Комп'ютер не бачить інтернет кабель – що робити

Хоча в більшості випадків для виходу в мережу використовується бездротове з'єднання, іноді виникає потреба підключити комп'ютер до роутера безпосередньо через шнур. Наприклад, при поломці або відсутності Wi-Fi передавача на ПК, налаштування роутера або створення бездротового з'єднання, а також для організації локальної мережі. Якщо комп'ютер не бачить інтернет-кабель, то зв'язати його з передавальним пристроєм не вийде і, щоб налаштувати підключення, спочатку необхідно виправити поломку.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Чому система не може ідентифікувати мережний кабель

Усі проблеми з дротовим підключенням комп'ютерів можна розділити на дві спільні групи:

 • апаратні – фізичне пошкодження кабелю чи портів;
 • програмні – збій або відсутність драйверів, а також некоректна робота мережевої картки.

Якщо після підключення мережного кабелю до ПК або ноутбука система не видає повідомлення про наявність мережі, перед тим, як шукати джерело збою, варто перевірити базові параметри з'єднання:

 • Дістати штекер із порту і знову вставити його, якщо комп'ютер оснащений кількома роз'ємами – спробувати підключитися до іншого.
 • Перевантажити ПК або ноутбук, а також роутер (за його наявності) та знову вставити провід.
 • Перевірити тип кабелю. Незважаючи на те, що штекер крученої пари виглядатиме однаково, внутрішній обжим проводів може відрізнятися. Для зв'язування комп'ютер-роутер використовується пряме з'єднання, а передачі даних між двома ПК — перехресне.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Додаткова інформація. Вірусні програми або неправильно налаштований фаєрвол також можуть стати причиною помилки.

Як правильно підключати штекер RG-45

Перше, що потрібно робити, якщо ноутбук не бачить кабель інтернету, а всі очевидні причини усунуті – переконатися, що провід підключений коректно. Перевірка правильності з'єднання роз'ємів типу RG-45 здійснюється таким чином:

 1. Натискають на язичок штекера і дістають із гнізда.
 2. Знову вставляють конектор в роз'єм до клацання.
 3. Злегка тягнуть за провід біля штекера вперед, щоб переконатися, що він щільно сидить у гнізді.

Якщо механічне з'єднання встановлено правильно, а зв'язок так і не з'явився, переходять до наступних кроків.

Важливо! При встановленні постійного провідного з'єднання кабель необхідно розташувати так, щоб його не зачіпали люди, і не могли пошкодити домашні тварини.

Світлова індикація кабелю

Практично всі порти для приєднання інтернет-кабелю мають два світлові індикатори: Link (помаранчевий або зелений) і Act (жовтий). При коректному підключенні до портів та мережевої карти лампочка Link горітиме рівномірним світлом, а під час передачі даних по мережі індикатор Act починає блимати. На деяких пристроях система оповіщення об'єднана в один світлодіод, який то горить, то мерехтить, залежно від ситуації.

Якщо лампочки не світяться, то фізичного з'єднання пристроїв і передачі даних не відбувається. Це може статися з кількох причин:

 • поганий контакт порту та кабелю;
 • фізичне ушкодження шнура;
 • поломка роз'єму;
 • невірно обраний тип дроту (перехресний обтиск не підходить);
 • поломку або некоректну роботу мережевої картки комп'ютера.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Зверніть увагу! На деяких моделях роутерів індикатори винесені на корпус. Визначити їх можна за відповідними кольорами лампочок та підписами (Link та Act).

Фізичне пошкодження конектора RG-45

Якщо язичок конектора відвалився або погано защеплюється в роз'ємі, а також при інших механічних пошкодженнях штекера, стабільне з'єднання не вдасться встановити. У такому разі не обов'язково відразу купувати новий кабель (особливо якщо він надійно прокладений і зафіксований у квартирі) – простіше поміняти лише сам штекер. Це можна зробити самостійно за допомогою спеціального інструменту для обтиску або звернутися за допомогою до досвідчених користувачів.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Важливо! При самостійному обтиску необхідно дотримуватись правильного розташування проводів (звіритися з ним можна на старому, обрізаному штекері).

Пошук несправності

Виключивши всі механічні причини несправності, перейдіть до апаратної частини проблеми. Найчастіше відсутність зв'язку через інтернет-кабель обумовлено:

 • поломки або технічні роботи на стороні провайдера;
 • неправильно виставленими або налаштуваннями операційної системи, що збилися;
 • некоректною роботою мережевої картки.

Зверніть увагу! Причиною відсутності зв'язку може бути пошкодження портів роутера або комп'ютера. Це можна перевірити, підключивши шнур до інших портів або пристроїв.

Проблема на стороні постачальника послуг інтернету

Перша програмна причина, яку обов'язково слід виключити перед подальшим втручанням у систему, – збої на стороні провайдера.

Щоб це з'ясувати, достатньо зателефонувати до компанії за телефонами, зазначеними в договорі або на сайті інтернет-провайдера. Не варто чекати, що фірма сама здогадається про проблеми зі зв'язком — чим швидше буде подано заявку, тим швидше відновлять роботу мережі.

Додаткова інформація. Якщо сусіди користуються послугами того ж таки провайдера, можна дізнатися про наявність інтернет-сигналу у них.

Виправлення налаштувань

Windows оснащена вбудованим майстром усунення неполадок, який у багатьох випадках здатний самостійно відновити збиті налаштування або підказати користувачеві такі кроки.

Щоб запустити службу, потрібно:

 1. Натиснути кнопку “Пуск” і зайти в меню параметрів (значок шестерні в нижньому лівому куті).
 2. Зайти в розділ «Оновлення та безпека».
 3. Клацнути по рядку «Усунення несправностей» у лівому стовпчику меню.
 4. Натисніть на «Додаткові засоби усунення несправностей».
 5. Вибрати пункт «Підключення до інтернету» і натиснути на кнопку, що з'явилася — «Віндовс» автоматично проведе діагностику і виправить знайдені збої.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Неправильне підключення мережевої карти

Якщо кабель справний і на стороні провайдера все гаразд, але комп'ютер не бачить інтернет, то, швидше за все, мережна плата не дозволяє підключатися до мережі. Перед тим, як йти до магазину за новою картою, необхідно перевірити коректність підключення та налаштування вже встановленого.

Перевірка працездатності плати

Дізнатися, чи правильно встановлена мережна карта та її драйвера, можна з меню Диспетчер пристроїв. Найпростіше відкрити його за допомогою командного рядка, для цього необхідно:

 • Запустити у Windows службу «Виконати», натиснувши гарячі клавіші Win+R.
 • У вікно терміналу ввести команду devmgmt.msc і підтвердити операцію.
 • Коли завантажиться вікно “Диспетчера пристроїв”, подвійним кліком розгорнути розділ “Мережні адаптери” – у ньому повинні бути назва і модель мережної плати.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Оновлення мережевої картки та драйверів

Якщо в меню не відображено мережеву картку, але при цьому вона точно підключена до ПК або notebook, значить система не змогла впізнати плату, потрібна її переустановка. «Втрачену» деталь слід шукати в розділі «Невідомі пристрої» (непізнана карта буде відзначена знаком питання або оклику).

Щоб оновити драйвера плати, потрібно:

 1. Клацніть на назві знайденого пристрою правою клавішею та вибрати пункт «Видалити».
 2. Натиснути кнопку «Дія» у верхньому рядку меню.
 3. Вибрати рядок “Оновити конфігурацію обладнання”.
 4. Натисніть «Автоматичний пошук оновлених драйверів».
 5. Після завершення процесу плата з'явиться в меню “Мережні адаптери” (якщо вона позначена червоним хрестиком, необхідно підключити пристрій, клацнувши по ньому правою кнопкою миші та вибравши пункт “Задіяти”).

Додаткова інформація. Якщо система не може автоматично знайти драйвера, їх можна підключати самостійно. Для цього потрібно завантажити потрібні файли з офіційного сайту виробника мережної плати, вибрати варіант ручної установки та вказати системі шлях до них.

Карта не підключена або пошкоджена

Після оновлення драйверів картка має працювати нормально. Якщо зв'язок так і не з'явився, слід перевірити увімкнення LAN-порту в BIOS. У разі відсутності підключення та після активації параметра, залишається лише дістати плату з комп'ютера та перевірити її на іншому ПК — якщо мережева карта не працює і там, то її необхідно полагодити або замінити.

Включення мережевої карти до БІОС (UEFI)

Комп'ютер не зможе побачити мережеве підключення, якщо LAN-порт відключено на рівні BIOS. Виправити це можна, якщо зайти в меню завантаження:

 1. Перезавантажити комп'ютер, утримуючи клавішу входу в BIOS (дізнатися потрібну кнопку можна із системної підказки внизу екрана, яка відображається перед завантаженням Windows).
 2. Використовуючи навігаційні клавіші, вказані в підказці БІОС, перейти до розділу Advanced.
 3. Відкрити меню Onboard Devices Configuration.
 4. Виставити параметр Enabled у рядку Onboard Lan (якщо він був вимкнений).
 5. Зберегти зміни кнопкою F10 та перезавантажити ПК.

Комп'ютер не бачить інтернет кабель - що робити

Зверніть увагу! Назви пунктів меню можуть відрізнятися залежно від версії BIOS.

Для того, щоб відновити провідне інтернет-підключення, не обов'язково звертатися за допомогою до фахівців. Досить знати, чому може виникнути збій, та послідовно перевірити усі можливі причини.

nBook
Додати коментар