Мій роутер сильно нагрівається, чи це небезпечно?

Мій роутер сильно нагрівається, чи це небезпечно?

Маршрутизатор є важливим елементом для забезпечення хорошої швидкості Інтернету та стабільного з’єднання. Якщо цей пристрій має якусь проблему, ми можемо побачити її при серфінгу в мережі або завантаженні файлів.

Але що може статися, якщо роутер занадто нагрівається? Про це ми й поговоримо у цій статті. Ми також дамо поради, як запобігти цьому та підтримувати його в ідеальному стані, щоб максимально використовувати ресурси маршрутизатора.

Що буде, якщо роутер сильно нагріється?

Насамперед, треба сказати, що роутер, як це не дивно, нагрівається. Це те, що трапляється практично з будь-яким пристроєм, що має ЦП і потребує постійної обробки запитів. Наприклад, ми можемо побачити це на комп’ютері або мобільному телефоні.

Однак це те, що ми маємо контролювати. Те, що роутер нагрівається, це безпечно. Він не вибухне і не спалахне. Але це, звісно, може вплинути на роботу. Найбільш поширеним є те, що якщо маршрутизатор має дуже високу температуру, то раптово ми втрачаємо з’єднання, короткочасне або навіть постійне, доки вимкнемо пристрій.

Це траплялося набагато частіше зі старими маршрутизаторами ADSL. Технології покращилися, і сьогоднішнє покоління маршрутизаторів зазвичай не мають таких проблем. Однак все залежатиме від моделі, догляду за пристроєм, а також способу його використання.

Чому роутер гріється? Зазвичай це відбувається внаслідок роботи. Майте на увазі, що ви постійно отримуєте та надсилаєте інформацію як по Wi-Fi, так і кабелю. Чим більше ми його використовуємо, наприклад, якщо у нас багато пристроїв, підключених до Wi-Fi і споживає ресурси, тим більше він може нагріватися.

Але він також може нагріватися залежно від того, як обережно ми його використовуємо. Це важливо враховувати, щоб продовжити термін служби приладу та уникнути проблем у роботі. Також варто зазначити, що перегрів обладнання відбувається частіше у літні місяці, коли температура вища.

Мій роутер сильно нагрівається, чи це небезпечно?

Як не допустити перегріву роутера

Якщо роутер сильно нагрівається або часто помічаєте, що є проблеми з підключенням, вам слід знайти причину і усунути її якнайшвидше. Ми збираємося дати кілька важливих порад, як запобігти нагріванню, та охолодити маршрутизатор. Майже завжди це відбувається через помилку при розміщенні пристрою.

Розмістіть його подалі від інших приладів

Одна з найважливіших рекомендацій – розміщувати роутер подалі від іншого електричного обладнання. Наприклад, не рекомендується ставити його поруч із відеоплеєром, телевізором або навіть комп’ютером. Всі ці пристрої виділяють тепло і можуть вплинути на роботу і пошкодити маршрутизатор.

Тому в ідеалі його потрібно помістити у віддалене місце. Будь-яке джерело тепла буде шкідливим. Навіть подовжувач, заповнений розетками, може виділяти тепло та впливати на прилади поблизу.

Уникайте потрапляння прямих сонячних променів

Також важливо не розміщувати роутер під прямим сонячним промінням. Наприклад, ми ніколи не повинні ставити його поруч із вікном, через яке може проходити пряме світло, навіть якщо це лише кілька годин на день. Це може вплинути на роботу та викликати надмірне нагрівання. Те саме станеться з будь-яким іншим пристроєм, наприклад, з мобільним телефоном, якщо ми будемо використовувати його при яскравому сонячному світлі.

Найкраще поставити роутер на предмет меблів на піднесенні, щоб він міг краще випромінювати сигнал Wi-Fi і його не досягали прямих сонячних променів.

Ніколи не кладіть речі на маршрутизатор

Ще один важливий момент – будьте обережні з вентиляційними отворами маршрутизатора. Якщо вони закриті, це може спричинити перегрів, оскільки він не охолоджуватиметься належним чином. Зазвичай це відбувається, коли ми кладемо щось на маршрутизатор. Наприклад, якщо поставити на нього інший пристрій або навіть покласти будь-яку книгу.

Тому при встановленні маршрутизатора потрібно обов’язково переконатися, що ніщо не перешкоджає виходу тепла з будь-яких з його сторін.

Утримуйте прилад у чистоті

Не забувайте проводити профілактичне обслуговування роутера. В основному це відбувається, як і з будь-яким іншим пристроєм, наприклад комп’ютером. Що ми маємо на увазі? Важливо не накопичувати пил, який потрапляє у пристрій, розміщувати його на чистій поверхні та запобігати накопиченню бруду в роз’ємах.

Все це може суттєво вплинути на роботу роутера. Тому також важливо періодично проводити чищення маршрутизатора від пилу.

За необхідності використовуйте охолодну підставку

Якщо після виконання цих порад ви все ще помічаєте, що маршрутизатор стає занадто гарячим, ви завжди можете використовувати охолодну підставку, таку ж, як для ноутбуків.

Багато маршрутизаторів мають порти USB, до яких ми можемо підключати інші пристрої. У нашому випадку ми можемо підключити охолодну підставку і поставити роутер зверху. Це допоможе зберегти його нормальну температуру і запобігає перегріву при інтенсивному використанні.

Словом, у тому, що роутер нагрівається, немає нічого дивного. Це не зовсім небезпечно, хоча надмірне нагрівання може спричинити несправність, тому ми повинні вчасно запобігти перегріву пристрою. За допомогою наведених вище порад, ви можете знизити ризик виникнення проблем під час нагрівання маршрутизатора та продовжити термін його служби.

nBook
Додати коментар