Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Для отримання доступу до мережі Internet використовується спеціальний шнур Ethernet. Він оснащується конектором RJ-45, який можна підключити до будь-якого пристрою, що має відповідний роз'єм. Спочатку кабель виготовляється не в обжатому вигляді і тому людям доводиться робити це самостійно. Однак перш ніж займатися цим, необхідно розібратися, який знадобиться інструмент для обтиску інтернет-кабелю і як ним користуватися.

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Яка мета обтискання

Спочатку необхідно розібратися, для чого саме проводиться обтискання кабелю. Основна мета – можливість підключення пристроїв до глобальної мережі. Справа в тому, що не обтиснутий провід неможливо під'єднати ні до ПК, ні до ноутбука. Тому доведеться його обтиснути і приєднати до нього спеціальний конектор, за допомогою якого буде здійснюватися подальше підключення пристроїв до інтернету.

При цьому рекомендується робити обтискання за стандартом. Тільки так вдасться зробити канал зв'язку якісним. Дехто вважає, що не обов'язково обтискати дроти за стандартом. Це помилкова думка. Якщо обтискання буде виконано неправильно, не варто очікувати на нормальну роботу інтернету.

Інтернет-кабелі виробляються у не обжатому вигляді, щоб їх було простіше прокладати по квартирі. Якби вони одразу оснащувалися конектором, довелося б робити великі отвори у стінах. Щоб цього уникнути, обтискання здійснюється вже після прокладання дроту.

Опис та характеристики інструментів для обтиску

Самостійно обтискати кабель не вдасться. Для цього знадобляться спеціальні пристрої, які можуть значно спростити таку роботу. Тому перш ніж приступити до обтискання, необхідно ознайомитися з переліком інструментів, які можуть знадобитися для цього.

Кримпер

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Інструмент під назвою кримпер часто використовується для обтиснення кручений пари. Саме з його допомогою здійснюється кріплення конектора на кінець кабелю . Головна перевага такого інструменту – простота використання. Необхідно просто встановити кінець дроту в конектор і розмістити його в один із гнізд кримпера. Після цього необхідно затиснути конектор.

Варто зазначити, що кримпер має й інші переваги, серед яких можна виділити наступне:

 • Масивність. Даний пристрій в міру потужний і тому обтискати кабель набагато простіше, ніж іншими інструментами.
 • Ідеально рівна вісь рукояті. Половинки преса, які використовуються для обтискання дроту, не мають зсувів. Завдяки цьому конектор встановлюється на шнур рівно, без викривлень.
 • Ергономічність. Кримпер ідеально лягає у долоню. У рукояті спеціальне покриття, що не ковзає, щоб інструмент було зручніше тримати в руці.

Якщо надалі доведеться робити затискач різних типів конекторів, краще придбати багатопозиційний кримпер. Він оснащується кількома гніздами під різні роз'єми.

Кліщі, щипці, пасатижі та кусачки

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Кримпер – далеко не єдиний пристрій, який можна використовувати для обтиску кабелів. Також для такої роботи можна скористатися й іншими інструментами:

 • Кліщі. Досить часто саме ними користуються під час роботи з кручений парою. Для роботи з проводами використовують спеціальні обтискні кліщі. При цьому краще користуватися чотиригубковими або шестигубковими моделями. З їх допомогою вдасться надійніше закріпити конектор на дроті.
 • Щипці. Вони нагадують кримпер і кліщі, які часто застосовують при кабельному обтисканні. При використанні конектор треба помістити в щипці і стиснути його до появи характерного клацання.
 • Пасатижі. Незважаючи на те, що зовні вони нагадують плоскогубці, вони мають характерні відмінності. Йдеться про невеликі насічки на губках. Щоб обтиснути кабель, його треба вставити в конектор і притиснути пасатижами.
 • Шматочки. Це універсальний інструмент, який може використовуватись і для встановлення конектора RJ-45. Принцип роботи у кусачок такий самий, як і у пасатижів.

Для обтискання дроту краще використовувати кримпер. Саме він дозволяє досягти кращих результатів.

Додаткові інструменти для обтиску

Під час обтискання використовуються не тільки обтискні кліщі для кабелю інтернет. Також є ряд додаткових інструментів, які можуть знадобитися.

Стріпер

Це спеціальний пристрій, який використовується для зняття зовнішньої ізоляції шнурів. Випускається безліч стриперів. Для роботи з інтернет-дротами підійде будь-яка бюджетна модель.

Головним достоїнством стриперів і те, що з допомогою вдається обережно зрізати з кабелю ізоляцію. При цьому внутрішні жили залишаться цілими.

Щоб скористатися таким пристроєм, треба вставити шнур у спеціальний отвір та обережно провернути його навколо осі. Після цього можна буде зняти зрізаний шматок ізоляції руками.

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Кабельний тестер

Досить часто під час прокладання кабелів використовують спеціальний прилад — кабельний тестер. Він необхідний виявлення короткого замикання, визначення пропускної спроможності та рівня згасання сигналу.

Для перевірки працездатності інтернет-дроту в домашніх умовах можна використовувати будь-який бюджетний тестер. Не обов'язково купувати надто дорогу модель.

Вибираючи новий кабельний тестер, необхідно звертати увагу на таке:

 • Набір функцій. Рекомендується купувати моделі, які можуть визначати місця обривів і коротких замикань.
 • Довжина проводу, що тестується. Рекомендується, щоб прилад міг протестувати кабелі завдовжки понад 300 метрів.
 • Підтримувані категорії. Пристрій повинен уміти працювати з крученою парою категорії 5 і 6.

Рекомендується купувати кабельний тестер, оснащений сучасним графічним дисплеєм та додатковим USB-портом для підключення до персонального комп'ютера.

Кросіювальний інструмент

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Даний пристрій не призначений для того, щоб обтискати дроти. Воно застосовується для підключення проводів у розетки, плінти та кроси. Найчастіше використовується при проведенні інтернету в квартири, оскільки саме в них встановлюють розетки.

Люди, які не збираються часто обтискати шнури, можуть придбати собі бюджетний інструмент, що складається з ручки та леза. За бажання можна купити і дорожчі моделі. Вони можуть оснащуватися додатковим гачком для вилучення кабелів та викрутками.

Способи обтиску інтернет кабелю

Ознайомившись із переліком інструментів, необхідно розібратися зі способами обтиску. Є два основні методи обтискання кручений пари, якими користуються при проведенні інтернету.

Прямий

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Цей спосіб застосовується, якщо обжатий кабель підключатиметься до персонального комп'ютера. В даному випадку має дотримуватися наступна послідовність проводів:

 • Помаранчевий та білий.
 • Помаранчевий.
 • Зелений та білий.
 • Зелений.

При використанні такого методу чотири контакти залишаться незадіяними. Через це може обмежуватися швидкість передачі даних. Якщо потрібно забезпечити високошвидкісне підключення до мережі, необхідно задіяти усі вісім контактів. При цьому кольори повинні розташовуватись у такому порядку:

 1. Помаранчевий з білим.
 2. Помаранчевий.
 3. Зелений з білого кольору.
 4. Синій.
 5. Синій з білим.
 6. Зелений.
 7. Коричневий з білим.
 8. Коричневий.

Якщо не дотримуватись порядку розташування контактів, кабель працювати не буде.

Кросовий

Інструмент для обтиску інтернет-кабелю: різновиди кліщів

Такий спосіб стискання використовується для невеликих швидкостей передачі даних. Від попереднього методу кросовий відрізняється розміщенням дротів. У цьому випадку кольори розташовуються в зовсім іншому порядку:

 1. Зелений з білого кольору.
 2. Зелений.
 3. Помаранчевий з білим.
 4. Синій.
 5. Синій з білим.
 6. Помаранчевий.
 7. Коричневий з білим.
 8. Коричневий.

Змінювати порядок розміщення проводів не можна.

Правила вибору інструменту для обтиску інтернет-кабелю

Вибираючи пристрій для обтискання витої пари, необхідно звернути увагу на такі фактори:

 • Якість збирання. Не повинно бути ні скрипів, ні люфтів.
 • Зручність. Інструмент повинен добре лежати в руці та не ковзати під час використання.
 • Вартість. Не варто купувати занадто дорогий девайс. Особливо якщо використовуватися він буде нечасто.
 • Функціональність. Рекомендується використовувати пристрої з додатковими функціями.

Шнур, який використовується для підключення комп'ютера, необхідно обтиснути та встановити на нього спеціальний конектор. Однак перш ніж це зробити, слід ознайомитися з переліком інструментів, які можуть знадобитися для цього, і основними способами обтиску.

nBook
Додати коментар