автоматичного отримання адреси DNS-сервера та IP-адреси. Далі потрібно натиснути “ОК”, перезавантажити ПК.

Налаштування фільтрації за адресою MAC

У налаштуваннях роутера є функція “Фільтрація MAC-адрес”. Вона має бути вимкнена, інакше підключення до Wi-Fi не відбудеться. Особливо, якщо MAC адреси пристрою не вказані в списку, а служба фільтрації включена.

Щоб дізнатися, активована чи ні дана функція, потрібно зайти в “Бездротовий режим” / “Wi-Fi” / – “Wireless”, знайти там “Фільтрацію MAC-адрес”. Тут можна “Дозволити” або “Заборонити” доступ станціям, яких немає у списку. Користувач повинен дозволити з'єднання.

Не вдається отримати IP-адресу при підключенні до Wi-Fi - як виправити

Що робити, якщо доступ до Wi-Fi так і не з'являється

Якими ще варіантами можна скористатися, якщо перераховані вище методи не допомогли:

 • Перевірити, чи правильний пароль вказано при підключенні .
 • Зайти в «Служби», як було зазначено раніше («Пуск» — «Панель управління» — «Адміністрація»), знайти «Службу автоналаштування WLAN», запустить її, якщо її вимкнено.
 • Встановити тип підключення “Статичний IP” – таким чином можна ввести IP-адресу самостійно. Це можна зробити в налаштуваннях роутера (“Мережа” – “WAN”).
 • Можна придбати репітер – спеціальний підсилювач сигналу.
 • Зателефонувати на гарячу лінію провайдера і дізнатися причину несправностей. Можливо, збій стався на лінії.

Дані способи легко допоможуть вирішити проблему з відсутністю роздачі мережі. Потрібно лише уважно дотримуватися наданих інструкцій. Якщо користувач не впевнений у своїх силах, краще звернутися до фахівця для точної діагностики.

nBook
Додати коментар