На роутері не горить значок інтернету – причини несправності

Роутер це пристрій для виходу в інтернет, який є практично в кожному будинку. Його основне завдання полягає в тому, щоб здійснювати доступ до мережі відповідно до умов, обумовлених у контракті з провайдером. Саме проблеми з роутером — найпоширеніша причина відсутності з'єднання з Інтернетом. За відсутності підключення завжди насамперед варто перевірити, чи світиться відповідний індикатор. Якщо він не світиться, причин може бути безліч.

На роутері не горить значок інтернету – причини несправності

Для чого потрібний індикатор стану інтернету

Якщо на роутері не горить значок вай-фай, то з'єднання не активоване. Індикатор стану Інтернету виконує таку функцію: повідомляє користувача про наявність або відсутність доступу до мережі. І тому використовуються різні варіанти індикації, залежно від поточних причин.

Не всі користувачі знають, чому лампочка може моргати.

  • Миготливий індикатор і знак вай-фай свідчить про те, що відбувається процес передачі даних.
  • Той, хто горить без перерви, говорить про те, що сигнал є, але дані не передаються.
  • Відсутність індикації попереджає, що сигналу немає.

На роутері не горить значок інтернету – причини несправності

Варіанти індикації

Зелений колір лампи індикатора говорить про те, що доступ до Інтернету здійснюється у звичайному режимі. Якщо горять усі вогники, за винятком індикатора, це говорить про пошкодження кабелю або про те, що провайдер тимчасово закрив доступ до мережі.

Увага! У різних моделей варіанти індикації можу змінюватись. У деяких роутерах стан «Є підключення» відображається за допомогою жовтого вогника, а у деяких – за допомогою зеленого світла.

Чому не працює індикатор з'єднання

Якщо на роутері не горить значок інтернету, спочатку перезавантажте прилад. У 60% випадків проблема вирішується, а відповідний індикатор спалахує, і відбувається повторне підключення.

Найчастіше індикатор не спалахує через те, що:

  • кабель не підключено або вставлено неправильно;
  • неправильно працює порт;
  • згорів WAN порт;
  • потрібне оновлення прошивки.

Також виключається варіант механічних пошкоджень маршрутизатора. Але таке буває досить рідко, тому що сучасні моделі роутерів випускаються в ударостійкому корпусі, що захищає “мозки” приладу від зовнішніх впливів.

На роутері не горить значок інтернету – причини несправності

Проблеми та їх усунення

Якщо доступу до Інтернету немає, на екрані комп'ютера або ноутбука з'являється відповідне повідомлення. Наслідуючи підказки, можна виявити можливу причину проблеми.

Перевірка справності кабелю від провайдера

Коли не горить кнопка інтернету на роутері, бажано відразу перевірити справність кабелю від провайдера. Для цього треба підключити провід від інтернету безпосередньо до комп'ютера. Якщо доступ до Інтернету є, причина в роутері. Якщо доступу немає, треба дзвонити до провайдера.

Увага! Нерідко на лінії ведуться ремонтні або профілактичні роботи, через які мережа може бути тимчасово відсутня.

На роутері не горить значок інтернету – причини несправності

Не підключений кабель

Якщо на модемі не горить лампочка інтернет, слід перевірити підключення кабелю. Буває, що кабель підключено, але пошкоджено роз'єм. Коли з роз'ємом все гаразд, необхідно перевірити, чи не збилися такі важливі параметри підключення, як адреса сервера, логін та пароль користувача.

Всі ці дані вказуються в договорі під час укладання контракту з провайдером, тому є сенс перевірити правильність всіх налаштувань, звіряючись із договором.

Знаходження несправності

Коли на роутері не горить інтернет, першочергове завдання визначити причину. Якщо з кабелем та конекторами все гаразд, залишається два варіанти. Можливо, згорів WAN-порт, у цьому випадку він потребує заміни.

Ще одна ймовірна причина – відходять контакти інтернет-проводу. Обтиснути їх можна самостійно за допомогою прес-кліщів, але потрібно знати, як це робити правильно.

Увага! Під час пошуку несправності категорично забороняється розбирати роутер самостійно. Перед тим, як виконувати будь-які механічні маніпуляції з пристроєм, необхідно переконатися, що його відключено від мережі.

Перевірка роботи порту роутера

Якщо на роутері лампочка інтернету не горить, можливо, причина в некоректній роботі порту модему. Для виконання перевірки необхідно:

  1. Взяти патч-код, який використовується для підключення комп'ютера з роутером.
  2. Від'єднати його від LAN гнізда.
  3. Підключити до порту WAN.

Якщо глобус так і не спалахне, порт вимагає реанімації.

Індикатор горить помаранчевим

Буває, що на роутері значок інтернету інтенсивно блимає або горить оранжевим. Це означає, що кабель справний, але виходу до інтернету немає.

Найпоширеніша причина – невчасне внесення абонентської плати за користування послугами інтернету. Достатньо поповнити свій особовий рахунок, і індикатор змінить колір, а доступ до мережі відновиться.

Важливо! Слід пам'ятати, що з деяких методах оплати гроші надходять на баланс особового рахунки не миттєво і доводиться трохи почекати.

За відсутності підключення рекомендується звернутися на гарячу лінію провайдера інтернет-послуг.

Якщо згорів WAN порт роутера

Згорання WAN-порту — найпоширеніша причина труднощів із підключенням. Для виявлення несправності витягніть з порту кабель і вставте замість нього інший, схожий. Знадобиться мережевий кабель, який зазвичай йде в комплекті з маршрутизатором, а також ноутбук або комп'ютер, що має мережеву карту.

Новий кабель підключається одним кінцем до комп'ютера або ноутбука, іншим – до порту WAN, несправність якого перевіряється. Якщо індикатор спалахнув будь-яким кольором (жовтим, зеленим, червоним або помаранчевим), з портом все нормально, а проблема з кабелем або провайдером.

На роутері не горить значок інтернету – причини несправності

Лампочка інтернету не горить на роутері – найпопулярніша причина

Це питання краще розглянути стосовно різних моделей маршрутизаторів.

Якщо на TP-Link не горить індикатор Wi-Fi, почати потрібно з перезавантаження. Далі слід перевірити і, при необхідності, змінити налаштування бездротового з'єднання.

В останню чергу виконується перевірка з'єднання від провайдера. Якщо на лінії проблем немає, після зміни налаштувань все спалахує.

Asus

Найпоширеніша причина – неправильні налаштування. Рекомендується виконати скидання всіх параметрів і повернутися до заводських, які були встановлені за замовчуванням. Найчастіше цей метод працює, має все спалахнути.

Zyxel Keentic

У цього маршрутизатора легко переплутати порти. Найімовірніше, що кабель підключено неправильно, тому доступ до мережі неможливий.

У багатоквартирних будинках провід, що йде від загального стояка, вставляють у роз'єм, що позначається схематичним зображенням глобуса. Зазвичай вона має синій колір.

У роутерів цієї марки часто виходить з ладу порт WAN, він особливо швидко згоряє при різких стрибках напруги і несподіваних відключеннях електрики (наприклад, під час грози).

Для довідки! Перевірити справність WAN-порту нескладно. Зламана роз'єм або взагалі не горить або постійно блимає, навіть за відсутності підключеного кабелю.

Роутер необхідно віддати на ремонт або замінити на новий. У деяких ситуаціях другий варіант буде дешевшим і простішим.

Netis

Ця марка маршрутизаторів має проблеми з виходом в інтернет часто через необхідність оновлення прошивки. У цьому випадку доступ до мережі Internet здійснюється у звичайному режимі, але індикатор не спалахує, миготіння теж відсутнє. Робити нічого не треба. Найчастіше користувачі просто не звертають увагу на цю проблему.

У деяких випадках проблеми з роутером вимагають втручання спеціаліста. При механічних поломках або заводському шлюбі, за наявності гарантії, рекомендується звернутися до виробника. Однак, найчастіше, уявна несправність викликана лише неправильними налаштуваннями. Виправити ситуацію легко: достатньо виконати всі налаштування заново та зберегти їх, перевірити відповідність основних параметрів рекомендованій нормі.

nBook
Додати коментар