iPad не підключається до Wi-Fi – способи вирішення проблеми

Ситуація, за якої на айпаді не працює інтернет, може бути викликана різними факторами — невідповідні налаштування, неправильний пароль, дія сторонніх програм, наприклад антивірусу, необхідність нових драйверів та інші. Найпоширеніші причини та методи їх вирішення розглядаються у статті.

iPad не підключається до Wi-Fi - способи вирішення проблеми

Що робити, якщо не працює мережа

По-перше, якщо не працює вай-фай на айпаді, пошук джерела проблеми стане вірним способом на шляху вирішення ситуації. Це може бути сам пристрій – мобільний телефон або роутер, що роздає Wi-Fi, а також перебої на лінії провайдера.

По-друге, перейти до рішення: першу групу складнощів користувач може спробувати усунути самостійно, щодо зовнішніх проблем з інтернетом — тільки звернутися в технічну підтримку.

Декілька слів про причини

Поширені проблеми, за яких iPad не підключається до Wi-Fi:

 • Несправність кабелю.
 • Вимкнений роутер.
 • Відсутність інтернету на лінії не перевірено наявність Wi-Fi.
 • Вихід із сфери дії мережі.
 • Збої в роботі iPad чи iPhone.
 • Активна функція Автоз'єднання вимкнено у налаштуваннях.
 • Неправильний код безпеки.

Помилка «Невірний пароль»

Класична помилка при підключенні до інтернету, яку допускає хоча б один раз кожен користувач, – неправильно вписаний пароль. На що звернути увагу під час його написання:

 • Вибрана мова (зазвичай англійська).
 • Наявність великих букв (якщо є) і малих.
 • Порядок цифр.
 • Відсутність прогалин, крапок і ком.
 • Вимкнена кнопка caps lock.

Важливо! Можна натиснути значок у рядку, щоб код був доступний для перегляду.

Вхід в інтернет

Підключитися до глобальної мережі нескладно, потрібно:

 1. Відкрити меню Налаштування, перейти до Інтернету та Wi-Fi.
 2. Активувати вай-фай. Мобільник розпочне пошук доступних ліній.
 3. Обирати потрібну — з назвою місця свого знаходження.
 4. Ввести логін та кодове слово.
 5. Після підключення інтернет-з'єднання поруч із ім'ям автоматично з'являється галочка. У кутку екрана можна побачити характерний знак Wi-Fi.

Важливо! У громадських зонах password зазвичай не потрібно, але іноді доводиться погодитися з умовами провайдера.

Процедура включення інтернету ускладнюється, якщо дана схема не дає результату. Тоді користувачеві потрібно провести серйозну роботу з перевірки техніки та її установок.

Протоколи

Айпад не підключається до домашнього Wi-Fi, можливо через відмінності в налаштуваннях пристроїв – мобільника і роутера. Рекомендується налаштувати стандартний канал – 802.11, що підходить для більшості техніки.

Безпека

Інтервал частоти 5 ГГц у роботі зовнішнього адаптера також є однією з проблем при створенні підключення. Як у пункті вище, її усуває перехід стандарту 802.11. Або можна спробувати тип шифру WPA 2.

Скидання мережевих налаштувань

Від мережевих неполадок допомагає:

 • Відкрити Основні установки телефону.
 • Знайти кнопку Скинути.
 • Підтвердити Скинути налаштування мережі. Ок.
 • Перепідключитись.

Важливо! Ця операція не впливає на особисті файли користувача.

iPad не підключається до Wi-Fi - способи вирішення проблеми

Сервісні роботи

Підключення до веб-ресурсу може не вдаватися в певний час. Виною будуть не проблеми з айфоном чи роутером, а збої на лінії чи нетривалі технічні роботи. Потрібно спробувати нове підключення трохи пізніше.

Зміна DNS

Аналогічно тому, як можна змінювати канал зв'язку в налаштуваннях Мережі та з'єднання, встановлюється нова адреса DNS. Наприклад, можна вписати гугл-адресу: 8.8.8.8.

Оновлення або з'єднання

Для початку варто спробувати приєднатися до вай-фаю. Якщо всі дії не допомогли, варто подумати про оновлення прошивки пристрою.

Перепідключення до точки доступу

Після всіх маніпуляцій рекомендується вимкнути та знову підключити Wi-Fi. Це робиться через Локальні сервіси та Системні налаштування.

Оновлення

Можливості операційної системи пристрою можуть вплинути на його здатність легко підключатися до глобальної мережі.

ПЗ

Користувальне оновлення системи відбувається автоматично. Але якщо це не відбувалося довгий час, слід зробити це вручну через Налаштування та Оновлення програмного забезпечення. Скачування та встановлення займає деякий час.

З'єднання

З оновленим програмним забезпеченням потрібно пройти всю процедуру підключення заново: увімкнути Wi-Fi, вибрати мережну лінію, ввести правильний логін і пароль.

iPad не підключається до Wi-Fi - способи вирішення проблеми

Забути мережу

На телефоні можна скинути мережні налаштування або видалити з пам'яті відому мережу, щоб потім знову ввімкнути:

 1. Вибрати Установки.
 2. Розділ Wi-Fi, знайти потрібну назву. Натиснути на знак оклику в гуртку поруч із мережею.
 3. Забути цю мережу. Підтвердити.

Увімкнути/вимкнути Wi-Fi

Іноді допомагає звичайне відключення інтернету на деякий час. Якщо до цього було проведено процедуру видалення конкретного веб-з'єднання, потрібно підключити бездротову лінію і розпочати пошук. Піктограма почне обертатися і знайоме з'єднання знову з'явиться в оновленому списку.

Увага! У крайньому випадку телефон доведеться нести до майстра для переустановки ПЗ, оскільки серйозну проблему просте оновлення драйверів не вирішить.

Роутер

Щодо зовнішнього адаптера можна внести такі зміни до параметрів.

Тип шифрування

Змінити шифр можна за допомогою Установки безпеки Wi-Fi: натиснути на тип WPA і встановити інше шифрування.

Перезавантаження

Перш ніж переходити до глибоких налаштувань маршрутизатора, варто його перезавантажити, натиснувши на спеціальну кнопку позаду пристрою. Включати знову краще за кілька хвилин, не відразу.

Слід дочекатися увімкнення всіх індикаторів, після чого можна знову підключати гаджет.

Вибір регіону

Регіон залежить від місця проживання. Однак на практиці цю установку підлаштовують під особисті потреби: не на рідному регіоні інтернет може працювати швидше.

Додатково! Для російського регіону більша кількість дозволених каналів.

Зміна каналу

Якщо на айпаді не працює інтернет через Wi-Fi, можна спробувати перевести роутер на іншу частоту функціонування:

 • Запустити браузер.
 • Перейти за стандартною адресою: 192.168.1.1.
 • Зайти до адміністративних налаштувань.
 • Відкрийте меню Бездротовий режим.
 • Клікнути Канал: вибрати один із представлених. Зберегти.

WPS

Особлива клавіша WPS на адаптері може усунути труднощі при підключенні: вона зображена як пара стрілок, що обертаються. Вона створена для швидкого Wi-Fi з'єднання, при цьому унеможливлюється вписувати код безпеки від мережі.

Енергозберігаючий режим WMM

Під час роботи на енергозбереженні всі підключення будуть відключені, а отже їх потрібно включити:

 • Відкрийте меню бездротового Інтернету.
 • Перейти до Додаткових параметрів.
 • Поставити вказівник на режим енергозбереження WMM і вимкнути його.

iPad не підключається до Wi-Fi - способи вирішення проблеми

Оновлення програмного забезпечення роутера

Періодично компанія-виробник випускає оновлення системи маршрутизаторів. Чи є такі для конкретного роутера, можна дізнатися на офіційному сайті.

Купити новий

Якщо всі наведені вище методи випробувані, але, як і раніше, iPad не підключається до Wi-Fi, проблема може бути глибшою — у несправній мікросхемі роутера або застарілому ПЗ. У цьому випадку навіть ремонт не стане порятунком ситуації і краще придбати інший маршрутизатор: Alcatel, ATEN, D-Link, Mikrotik та інші фірми випускають нове обладнання, яке працює краще.

Вимкнення допомоги

Вбудований електронний помічник не завжди покращує ситуацію. Часом саме він і заважає вийти в інтернет, працюючи некоректно. Відключається він за допомогою пункту Стільникова мережа на пристрої: деактивувати Помічник Wi-Fi.

Примітка! У ранніх версіях програмного забезпечення такої опції немає, вона з'явилася з виходом 9 iOS.

Антивірус

Багато стільникових і планшетні прилади працюють без антивірусної програми, хоча на комп'ютерах і ноутбуках без неї практично ніколи не заходять в інтернет. І не випадково: велика кількість збоїв, видалення даних та інші неприємності трапляються через зараження вірусом електронного пристрою.

Однак антивірусник також може бути причиною відсутності з'єднання: iPad не бачить Wi-Fi, оскільки захист розцінює певну веб-лінію як потенційно небезпечну та блокує її. Вдається вийти в інтернет тільки у випадку, якщо антивірусний софт тимчасово вимкнути.

Важливо! Без захисної програми все ж таки не варто залишати техніку. Користувачеві потрібно спробувати інший варіант антивірусника – більш відповідного до системи Андроїда і менш активного.

Збіг SSID

Деякі моделі роутерів мають заводські параметри, які збігаються з інтернет-налаштуваннями телефону, що створює конфлікт адрес. У систему потрібно внести чудовий номер, який можна буде зареєструвати.

iPad не підключається до Wi-Fi - способи вирішення проблеми

Усунення проблем на планшетах з iOS 8.1 та iOS 7

Окремо варто зупинитися, як підключати пристрої на базі iOS 7/8.1. Недоопрацювання з програмним забезпеченням призводять до складнощів з'єднання. Айпад не бачить вай-фай що робити:

 • Відкрийте пункт Wi-Fi через основне меню.
 • Вибрати потрібну мережу зі списку.
 • Перейти до розділу Адреса IP, самостійно вписати статичний номер та DNS.

Примітка! Всі параметри найчастіше вказані на самому роутері в будинку або їх можна подивитися через браузер. Зазвичай адреси мають вигляд – 192.168.1.1.

Існує ряд складнощів, чому айпад не підключається до Wi-Fi у цьому випадку. Але навіть користувач-аматор без спеціальних навичок зможе з ними впоратися, дотримуючись вказаних інструкцій.

nBook
Додати коментар