Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Коли мережне з'єднання є нестабільним, виникає ситуація, що мережа є, а інтернет не працює. У таких випадках не варто одразу дзвонити телефоном у технічну службу провайдера, адже їхні послуги не завжди безкоштовні, а спробувати самостійно щось зробити. Спочатку слід з'ясувати, чому зник зв'язок, а потім проаналізувати методики вирішення проблеми.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Чому не працює інтернет через роутер, хоча підключення є

Коли доступ до інтернету є, а інтернету немає, перше, що перевіряють досвідчені користувачі, – це зовнішні несправності: кабель, працездатність роутера та ПК. Якщо передача даних не відбувається, слід оглянути техніку і переконатися, що всі дроти підключені, а індикатори активні. Внутрішні пошкодження можуть ховатися в некоректних налаштуваннях, через що Wi-Fi на Windows 7, 8, 8.1, 10 не може завантажуватися. Слід зайти у програму провайдера та перевірити правильність введеної інформації.

Часто проблеми виникають, коли людина змінює комп'ютерне обладнання і на старих пристроях інтернет може показувати, а на новому — ні. Іноді людина просто забула оплатити інтернет-з'єднання, і провайдер тимчасово призупинив роботу каналу. Тому на приладах показуватиме наявність зв'язку, але насправді передача даних не проводитиметься. У таких випадках система найчастіше пише «Немає доступних підключень» або «Інтернет, без доступу до мережі».

Увага! Якщо комп'ютерна програма пише, що “Мережевий кабель не підключено”, це означає, що кабель LAN не підключений або пошкоджений. Важливо переконатися, чи контакт або комп'ютер просто його не бачить.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Перевірка мережного підключення по локальній мережі (Ethernet)

«Не можу увійти в інтернет» — таке часто чуєш від людей, які не розуміються на комп'ютерному устаткуванні або стали користувачем мережі зовсім недавно. Коли техніка налаштована, її не потрібно постійно підключати до мережі, вона робить це в автоматичному режимі. Якщо з'єднання не відбулося, варто перевірити локальний канал і активувати його вручну.

Покрокова інструкція: зайти до списку підключень Windows через основне меню або натиснути комбінацію Win+R, потім прописати ncpa.cpl і підтвердити дії клавішею Enter. Далі переглянути статус рядка підключення. Про те, що вона деактивована, повідомить сірий значок. Його потрібно перевести в чинний режим.

Інші ситуації:

 • При статусі «Нерозпізнана мережа» потрібно вибрати свій канал і увімкнути з'єднання.
 • Якщо вказано, що «Мережевий кабель не підключений» потрібно перевірити дроти та переконатися, що вони щільно входять до гнізда.
 • Перевірити роутер. Якщо індикатори горять зеленим, то він працює справно, а якщо є жовті чи червоні вогники, то причина відсутності інтернету — вина провайдера. Якщо лампи не горять взагалі, значить зламався адаптер.
 • За відсутності рядка «Ethernet» потрібно підключатися безпосередньо, оскільки з'єднання взагалі настроєно. Іноді для цього процесу потрібно встановлювати додаткові драйвери мережі.
 • Якщо повідомлення «Без доступу до Інтернету» зі знаком оклику, потрібно перевірити установки.

Іноді досить просто перезавантажити систему або відключити мережу, а потім повторно підключитись до інтернету, щоб усе запрацювало.

Для довідки! Процедура рестарту маршрутизатора особливо актуальна, якщо вимикали електроенергію і після включення комп'ютер не може зловити сигнал роутера.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Перевірити чи є інтернет на комп'ютері

Є вай-фай, але немає інтернету на комп'ютері, слід переконатися в тому, що з'єднання присутнє на комп'ютерній техніці. Не всі прилади можуть підключатися автоматично, навіть якщо було попереднє налаштування.

Нижче представлені найпоширеніші проблеми за такої ситуації та методи вирішення:

 • Якщо з'єднання не активується через роутер, то причина несправності в порту WAN. Потрібна перевірка кожного кабелю. Для впевненості, слід від'єднати всі дроти та вставити їх у гнізда назад. Додатково можна провести візуальний огляд наявності зовнішніх пошкоджень.
 • Якщо збилися налаштування інтернету, їх доведеться перевіряти вручну. Іноді, щоб відновити доступ в інтернет, доведеться відкочувати установки до заводських і повторювати процес, який проводиться при первинному підключенні.
 • Можливо проблеми на лінії провайдера. Можна зателефонувати на гарячу лінію і дізнатися, чи ведуться технічні роботи. Деякі інтернет-оператори наперед повідомляють про заплановані заходи, але ніхто не застрахований від раптової поломки.

Для довідки! Нерідко вандали псують кабель мережі Internet у під'їзді. І тут потрібно викликати технічного спеціаліста провайдера.

Проблеми в мережі: немає доступу до DNS, неправильно введено параметри проксі-сервера або TCP/IP. Зрозуміти, що причина цього допоможе спроба відкрити який-небудь сайт. При такій поломці користувач зможе зайти в основну інтернет-вкладку і при введенні запиту в пошуковик отримає список потрібних посилань, але під час переходу по будь-якій з них випливає табличка, що повідомляє про відсутність інтернет-з'єднання. Як можна виправити ситуацію:

 1. Зайти до списку мережного з'єднання.
 2. Натиснути правою кнопкою «Інтернет-підключення».
 3. Вибрати позицію – “Властивості”.
 4. Знайти протокол під номером 4 та знову натиснути «Властивості».
 5. Виберіть вкладку, де вказані адреси серверів.
 6. Встановити правильні значення.
 7. Зберегти.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Якщо такі заходи не допомогли, можна замовити процедуру отримання адресних файлів в автоматичному режимі, натиснувши відповідну клавішу. Коли процес завершиться, потрібно очистити кеш DNS, перезавантажити комп'ютер і підключитися. Існує також альтернативний метод (універсальний):

 • вибрати комп'ютерну панель керування;
 • зайти до пункту «Перегляд»;
 • вибрати вкладку “Значки”;
 • перейти до поля «Властивості браузера»;
 • у розділі «Підключення» клацнути «Налаштування мережі»;
 • зняти всі позначки та знову спробувати вийти в мережу.

У налаштуваннях також є кнопка «Автоматичне визначення параметрів», яку можна ввімкнути та дозволити, щоб система самостійно спробувала приєднатися до мережі. Якщо немає підключення відразу після встановлення інтернет-обладнання, то, швидше за все, людина неправильно провела налаштування або взагалі до них не приступала.

Важливо! Кожен провайдер надає договір обслуговування, де прописано логін та пароль для входу в особистий кабінет. Без цих дій не вдасться встановити інтернет після того, як укладено контракт із мережним оператором.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Перевірити з'єднання між комп'ютером та роутером

Потрібна перевірка вбудованої діагностики, якщо інтернет є, але не працює, яка присутня в кожному сучасному комп'ютерному пристрої. Програма для операційної системи є не тільки на планшетній та мобільній техніці, але також на комп'ютері, що працює на базі Windows 10, 7, XP та MacOS. Щоб запустити засіб усунення несправностей, передбачений покроковий алгоритм дій:

 1. Зайти до панелі завдань на комп'ютері, який не приєднується до мережі.
 2. У пошуковій системі не потрібно нічого вводити, просто натиснути клавішу Enter, щоб система видала варіанти.
 3. Вибрати параметр «Мережа та Інтернет», а потім перейти до блоку «Зміна параметрів мережі».
 4. Знайти кнопку «Засіб усунення несправностей».
 5. Натиснувши її, комп'ютер видасть інструкцію, яка дозволить запустити перевірку.
 6. Вибрати “Пуск”, потім перейти в “Панель управління”.
 7. Вибрати «Мережа та Інтернет».
 8. Перейти до «Центру керування мережами та спільним доступом».
 9. Натисніть пункт «Усунення несправностей».
 10. Активувати позицію “Підключення до Інтернету”.

Існує маса сучасних програм під назвою «Бездротова діагностика».

На замітку! Найпопулярніші утиліти, які перевірять, чи є зв'язок: Ping, PathPing/Traceroute і Telnet для Віндовс, Айфон і т.д. Вони покажуть чому є вай-фай, але немає інтернету на комп'ютері.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

Способи вирішення проблеми з непрацюючим інтернетом

Якщо є доступ до Інтернету, але немає Інтернету, можна підключити канал та іншими способами. Щоб вибрати методику, потрібно спочатку з'ясувати, у чому ховається причина неполадок. Найбільш «незрозумілі» випадки:

 1. Іноді некоректно поводиться браузер, тому якщо інтернет здатний вантажити програми, слід шукати несправність там.
 2. Справа в мережевих драйверах адаптера.
 3. Мережеву карту вимкнено.

Вихід можна знайти завжди, не звертаючись до технічної служби. Нижче прописані варіанти, що робити, у конкретній ситуації.

Проблеми з кабелем

Якщо мережа є, а інтернету немає, то підключитися часто не дозволяє несправність кабелю. Слід перевірити надійність його входження у роз'єми та наявність зовнішніх ушкоджень. Якщо провід надламаний, його потрібно замінити.

Вимкнено мережеве підключення

Коли вай-фай є, а Інтернету немає на комп'ютері, потрібно перевірити підключення. Для цього користувач вибирає позицію “Управління мережами”, знаходить свій канал та активує його. Якщо він і так включений, проблема глибша.

Мережа є, а інтернет не працює — найпоширеніші причини несправності

На ПК віруси, які заблокували доступ

Сучасний ноутбук не виходить в інтернет , коли є шкідливий файл у його пам'яті. Слід за допомогою антивірусної програми перевірити комп'ютерну систему та видалити неполадки. Якщо, відключивши антивірус, вихід в інтернет активується, значить вірус точно є і програма блокує доступ, захищаючи техніку.

Увага! Вірус часто з'являється, коли у людини не встановлений надійний антивірус або періодично відвідує небезпечні ресурси.

Перезавантаження або повторне підключення

Якщо інтернет увімкнено, але не працює, потрібно здійснити перезавантаження системи. Після цього заходу буде потрібно повторне підключення за стандартною схемою. Зайти в Управління мережами, вибрати свій канал та активувати його.

Програми для захисту (фаєрвол)

Іноді комп'ютер не заходить в інтернет через програму Файєрвол. Щоб вимкнути сервіс, який блокує вхід, спочатку потрібно деактивувати брандмауер Windows. Це можна зробити через “Панель Управління”. Якщо це не допомогло, перевірте інші веб-програми, встановлені на комп'ютері.

Картинка 8 Увімкнення б'рандмауера

Драйвери мережної карти комп'ютера та відключення LAN у BIOS

Коли зроблено стандартну діагностику і модуль усунення неполадок не виявив проблему, але інтернету немає, можливо, відсутні драйвера. Без них комп'ютер не може виходити в мережу. Якщо драйвера в списку відсутні, їх доведеться встановлювати.

Важливо пам'ятати, що системні файли є індивідуальними для кожного виду пристрою. Додатково проводиться перевірка адаптера. Якщо його вимкнено, слід активувати його, зберегти налаштування та перезавантажити комп'ютер.

Корисно! Щоб скачати драйвера саме для свого комп'ютера, в інтернет-пошуку необхідно прописати повну назву свого обладнання.

Нерідко Ethernet адаптер вимкнено в БІОС (UEFI) комп'ютерного пристрою. Знайти позицію можна в розділах з написом LAN або скористатись стандартною інструкцією.

Згоріла мережева плата

Іноді проблема ховається у мережній карті. Щоб переконатися у її працездатності, передбачено алгоритм дій:

 1. Зайти до «Диспетчера завдань» Windows або натиснути клавіші Win+R.
 2. Введіть devmgmt.msc, потім Enter.
 3. Перейти до пункту «Вид».
 4. Увімкнути клавішу “Показати приховані пристрої”.
 5. Знайти «Мережні адаптери» та активувати позицію.

Якщо увімкнення не вийшло, значить, мережна карта пошкоджена.

Коли мережа є, але людина не може вийти в інтернет, насамперед потрібно проводити перезавантаження та повторне ручне підключення. Якщо в запропонованих списках людина не змогла знайти проблему, тоді потрібно звертатися до технічних майстрів, які вже самі встановлять, у чому причина неполадок: у пристрої або мережевому каналі.

nBook
Додати коментар