Не працює вай-фай – що робити в такій ситуації

Іноді виникає проблема: після підключення до Wi-Fi, пристрій не може вийти в інтернет. Не завантажуються сторінки, програми не підключаються. Найчастіше причиною є неправильна робота роутера. Але бувають ситуації, коли мережа зникає під час роботи. Існує безліч причин, через які це відбувається. Багато хто з них не важко усунути самостійно.

Не працює вай-фай - що робити в такій ситуації

Як визначити чому не працює вай-фай

Якщо не працює Wi-Fi, в першу чергу необхідно визначити, де саме сталася неполадка. Найчастіше причина зникнення бездротового інтернету у роутері. Але трапляється так, що джерелом проблем є самі гаджети. Насамперед, при виникненні проблеми слід перезавантажити комп'ютер або телефон та роутер. Якщо нічого не змінилося, доведеться шукати винуватця.

Проблема у комп'ютері

Коли до бездротової мережі підключено кілька пристроїв — комп'ютер, телефон, телевізор, необхідно перевірити, чи не працюють вони всі, або, наприклад, тільки ноутбук. Якщо бездротову мережу не бачить один пристрій, то проблема в ньому.

Проблема у роутері

Коли не працюють усі пристрої, то причиною відмови мережі, найімовірніше, став роутер. У цьому випадку слід спробувати підключити ноутбук або смартфон до іншої бездротової мережі. Якщо пристрій без проблем увійде в інтернет, слід зайнятися налаштуванням маршрутизатора.

Не працює вай-фай - що робити в такій ситуації

Проблема на стороні провайдера

Окремо слід зазначити, що проблеми можуть бути і з іншого боку мережі.

Якщо є можливість, слід спробувати підключити інтернет кабель безпосередньо до комп'ютера. Якщо доступу до конкретної мережі все одно немає, проблеми з'явилися з боку провайдера. Обладнання провайдера теж може стати непридатним, можуть бути аварії на лінії.

Важливо . Ще одна причина — банально можливо недостатньо коштів на абонентському рахунку.

Що робити, якщо не працює Wi-Fi взагалі

У випадках, коли мережі немає зовсім, проблему слід починати шукати в налаштуваннях мережі на комп'ютері або на стороні постачальника інтернет-послуг. Нижче будуть наведені найбільш часто зустрічаються проблеми та методи їх вирішення.

Wi-Fi підключений, а інтернету немає

Якщо при підключенні до бездротової мережі з'являється напис про обмеження доступу і на екрані відображається жовтий знак оклику, необхідно перевірити деякі налаштування комп'ютера.

Спочатку можна просто перезавантажити комп'ютер або ноутбук. Якщо це не допомогло, слід звернути увагу на правильність встановлення автоматичного отримання IP-адреси. Для цього:

 • відкривається активна мережа;
 • вибираються її властивості;
 • у списку слід вибрати «Протокол Інтернету версії 4» і увійти до його властивостей.
 • далі відзначити «Отримувати IP-адресу автоматично» та «Отримувати адресу DNS-сервера автоматично».

Для Windows 10 може знадобитися увімкнути для цієї мережі режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS). Як це зробити, показано на зображенні.

Не працює вай-фай - що робити в такій ситуації

На замітку . У разі відсутності роботи вай-фай на Android сірий значок замість синього може говорити про неправильно виставлену дату.

Перевірка грошей на рахунку провайдера – абонплати

Таке ж повідомлення — «Без доступу до інтернету», може з'являтися при Wi-Fi з'єднанні за відсутності грошей на особовому рахунку. Слід перевірити баланс та поповнити його за потреби.

При використанні мобільного інтернету часто за відсутності грошей на рахунку, при відкритті браузера відбувається автоматичне перенаправлення на сторінку із зазначенням негативного балансу та пропозицією поповнити рахунок карткою.

Перевірка інтернет дроту

Наступним, на що потрібно звернути увагу на це провід, через який інтернет заведено до приміщення. Необхідно перевірити цілісність, при видимих пошкодженнях, замінити. Далі перевіряється з'єднання кабелю з роутером. Для цього бажано відключитися від маршрутизатора та підключитися знову. Якщо доступ до інтернету відкрився, значить у всьому поганий контакт, при повторному збої бажано поміняти конектор.

Важливо . Обов'язково слід перевірити, чи правильний роз'єм підключений провід від провайдера. Він має бути позначений написом WLAN.

Не працює вай-фай - що робити в такій ситуації

Перевірка плану електроживлення на комп'ютері, ноутбуці

Помилка мережі може з'являтися на ноутбуці при виході комп'ютера з режиму сну або при роботі від батареї. Найчастіше це зумовлено налаштуваннями плану електроживлення, у якому мережевий адаптер відключається задля економії електроенергії. Щоб вимкнути цю функцію в Віндовсі, слід покроково виконати такі дії:

 1. Увійти до «Диспетчера пристроїв» через меню «Пуск».
 2. У папці “Мережні адаптери” вибрати адаптер бездротової мережі (в назві буде Wireless) і, клацнувши на ньому правою кнопкою миші, увійти до “Властивості”.
 3. Вибрати «Керування живленням» і зняти галочку на дозволі вимикати пристрій.

Дзвінок провайдеру

Не зайвим буде зателефонувати провайдеру для уточнення чи немає якихось пошкоджень на лінії. На «гарячій лінії» фахівці також можуть допомогти з вирішенням проблеми в телефонному режимі, або запропонують надіслати майстра, якщо самотужки не вдалося вирішити проблему.

До відома. Всі дзвінки на гарячу лінію зазвичай записуються, тому при розмові з представниками колл-центру слід вести себе коректно.

Чому не працює Wi-Fi на комп'ютері, а інтернет є

У тих випадках, коли не працює вай-фай, а доступ до інтернету гарантовано є, джерелом незручностей, що виникли, буде роутер.

Проблеми з вай-фаєм можуть виникнути, якщо радіус дії мережі не покриває всю площу приміщення. Також залізобетонні стіни можуть негативно вплинути на якість сигналу бездротової мережі. Якщо безпосередньо біля роутера мережа починає працювати, необхідно використовувати підсилювачі сигналу або перенести точку доступу в більш відповідне місце.

Перевірка настройок Wi-Fi роутера

Однією з причин можуть бути налаштування, що злетіли. У цьому випадку роутер не може встановити з'єднання з постачальником послуг. Домашній Wi-Fi зазвичай захищений паролем, що вводиться не тільки у маршрутизаторі, але й на всіх підключених пристроях. Одночасно із завданням пароля на пристрої вибирається тип шифрування:

 • WEP;
 • WPA;
 • WPA2.

WPA2, як правило, добре працює на пристроях останніх поколінь. Тому для немолодої техніки можна спробувати перейти на інший стандарт.

Якщо бездротова мережа взагалі не видно для виявлення, необхідно перевірити в налаштуваннях маршрутизатора наявність у неї імені (SSID). Якщо його немає, слід прописати назву мережі.

Якщо пароль правильний, а з'єднання все одно не відбувається, є ймовірність, що його блокує МАС-фільтр, який дає дозвіл на підключення тільки пристроям з певними МАС-адресами. Якщо цей фільтр активний, а пристрій новий, воно буде блоковано. Відповідно, доведеться або вимикати МАС-фільтр або давати дозвіл на доступ до МАС-адреси пристрою.

Якщо до роутера по вай-фай підключається лише один пристрій, то, швидше за все, він налаштований в режимі точки доступу. Перевірити це можна у налаштуваннях роутера. Для TP-Link, наприклад, у будь-якому браузері вводиться 192.168.0.1. Далі вводиться ім'я та пароль. За промовчанням admin/admin. У лівому меню необхідно вибрати DHCP Settings та активувати опцію DHCP Server. Після цього дані зберігаються та обов'язково проводиться перезавантаження.

Перевірити увімкнений Wi-Fi на телефоні чи комп'ютері чи ні

Ще однією причиною того, чому не працює вай-фай може бути відключена бездротова мережа на ноутбуці або телефоні. Щоб її увімкнути на ноутбуці, слід у меню “Мережі” перевести повзунок у положення ВКЛ.

На телефоні також потрібно натиснути кнопку увімкнення бездротового доступу.

Також обов'язково вимкнути режим «У літаку», який блокує бездротові мережі.

Не працює вай-фай - що робити в такій ситуації

Перезавантаження пристроїв

Перезавантаження роутера також може позитивно зашкодити появі мережі.

До уваги . Іноді перезавантаження доводиться робити кілька разів.

Якщо використовується мобільний інтернет через 4G модем з функцією Wi-Fi-роутера, необхідно не просто перезавантажити його, але і зняти на кілька секунд батарею для скидання помилок, а потім підключитися заново.

Перевірка драйверів Wi-Fi на ноутбуці

Іноді трапляється так, що пристрій може перестати працювати внаслідок неправильної інсталяції драйверів. Їхнє пошкодження часто відбувається внаслідок атаки вірусу або роботи шкідливих програм. При виникненні такої ситуації необхідно провести інсталяцію драйверів маршрутизатора.

Якщо з роутером не було інсталяційного диска, взяти програму можна на сайті компанії-виробника, де будуть доступні для скачування драйвера для кожної моделі. Дізнатися, який саме пристрій можна використовувати таким чином:

 • відкривається меню “Пуск”;
 • правою кнопкою миші вибирається “Диспетчер пристроїв”;
 • WLAN-роутер буде відображатися в «Мережеві адаптери».

Оновити драйвери можна тут же, відкривши адаптер, що цікавить, і обравши закладку «Драйвери» і «Оновити».

Що робити, якщо не вмикається адаптер бездротової мережі

Не працює вай-фай - що робити в такій ситуації

У цьому випадку слід починати з перевірки Wi-Fi адаптера. Слід переконатися, що драйвера встановлені і він працює.

Поломка адаптера відбувається дуже рідко. Найпоширеніша несправність – відсутність або збій драйвера Wi-Fi адаптера. Windows 10 встановлює драйвер автоматично, попередні версії вимагають ручної установки.

Перевірити це можна, увійшовши до «Мережевих адаптерів» через «Диспетчер пристроїв». Бездротовий адаптер буде позначено словом Wireless. Якщо його вимкнено, його необхідно «Увімкнути» або «Задіяти». Це меню буде доступне, натиснувши на нього ПКМ.

Якщо такого адаптера немає, слід встановити його драйвера. Для цього необхідно зайти на сайт виробника, завантажити їхню останню версію та запустити установку.

Якою б не була причина, чому не працює вай-фай, практично в кожному випадку можна самостійно вирішити проблему. Головне – правильно визначити джерело несправності.

nBook
Додати коментар